Скъсена шийка на матката???

  • 38 330
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
здравейта!доста съм претеснена,сега започнах 6-ти месец на бремеността си.от един месец пия вече Магнерот така ме посъветва докторът ми,по същото време установиха че шийката ми се скъсява,а е късно за серклаж!беше 2,35см. след 2 седмици беше 2,05см.Докторът ми каза да почивам никакво движение и да пазя леглото в нас.Две седмици след това отново на преглед и се оказа че сме задържали на 2,30см.,което не означава че мога да ставам де........каза че за сега всичко е ок и да почивам!!!!!!!!!!!!!!!!някой да е имал подобен проблем??????до кога трябва да лежа?????????в момента съм 23 седмица!!!!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
 Зори, до края ще лежиш. Така увеличаваш шансовете да родиш живо и здраво доносено бебче. Според моя лекар дължината на шийката не трябва да пада под 3 см.
С напредването на бременността лежането е още по-наложително, защото тежестта върху шийката става все по-голяма. Пий си Магнерота и ако имаш контракции - незабавно на лекар. Ако трябва и в болница ще те приемат за задържане. Има много жени, които са докарали до термин, въпреки скъсяването.  Hug

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз съм така, с поначало скъсена шийка. Предишната бременност бях със серклаж и нямах проблеми, но сега не ми направиха по ред причини. Единствената алтернатива е да лежа по възможност повече, да не излизам (макар че лекарката ми разрешава чат-пат по едно кино, но аз не смея), никакво натоварване, никакъв секс и чести прегледи, за да се наблюдава. Пия си но-шпа и магнерот и се надявам всичко да звърши добре. На такъв режим съм вече 2 месеца, а остават още поне 3... Tired

# 3
  • Мнения: 696
никой ли няма мнение по въпроса?????????????

# 4
  • Мнения: 923
Почивай си и наистина трябва да лежиш повече и двете си бремености изкарах така , не се тревожи после около бебчо ще си наваксаш с движението и разходките Hug
Успех

# 5
  • Мнения: 143
 И с трите ми бременности бях със скъсена шийка и контракции. С близначките от шестия месец бях почти все на легло, три пъти лежах на задържане, като в шестия месец беше много сериозно положението. Все се молех да направим поне 28 седмици, защото преди това се води аборт. Благодаря на Бог, че ги запази и се родиха в 37 седм. Трябва да изтърпиш лежането, защото си заслужава.  Желая ти успех!

# 6
  • Мнения: 47
И аз бях със скъсена шийка почти 2 месеца вече лежа,вече съм 34 г.с.но със 1 см разкритие и се моля да издърйа до 9 месец,даже и колкото се може повече,вече знам че има много мами като мен но вапреки всичко ми е мн притеснено.Дано вси4ки имаме касмет Simple Smile

# 7
  • Мнения: 22
момичета аз съм в 22 седмица и съм със скъсена шийка -1.5см.Пия магнерот и утрогестан през устата.Мн се притеснявам дали ще издържа поне до 7 мия месец.

# 8
  • Мнения: 4 731
Zarolinda, трябва също така да лежиш!

Успех и дано издържиш!

# 9
  • Мнения: 89
Всичко ще е наред , трябва да имаш повече вяра . Но трябва да лежиш и да не ставаш от леглото .

# 10
  • велико търново
  • Мнения: 190
zarolinda мила колкото по се притесняваш толкова пове4е си вредиш на теб и на бебенцето,отбягвай паниката,спираш движенията за да не стане някоя бела Wink а и предполагам 4е щом ги предписват тези хап4ета зна4и помагат Wink успех  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 270
аз бях от 26-27 седмица с изгладена шийка/центрирана/пиех 5 вида хапове и лежах до 37 седмица ,като през цялото време имах както болки,така и много контракции.Родих в 40 гестационна седмица с предизвикване на раждането.Така че момичета има шанс за всички,натискайте леглото-свиква се,ставайте само до тоалетна и баня,положителни мисли и вярвайте в себе си!!!!

# 12
  • Мнения: 107
И аз  от 4 месец съм със скъсена шийка,разкритие,болезнени контракции,лежах в болница,след това на нош па и магнерот,спря ли ги хапчетата се почват болките,повече почивка и никаква домакинска работа ( до колкото е възможно де)това е моят съвет

# 13
  • Мнения: 27
Здравейте, моето скъсяване е 2,6.  В 20 седмица съм. Лекарката ми изписа Магнерот 3 пъти х 2. Можете ли да ме посъветвате какво да правя. Напоследък бях доста активна и много работих.... не знам направо се шашкам. На моя приятелка и правиха серклаж в 6 месец. Защо в някакъв период е късно? И кой е този период?

# 14
  • Мнения: 4 736
Здравейте, моето скъсяване е 2,6.  В 20 седмица съм. Лекарката ми изписа Магнерот 3 пъти х 2. Можете ли да ме посъветвате какво да правя. Напоследък бях доста активна и много работих.... не знам направо се шашкам. На моя приятелка и правиха серклаж в 6 месец. Защо в някакъв период е късно? И кой е този период?

Petya Sun, моят втори серклаж го правиха в 21 седмица при шийка 2,5 см. И по-късно се прави даже серклаж - но не и след 25-26 седмица.

Със сигурност следи шийката често, защото може да се скъси и отвори доста бързо - без да искам да те плаша.

Общи условия

Активация на акаунт