Скъсена шийка на матката???

  • 38 383
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
здравейта!доста съм претеснена,сега започнах 6-ти месец на бремеността си.от един месец пия вече Магнерот така ме посъветва докторът ми,по същото време установиха че шийката ми се скъсява,а е късно за серклаж!беше 2,35см. след 2 седмици беше 2,05см.Докторът ми каза да почивам никакво движение и да пазя леглото в нас.Две седмици след това отново на преглед и се оказа че сме задържали на 2,30см.,което не означава че мога да ставам де........каза че за сега всичко е ок и да почивам!!!!!!!!!!!!!!!!някой да е имал подобен проблем??????до кога трябва да лежа?????????в момента съм 23 седмица!!!!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
 Зори, до края ще лежиш. Така увеличаваш шансовете да родиш живо и здраво доносено бебче. Според моя лекар дължината на шийката не трябва да пада под 3 см.
С напредването на бременността лежането е още по-наложително, защото тежестта върху шийката става все по-голяма. Пий си Магнерота и ако имаш контракции - незабавно на лекар. Ако трябва и в болница ще те приемат за задържане. Има много жени, които са докарали до термин, въпреки скъсяването.  Hug

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз съм така, с поначало скъсена шийка. Предишната бременност бях със серклаж и нямах проблеми, но сега не ми направиха по ред причини. Единствената алтернатива е да лежа по възможност повече, да не излизам (макар че лекарката ми разрешава чат-пат по едно кино, но аз не смея), никакво натоварване, никакъв секс и чести прегледи, за да се наблюдава. Пия си но-шпа и магнерот и се надявам всичко да звърши добре. На такъв режим съм вече 2 месеца, а остават още поне 3... Tired

# 3
  • Мнения: 696
никой ли няма мнение по въпроса?????????????

# 4
  • Мнения: 923
Почивай си и наистина трябва да лежиш повече и двете си бремености изкарах така , не се тревожи после около бебчо ще си наваксаш с движението и разходките Hug
Успех

# 5
  • Мнения: 143
 И с трите ми бременности бях със скъсена шийка и контракции. С близначките от шестия месец бях почти все на легло, три пъти лежах на задържане, като в шестия месец беше много сериозно положението. Все се молех да направим поне 28 седмици, защото преди това се води аборт. Благодаря на Бог, че ги запази и се родиха в 37 седм. Трябва да изтърпиш лежането, защото си заслужава.  Желая ти успех!

# 6
  • Мнения: 47
И аз бях със скъсена шийка почти 2 месеца вече лежа,вече съм 34 г.с.но със 1 см разкритие и се моля да издърйа до 9 месец,даже и колкото се може повече,вече знам че има много мами като мен но вапреки всичко ми е мн притеснено.Дано вси4ки имаме касмет Simple Smile

# 7
  • Мнения: 22
момичета аз съм в 22 седмица и съм със скъсена шийка -1.5см.Пия магнерот и утрогестан през устата.Мн се притеснявам дали ще издържа поне до 7 мия месец.

# 8
  • Мнения: 4 747
Zarolinda, трябва също така да лежиш!

Успех и дано издържиш!

# 9
  • Мнения: 89
Всичко ще е наред , трябва да имаш повече вяра . Но трябва да лежиш и да не ставаш от леглото .

# 10
  • велико търново
  • Мнения: 190
zarolinda мила колкото по се притесняваш толкова пове4е си вредиш на теб и на бебенцето,отбягвай паниката,спираш движенията за да не стане някоя бела Wink а и предполагам 4е щом ги предписват тези хап4ета зна4и помагат Wink успех  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 270
аз бях от 26-27 седмица с изгладена шийка/центрирана/пиех 5 вида хапове и лежах до 37 седмица ,като през цялото време имах както болки,така и много контракции.Родих в 40 гестационна седмица с предизвикване на раждането.Така че момичета има шанс за всички,натискайте леглото-свиква се,ставайте само до тоалетна и баня,положителни мисли и вярвайте в себе си!!!!

