Има ли тук почитатели на Фреди Меркюри и какво изобщо можете да ми кажете за нег

  • 6 317
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Ми това е. Целия въпрос се съдържа в заглавието.

# 1
  • Мнения: 677
Абсолютен гений. Безсмъртен. Квото и да кажа, ще прозвучи като клише.
Сещам се винаги първо за тва му изпълнение.


Who wants to live forever?
Forever is our today

Who waits forever anyway?

# 2
  • Мнения: 3 423
Аз пък се сещам за една прахосмукачка.

И за едно мое бивше гадже, приличаха си.

# 3
  • Мнения: 2 257
Блеснал поглед. Ужасяващ сексапил. Помитащ талант. ЧУДОВИЩЕ!

# 4
  • Мнения: 3 271
Интересно заглавие.
Чудише се що за човек беше или каква точно е идеята?
Отговорите до тук са интересни също.
Аз ще кажа просто велик!

# 5
  • Мнения: 662
 Всъщност каквото и да се каже ми се струва недостатъчно...Не знам какво можем да ти кажем ние за него, но може би тук се крие много истина за живота му...
http://www.vbox7.com/play:8e79d370

I'm just the pieces of the man I used to be
Too many bitter tears are raining down on me
I'm far away from home
And I've been facing this alone
For much too long
I feel like no-one ever told the truth to me

# 6
# 7
  • Мнения: 1 310
Оооооооо! Голяма почитателка съм му. Heart Eyes  Невероятен стил! Велик изпълнител! Зодия Дева. Wink
След няколко дена ще станат 17 години, от както го няма сред нас. Cry

# 8
  • Мнения: 3 034
страхотен почитател съм му, "Чудовище" мисля че му отива, както и гений. какво обаче да ти кажем за него? преки впечатления за голямо мое съжаление нямам  Rolling Eyes за мен плашещо добра е "I'm Going Slightly Mad", но и целият Innuendo беше едно красиво сбогуване - не исках да свършва  Confused в същото време винаги ми е харесвало много английското звучене на старите им парчета - от типа на "Killer Queen", "Fat Bottomed Girls", "Bicycle Race" или "Sunday Afternoon"  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 821
Дааа, употребили сте силните прилагателни, определящи го. Наистина невероятен!
Онази плоча, двойната, въртях я до несвяст. Знаех текстовете на песните, още знам някои...обичам да слушам Куин... Heart Eyes. След филма "Куин в Будапеща" мечтаех да изнесат концерт и тук.....
Помня, бях първи курс студентка и един асистент ни съобщи, че е починал Confused Оттогава като тръгна една вълна на почитатели ooooh!.....

Куин са единствени!

# 10
  • Мнения: 202
Ние със Sedada мислим за един и същ човек по едно и също време. Днес се сетих за него и за една фраза- Подгизнал съм от пари. Търся цялото изказване на Фреди, но нещо не мога да се справя. Бихте ли ми помогнали почитателки на Фреди?

# 11
  • Мнения: 4 585
Когто чуя нещо на Фреди Меркюри, или си мисля за него,
го свързвам с шофиране нощем и една думичка - ангелогласият.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Любимият ми глас Heart Eyes Луд човек, благословен от бога с най-големия талант, който съм сещала досега в живота си. Липсва ми ужасно всичките тези години Sad

# 13
  • Мнения: 24 467
За него не говоря, него мога само да го слушам, ако никой не ми разваля фона.
За Фреди мислите вероятно поради наближаващата годишнина от смъртта му след дни.
Поклон пред паметта на великия човек!

# 14
  • Мнения: 1 526
Харесвам поведението му на сцена. Страхотн талант и неуморен творец. Луд, но в положителната страна. Обичам първите им албуми, харесвам и последните. Израснала съм с неговата музика. Баща ми имаше всичко тяхно и съм слушала Куин откакто се помня.

# 15
  • Мнения: 5 370
Преди доста години ходих за първи път в Швейцария, във френската част, около езерото Леман. Доколкото разбрах, Фреди е прекарал последните си дни в една вила в градчето Веве. Той има бронзова статуя в Монтрьо. Имах и аз снимчица с тази статуя, ама я погубих, за жалост.

