Юлски мами 2009 Тема №4

  • 13 762
  • 257
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 818
Еее.. момичета, пропускам, разбира се.. tan даже и на теб исках нещо да ти пиша, но не се сетих какво. Wink
Като имам време пиша, приятно ми е!  Hug А и като не съм писала и то се събира. Първото ми висше е Българска филология и може би от там идва тази обстоятелственост, стремя се да съм по-кратка. Simple Smile

inedica, дано не е нещо сериозно и бързо се оправи!  Praynig Ние с Боаронските перлички нещо не се харесахме, опитах да давам профилкатично и да се лекуваме с тях, но точно както пишеш оздравява и след няколко дни пак сополки. Сега караме с традиционна медицина когато се наложи, но осцилококцинума го уважавам и давам винаги когато усетя, че нещо се задава и обикновено ни спасява!  Peace

Стеф, да пишеш! Дано всичко е ок!  Heart Eyes

bambukita, дано ви подмине скарлатината! Обади се на педиатъра ви да каже дали може нещо да се направи, макар че аз мисля, че е минало доста време от игрите. За вкуса в устата в момента не ми хрумва нищо.

# 31
  • София
  • Мнения: 725
Хайде цоп и аз в новата темичка и дано на всички ни  е успешна и късметлийска.
Ето ви един полезен линк към информация, която дава касата за нас бременните - колко прегледа, какви изследвания и други подобни. Написано е на разбираем език

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=734

# 32
# 33
  • Мнения: 1 089
bambukita, искрено се надявам да ви подмине скарлатината. За съжаление нищо като превенция не можеш да направиш.  Както повечето шарки има инкубационен период някъде от около 2 седмици, ако не се лъжа.  Дано не сте я прихванали  Praynig
Моите опасения в тази насока са също големи. Дори в началото питах мамите с по-големи дечица дали мислят да ги спират от градина, поне в първите 3 месеца. Като гледам моята дъщеря как добре се чувства сред децата и как след 3 дни затворена  в къщи започва да жадува за приятелчетата си и да търси контакти реших, че нямам право да я спирам. Пък вече Божа работа, каквото ни е писано. Дано имаме късмет.

# 34
  • София
  • Мнения: 67
Sanitamm, златна си! Много полезни линкове си публикувала! Благодаря ти!

# 35
  • Мнения: 25
Sanitamm, златна си! Много полезни линкове си публикувала! Благодаря ти!


Peace

Сиси, поклон пред уменията ти и изчерпателността ти! На всеки му е много мило да се види поименно споменат!  Heart Eyes Нали не гледаш за правопис и пунктуация?   Wink
bambukita, няма ли някоя баба наоколо, която за кратко да поеме детето, поне докато мине инкубационния период?

# 36
  • Мнения: 359
Сега се връщам от лекарката. Общо взето не съм много обнадеждена   Sad Видя се плоден сак, отговарящ на седмиците в които съм, но вътре не се видя нищо  Cry , след 7 дни ще ходя отново и ако пак не се види ще ме гледа с вагинален ехограф. С първата ми бременност нямах проблем, но сега явно няма да е така  Sad

# 37
  • Мнения: 25
Сега се връщам от лекарката. Общо взето не съм много обнадеждена   Sad Видя се плоден сак, отговарящ на седмиците в които съм, но вътре не се видя нищо  Cry , след 7 дни ще ходя отново и ако пак не се види ще ме гледа с вагинален ехограф. С първата ми бременност нямах проблем, но сега явно няма да е така  Sad
Rumix,
аз съм в абсолютно същото положение, но не мисля, че има нещо притеснително, просто сме отишли много рано!
Защо ми се струва, че имаш нужда да си малко по-позитивна и спокойна! Има ли нещо или някой, който да те зарежда положително? Сега е моментът да прибегнеш към тези мерки!

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 69
Румикс  дано не е каквото мислиш, бъди оптимист Peace
Аз имам вътрешната увереност,че ще ни се размине.През лятото в групата на дъщеря ми имаха скарлатина и нито едно друго дете не се зарази.Отказвам отново да се притеснявам,за нещо което не зависи от мен.Каквото е писано.
Stelab трудна работа това с бабите.