# 12
  • Мнения: 107
И аз  от 4 месец съм със скъсена шийка,разкритие,болезнени контракции,лежах в болница,след това на нош па и магнерот,спря ли ги хапчетата се почват болките,повече почивка и никаква домакинска работа ( до колкото е възможно де)това е моят съвет

# 13
  • Мнения: 27
Здравейте, моето скъсяване е 2,6.  В 20 седмица съм. Лекарката ми изписа Магнерот 3 пъти х 2. Можете ли да ме посъветвате какво да правя. Напоследък бях доста активна и много работих.... не знам направо се шашкам. На моя приятелка и правиха серклаж в 6 месец. Защо в някакъв период е късно? И кой е този период?

# 14
  • Мнения: 4 753
Здравейте, моето скъсяване е 2,6.  В 20 седмица съм. Лекарката ми изписа Магнерот 3 пъти х 2. Можете ли да ме посъветвате какво да правя. Напоследък бях доста активна и много работих.... не знам направо се шашкам. На моя приятелка и правиха серклаж в 6 месец. Защо в някакъв период е късно? И кой е този период?

Petya Sun, моят втори серклаж го правиха в 21 седмица при шийка 2,5 см. И по-късно се прави даже серклаж - но не и след 25-26 седмица.

Със сигурност следи шийката често, защото може да се скъси и отвори доста бързо - без да искам да те плаша.

# 15
  • Мнения: 27
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 05:50 от Petya Sun

# 16
  • Мнения: 4 753
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?

Втори серклаж - с втората ми бременност.

Не мисля, че е обратим процесът. Бебето почва да тежи повече и като цяло натискът върху шийката се увеличава. Не мога да кажа колко бързо, понякога е наистина за дни.

И все пак не искам прекалено да те плаша. Има и жени, които изкарват последните месеци с много скъсена шийка.

Важното е да намериш добър лекар, според мен - за да вземе правилното решение точно за твоя случай. Но във всички случаи, серклаж се прави в тези седмици.



# 17
  • Мнения: 40
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?
Аз бях с много скъсена шийка от началото на бременността, вземах утрогестан, ходех на преглед всяка седмица да я измерват и родих навреме в 9-ти месец. За мен доктора е изключително важен. Успех!

# 18
  • Мнения: 107



От 5 месец съм със скъсена шийка и разкритие  ,лежах и за задържане ,понеже съм със контракции, с нош-па и магнерот и повече почивка нещата се оправят

# 19
  • Мнения: 38
Здравейте знам,че не е много свързано с темата но имам голям проблем,пия гинипрал за задържане но по неизвестни причини са изтеглили всички партиди и не мога да  си го набавя а знаете колко е важен!Моля ако някоя от вече родилите мами или тези които са го спрели имат останал да ми пишат за да си закупя от вас!Аз съм от Русе  Sad

# 20
  • Мнения: 40
Най-добре се чуй с лекарят, който те следи за да ти предложи заместител.

# 21
  • Мнения: 240
Здравейте момичета! Пиша направо от болницата, тъй като ми е много тежко, със скъсена шийка съм от 16 седмица - 29 мм, а сега в 21 г.с. вече е 15 мм. Само лежа, бях и в болница преди Коледа за задържане и сега отново. Умирам от страх дали ще стигна до края, само плача и направо се чувствам ужасно. Когато ви чета колко сте смели и как сте родили живи и здрави бебчета се поуспокоявам, но........е тежко. Моля ако не ви притеснява споделете вашата история за да дадете кураж на такива като мен.  Забравих да споделя, че днес док ми каза, че плацентата ми е ниско и серклаж е почти невъзможен, тъй като вероятността да я засегне е огромна.  Още веднъж благодаря ви, че ви има.

# 22
  • Мнения: 1 897
Здравей Ели,предната бременност изкарах много тежко след 4 сп.аборта.
Направиха ми серклаж в 15г.с..през цялото време бях на легло и пиех шепа хапчета.Родих в 34г.с.живо и здраво бебе.

Сега пак съм бременна в 14г.с.и другата седмица пак ме очаква серклаж.С ниска плацента съм и моят док не ми е казвал,че серклажа е невъзможен,а напротив - задължителен е,защото шийката ми е под 2см.

Според мен потърси и второ мнение.Иначе можеш да си слагаш утрогестан влагалищно.От него шийката ще набъбне и може да се увеличи.

Успех ти желая!