# 16
  • Мнения: 4 111
Пиша, трия, каквото и да кажа е малко. Поклон пред Фреди и таланта му!

# 17
  • Мнения: 575
Велик глас и велик човек. Куин са най-любимата ми група.
http://www.youtube.com/watch?v=EAoT7ucMY4U

# 18
  • Мнения: 4 111
http://www.youtube.com/watch?v=Wixz_r7v51E величието на 2 невероятни гласа

# 19
  • Мнения: 1 526
Велик глас и велик човек. Куин са най-любимата ми група.
http://www.youtube.com/watch?v=EAoT7ucMY4U

Sometimes I feel Im gonna break down and cry (so lonely)
Nowhere to go nothing to do with my time
I get lonely so lonely living on my own

Sometimes I feel Im always walking too fast
And everything is coming down on me down on me
I go crazy oh so crazy living on my own

Втийнеиджърските си години често си го пеех с цяло гърло...

# 20
  • Мнения: 1 455
Велик!..Невероятен!..Няма втори като него..
С неговата музика израснах...там остават толкова спомени..всеки един клип,всяка една песен..Той ще живее вечно..

# 21
  • Мнения: 12 662
Не знам какво да кажа. Само, че се присъединявам към почитателите.

# 22
  • Мнения: 169
Като малка имах една тяхна касетка която постоянно слушах. Помня как на рождения ми ден слушах радио и казаха, че е починал. Много тъжно ми стана тогава, но пък си останах верен фен на музиката му!  newsm20

# 23
  • Мнения: X
Много го обичам Фреди.
Спомням си един негов лаф: "Може да се превземаме, но правим велики неща."
Не знам аз какво толкова мога да кажа, аз съм просто един фен. Пък и какво толкова има да се говори. Слушай !
http://www.youtube.com/watch?v=ufujN-4Rejk
http://www.youtube.com/watch?v=EJo6YoAMeF0&NR=1

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 10:05 от Анонимен

# 24
  • София
  • Мнения: 1 732
Фреди е гениален музикант, уникален глас, хипер интелигентен и интересен човек.
Куин ме научиха на музика. А хора като Брайън Мей, между другото, могат да те научат и на интелект и поведение.

Надявам се, че питаш като фен. А ако не - ще станеш Simple Smile  bouquet

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 13:50 от watershadow

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Наскоро четох една статия за Фреди. Беше озаглавена - Любовникът на живота.
Емоцията, любовта, страстта към живота и музиката на този човек са нещото, заради което винаги ще го помним. Не знам дали изобщо думите могат да опишат таланта и спектъра на гласа му. Той просто е Фреди и никога няма да е същото...

# 26
  • Мнения: 13
Невероятен,бохем и човек на живота,всичко съм изчела за него,спомням си когато почина много плаках,
след това си купих книга за него,имал е много хубав живот,почина от спин,спомням си колко много цветя имаше пред имението му
като на лейди Даяна,но завинаги остана в сърцето ми.Песните му и клиповете няма да се забравят никога.

# 27
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Невероятен творец, инелигентен, надарен. Мисля, че каквото и да кажем ще е малко!

# 28
  • Мнения: 14
На пръв поглед, напълно непознат човек, когото обаче винаги съм назовавала в мислите си просто Фреди. Родителите ми ме отгледаха с музиката на Куин, като член на семейството ни е. Докоснат от Бог човек, най-великият. И изживя живота си на един дъх....

# 29
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Обичам го този човек! Много е повлиял на мисленето ми, на съзряването ми, на живота ми!
"Too much love will kill you!"
Явно много е обичал в този живот...

# 30
  • Мнения: 502
   Фреди е невероятен,харизматичен,много,много талантлив.Той е победител. Винаги съм го обичала.

# 31
  • Мнения: 1 629
обичам Bohemian Rhapsody, обичам я и в изпълнение на The Braids, сега ако влезе Франзелата ще ме линчува публично.

# 32
  • Мнения: 212
Редактирано съобщение

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 18:24 от Борис

# 33
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Знам за него, че е бил хомосексуалист и умира от СПИН който е хванал при необезопасен секс с друг гей. Не е ползвал презервативи с една дума.
Което е много, много лош пример за неговите почитатели... Явно презервативи трябва да се ползват по-често особено при хомосексуални контакти... Ако беше ползвал презервативи, сигурно и досега щеше да радва Седада и другите почитателки...
Ето как едно нищо и никакво нещо като един обикновен презерватив може да погуби такъв талант като него...
Явно не знаеш много.

# 34
  • Мнения: 262
Където се появи Борис, там не може да остане чисто обаче.

Ето малко снимки.
Да се види за кого говорим.
Радвам се толкова на всички отговори.
Едно е да знаеш, че Куийн си имат почитатели, друго е да ти го каже някой - да, аз...

           

     

     

     

# 35
  • Мнения: 1 629
хубу де, що сега Борис е виновен? Като си рок стар нямаш и тъмни страни ли? Нищо рок няма в това. Знаем как умря (според пиар легендите)  Бон Скот, виждали сме Флаш толкова друсан, че едва си държи китарата, Мик Джагър квакащ по сцената в очебиен делириум, Сид Вишъс няма нужда от коментар, Кърт Кобейн с идиотското си самоубийство, Джордж Майкъл и неговите тоалетни страсти...Меркюри кога го канонизираха? Вие рок фенове ли сте или пишем в антипода на Звездни компромати.

# 36
  • Мнения: 4 585
Sedada не е чела правилата за публикуване на картинка в мнение.

# 37
  • Мнения: 2 070
има да bowuu
ето я и любимата ми песен
http://vbox7.com/play:00caaaf3
много харесвам дуета му с Монсерат Кабайе-"Барселона"
не го намирам,обаче

# 38
  • Мнения: 262
Мюриел, Борис е МНОГО виновен.
Не става въпрос за факти, а за отношение.

Аксиома за мен е, че всеки човек би трябвало да може да се постави до Всеки, да сравни себе си с него, да си даде сметка къде е той и къде е другия, за когото мисли, и да има доблестта да си заеме съответното място.
А не да плюе по някой, на когото не може да стъпи на нокътя на малкото пръстче. То е ясно, че всеки може да каже това за Фреди Меркюри.
 
Въпросът е - а трябва ли?
Толкова е лесно да бъдеш циничен към живота на някого.

# 39
  • Мнения: 262
И на мен ми се струва, че снимките ми са твърде много.

Sedada не е чела правилата за публикуване на картинка в мнение.

Това ли е единственото, което можете да ми кажете?

# 40
  • Мнения: 1 629
Седада, не че искам да ти преча на житейската математика, но утре както си вървиш по улицата някой ще вземе да те напсува на майка и ти сигурно мило ще му обясниш, че това не е вселенски справедливо.
Всеки може да е циничен към каквото си иска, а някои го правят и в ефир. Сещам се за Хауърд Стърн, на когото му и заплащаха.

# 41
  • Мнения: 212
Sedada не е чела правилата за публикуване на картинка в мнение.

Щом е за Фреди Меркюри правилата на форума за големина на публикуваните снимки не важат...
Ще гледам кога (и дали) някой модератор ще й направи забележка че нарушава правилата на форума.

Относно цинизма - просто коментирам факти от живота на реалния (а не божествения) Фреди.
Щото Фреди си беше просто човек и нищо човешко не му беше чуждо. Истината е че ако беше ползвал презервативи и досега със сигурност щеше да те радва, Седада... И нямаше да пишем за него в минало време.

# 42
  • Мнения: 4 111
Станалото - станало. Всички сме грешни. Важното е какво е оставил за вечни времена, а не с кой и как се е ...
В тийнейджърските си години бях почитател на Джими Самървил. Какво чувах отсреща - ама той пе****ст. И какво от това. Не ме интересува. Важното е, че музиката му ме докосва. А гласът на Фреди? Никакви факти от личния му живот не могат да ме спрат да настръхвам на всеки звук, излязъл от гърлото му.
Пали, аз дадох линк точно на тази песен, която казваш, че не намираш.

