За киселото мляко "Култура"

  • 4 103
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Предполагам, че доста от вас хапват кисело мляко "Култура" на Бор Чвор тъй като е диетично а и на мен много ми харесва. По-вкусно е от всички останали обезмаслени млека. Но защо ли...? Както знаем то е с 0,1% мазнини. Но става въпраос за млечна мазнина. А някой заглеждал ли се е какво пише на капачката с много ситен шрифт - растителни мазнини - 3,5%. Задавам си няколко въпроса:
1/ Защо е добавена тази растителна мазнина?
2/ При това положение можем ли да го считаме за диетично?
3/ Това не е ли един вид измама или хайде - подвеждане - обезмаслено, а всъщност с доста мазнини?
Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 93
това някаде бях го чела из форума че има 3,5 мазнини,значи не е обезмаслено.аз мога да кажа че на почти всички храни,ако не и на всички пише едно,а е съвсем друго.никой не може да знае какво има вътре,освен тези които го правят или най добре е ако човек има възможност да си приготвя всичко домашно.пазара вече е претоварен с какви ли не боклуци,пълни само с химия вътре и всякакви гадости.това мога да кажа аз

# 2
  • Мнения: 943
Ако е така,не е добре...,макар че аз предпочитам вереята,защото ми е по киселичко Whistling

# 3
  • Мнения: 93
днес ядох култура и наистина на етикета пише така

# 4
  • Мнения: 496
vili0605,
според мен 3,5% мазнини не го правят диетично. Предполагам, че с добавъчната мазнина го сгъстяват. Иначе защо им е да я слагат?!

# 5
  • Мнения: 1 875
Мда, и аз попитах това преди време, но едва ли тук е правилното място за такива питанки, съдейки по липсата на отговор Laughing
На опаковката на въпросното кисело мляко би трябвало да има координати - питай ги и чакай от умрял писмо Laughing И сиренето им е отвратително - така силно бие на олио. Или по-скоро маргарин, не знам, скарана съм с тези мазнини в частност.

# 6
вманиачавате се, колко ще напълнеете с това мляко...  hahaha

# 7
  • Мнения: 5
култура-0.1 е най вкусното от всички обезмаслени млека.Имам мприятелка,която отслабна с него и диета близо 20 кг .
плюс това няма гаранция за нищо!
щом като не ви боли корема от него-яжте и се наслаждавайте! newsm10

# 8
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Момичета, вижте нещо полезно и интересно:

http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/

# 9
  • Мнения: 45
Момичета, вижте нещо полезно и интересно:

http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/


Много полезна информация newsm10 smile3501

# 10
  • Мнения: 1 454
Хм , не е въпроса дебелее ли се, слабее ли се!
Аз се чууудя защо толкова гъсто това мляко...те сложили растителни мазнини...
Съвсем да не ядем мляко, ами някакви направени неща...
Много съм разочарована

# 11
  • Мнения: 1 875
Хм , не е въпроса дебелее ли се, слабее ли се!
Именно!

А под растителни мазнини разбирайте хидрогенирани такива! Sick

# 12
  • Мнения: 93
абе хора нищо няма да ви стане от 3,5 % мазнина.като пазих дюкан ядях по 1-2 кисели млека култура на ден и отслабвах.няма причина да се безпокоите

# 13
  • Мнения: 1 875
абе хора нищо няма да ви стане от 3,5 % мазнина.като пазих дюкан ядях по 1-2 кисели млека култура на ден и отслабвах.няма причина да се безпокоите
Вече става досадно - ами не става въпрос за това ще ни стане ли нещо или не, прочетох мнение, че щом не ви боли корема от него - яжте спокойно Shocked
 Е какво повече да коментираме?
Въпросът е защо се извличат млечните мазнини и се добавят растителни, толкова ли е сложно.
Много ясно, че се отслабва и с Култура и със сметана - зависи от хранителния режим

# 14
  • Мнения: 1 454
 hahaha hahaha hahaha
Орелия, мислех да пиша същия коментар..., но нещо ми е нервно днес и нямаше да излезе много 'дружелюбен' Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт