Скъсена шийка на матката???

  • 38 406
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Честно казано, май е по-безопасно да останеш на легло, без серклаж. Май рискуваш да се внесе инфекция  при толкова къса шийка. ...не знам! Лесно е отстрани да се коментира, дано лекарят ти е добър и вземе най-адекватното решение. Ще успееш, ще видиш    bouquet

# 46
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
pival къде ще ти правят серклажа, как ще се процедира?

# 47
  • Мнения: 240
Момичета аз още чакам за преглед  #Cussing out Днес след всичко изчетено взех решение, че ще опитам да си запиша час за д-р Сигридов. Въпроса ми към тези от вас които са били при него е дали ако се обадя в клиника Надежда и обясня ситуацията ще ми запишат час по - скоро, тъй като аз нямам много време за чакане, да не кажа никакво.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 676
elliee, аз съм от Пловдив, в Селена ще го правя.

# 49
  • Мнения: 4 758
Момичета аз още чакам за преглед  #Cussing out Днес след всичко изчетено взех решение, че ще опитам да си запиша час за д-р Сигридов. Въпроса ми към тези от вас които са били при него е дали ако се обадя в клиника Надежда и обясня ситуацията ще ми запишат час по - скоро, тъй като аз нямам много време за чакане, да не кажа никакво.

Часове при него едва ли има в близкия месец - съдейки по моя опит. Sad

Не знам дали секретарките ще те запишат - обаче ако му се обадиш лично и кажеш каква е ситуацията, вероятно ще ти каже в кой ден можеш да отидеш извънредно да те види. Не пречи да пробваш през секретарките, разбира се.

Аз, за съжаление, затрих телефона му при една повреда. Sad

# 50
  • Мнения: 240
Момичета сега ми мина прегледа и както обещах започвам да разказвам  Simple Smile - шийката е 30 мм., това се видя на видеозона в неговата клиника. При тези размери док каза освен, че отдавна има съмнения за точността на видеозона в болницата, но и че серклаж не се налага. Попитах не е ли по добре  сега да се направи докато шийката е с тези размери,, но той започна да ми чертае какво има предвид, тоест липсва вклиняване на мехура и шийката не е мръднала вече 5 седмици. При това положение док твърди, че евентуален серклаж само би бил източник на бактерии. Каза, че серклаж се прави при определени обстоятелства и показатели, каквито в моя случай липсват. От мен  Hug и ще пиша при промяна.

# 51
  • Мнения: 4 758
Браво за добрите новини.   bouquet

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Браво! И аз така си помислих за серклажа, в случая само би внесъл допълнителен риск. Сега остава само да лежиш и да се пазиш, според мен имаш огромни шансове за успех  bouquet

# 53
  • Мнения: 22
Много се притеснявам, имам серклаж от 15г.с., но седмица по късно се оказа че имам и разкритие, освен това и някакви гъбички се появиха(били от антибиотика след серклажа) дали ще стигна до края, моля пишете ми с подобни случаи

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Мише, имаше серклаж и седмица след това си получила разкритие или аз не разбрах? Какво казва лекаря ти?

# 55
  • Мнения: 22
Все още съм със серклаж, доктора каза че съм направила всичко което е трябвало и да си почивам в къщи
И да имам разкритие,(незнам от кога, д-ра го установи една седмица след серклажа) но не ми каза колко е .Аз съм с ЦНМ

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 18:53 от misheto2014

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 676
ЦНМ? Мила, не знам какво да ти кажа. Иди при друг лекар

# 57
  • Мнения: 22
Цервикална недостатъчност на матката или още скъсяване на шийката на матката

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 19:05 от misheto2014

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 676
При мен също имат съмнения за цервикална недостатъчност на шийката.
От кой град си?

# 59
  • Мнения: 22
Троян, но ходя в Плевен при д-р Бързашки

Общи условия

Активация на акаунт