# 23
  • Мнения: 240
Съншайн благодаря за бързия отговор Hug Сега си мисля, че ако бяхме направили серклаж в 16 седмица, когато ми откриха скъсяването сега нямаше да съм в това положение. Пак ще попитам и дано не е късно, както по отношение на седмицата - 21 г.с., така и по отношение на размера на шийката - 15 мм.
Съншайн извинявай за въпроса и разбира се можеш да не ми отговаряш, но в кои седмици са прекъснали предишните ти бременности. Задавам  го така грубиянски, защото както се сещаш постоянно си мисля, че ще абортирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 517
21 седмица мисля, че е късно за серклаж - аз бях с почти изгладена шийка и 1 см разкритие от 20-та седмица и контракции пак от тогава - три месеца бях на вливане на магнезий през ден и лежах постоянно. Не се напъвай по никакъв повод - нито при ходене до тоалетна, нито за нищо друго. Не ми даваха Но шпа, защото според моята лекарка нямало смисъл от него при положение, че няма шийка на матката... Издържахме цялото семейство, дъщеря ми се роди с планово секцио 20 дена преди термин и утре ще прави 6 години, най-вероятно можех да я задържа още, но нямах сили - беше 3 кила на ехографа, толкова се и роди. Важно е, че не са ме преглеждали с друго, освен с ехограф през цялото време. За съжаление първата ми дъщеря нямаше този късмет и се роди в 25-та седмица след един не особено нежен преглед...

Успех ти желая - спокойнствие, никакво напрягане и стиснати палци от мен!

# 25
  • Мнения: 240
Дзвер  твоят отговор  определено ми вдъхна надежда, едно голямо БЛАГОДАРЯ  Hug Направо онемях как е възможно да издържиш три месеца без шийка, че и с разкритие, това си е чудо. Как се справи психически с проблема, защото аз съм доста отчаяна. Извинявай за лавината въпроси, но имам още един- как те приеха в болница за  3 месеца, мисля че няма такава клинична пътека. Питам за да мога и аз да остана тук - в болницата. Странно нали, никой не иска и да чува за болница, а аз  не искам да си тръгвам Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер  твоят отговор  определено ми вдъхна надежда, едно голямо БЛАГОДАРЯ  Hug Направо онемях как е възможно да издържиш три месеца без шийка, че и с разкритие, това си е чудо. Как се справи психически с проблема, защото аз съм доста отчаяна. Извинявай за лавината въпроси, но имам още един- как те приеха в болница за  3 месеца, мисля че няма такава клинична пътека. Питам за да мога и аз да остана тук - в болницата. Странно нали, никой не иска и да чува за болница, а аз  не искам да си тръгвам Simple Smile
За психиката не питай - по цели нощи ревях, денем се държах, но не беше лесно - караш ден за ден, броиш дните до следващата седмица - първо гледаш да издържиш до 27-ма, защото тогава бебето има шансове да оживее, после караш до 28-та, 29-та и т.н... като влезнах в 30-тата си направихме мини празненство. Мъж ми отслабна с 30 кила покрай това, че и за големия някой трябваше да се грижи, но мина.

За болницата - аз бях в частна клиника, на която бях пациент от дълги години - бях със стерилитет, после забременях спонтанно... клиниката направи компромис - едно защото не ми беше направен серклаж на време, въпреки предишната ми бременност и второ, защото са клиника по стерилитет - ходех само на вливания, не съм лежала.

Стискай зъби и брой на малки стъпки - седмица за седмица - така времето някак минава... не е лесно, знам, но може и да стане, дано!

# 27
  • Мнения: 4 753
21 седмица мисля, че е късно за серклаж...

Не е късно. Както съм писала и по-горе, през втората ми бременност серклажът беше точно в тази седмица. Знам и за серклажи, правени в 25-26 г.с.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
21 седмица мисля, че е късно за серклаж...

Не е късно. Както съм писала и по-горе, през втората ми бременност серклажът беше точно в тази седмица. Знам и за серклажи, правени в 25-26 г.с.


не знам, на мен така ми казаха, но може и да не е имало, къде да се направи серклаж  Peace

# 29
  • Мнения: 1 897
Съншайн извинявай за въпроса и разбира се можеш да не ми отговаряш, но в кои седмици са прекъснали предишните ти бременности. Задавам  го така грубиянски, защото както се сещаш постоянно си мисля, че ще абортирам.

