Как да си направим собствен сайт или блог лесно и безплатно

  • 144 169
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Здравейте имам Блог http://acmari.blogspot.com/ и искам да му поставя заглавна снимка и да си е моя. Каквото аз си поискам ,но не се получава Sad  Може ли някой да ми помогне нищо не разбирам  Embarassed

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте имам Блог http://acmari.blogspot.com/ и искам да му поставя заглавна снимка и да си е моя. Каквото аз си поискам ,но не се получава Sad  Може ли някой да ми помогне нищо не разбирам  Embarassed

Много е лесно,отиваш в оформление.От там редактиране на заглавието,излиза ти прозорец и от там има брауз за снимка качваш я готово. Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 547
ac.mari, кажи точно какво искаш да направиш? къде искаш снимка? ще помагаме (поне аз, де Wink)
Това му е хубавото на Блогър, че имаш неизчерпаема свобода на действие Simple Smile

# 63
  • Мнения: 12
Ето такова нещо искам и аз  . Най- отгоре да има някакво мое лого  Sad ,но не става . Или е прекалено голяма или малка и все нещо не става  Confused Ох и аз нищо си не знам  Embarassed

# 64
  • София
  • Мнения: 547
това е хедър
и аз имах точно същия проблем като теб  - виждах, как другите имат такова авторско нещо, а аз не и не знаех как става
трябва първо да си харесаш шаблон с подходящ хедър, т.е. да ти допада на ширина и дължина
после взимаш снимка, която да ползваш, кропваш я, т.е. изрязваш я за да съпаднат размерите на шаблона и снимката, и после я качваш
качването става на "Оформление" - "Елементи на страницата" - "Заглавка (редактиране)"
то ти отваря нов джам и там избираш да качиш картинката от компа; може и от нета, ако си харесала готов хедър

пробвай, и ако има проблеми ще помагам

# 65
  • Мнения: 12
 Sad oooo Това не е за такива сбъркани като мен   newsm78 Нищо не разбирам . Е май ще си остана без хедър  Sad

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 Малката Черна Шапчица сега и аз да се допитам ако може. Blush
Има ли вариант да си сложа емотикони,които да прибавям примерно при публикации?
И искам да си копна ADSense ама нещо немога да се оправя. Embarassed Embarassed

# 67
  • Мнения: 2 082
момичета,моля за помощ ,защото съм пълен лаик...искам да направя например тук сайт http://my-market.eu/wp-signup.phpкакво трябва да пиша най-отгоре-на мястото на домейн на сайта...?

някой ще ми помогне ли да си направя хостинг и домейн?

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 14:01 от nano

# 68
  • София
  • Мнения: 547
ac.mari нека да го направим така:
избери си друг шаблон, който и да е, само да не е настоящия ти с точките или последния
после ще ти помогна Simple Smile

kloie, първо ми кажи на Blogger или на Wordpress си?
за ADSense трябва сайтът ти да е на минимум 6 месеца тогава вече, според количеството посещения от Гугъл решават дали да ти дадат реклами

nano, хостинг и домейн се наемат/купуват за определено време от фирма
примерно пишеш (на български) в Гугъл "хостинг" и ти излизат бг фирми, които дават хостинг
хостингът е мястото където ще си "държиш" сайта (все някъде трябва да го съхраняваш) повечето фирми осигуряват подръжка
а домейна е името на сайта - пак се купува
така че, не можеш да "си ги направиш"

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
nano, вероятно ще си купиш име на сайт и неговия хостинг, но също така предполагам адресът ще е с край името на сайта където го правиш.

Така написано на сайта си вземаш потребителско име, но дали то е част от url-a не е ясно.

Не е ли по-добре да си вземеш блог в блогър или уърдпрес?

# 70
# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Малката Черна Шапчица в Blogger.Ами те ми изпратиха код ама като незнам къде да го сложа?Нищо не разбрах от тяхното упътване. newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 547
kloie, би ли постнала тук (или на ЛС) какви инструкции са ти дали?

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
kloie, би ли постнала тук (или на ЛС) какви инструкции са ти дали?


Имаш ли регистрация в Гугъл,че иначе май няма да отвори линковите,които ще пейстна?

# 74
  • Мнения: 2 082
благодаря за отговорите  Simple Smile
Цитат
nano, хостинг и домейн се наемат/
и няма вариант за безплатни такива,така ли?защото на места  прочетох,че има безплатни такива и затова се втурнах да правя сайтове...  Laughing
http://www.napravisisait.com/2008/08/blog-post_622.html

Общи условия

Активация на акаунт