# 43
  • Мнения: 4 585
Забележката няма нищо общо с отношението ми към песните на Фреди Меркюри.
Аз така си ги правя. Ако видя някой да си хвърля боклука на тротоара, да не спре на пешеходна пътека, ако е паркирал на пешеходна пътека му ритам калника.
Винаги. Даже имам белег на лявата вежда. Пък ако трябва да сме честни, някъде по време на регистрацията си кликнала, че си се запознала и си съгласна с правилата на форума.
Ако дадеш линкове, ще кликаме и ще гледаме Фреди Меркюри. Същата работа.

# 44
  • Мнения: X
Темата е за почитатели на Фреди Меркюри, следователно не виждам Борис що чини тука барабар с нещото си, наречено цинизъм. Цинизъм е комплимент за смешните  му опити да парадира със сексуална култура в тема, в която говорим за творчество. Предлагам му да спре да се куртуря и изаква в темата и да ходи да си жули паркета.

# 45
  • Мнения: 262
Щото Фреди си беше просто човек и нищо човешко не му беше чуждо.   

Борисе, да ти кажа - глаголното време, което използваш, го ползваха едно време старите комунисти като говореха за неща, случили се по Благоево време например, но си беше правило при тях да използват това време, което по принцип казва, че са били свидетели на действие, на което реално няма как да са били свидетели, просто защото не са били родени... Крайно дразнещо.

Фреди "беше", "не му беше..." - да не си ходил да му светиш, че да знаеш какво е "бил" и какво не е бил?
А защо това се е случило точно на него, а не да кажем на... да не почвам с примери разни, ми точно защото е бил човек, който не си е правел сметки...

P.S. Който толкова го интересува въпросът за неговия спин, преди да почне с общите приказки, да си направи труда първо да проучи поведението на Фреди по отношение на собствения му спин.
Защото с тази предизвестена смърт Фреди е пример не само за това как се живее, но и как се умира.

# 46
  • Мнения: 677
Борисе, не всички гейове сте гениални, приеми го.

# 47
  • Мнения: 2 792
Щом е за Фреди Меркюри правилата на форума за големина на публикуваните снимки не важат...
Ще гледам кога (и дали) някой модератор ще й направи забележка че нарушава правилата на форума.

Относно цинизма - просто коментирам факти от живота на реалния (а не божествения) Фреди.
Щото Фреди си беше просто човек и нищо човешко не му беше чуждо. Истината е че ако беше ползвал презервативи и досега със сигурност щеше да те радва, Седада... И нямаше да пишем за него в минало време.
Всъщност Борисе, преди ерата на СПИН-а гейската любов презерватив не признава (сигурно на теб сега през 2008 тази мисъл ти се струва кощунствена). За това и толкова много хомосексуалисти се разболяват в началото на бума на СПИН, дори за известно време се смята, че това е болестта на хомосексуалистите.
  Фреди се разболява именно в този период, другото интересно покрай, това че е болен и в последствие умира от тази болест е факта, че той публично признава за нея, което си е жива революция, допълнително и открито признатата му хомосексуалност.
  Фреди винаги е имал стил!

# 48
  • Мнения: 3 034
аз си спомням, че признаваше бисексуалността си, както и че заразяването му със СПИН и реалната причина си отидоха с него в гроба, освен ако не ги е споделил с някого, което силно ме съмнява. имаше слухове и за жена, и за групов секс, имаше слухове и за заразени игли, както и за хомосексуален партньор. поне аз тези всичките си ги спомням. в крайна сметка, знае ли някой дали е заразен точно от хомосексуален партньор?

# 49
  • Мнения: 677
В крайна сметка, какво значение има това как е пипнал СПИН?! Наистина ли некой може да се вълува от този въпрос?!

# 50
  • Мнения: 3 034
не, по-скоро се вълнувам да не го принизяваме до просто "гей". човекът имаше много лица - и сексуални, включително. артист.

# 51
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 218
когато бях малка, имаше една тяхна (на Куин) плоча на Балкантон (айде сега да ми каже някой, че нямахме достъп до Музиката тогава), която слушах до припадък. любимата ми песен беше за колелетата, с едни звънчета, направо бях влюбена... като порастнах се насочих към друг тип музика, но тяхната си остана част от живота ми.

