на челото ми го пише...

  • 4 073
  • 37
  •   1
Отговори
Така,
първоначално мислех да пусна темата от ника ми, но после се сетих,че имам доста познати, които четат тук и предпочетох анонимността, за което ви се извинявам.

Моля за съвети по един може би глупав проблем.
Напоследък се усещам, че съм ужасно смотана, не на място и недодялана...
Като облека костюм - независимо колко е скъп, го нося все едно ми е подарен.
Днес например бях на 1 изложение, имаше няколко фирми, чиито стоки ме интересуваха професионално, обикалях , обикалях то срам то чудо.
Най смешното е, че това, което ви описвам не е срамежливост..от известно време се усещам, че съм такава, и проблема се задълбочава.
Имали ли сте такъв период и как се справихте с него?
Нямаше да ви питам ако не усещах, че вече това започва да пречи и на работата ми.

# 1
  • Мнения: 4 717
В последно време харесваш ли се на външен вид? Зная че звучи елементарно, но когато аз самата съм в такъв период се чувствам безобразно смотана...точно по начина който описваш ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 401
При мен е обратното пък. Нахлузя ли костюма, ставам багер. В други дрехи се чувствам странно, ако  пък сложа пола или рокля се чувствам уязвимо и тъпо.  Ти може би не си свикнала да носиш костюми и затова се чувстваш така. Ако занапред ти се налага да носиш - свиквай, носи и без повод и ще ти лепне като втора кожа след време.

# 3
  • Мнения: 46 488
А с други дрехи?

Аз изпитвам някакво отвращение към всякакви костюми и официални дрехи, нямам обяснение, но настръхвам само като ги видя, камо ли да облека - чувствам се все едно съм маскирана карнавален костюм  Crazy независимо от случая, единствено риза преглъщам, отказвам всичко друго и въобще не ме интересува реакцията на околните Stop

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Да! Имах такъв период и той беше точно в края на майчинството ми с Никола. 2 години почти се бях изолирала в малкия град, с никакви ангажименти, освен към детето, живеех при нашите, контактувах само с комшиите и познатите тук от форума, приятели там почти нямам - всичко се е изнесло нанякъде, срещах се с 2-3 момичета, и те от бг-мамма Laughing
И като се върнах изведнъж тук, направо бях като индианец Shocked Ходих да търся квартира, че апартамента ни беше още в строеж, добре че една приятелка пак от форума, беше с мене, та да ми води преговорите с хазяина, че аз пълна смотла, две думи не мога да обеля ooooh! Направо бях отвикнала да комуникирам с хора, освен по нета Embarassed Като тръгнах на работа, се окопитих за две седмици Laughing

# 5
  • Мнения: 2 448
Като свикнеш с типа дреха, няма да се чувстваш така. И на мен ми се е случвало, ако дълго време не съм носила даден тип дреха, ако се наложи да облека, все едно всички ме зяпат.

# 6
  • Мнения: 1 447
По принцип нося спортен тип облекло и когато ми се наложи да сложа нещо официално се чувствам доста некомфортно.
Имам чувството,че всички мен зяпат  Shocked

# 7
  • Мнения: 3 611
Да, имах такъв период. Като Че ли бях забравила да се държа сред хората, бях забравила да поддържам разговор, даже на маса с ракия и салата мълчах. Чувствах се абсол*тно не на място и не можех да си обясня, как иzведньж от приказлива и общителна се превърнах в такава смотла. Чувствах се дърта, и тва съвсем Честно.
В последствие си го обясних... детето беше малко, нямаше нито как, нито с кого да иzляzа, освен това и на работа не ходех... седях си в кьЩи пред компа и бавно и сигурно zатьпявах. Въобще трябваше ми промяна. И я направих. Върнах се за месеци в БГ, zавьрШих си следването, бях сред младежи, а майка ми помагаше с детето..., отслабнах... нямате си идея как живнах, бетер тинейджърка бях... но не стана отведньж, трябваха ми месеци...

Или може би разбрах грешно темата и си имала предвид дрехите и Че не си се Чувствала удобно в тях?
Е, аз такива дрехи имам много, затова и рядко ги обличам...

# 8
arrows,
много добре даже си разбрала за какво говоря  Peace
това с дрехите беше само пример...
Никога не съм била такава - какво става незнам. Като съм сама ми е най-добре.
Касиди, и ти си права - напоследък не се харесвам. Чувствам се стара, а не съм ... даже понякога като се погледна в огледалото се учудвам че още изглеждам така... това което написах май е малко смахнато  Simple Smile

Просто исках да каже, че където и да съм каквото и да правя се чувствам не на място. Ниско самочувствие навсякъде и по всеки повод. 
 

# 9
  • Мнения: 1 367
Никак не е смахнато даже.Всеки има такива моменти,в които се чувства не на място,каквото и да прави.Щом сама разбираш,че самочувствието ти е ниско,защо не предприемеш нещо,за да го повишиш?От опит ти казвам една безпогрешна рецепта-фитнес.Адреналина в кръвта ти те кара да се чувстваш на седмото небе,сякаш не ходиш, а летиш.За съжаление отдавна не съм изпитвала това чувство,но се надявам да е скоро.Още нещо-повече секс.Страхотно средство срещу депресия!Пък и усещането,че си желана,ще те накара да се почувстваш съвсем на мястото си.Успех и дано скоро да излезеш от дупката,в която се намираш!

# 10
  • Мнения: 5 710
Обикновено и аз така се чувствам в нови или по-скоро нетипични дрехи.
Затова, като знам, че ще ходя някъде и трябва да облека или обуя нещо по-различно,  го поносвам малко вкъщи, за да свикна и като изляза да не мисля.
Иначе, моето самочувствие съм забелязала, че се влияе от храната и колко рано ставам сутрин.
Като стана в 6 и си отделя повече време преди излизане за себе си - душ, кафе, гримиране, малко въртене на колелото и разни такива работи само за мен си , излизам в съвсем друг тонус.

# 11
  • Мнения: 9 481
До колкото сващам, "костюмът" не ти е чужда дреха и рядко обличана, за да се крие в това проблема Thinking
Едва ли конкретно дрехата провокира това настроение в теб...все пак не си по анцунг на изложението..та от това да се чувстваш не на място..
Не знам защо си мисля за хормонален дисбаланс..може  би и сезона-това мрачно и студено време, допълнително подтискат..може и да греша-просто това ми хрумна.

# 12
  • Мнения: 1 428
Мисля,че е дошло времето да отдешлиш повечко време само за себе си-фризьор ,масаж,сауна и всичко друго което би ти доставило удоволствие.

# 13
  • Мнения: 425
Просто сега не си във форма.Това е.
Всеки човек има такива периоди,редуват се.Когато влезеш пак във форма ще се чувстваш отново страхотна,красива,умна,забавна и т.н.
Не мисля че има човек който постоянно да е в перфектна кондиция.
10cent's ,мдаа много си права,и при мен ранното ставане има страхотно отношение към това как ще се чувствам през деня.Чак сега го осъзнах Thinking

# 14
  • Мнения: 4 784
Защо не опиташ с промяна във визията? Аз бих си сменила прическата например, а защо не и цвета на косата. Разбира се, избери нещо подходящо за теб, нещо, което да ти отива, за което да получиш комплименти, които почти всяка жена обича и които в повечето случаи действат положително на самочувствието.

Общи условия

Активация на акаунт