Теглене на кредит в момента?

  • 9 022
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Има ли някой, който да тегли ипотечен кредит в момента?
Кои банки отпускат пари?
Ползвате ли кредитен консултант?

# 1
  • Мнения: 1 897
В момента банките са доста предпазливи по отношение отпускането на кредити.
Наш приятел, кредитен инспектор казва, че в банката за която работи напоследък отказват болшинството от исканията за отпускане на ипотечни кредити-затегнали са доста изискванията към кредитополучателите. Освен това чувам, че някои банки са спрели изобщо кредитирането за панелни жилища или пък времменно отказват да предоговарят превалутиране на отпуснатите вече кредити.

# 2
  • Мнения: 46 484
Не става дума за мен, но е прясна информация от последните 2 седмици - ДСК (панел) и Булбанк (търг. обект). За първото без консултант, второто със.
За панел отпускат без проблем, за търговските - в повечето е спряно изцяло кредитирането, в другите е доста трудно и с голямо самоучастие.

Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужасен е моментът за теглене на кредит Sad Ние търсим да рефинансираме нашия, че ни вдигат лихвата зверски и най-доброто, което успяха да ни предложат кредитните консултанти, е 7.9 Shocked А сме теглили на 5.55 ooooh! А и освен лихвата, другите условия са гадни, защото банките са в по-изгодната позиция и си пишат каквото си искат. Отказват клауза за фиксиране на лихвения процент за опредлен период. Искат 5 % при предсрочно погасяване или рефинансиране с друга банка.  Такса усвояване 2% Shocked Абе майка си и баща си искат в общи линии, но туй то  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
Повечето банки все още кредитират, но при консервативна кредитна политика. Режима на отпускане на кредити е затегнат, гони се по-високо самоучастие, стабилни доходи и т.н. Преди този риск се компенсираше от оценката на имота, но в момента оценките са гадаене. По тази причина се набляга предимно на възможността на клиента да си погасява кредита в срок.
Ако не ви е належащо, по-добре изчакайте малко, за да се успокоят страстите и да се види накъде ще тръгне пазара. Причината банките да се дърпат от фиксиран процент е, че самите те ползват плаващ ресурс и съответно и те не знаят следващия месец колко ще им струва банковия ресурс. В момента и цените на недвижимите имоти са доста волатилни и общо-взето всичко е като да се лови риба в мътна вода...
belinda, навсякъде се вдигат лихвените проценти, така че няма особен смисъл от рефинансиране. Това също е своеобразна рестриктивна мярка към кредитирането. нДори и 8% е добро лихвено ниво, защото повечето са от 10% и нагоре. В момента цялата кредитна експанция от преди 3-4 години е насочена в обратната посока - всички са се сурнали да набират депозити, защото се притесняват от ликвидна криза. При клоновете на чужди банки е реално притеснението, защото се чуха тук-таме слухове за централи с много влошена ликвидност, в няколко случая имаше и държавна намеса.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda, навсякъде се вдигат лихвените проценти, така че няма особен смисъл от рефинансиране.
Оу, при мене има голям смисъл, защото след изтичането на периода на фиксираната лихва, с вдигнатия блп на банката, лихвата ми излиза към 12 %. Къде е 7.9, къде е 12...

# 7
  • Мнения: 917
В момента в Бургас отпускат само за ново строителство в града, с минимум Акт 15, и в единични случаи за панел.
На зелено или Акт 14 - не, ваканционни имоти - също не  Sad

# 8
  • Мнения: 1 425
Добре че са банките, та да спасят някои хора от собствената им глупост. Специално с ваканционните имоти, много хора ще си бият главата в стената следващите няколко години. Лично мнение, не е препоръка за никой и нищо.

# 9
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Хм, аз за една седмица имам телефонно обаждане от една банка и писмо от друга банка, в които молят да тегля ипотечен кредит от тях. Simple Smile И то в едната на доста изгодни лихви. Вече идея си нямам какво става у нас. #Crazy А днес ми казаха за един познат, че бил учтиво поканен от неговият кредитен агент, ако можел да си погаси предсрочно отпуснатия заем, че доста клиенти не си погасявали вноските.

# 10
  • Мнения: 1 541
Хм, аз за една седмица имам телефонно обаждане от една банка и писмо от друга банка, в които молят да тегля ипотечен кредит от тях. Simple Smile И то в едната на доста изгодни лихви. Вече идея си нямам какво става у нас. #Crazy А днес ми казаха за един познат, че бил учтиво поканен от неговият кредитен агент, ако можел да си погаси предсрочно отпуснатия заем, че доста клиенти не си погасявали вноските.

Доста странно, предвид ситуацията в момента.
И кои са банките ако не е тайна?

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Хм, аз за една седмица имам телефонно обаждане от една банка и писмо от друга банка, в които молят да тегля ипотечен кредит от тях. Simple Smile И то в едната на доста изгодни лихви. Вече идея си нямам какво става у нас. #Crazy А днес ми казаха за един познат, че бил учтиво поканен от неговият кредитен агент, ако можел да си погаси предсрочно отпуснатия заем, че доста клиенти не си погасявали вноските.

Доста странно, предвид ситуацията в момента.
И кои са банките ако не е тайна?
И аз се интересувам. Може и на лични.

# 12
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Писмото е от Експресбанк, а обаждането не помня от коя точно, защото ние вече си имаме ипотека и не сме заинтерисовани.

# 13
  • Мнения: 81
Дано само не е търговски трик. Има вероятност да се стартира на добри лихвени нива, които след една година да са всичко друго, но не и добри.  Wink

# 14
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392
Ние трябва да теглим ипотечен заем този месец. Ще ползваме Уникредит Булбанк. Лихвата в момента за заем в лева е 9,88%. Случва ни се в най-наподходящия момент, но строителя чак сега взе Акт 14 Whistling

Общи условия

Активация на акаунт