Камери в класните стаи

  • 4 998
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 941
Чудно ми е защо, авторката на темата не изказва мнение  newsm78  Все пак е от учителската гилдия - би било интересно да се "чуе" техен представител какво мисли по въпроса   Mr. Green

# 46
  • Мнения: 227

от камерите се страхуват по принцип нарушителите ....

Напълно подкрепям това мнение.  Peace

# 47
  • Мнения: 1 938
Подкрепям мнението на Георгиева:
"Едва ли тази полицейщина може да върне доброто възпитание на учениците,  нито желанието за работа и любов към професията у учителите.",
и на още една -две потребителки.
И наистина - с камерите агресията не би могла да се изкорени. Тя ще се пренесе извън училище, на съседната улица, ако щете...Там обаче няма никакъв контрол - няма кой да прекъсне побой, няма кой да се намеси, да помогне... Щото едва ли случаен минувач ще се осмели да влезе в едно меле...

# 48
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
то пък в училище някой се намесва ....

# 49
  • Мнения: 941
Да не би г-жо учител (визирам Неллина  Heart Eyes ) да ми казвате , че в училищата агресията е само м/у учениците....?

А и доколко ми е известно всички сложени вече камери по учлищата в Пз, са само за видоенаблюдение т.е.  нямат звук....така, че някои ваши колежки пак ще бъдат предпазени от обвинения в некомпетентност...

п.с. за протокола - въпреки разликата в мненията ни, аз си обичам Нелина и наистина съжалявам, че навремето преместих Никол от тяхното училище  :love:

# 50
  • Мнения: 7 263

от камерите се страхуват по принцип нарушителите ....

Напълно подкрепям това мнение.  Peace

Това са опитвах да кажа от самото начало, но темата взе друга посока.
Присетих се обаче да ви питам какво мислите тогава за камерите по пътищата, за полицаите, за митничарите /макар, че последните две професии в последните години насъбраха доста спорна слава, но аз тук визирам функциите им вменени от закона - а именно ПРЕВЕНЦИЯ!/.
По тази логика ще кажете, че ако сме хора на място не би трябвало да имаме нужда от подобни институции?!
Но такива има по цял свят.
И тяхната функция е просто превенция и гаранция за спазването на законността.

Профилактичните прегледи също са вид превенция - желателно е да ги посещават всички, а не само болните.
Замислете се малко повечко....

На финала ще кажа, че лично аз не бих искала камери да контролират живота ми, но ако се налага и ако това ще повиши комфорта ми бих ги преживяла - нямам какво да крия Peace

Също така се присетих да се допълня - мнозина тук излязоха с довода, че желанието за въвеждане на камери било признание за нашето безсилие.
Честно казано, аз бих признала всеки свой недостатък и пропуск, особено ако това би довело до решаване на проблема.
Това че аз като родител съм допуснала грешка било от некомпетентност и от незнание или от немърливост - значи ли, че за да успокоя собствената си гордост и за да минавам за непогрешим родител трябва да обрека детето си да носи отрицателните последствия и да не се промени въобще.
Не мисля!

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 17:34 от Lennyh

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....Не навсякъде по света има камери в класните стаи и пак хората успяват с други мерки да се справят. ........
....... Всички други мерки ли са изчерпани? Защото според мен не са - те просто не са прилагани както трябва, за да действат.
.....
Никъде по света няма толкова "велик" министър като нашия, който вместо да помага - пречи с всяка своя приумица.
Не са изчерпани другите мерки, защото нямат приложимост. С тези делегирани бюджети няма такъв директор, който да позволи да бъде изгонено или наказано дете.
С камерите направо заобикалям институцията училище и директор и си решавам спора в съда. Имам опит вече, не от камери бяха доказателствата, но разбрах, че и това е начин да си потърсиш правата, след като в училище не можеш да ги получиш.

# 52
  • Мнения: 1 938
то пък в училище някой се намесва ....

Ти пък си много сигурен...

Айде без обобщения, моля! Защото аз освен учител, съм била и следовател, и лекар от Спешна помощ, и то - без да ми се заплаща и без да ми влиза в задълженията (и без да е имало камери, които да ме наблюдават).

# 53
  • Мнения: 1 938
mother-of-pearlS, не ме притесняват камерите в класните стаи. Въпросът ми беше трябва ли да ги има изобщо (особено пък в начално училище Rolling Eyes)?
Иначе на доста родители съм казвала, че съжалявам, че си нямаме камера, за да им покажа как се държат децата им, когато мама и тате не са до тях. Защото всеки родител си мисли, че неговото дете е най-умното, най-хубавото и най-възпитаното...То нецензурни думи никога не използва и никога няма да започне да се бие първо... 

# 54
  • Мнения: 941
Темата е обширна - но факт (поне за мен) че поставянето на такива камери, ще има повече положителен ефект, отколкото отрицателен и ще са от помощ както на учители, така и на родители и ученици  Peace

...незнаеш какви нагли петокласници има  Tired ....а докато дойде време за гимназията...пази боже сляпо да прогледа  ooooh!
И нямат уважение никому - псува учителите си, всеки ден е изгонен от нечий час...и тук нестава въпрос за несправяне на учителя с проблема... агресия спрямо съученици ....и целият клас + класна реве от този тормозчия....по род. срещи няма негови родители.... и решение никакво. 
И аз искам да знам как дъщеря ми ще бъде защитена от такъв съученик - да,  камерите ми дават надежда, че изход в такъв случай би се намерил... и че с основание подкрепено с доказателства , това хлапе в това училище няма да остане!

Щом може да гонят от училище за 15 неизвинени отсъствия, защо да не могат и заради поведение? 
И тук идва и въпросът - дали да върнат оценката за поведението ? И ще има ли въобще ефект от връщането и?

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Пропускате още нещо, което е много важно - каквото и да стане пред камера ще се намесят всякакви организации за защита на правата на човека и детето и ще поискат записите да не се използват.
Другият вариант е да стане като с клипчетата от мобилните телефони - част от децата, особено трабълмейкърите или просто гевезетата да започнат нарочно да се държат така, че да влязат в записа като "герои". Много подценявате изобретателността и жаждата за слава у част от децата. Ще превърнат училището в един ББ и ще правят всякакви глупости.

# 56
  • Sf
  • Мнения: 978
Против камерите съм.

Ще сложите камерите, ще видите, че няма ефект. Каква е следващата стъпка? Да сложите по един чип в главата на всеки? Да го бие ток всеки път, когато върши нещо нередно? Прекрасно решение, нали? Няма да има нужда от възпитание и развитие - прас с тока и проблемът е решен.

Деградираме, не го ли забелязвате? Превръщаме се в стадо овце, което желае и моли да бъде контролирано и наказвано. Че и пари ще съберем за каузата.
Нямам думи.

# 57
  • Мнения: 7 821
"Който е готов да се откаже от гражданската си свобода, за да получи сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност. И в крайна сметка ще загуби и двете." Бенджамин Франклин

# 58
  • Мнения: 113
"Който е готов да се откаже от гражданската си свобода, за да получи сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност. И в крайна сметка ще загуби и двете." Бенджамин Франклин
Ellypr, благодаря ти за мъдрите думи!

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно така е. Опитвах се да се сетя точно за тези думи.

Общи условия

Активация на акаунт