Примерно меню за бебе на 6 месеца

  • 48 615
  • 6
  •   1
Отговори
Първо да кажа Здравейте на всички мами.Моят сладур е вече на 6 мес. и смятам да го запиша на ДК.Искам да попитам как трябва да разпределя храната от ДК, кога да давам от нея , кога да давам мляко и по колко.Досега съм заменила обедното ядене с пюре и следобед му давам малко плодово.  newsm78 Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Здравей,бебка също скоро ще стане на 6м и аз се замислям дали да и променя режима.Ще ти напиша как мисля да я храня,а ти прецени дали е подходящо за вас.Все пак зависи дали си въвела жълтък и месо,но тъй като не пишеш,явно не си.
06ч-мляко(кърма) 210мл
09ч-мляко(кърма) или каша
12ч-зеленчуково пюре(аз съм въвела от седмица жълтъка,в средата на 6-я месец ще въведа и месото и мисля да ги редувам-със жълтък,с месо,само зеленчуково и.т.н.)
15ч-кисел(плодово пюре),може да добавяш от безглутеновите бишкоти на Плазмон
18ч-мляко(кърма)-210мл
21ч-мляко(кърма)-210мл
Разбира се количеството и часовете заисят от апетита на бебчето.Всъщност всичко,което знам съм го научила от интернет,така че може и ти да се поразровиш.

# 2
Жълтък не съм давала .От месата харесва само пилешко пробвах агнешко,пуешко заешко но не ги харесва. Каква каша даваш аз съм му взела на ХИПП ''Първа каша на бебето"но не я харесва много.В нета съм ровила но все различни менюта и мнения и вече се обърках.Ние ставаме към 7.30

8.00- АМ 180гр.
10.00 -30-40гр.сок или плодово пюре
12.00-13.00 около 150гр.пюре (всеки ден му давам различно)
15.00-16.00--30-40гр.сок или плодово пюре
18.00-19.00-АМ 180гр.
21.00-22.00-АМ 180гр.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Кухнята във Варна е разделена на 2 групи и първа наистина я дават за след 6 месеца, но по мое мнение, това което се предлага като храна е крайно неподходящо за 6 месечно бебе. Ако все пак си твърдо решена да я ползваш имай в предвид, че супата е с месо и фиде = глутен, който разбирам, че не си въвела. Десерта в първа група винаги е нишесте, което е пшеничено, оцветено и се приготвя с обикновено прясно мляко, което също не си въвела. Основното е винаги на основата на картофено пюре, което обаче е от кутия.

Дъщеря ми на 6 месеца се хранеше така:
АМ
АМ
зеленчуково пюре
плодово пюре
АМ
АМ

Не пиша часове, защото се хранеше на поискване и съответно не ги помня, грамажът беше около 160 гр, тепърва започвах да въвеждам кашите, като започнах с оризова, безмлечна на ХИП. На кухня я записах на около 11 месечна възраст, като давах основното за обяд и супата за ранна вечеря, преди АМ. Крем не е яла.

# 4
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Купувала съм оризова каша на Милупа и бананова на Слънчо.И двете ги хапва,но в банановата според мен има прекалено много нишесте и сухо мляко(поне такъв и е вкуса) и ще пробвам друга марка.Кисела го правя с натурално царевично нишесте,което мисля че е без глутен.
Не съм записала бебка на кухня поради причините описани от sharli.
Успех в избора на меню  Simple Smile


# 5
  • Мнения: 121
Ние се храним така : 1.кърма   2.кърма  3.млечно зеленчуково пюре      плодово пюре    4.кърма     5.кърма    давах и жълтък , но от него повръща и за сега го спряхме.  Laughing      не пиша количества , защото яде колкото му е сладко.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 036
Ето как се храни дъщеричката ми, часовете са ориентировъчни:
6,00 - 120 мл АМ (толкова рано не може да изпие повече)
10,00 - 170 мл АМ + 1/2 бурканче плодово пюре
14,00 - зеленчуково пюре с малко АМ в него (ако не си изяде приготвената от мен порция, давам и АМ)
18,00 - 180 гр каша (на Хумана бананова и праскова е яла до момента, много ги харесва)
22,00 - 170 мл АМ (понякога слагам и 1 бишкота без глутен на Плазмон)
Както виждаш малката се храни през 4 часа по нейно желание, за съжаление не сме много ящни, но съм се нагласила спрямо нейните вкусови желания и предпочитания!

Общи условия

Активация на акаунт