Мила,въобще не се извинавай,нямам никакви проблеми да говоря за това.

Първият ми аборт беше в 9г.с.,втория 23г.с.,третия 22г.с,четвъртия пак 9г.с.При третата ми бременност ми направиха серклаж в 20г.с.,но той беше неуспешен не заради срока на бременността,а заради инфекция.Издържа цели 10 дни и най-накрая ми изтекоха водите.Не искам да ти пиша с подробности,защо се получи така,но ако всичко беше направено както трябва всичко щеше да завърши благополучно.

Но ти не мисли лоши неща,мисли позитивно,пази се повече и ще видиш,че всичко ще е наред.

# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз също щях да пиша, че е много важно да се пазиш от инфекции. По-скоро това може да ти изиграе лош номер, не толкова шийката сама по себе си. Защото ако се изглади и се сдобиеш с разкритие, възможно е да се вкара много лесно някоя инфекцийка, която да спука мехура. Ако досега имаш чист секрет, добре е изобщо да не те бъркат повече по никакъв повод, и да си само в легнало положение, по възможност с леко повдигнат при краката и дупето матрак. Ставане само до тоалетна. И ужасно много търпение и спокойствие. Знам, че е невъзможно. Не искам да си спомням за кошмарната си втора бременност. Слава Богу завърши благополучно в 30та седмица. Не губи кураж  bouquet Hug.

# 31
  • Мнения: 4 753
Аз все пак бих поискала серклаж и антибиотик в този случай от лекаря си.

Докато има какво да се шие...

# 32
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 748
Мисля, че проблемът с шиенето е разположението на плацентата. Иначе мен са ме шили с 5см. разкритие така че явно може и така.
Но доколкото съм чела с времето плацентата се вдига. Желая ти късмет! Hug

# 33
  • Мнения: 1 897
Мисля, че проблемът с шиенето е разположението на плацентата.

Това не е проблем за лекар специалист.Чела съм,че на жени,дори вече с плацента превия са се правили успешни серклажи.

# 34
  • Мнения: 240
момичета благодаря за подкрепата  Hug Днес на визитация док ми каза, че и утре ще мери шийката и евентуално ще прави серклаж, колкото и рисков да е. В момента ми вливат кормагнезин, нош па, бускулизин и антибиотик. Да ви кажа честно започвам да се предавам, очевидно със серклаж или без края се вижда, но ако каже да направим серклаж ще направя това последно усилие  Cry Много ми е тежко и като усещам как рита бебето искам да спре, защото започвам да плача. Знаете ли кое е още по интересно - споделям неща с вас без дори да ви познавам, а не желая да разговарям с близките си хора. Още веднъж ви благодаря  Heart Eyes

# 35
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 748
Ели, разбирам те прекрасно! Това, което съм преживялане пожелавам на никой! Вярвай, че Бог си знае работата!

# 36
  • Мнения: 4 753
Ели_Г, не знам дали за всички е така, но за мен проблемите с първата ми бременност бяха огромна травма - която преля в драмата по преждевременно раждане.

Не знам дали има как да те успокоя, но във всички случаи вярвам, че серклажът е по-доброто решение в твоя случай. Моят първи серклаж го правиха към 15-16 седмица на 0,5 см шийка. Въпреки всички проблеми, щом се събудих след упойката бях невероятно облекчена, че поне мога да отида да се изкъпя без да се притеснявам, че бебето просто ще изпадне.

Колкото по-запазена е шийката при серклажа, толкова по-големи са шансовете да се изкара докрай бременността - най-вече заради защитата от инфекции.

Не бързай да се предаваш, още нищо фатално не се е случило. Но те съветвам да побързате със серклажа.

Друго - аз бих искала антибиотик да ми изпишат заедно със серклажа. Също, и при двете бременности аз си слагах утрогестан вагинално - кара шийката да "бухне". Не можеш да изкараш цяла бременност така, но за твоите седмици вярвам, че още би действал. Разбира се, трябва да го потвърди лекарят ти.

А до серклажа - лежане, даже с дупето на горе. Не ме питай колко време съм изкарала така. Simple Smile

Стискам палци!

