Детето ми започна да заеква в детската градина

  • 7 149
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Какъв е "докторът" по специалност и как определи причината?

# 16
  • София
  • Мнения: 203
Стискам палци да се оправи бързо бързо душичката. Това е направо нечовешко, какви са тия хора и с каква съвест, не знам. И е масово според мен, и това е най-страшното.

# 17
  • Мнения: 1 541



Мнението и на двамата беше, че не става въпрос за стрес, а за това че, мисълта изпреварва речта. Детето иска да каже нещо, но речниковият му запас е все още не много богат, а и по-бавно изговаря думите.
.


Искам да те успокоя, че и при нас се получи същото. На около 2 и половина беше. След дълго наше отсъствие и един неуспешен опит за ясла.
След консултация с логопед и психолог ни казаха същото, което ти е написала Франческа. Отшумя за около 4 -5 месеца  напълно. Даже не си спомням кога точно. Ние обаче не наблягахме на проблема, правехме се че нищо няма и само ако много запецне, му казвахме: По - бавно, кажи отначало.
Знам че е доста притеснително, отиди , консултирай се със специалист и просто изчакай да мине проблема. Ако не, пак на лекар..  bouquet

# 18
  • Мнения: 388
Милото детенце! Не мисля, че разговор с госпожата би помогнал.. по - добре направо с директора. Ако трябва опитай се да смениш градината. Желая бързо оправяне! Praynig

# 19
  • Мнения: 9 814
 ooooh!
Абе хора не четете ли или като видите написано някъде ДГ и веднага госпожата лоша, директорката некадърна, тормозят децата.


Ходил е много малко, няма и месец и то в седмицата по веднъж- два пъти, защото много боледуваше.

Веднага го обръщате на разговори с директорки, госпожи и смени на градини.

Ето като тези отговори:

Цитат
Милото детенце! Не мисля, че разговор с госпожата би помогнал.. по - добре направо с директора. Ако трябва опитай се да смениш градината. Желая бързо оправяне! Praynig

Цитат
Смени градината.

# 20
  • Мнения: 453
Не искам да споря, но ако прибавиш и другите ми изречения към цитираните, ще получиш нещо друго!
Както и да е... Аз знам, че ще се оправи. Караме го да говори бавно и спокойно и вече е по- добре. Предните 2 дена направо не му се разбираше.
И директорката е много мил и разбран човек, затова много исках да отиде в тази ДГ, но за съжаление тя е само администратор.

# 21
  • Мнения: 636
 На мен пък ми звучи доста убедителна хипотезата, че заекването точно на това дете се дължи на стрес от градината, тъй като възниква в контекста на трудната адаптация на детето към нея. А това че е ходило толкова малко, съвсем не означава, че не е успяло да се стресира. Самото боледуване на децата през първата година в ДГ може да се обясни отчасти с медицинския факт, че при стрес имунитетът спада. На каквото и да се дължи, обаче,  подходът да се кара да говори бавно и спокойно е добър. А разговор с госпожата не би бил излишен...Бързо оправяне!

# 22
  • Мнения: 7 382
Изкукуригалите даскалици да ги пенсионират по- рано,ако може завинаги! newsm11
          Те с удоволствие ще се пенсионират,ама не става.На тяхно място обаче идват изкукуригали девойки с късен пуберитет.
          Хайде сега сериозно .Отношението и грижите към децата НЯМАТ нищо общо с възрастта.В подкрепа на това една мисъл /не е моя  Mr. Green и понеже сте начетени и ЕнтЕлЕгентни сами си открийте автора  Laughing/  "Има баби,който умират като момичета,а има момичета,които се раждат баби!"  Peace Е, това важи и за отношенията с децата. Има баби дето ги гледат с обич и съобразно най-модерните изисквания и има мами,който ги гледат като баба ми. Sick Може да замените "баба" и "мама" със стара и млада учителка. Mr. Green Смисълът остава същия. Peace

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 20:34 от Didia

# 23
  • Мнения: 636
[Отношението и грижите към децата НЯМАТ нищо общо с възрастта.
Не бих се съгласила. Имат нещо общо с възрастта. Разбира се, че има възрастни жени, които имат усет към децата и млади жени, които нямат, това е ясно. Но въпросът опира също до по-съвременно образовяние, а по-възрастните по-рядко имат такова. Освен това по-възрастните учителки са по рутинирани и по-малко склонни да прилагат индивидуален подход, а също и по-амортизирани.