# 52
  • Мнения: 2 386
Малък набор съм и помня по-скоро музиката му чрез майка си и своето детство. Голям талант!

Мю, не се сърди, но някои от нещата, за които говориш са от вестникарска гледна точка. Ако темата е само за Фреди ще замълча, но ако ще говорим за легендите и краят на живота им имам много още какво да кажа.

# 53
  • Мнения: 212
Темата е за почитатели на Фреди Меркюри, следователно не виждам Борис що чини тука барабар с нещото си, наречено цинизъм. ...... в тема, в която говорим за творчество.

Напротив, темата не е само за творчеството на Фреди. Във въпроса се пита цитирам "какво ИЗОБЩО можете да ми кажете за него..." Затова и аз говоря изобщо за Фреди а не само за творчеството му.

В крайна сметка, какво значение има това как е пипнал СПИН?! Наистина ли некой може да се вълува от този въпрос?!

В крайна сметка, Антонио ВСИЧКО Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ що се отнася до човека Фреди Меркюри. Дори най-малката подробност от живота му може да ни даде представа що за човек е той и да разберем и неговото творчество. Защото твореца и човека Фреди са едно цяло и не можем да разглеждаме само твореца без да се опитаме да разберем и човека Фреди... Затова и най-малките подробности от живота му имат значение за неговото творчество.

# 54
  • Мнения: 3 271
Защото с тази предизвестена смърт Фреди е пример не само за това как се живее, но и как се умира.

Много точно казано. След като почина Show must go on доби един още по-дълбок смисъл за мен.

мюриел, видях, че Ева ме е изпреварила. Недей да обобщаваш така, цинизма в такива открито фенски теми не е особено приятен.

# 55
  • Мнения: 262
Да, малките подробности... Един и половина през нощта е, аз се вълнувам от малките подробности.

Като например тази, че Фреди е отлетял за Испания специално, само за да може да застане за 10 минути да погледа любима картина на Ел Греко.
Че е искал да си купи къща в Испания, само за да може да си сложи в нея картина на Гоя, която е можел да си купи, но не е можел да изнесе от страната, водело се национално богатство. Да, богат е, но колко "богати" са готови да си купят къща, само за поставят вътре картина?
И каква къща? Ми няма да падне по-долу от проектирана и декорирана от Гауди...

...

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 01:54 от Sedada

# 56
  • Мнения: 262
Изречението от книгата на Peter Freestone, личният му асистент и, по-моему най-интелигентния човек в близкото обкръжение на Фреди, което е най-важното от цялата книга:

'Those first wonderful feelings most of us get from falling in love, Freddie would get from a song that he'd written.'

# 57
  • София
  • Мнения: 896
И аз при вас.
Няма какво да добавя.
Любимата ми песен, една от многото...  bouquet
http://www.youtube.com/watch?v=QtqADo-D3mQ

# 58
  • usa
  • Мнения: 2 113
имаше ... хм, меко казано странен вкус за сценични костюми. но пък с този ГЛАС костюмите остават почти незабелязани.

# 59
  • космополитно
  • Мнения: 941
PeaceОбожавам го!  bouquet

# 60
  • Мнения: 3 034
имаше ... хм, меко казано странен вкус за сценични костюми. но пък с този ГЛАС костюмите остават почти незабелязани.

на мен ми харесваше тази екстравагантност. исках да е още по-смел, още по-предизвикателен, дори налудничав или кичозен  Grinning

# 61
  • Мнения: 1 629
извинявам се на твърдите фенове, не го приемайте лично   bouquet

пп и все пак, тя се върти, знаете

# 62
  • Мнения: 5 370
Факт е обаче, че и най-звездните банди залязват след смъртта/оттеглянето на фронтмена им....така стана и с Инексес, и  Нирвана, просто аз лично не виждам кой би могъл да замести Фреди или Кърт или Хътчънс.
П.С. това може би щеше да се случи и с любимите ми Депеш, ако на Дейв не му беше дошъл малко от малко акълът в главата.

# 63
  • Мнения: 1 629
Как ще залязват, бре? Няма нищо по-продаваемо от трагично загинал музикант. Така се става легенда.