# 37
  • Мнения: 38
Хей,Ели моля те не се предавай нищо не е загубено има много жени които с разкритие изкарват до края,аз също лежах за задържане но в 24 седмица и беше късно за серклаш шийката ми е скъсена с 70% но с повече лежане сега съм в 35 г.с. и се надявам да изкарам до 37-38г.с. така че горе главата и без лоши мисли защото стреса също води до прежд.раждане.Успех  Hug

# 38
  • Мнения: 240
Момичета златни сте. Петинка вярно е, че има и такива светли примери като теб, за което те поздравявам, но е много трудно. Днес цял ден чета за серклажи и скъсени шийки и честно казано се припознавам във всяка жена загубила тази битка. С риск да ви досадя утре ще пиша какво се случва с мен. Важно е да споделяме тези неща (едва сега го осъзнах), тъй като някоя клета душа в това положение може и да намери отговорите на своя проблем чрез нашите.  Hug

# 39
  • Мнения: 38
Пиши и най-важното не се отчайвай,радвай се,всеки ден е една малка победа  baby_neutral

# 40
  • Мнения: 240
jp исках да те питам каква беше причината въпреки серклажа през първата бременност да родиш преждевременно и в коя седмица се случи. Съжалявам за любопитството, но все още се лутам в тези дебри. Утрогестан слагам вагинално 2 по 3 и въпреки това за 10 дни шйката се скъси с 15 мм., явно на мен тази терапия не ми се отразява толкова добре.

# 41
  • Мнения: 4 753
jp исках да те питам каква беше причината въпреки серклажа през първата бременност да родиш преждевременно и в коя седмица се случи.

Инфекция - спука се мехурът в 30 г.с. Но серклажът беша правен на никаква шийка и на практика между влагалището и матката имаше само конец. Ако бях изпила още една опаковка АБ превантивно, вероятно щях да отложа раждането с още месец.

Втората бременност вече беше следена много изкъсо и въпреки инфекциите и скъсяването на шийката, го докарахме почти до термин.

Щом така и така си се зачела, сигурно си забелязала, че има и много успешно износени бременности със серклаж и скъсени шийки. Аз първо не вярвах, че ще износя първата си дъщеря до жизнеспособна възраст, после не вярвах, че мога да износя второ дете - а ето, че вече се замислям за трето. Simple Smile

Както е казала Petinka1989 - всеки ден е една малка победа.  Peace Според мен, първата ти цел трябва да е успешния серклаж, после - почивка и да няма инфекции. Мисли повече ден за ден.  Peace

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ели, не разбирам защо казваш, че си се предала. Доколкото разбирам, вливат ти антибиотик, което значи, че евентуална инфекция би била овладяна. Не разбрах дали имаш контракции. Те също са по-опасни от късата шийка, както и инфекцията. Аз имах неистови контракции от много ранни седмици, които също повлияха за преждевременното раждане, въпреки че пиех една шепа лекарства за тях. Добре, че попаднах на свестни лекари точно в последния момент.

# 43
  • Мнения: 240
Имам болки в кръста и ниско долу, но стягане на корема не, или поне аз не усещам  да имам. Отчаях се защото съм с плацента превия и шийка от 15 мм, тоест при евентуален серклаж вероатността да се спука мехура е огромна, при тези показатели обаче вероятността от аборт също е голяма.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Ели, какво стана? Успех и кураж, мила!
Аз също съм със скъсена шийка, но е 3,5 см и сега само лежа. Другата седмица ще ми пускат МБ и ще планираме серклажа.

# 45
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Честно казано, май е по-безопасно да останеш на легло, без серклаж. Май рискуваш да се внесе инфекция  при толкова къса шийка. ...не знам! Лесно е отстрани да се коментира, дано лекарят ти е добър и вземе най-адекватното решение. Ще успееш, ще видиш    bouquet

# 46
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 748
pival къде ще ти правят серклажа, как ще се процедира?

# 47
  • Мнения: 240
Момичета аз още чакам за преглед  #Cussing out Днес след всичко изчетено взех решение, че ще опитам да си запиша час за д-р Сигридов. Въпроса ми към тези от вас които са били при него е дали ако се обадя в клиника Надежда и обясня ситуацията ще ми запишат час по - скоро, тъй като аз нямам много време за чакане, да не кажа никакво.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 676
elliee, аз съм от Пловдив, в Селена ще го правя.