# 39
  • Мнения: 232
цоп... в новата тема

bambukita, надявам се всичко да е наред със скарлатината... Аз също имам горчив вкус от почти всичко и дори червило като сложа веднага започва да ми горчи...

# 40
  • Мнения: 127
Добър ден момичета.
Искам да попитам приемате ли нови попълнения сред вас?
Да ви се представя:казвам се Десислава,на 26г.съм и имам едно момиченце на име Мая.Тя е на 1.6г.и преди седмица разбрах ,че ще я правим кака.Още не съм ходила на преглед,но мисля да изчакам още няколко седмици и тогава да отида,ако не се случи нещо до тогава.
Надявам се ,че ще ме приемете при вас и ще прекараме заедно следващите месеци.

# 41
  • Мнения: 76
И аз да се запиша в новата темичка Hug

Pazza  добре дошла при нас  bouquet  bouquet

Аз също мисля, че е добре да се направи вече начална страница с термините и който чуе сърчицето да се записва Wink

Mixilena зеленият чай за разхлабване е възможно да предизвика контракции на матката!

Румикс не се тревожи, след седем дни в плодното сакче ще се види малкото човече Peace А днешният преглед не беше ли с вагинален ехограф newsm78???

Дзимби и една от нас чакаме ви хубави новини от днешните прегледи Peace

Бамбукита за съжаление наистина няма превантивна мярка срещу скарлатината! Sad

Да отбележа и аз отоново изчерпателността на Сиси  Hug Hug

Относно спорта - спомням си, че преди в хотел "Амбасадор" имаше водна гимнастика за бременни, но и аз не знам дали бих се доверила в чистотата на басейните ooooh!  

На мен от няколко дни ми се случва изведнъж да огладнявам - зверски глад, направо не се издържа! До минута трябва да хапна нещо, иначе ми прилошава и започва да ми се вие свят  #Crazy Първия път направо си бях полу припаднала! Затова сега си нося в чантата пакетче със сурови ядки Mr. Green


# 42
  • Мнения: 425
Ооо Джиджи значи не съм само аз със зверското огладняване  Mr. Green.  И при мен така се получава - както ми няма нищо и изведнъж ми пристъргва корема. Много е гадно. На мен и бонбони за смучене ми помагат. Има едни Алпенлиибе май се казваха, пише ги че са без захар, аз от тях си нося в чанта.

# 43
  • Мнения: 359
Румикс не се тревожи, след седем дни в плодното сакче ще се види малкото човече Peace А днешният преглед не беше ли с вагинален ехограф newsm78???

Не, днес ме гледа само отгоре, като бях с оплаквания от тъмно кафяво ( като течен шоколад ) течение от сутринта. Каза да си пия дуфастона и другата седмица вече ако пак не се забелязва така - тогава да ме види с вагинален ехограф. Днес не бях пила и много течности... та се успокоявам че може за това да не се виждаше- нямаше достатъчно прозрачност.... но пък това течение  така ме притеснява... Наистина ми е нужна някаква положителна емоция или някакво занимание за изместване на мислите...  Sad Изчетох много по форумите за т.н. "кухо айце". Моля се всичко да е наред и да не преживяваме това разочарование. Тати много иска това бебе и ще се поболеем ако нещо не е наред  Cry

# 44
  • Мнения: 76
Ооо Джиджи значи не съм само аз със зверското огладняване  Mr. Green.  И при мен така се получава - както ми няма нищо и изведнъж ми пристъргва корема. Много е гадно. На мен и бонбони за смучене ми помагат. Има едни Алпенлиибе май се казваха, пише ги че са без захар, аз от тях си нося в чанта.
 

Щом са без захар, може би са с подсладител!!! Прочети внимателно дали не са с аспартан - изключително вреден е за плода. Скоро дори говориха в "часът на мама" за това!!

Общи условия

Активация на акаунт