# 64
  • Мнения: 5 370
Мюриел, имах предвид, че групата НЕ Е повече това, което е била.Това е моето лично усещане. Добре, продава се, спор няма. Но за мене един концерт на, да речем, Депеш, не би бил същият, ако го нямаше-пу пу-Дейв.

# 65
  • Мнения: 2 386
Залязват? Shocked  Мисля, че личното ти усещане силно се разминава с реалността, Жоз. Забравят ги само тези, които никога не са ги запомняли истински - не са били фенове, а модни последователи, да кажем.. А това не е спад, а чистка - те, феновете, и без това най-много пълнят ПР-ските гуши и плащат (в буквалния и преносния смисъл на думата) за всичко, което държи една група или изпънител жив.

А живият пример за успяла група с подменен фронтмен е .. Iron Maiden, моля.  Grinning Кой помни вокалът преди Брус Дикенсън? Аз не искам да си го спомням даже.


Извинявай, Седада, може да звуча като отклонение, но мисля, че това важи и за Фреди.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:30 от Ева на сцена

# 66
  • София
  • Мнения: 255
http://vbox7.com/play:6e994b48 - това е последната му песен.
Винаги ми става тъжно, когато я слушам. Фреди има/ше уникален, космически глас.

# 67
  • Мнения: 3 675
Певец с невероятно красив глас, един от малкото, които пеят еднакво добре, както в студиото, така и на лайв, автор на страхотни рок парчета, за жалост вече не е между живите, опитаха се от Куин да му намерят заместник, но втори като Фреди просто няма.

# 68
  • Мнения: 3 271
А това не е спад, а чистка - те, феновете, и без това най-много пълнят ПР-ските гуши и плащат (в буквалния и преносния смисъл на думата) за всичко, което държи една група или изпънител жив.

Не бих могла да го кажа по-добре   bouquet

# 69
  • Мнения: 429
Фин, широко-скроен, много умен, изключително щедър, грижовен, с мисия, винаги близо до космоса, сега една от най-ярките звезди там горе. Винаги ще го обичам.

# 70
  • Мнения: 12 662
Естествено, че Куин не е същото без Фреди. Бийтълс без Джон. Залязват не значи забравям.
А има групи, където музикантите са равностойни. Но тези са изключителни.

# 71
  • Мнения: 3 034
Естествено, че Куин не е същото без Фреди. Бийтълс без Джон. Залязват не значи забравям.
А има групи, където музикантите са равностойни. Но тези са изключителни.

абсолютно  Peace не знам и за какви продажби след намирането на нов вокал в повечето случаи може да се говори. специално за INXS имам преки впечатления - трагично. концертите (последните от тази година) - второкласни зали със смешен капацитет. има незаменими хора и нито рекламата, нито ПР-ите са в състояние да променят този факт. а това, че феновете предпочитат оригиналния изпълнител пред бледо негово подобие е показател за добър вкус - според мен. нито един от опиталите се да заменят Фреди през годините не ме накара да се заслушам. всъщност в повечето случаи ми ставаше неприятно и загасях телевизора или радиото.

# 72
  • Мнения: 152
За мен Фреди си е педераст... колкото и добър певач да е...  все пак си е педераст!
Кой, каквото да разправя обаче... той ще си остане в учебниците по музика!

# 73
  • Мнения: 12 662
За мен Фреди си е педераст... колкото и добър певач да е...  все пак си е педераст!
Кой, каквото да разправя обаче... той ще си остане в учебниците по музика!

Не позна, бисексуален е. Пък и Глория я има в учебниците.

# 74
  • Мнения: 152
Не позна, бисексуален е. Пък и Глория я има в учебниците.
ква Глория Фе драга...  Joy ш ме съсипшеш (от смях)
мислех, че тук ще се говори за музика, а не за цомби и тъпи йордеци...

# 75
  • Мнения: 481
За мен Фреди винаги щe си остане голям глас и човек, който с пълни шепи грабеше от живота. Пак той казва, че за нищо не съжалява. Аз винаги ще го асоциирам с най-безгрижната и прекрасна част от живота ми - малка мансардна стаичка, първото ми гадже и на лентов магнетофон върви Love of my life.
http://www.youtube.com/watch?v=u8-rH2ilkxk&feature=related

# 76
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
За него не говоря, него мога само да го слушам, ако никой не ми разваля фона.