# 49
  • Мнения: 4 753
Момичета аз още чакам за преглед  #Cussing out Днес след всичко изчетено взех решение, че ще опитам да си запиша час за д-р Сигридов. Въпроса ми към тези от вас които са били при него е дали ако се обадя в клиника Надежда и обясня ситуацията ще ми запишат час по - скоро, тъй като аз нямам много време за чакане, да не кажа никакво.

Часове при него едва ли има в близкия месец - съдейки по моя опит. Sad

Не знам дали секретарките ще те запишат - обаче ако му се обадиш лично и кажеш каква е ситуацията, вероятно ще ти каже в кой ден можеш да отидеш извънредно да те види. Не пречи да пробваш през секретарките, разбира се.

Аз, за съжаление, затрих телефона му при една повреда. Sad

# 50
  • Мнения: 240
Момичета сега ми мина прегледа и както обещах започвам да разказвам  Simple Smile - шийката е 30 мм., това се видя на видеозона в неговата клиника. При тези размери док каза освен, че отдавна има съмнения за точността на видеозона в болницата, но и че серклаж не се налага. Попитах не е ли по добре  сега да се направи докато шийката е с тези размери,, но той започна да ми чертае какво има предвид, тоест липсва вклиняване на мехура и шийката не е мръднала вече 5 седмици. При това положение док твърди, че евентуален серклаж само би бил източник на бактерии. Каза, че серклаж се прави при определени обстоятелства и показатели, каквито в моя случай липсват. От мен  Hug и ще пиша при промяна.

# 51
  • Мнения: 4 753
Браво за добрите новини.   bouquet

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Браво! И аз така си помислих за серклажа, в случая само би внесъл допълнителен риск. Сега остава само да лежиш и да се пазиш, според мен имаш огромни шансове за успех  bouquet

# 53
  • Мнения: 22
Много се притеснявам, имам серклаж от 15г.с., но седмица по късно се оказа че имам и разкритие, освен това и някакви гъбички се появиха(били от антибиотика след серклажа) дали ще стигна до края, моля пишете ми с подобни случаи

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Мише, имаше серклаж и седмица след това си получила разкритие или аз не разбрах? Какво казва лекаря ти?

# 55
  • Мнения: 22
Все още съм със серклаж, доктора каза че съм направила всичко което е трябвало и да си почивам в къщи
И да имам разкритие,(незнам от кога, д-ра го установи една седмица след серклажа) но не ми каза колко е .Аз съм с ЦНМ

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 18:53 от misheto2014

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 676
ЦНМ? Мила, не знам какво да ти кажа. Иди при друг лекар

# 57
  • Мнения: 22
Цервикална недостатъчност на матката или още скъсяване на шийката на матката

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 19:05 от misheto2014

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 676
При мен също имат съмнения за цервикална недостатъчност на шийката.
От кой град си?

# 59
  • Мнения: 22
Троян, но ходя в Плевен при д-р Бързашки

# 60
  • Мнения: 22
Ако имат съмнения серклажа е задължителен.Аз вече имам 1аборт поради неустановена ЦНМ

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Моята предишна бременност също завърши фатално в 27-а седмица. Аз бих потърсила второ мнение.. Не виждам как ще си лежиш с разкритие

# 62
  • Мнения: 22
Може би си права, на 17.02 съм на преглед

# 63
  • Мнения: 22
С теб какво се е случило, извинявай че те връщам назад

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Аз не бих чакала толкова...
Аз през всичките си бременности съм имала контракции и ми изписват шепа лекарства. При предишната пак бях така, но усетих по-силен натиск и веднага отидохме на преглед. Вече бях с пълно разкритие... Лекарят, който тогава ме следеше каза, че единственият шанс е серклаж на горещо. Веднага ме вкара в болница и на системи, за да успокоят матката. На другия ден го направиха. Стоях още седмица в болница, но така и не успяха да успокоят напълно матката. Изписаха ме с шепа лекарства, но контракциите бяха на 20 минути и ме изпратиха във ВМИ и родих. Прокървих и се наложи да махнат конеца. Затова се чудя как си с конец и с разкритие...

# 65
  • Мнения: 22
Единствено  Бог може да  ми помогне ,нямам друг избор ще се моля да остискам до следващия преглед!!

Общи условия

Активация на акаунт