# 24
  • Мнения: 24 467
Грижата за малките деца не изисква следване на нови тенденции, не е въпрос на мода или нови "познания", дори не иска и специално образование, иска отношение и естествено положителна нагласа към заниманието. Затова наистина няма възраст, а нагласа, характер, темперамент, а често пъти и рутина- за успешното и своевременно решаване на житейски казус е в пъти по- лесно да си минал през тъждествени ситуации и да имаш практически опит.
Като се пенсионират възрастните учителки /понеже ми е нечистоплътно ползването на друга квалификация/ за мястото им няма да се втурнат презглава младите новозавършили послетийнове. Те си гонят други цели.
Дори и вероятността от преживян детскоградински стрес да е най- голяма, то не е задължително този стрес да е по вина на учителка, всяко дете различно привиква към новите условия, някои не свикват никога. За последните ДГ е просто един кофти вариант.

# 25
  • Мнения: 277
Какво каза специалиста?

# 26
  • София
  • Мнения: 6 178
Моята дъщеря също мина през периода споменат от Франческа Салиери. Обясниха ми, обаче, че когато мисълта изпреварва речта, тогава децата повтарят няколко пъти цялата дума. Когато повтарят отделна сричка се касае за заекване. Признавам не съм специалист, така ми го обясниха простичко.

Това, което описва майката като реакция на детето от ДГ мен би ме смутило и бих направила всичко необходимо да спра детето от градина дори ДГ да е само хипотетична причина. Жалбите и оплакванията са едно, здравето и психиката на детето друго.

Съжалявам, че майката и детенцето преживяват това.

# 27
  • Мнения: 453
Какво каза специалиста?
Каза, че си е от стрес, щом и той разказва, че учителката го пердаши и постоянно е в ъгъла. Аз още миналата седмица го отписах, казах на директорката каква е причината и тя разбира се отрече дори, че тази г-жа повишава тон. Ама сина ми няма откъде да чуе "Не ми суфлирайте, глупаци такива" и да размахва пръста заканително и още куп епитети. А другата учителка (която той обича) каза, че "може би се е стреснал от някоя по- рязка забележка". Той е ходил и на ясла и знае 2 и 200, но аз имам само неговите думи за доказателство. Изобщо беше кошмар за нас. Аз няма да се занимавам с разчистване на сметки, искам просто Боби да забрави за това. Сега има дни, в които заеква повече или по- малко. Ще го следим и дано се размине.

# 28
  • Мнения: 277
Malvin@, дано не ти прозвучи като заяждане, защото не това целя!
При логопед или психолог сте го водили и какво ви препоръча?
Не питам случайно, познавам специалистите в тези среди.
Мое лично мнение (без да го натрапвам, защото ти се знаеш най-добре) е, че прибързано си го отписала. Нямаше ли начин да бъде преместен в друга група?
Дано по-дкоро отмине този период у вас!

# 29
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Направо ми се къса сърцето като го чета.
Моят син ходи от 2-3 месеца на детска градина.Аз много се радвах и се хвалих,че има страхотни госпожи.При теста,който са правили в началото в градината той е с най-висок резултат.Казаха,че единствено той прави цели преразкази и ето ,че започна да заеква.Преразказът му вече не е гладък ,заеква почти на всяка дума и повтаря една буква по 10 пъти.
Направо съм в шок.Не съм го водила още на лекар,но мисля,че си е заекване.Майка ми каза,че докато съм била в Германия нещо е станало по време на един урок.Чудя се дали не е и стрес от моето 10 дневно отсъствие.От както тръгна на градина всяка сутрин плаче и в момента в който свикне се разболява и остава за около 10 дни в къщи.После пак всичко отначало.
Тази вечер беше много силно заекването и утре ще ходя да търся лекари.
Как обаче да разбера причината.Мисля,че не е от градината.Питам го дали му се карат,а той казва "не,защото аз съм добър".Разказва,как госпожата крещи по други деца,но нищо друго притеснително не ми е разказвал.От една страна искам да ходи на градина,а от друга ме е страх от възможността причината за заекването да е именно градината.
Извини,че ти пиша в темата,но проблема при нас е като при вас и реших да не пускам нова тема,а съм доста изплашена.

Общи условия

Активация на акаунт