Подкрепям

Невероятно съчетаване на идея с музика, текст, поведение, всички, подчинени на една мисия - истински творец

# 77
  • София
  • Мнения: 255
За мен Фреди винаги щe си остане голям глас и човек, който с пълни шепи грабеше от живота. Пак той казва, че за нищо не съжалява. Аз винаги ще го асоциирам с най-безгрижната и прекрасна част от живота ми - малка мансардна стаичка, първото ми гадже и на лентов магнетофон върви Love of my life.
http://www.youtube.com/watch?v=u8-rH2ilkxk&feature=related
Обожавам я! Мерси! Сори за спама, но не съм я слушала 100 години. Днес открих тази тема във форума и в  офиса цял ден звучеше Фреди .... нямаше недоволен колега, независимо от възрастта. Велик е!
http://www.vbox7.com/play:c500a1f2
Просто ПОКЛОН!
Музиката, гласа, таланта... той е надминал поколението си. не ми пука, че е бил гей. Беше брилянтен и неповторим. Музиката и най-вече гласът му ме зареждат.
И сега помня концерта в негова памет, когато си отиде. МИР НА ПРАХА МУ И ПОКЛОН!
http://www.vbox7.com/play:37694e1a
http://www.vbox7.com/play:573ae308
http://www.vbox7.com/play:3abc5eae
http://www.vbox7.com/play:2bf7ef16
и края му. Повтарям се, но се вижда разликата ...http://vbox7.com/play:6e994b48
Спирам. Може да продължа още дълго. Съжалявам, че много хора не могат да усетят това, което искам да им предам с тези песни. Бих искала всички да усетят същото.
Седада, много ми се иска с твоята провокатираща тема и ..... новото поколение да разбере тази музика, но искрено се съмнявам.


Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 04:04 от kari

# 78
  • usa
  • Мнения: 2 113
гей, та гей... педераст, та педераст... не мога да разбера какъв ви е проблема  Thinking. той нали ви пее, не иска да спи с вас???

# 79
  • Мнения: 5 370
гей, та гей... педераст, та педераст... не мога да разбера какъв ви е проблема  Thinking. той нали ви пее, не иска да спи с вас???
Миз, когато преди една година си купих заветния билет за концерта на Джордж Майкъл, получих подобен въпрос - "Как можеш да дадеш 70 лева за концерт на този п..с".

Какво да ти кажа...манталитет балкански, зле прикрито и съмнително мъжкареене.....абе.... Whistling

# 80
  • Sf
  • Мнения: 808
Невероятен глас, творец и много чуствителен и раним човек.

Обичам страшно много музиката на групата и след смъртта му, намерих всичко по онова време като история, факти и подробности за живота на Фреди. Хора като него, които живеят всеки ден като за последен, изживяват всички емоции до крайност, сякаш знаят, че няма да продължи дълго и живеят на максимум всеки път. Грабят с пълни шепи от всичко - удоволствия, жени, мъже, алкохол, а също и тъга, депресия, отрицание и после отново всичко. Такива хора са щедри и се раздават винаги...

Love of My Life е една от любимите ми песни...

# 81
# 82
  • Мнения: 5 462
Певец с невероятно красив глас, един от малкото, които пеят еднакво добре, както в студиото, така и на лайв, автор на страхотни рок парчета, за жалост вече не е между живите, опитаха се от Куин да му намерят заместник, но втори като Фреди просто няма.
Aбсолютно !!!Незаменим е , велик ....
А визуално - просто без коментар !!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Лиске , аз също имах гадже което ужасно приличаше не Фреди и го имитираше много сполучливо . newsm78 Rolling Eyes
http://vbox7.com/play:b47b6f83
http://vbox7.com/play:94717286 Heart Eyes

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 10:14 от Markrit

# 83
  • Мнения: 2 784
Обожавах Queen. Наскоро пътувахме в колата и пуснаха една негова песен. С майка ми си говорихме, че сякаш вчера беше, а ето 17 години минаха, откакто го няма, цяло поколение се смени.   Confused

# 84
  • Мнения: 262
Днес е годишнината от смъртта му.

Дори и да си в Лондон, няма къде едно цвете да му оставиш, няма си гроб. Пък дори и условен, защото е казал само на приятелката си къде да сложи праха му и да не казва на никого къде е. Сигурно цветята ги оставят пред къщата му.

