Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Първо да кажа Здравейте на всички мами.Моят сладур е вече на 6 мес. и смятам да го запиша на ДК.Искам да попитам как трябва да разпределя храната от ДК, кога да давам от нея , кога да давам мляко и по колко.Досега съм заменила обедното ядене с пюре и следобед му давам малко плодово.  newsm78 Благодаря предварително Smile
Цитирай

Някъде по Дунава

Здравей,бебка също скоро ще стане на 6м и аз се замислям дали да и променя режима.Ще ти напиша как мисля да я храня,а ти прецени дали е подходящо за вас.Все пак зависи дали си въвела жълтък и месо,но тъй като не пишеш,явно не си.
06ч-мляко(кърма) 210мл
09ч-мляко(кърма) или каша
12ч-зеленчуково пюре(аз съм въвела от седмица жълтъка,в средата на 6-я месец ще въведа и месото и мисля да ги редувам-със жълтък,с месо,само зеленчуково и.т.н.)
15ч-кисел(плодово пюре),може да добавяш от безглутеновите бишкоти на Плазмон
18ч-мляко(кърма)-210мл
21ч-мляко(кърма)-210мл
Разбира се количеството и часовете заисят от апетита на бебчето.Всъщност всичко,което знам съм го научила от интернет,така че може и ти да се поразровиш.
Цитирай
Жълтък не съм давала .От месата харесва само пилешко пробвах агнешко,пуешко заешко но не ги харесва. Каква каша даваш аз съм му взела на ХИПП ''Първа каша на бебето"но не я харесва много.В нета съм ровила но все различни менюта и мнения и вече се обърках.Ние ставаме към 7.30

8.00- АМ 180гр.
10.00 -30-40гр.сок или плодово пюре
12.00-13.00 около 150гр.пюре (всеки ден му давам различно)
15.00-16.00--30-40гр.сок или плодово пюре
18.00-19.00-АМ 180гр.
21.00-22.00-АМ 180гр.
Цитирай

Варна

Кухнята във Варна е разделена на 2 групи и първа наистина я дават за след 6 месеца, но по мое мнение, това което се предлага като храна е крайно неподходящо за 6 месечно бебе. Ако все пак си твърдо решена да я ползваш имай в предвид, че супата е с месо и фиде = глутен, който разбирам, че не си въвела. Десерта в първа група винаги е нишесте, което е пшеничено, оцветено и се приготвя с обикновено прясно мляко, което също не си въвела. Основното е винаги на основата на картофено пюре, което обаче е от кутия.

Дъщеря ми на 6 месеца се хранеше така:
АМ
АМ
зеленчуково пюре
плодово пюре
АМ
АМ

Не пиша часове, защото се хранеше на поискване и съответно не ги помня, грамажът беше около 160 гр, тепърва започвах да въвеждам кашите, като започнах с оризова, безмлечна на ХИП. На кухня я записах на около 11 месечна възраст, като давах основното за обяд и супата за ранна вечеря, преди АМ. Крем не е яла.
Цитирай

Някъде по Дунава

Купувала съм оризова каша на Милупа и бананова на Слънчо.И двете ги хапва,но в банановата според мен има прекалено много нишесте и сухо мляко(поне такъв и е вкуса) и ще пробвам друга марка.Кисела го правя с натурално царевично нишесте,което мисля че е без глутен.
Не съм записала бебка на кухня поради причините описани от sharli.
Успех в избора на меню  Smile

Цитирай

Plovdiv

Ние се храним така : 1.кърма   2.кърма  3.млечно зеленчуково пюре      плодово пюре    4.кърма     5.кърма    давах и жълтък , но от него повръща и за сега го спряхме.  Laughing      не пиша количества , защото яде колкото му е сладко.
Цитирай

София

Ето как се храни дъщеричката ми, часовете са ориентировъчни:
6,00 - 120 мл АМ (толкова рано не може да изпие повече)
10,00 - 170 мл АМ + 1/2 бурканче плодово пюре
14,00 - зеленчуково пюре с малко АМ в него (ако не си изяде приготвената от мен порция, давам и АМ)
18,00 - 180 гр каша (на Хумана бананова и праскова е яла до момента, много ги харесва)
22,00 - 170 мл АМ (понякога слагам и 1 бишкота без глутен на Плазмон)
Както виждаш малката се храни през 4 часа по нейно желание, за съжаление не сме много ящни, но съм се нагласила спрямо нейните вкусови желания и предпочитания!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.