# 85
# 86
  • Мнения: 1 220
Велик гений!
Sedada, преди време беше пуснала тема за усещанията ти към Марио Куркински, тогава  казах  че ми е познато чувството, но към друг талант, това е Фреди.  Хехе, дъщеря ми (4г)  знае наизуст текста на Love of my live, пее я в колата Grinning.

# 87
  • Мнения: 502
   Снощният "Мюзик айдъл" ме накара да издиря тази тема. Две от момчетата пяха песни на Куин. Толкова ми липсва Фреди. Ето,насладете се.


http://www.youtube.com/watch?v=JszN7h84TXs&feature=related

# 88
  • Мнения: 439
страхотен почитател съм му, "Чудовище" мисля че му отива, както и гений. какво обаче да ти кажем за него? преки впечатления за голямо мое съжаление нямам  Rolling Eyes за мен плашещо добра е "I'm Going Slightly Mad", но и целият Innuendo беше едно красиво сбогуване - не исках да свършва  Confused в същото време винаги ми е харесвало много английското звучене на старите им парчета - от типа на "Killer Queen", "Fat Bottomed Girls", "Bicycle Race" или "Sunday Afternoon"  Simple Smile
Peace

# 89
# 90
  • Мнения: 20
Наистина, мнооого голям и неповторим ! Великан, бе ! Колко удоволствия си ни доставял Фреди, почивай в мир !

# 91
  • Мнения: 57
Няма втори като него, едва ли и ще има. Определено съжалям, че съм се родила след като са спрели да правят концерти. Винаги съм мечтала да изпитам усещането да гледам Куин на живо с Фреди. За сметка на това си ги гледам профилактично често-често.

Спомням си когато съобщиха в Добро утро! по Канал 1, че е починал. По-късно прочетох и биографиите им и официални, и неофициални. Бил е невероятен човек, изключително изтънчен, екстравагантен, гребал е с пълни шепи от живота. От дете, на което са се подигравали, е станал легенда. Имал е невероятен магнетизъм и е успявал винаги да разпее публиката си. Не мога да се сетя за друг фронтмен на група, който да е имал такова силно присъствие.

Ето едни от най-известните му фрази:
Цитат
I'm just a musical prostitute, my dear.
Цитат
I'm very emotional; I think I may go mad in several years' time
Цитат
Money may not buy happiness, but it can damn well give it!
Цитат
The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.
Цитат
What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?
Цитат
When I'm dead, I want to be remembered as a musician of some worth and substance.
Цитат
I can’t win. Love is Russian roulette for me. No one loves the real me inside. they're all in love with my fame, my stardom.

Цитат
All my lovers asked me why they couldn't replace Mary (Austin) but it's simply impossible. The only friend I've got is Mary and I don't want anybody else. To me, she was my common-law wife. To me, it was a marriage. We believe in each other, that's enough for me. I couldn't fall in love with a man the same way as I have with Mary.
- за връзката му с Mary Austin (любовница, приятелка, наследник и изпълнител на завещането му).

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 01:31 от Sensoria

# 92
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Почти всеки ден напоследък, когато съм на път слушам Save me, Friends will be Friends, Love of My Life, One Year Of Love

# 93
  • Мнения: 37
Обичам го!

# 94
  • Мнения: 262
Ето тук интервютата на Фреди, за който му се чете.
Той няма много интервюта, хич не е обичал да дава...

http://www.queenarchives.com/index.php?title=Freddie_Mercury_Interviews

# 95
  • Мнения: 429
Ето тук интервютата на Фреди, за който му се чете.


Горещи благодарности  Hug

# 96
  • Мнения: 544
Фреди е велик!  Филмът "Куин в Будапеща" по онова време толкова ме зашемети, че най-голямата ми мечта стана да бъда на техен концерт. Уви, не се осъществи. Cry

# 97
  • София
  • Мнения: 2 493
тази година Коледа получих двойно ДВД с концертът '86 на Уембли.... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт