Помощ! Розово! Помощ!

  • 8 324
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
За пръв път ни споходи някъде след три и полвина годишна възраст. Тоест вече почти година няма отърване.
Трябва ли да чакам дъщеря ми да влезе в пубертета, за да поиска да смени цвета на живота си - дрехи, дъвки, обувки?
Отделно манията принцеси, барбита, уйнкс - последното опита да го гледа на филмче, но се уплаши и въпреки това иска да се купува всичко с тях. Знае им имената и постоянно повтаря - Уинкс, Блуум в атака!
Знам, че доста от вас са минали през това, може би има и тема.
Последното, което леко ме изнерви е, че категоричмно отказва да си носи новите ботуши, които заедно купихме и избрахме, разбира се с още едни гумени розови. Сега иска да носи само гумените и рискува краката и да бъдат или потни или замръзнали. Естествено, че и обувам термочорапи или терлици отдолу. Розови разбира се.
Лятото отказа да носи всичко, което не е момичешко или розово - влязох в Мания - верига за дрехи втора употреба и и накупих супер много розови неща.
Не искам да я карам насила да облича дрехи, които не харесва. Но не искам и да поощрявам тази мания. Психоложката в градината каза, че е нормално за възрастта и ще отмине, идентифицирало се с нежността, женствеността.
Като изляза на разходка понякога имам чувството, че я губя в цялата тълпа малки розови зомбита момиченца. Особено лятото в градската градина, когато е пълно с щъкащи деца.

Споделете за розовият период на вашите щерки.

# 1
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
 LaughingТолкова е сладко да си имаш малко ,нежно, розово момиченце след всички топки, колички,мотори,протрити колена,ожулени обувки и прочее мъжки изцепки.Ама се осъзнава,чак след като минеш през мъжката фаза.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Розовото лека полека отминава. Но склоността да се усмихва озъбено и да се превзема, както би трябвало да правят принцесите, да говори с"нежен" /разбирай пискливо-приглушен/глас и да вие на умряла, пардон да пее, да пита по 84756589 пъти дневно колко точно  е красива, ме превръща във върла републиканка.

# 3
  • Мнения: 1 312
Моето момиченце е в първи клас и розовия период е в разгара и Crazy
почти нямаме други цветове дрехи освен розово,млечно лилавичко,пантофи, обувки,маратонки
абе всичко е розе. Joy Но тя сама си избира и аз се съгласявам и подкрепям с нейния избор Hug

# 4
  • Мнения: 46 434
Какво да споделя, това изчерпва всичко май, вътре сме от доста време, не знам има ли излизане Tired

# 5
  • Мнения: 2 070
LaughingТолкова е сладко да си имаш малко ,нежно, розово момиченце след всички топки, колички,мотори,протрити колена,ожулени обувки и прочее мъжки изцепки.Ама се осъзнава,чак след като минеш през мъжката фаза.

Нали не ми казваш, че е трябвало да родя момче.  Laughing Исках си две момичета и още си ги искам.  Laughing

Но като ти каже, че няма да ака, защото принцесите не акали и никъде в приказките не го пишело, че нямало да си мие зъбите, но иска да си мие косата всеки ден, защото принцесите така правели... И хайде от нея да минело ще седне на гърнето, но първо трябвало да излезе от приказката за Пепеляшка и да влезе в тази за Червената шапчица, но само за малко. При нас е весело.  Laughing

# 6
  • Мнения: 742
Че какво му е лошото на това, да си майка на принцеса. Дръж се подобаващо на кралица, т.е. демонстрирай величайши непукизъм и я остави да си преболедува розовия период. Минава, споко. После идва онзи, в който отказва да обуе друго, освен пола, отказва да яде друго, освен намазана филия или отказва да си връзва косата, защото погрознявала.

Израстък № 1 мина през тигров период - носеше само оранжево, ръмжеше и ядеше "токалчета". Докато Дядо Коледа не й донесе огромен син плюшен делфин и влезе в "синия" си период. Обикаляла съм като куку да й търся синя паста за зъби, дори гащите й бяха сини.. а питаш ли ме как съм успявала да я убедя, че пилето с грах всъщност е риба и посинява, ама в корема!

Мина и през розовия, но най-дълго я държи "рокления" период. Вън кучетата си гризат кайсиите от студ, пък тя отказва да сложи нещо с крачоли. Баба й и оплете вълнени кюлоти за под полата, да й топлят на дупето, поне я убедих да ги носи, но имаше случай в детската градина да вдигне полата на госпожата и със строг глас да я попита защо не си е обула вълнените гащи! И така вече две години.

Малкия израстък засега не дава признаци на лудост. Не е късно де.

# 7
  • Мнения: 6 029
ДеЩо, към 1ви-2ри клас. Съжалявам.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гергана е яко в периода на розовата мъгла. Само да видите стаята и.
За ходенето в тоалетна си спомням, че нещо я бъзикахме с мъжа ми, като надлежно и обяснихме, че принцовете и принцесите и барбитата в тоя списък редовно посещават тоалетната, мият ръце, зъби - за поддръжка на безупречен вид.
Аз не го взимам толкова навътре - и това ще отмине.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 199
Габи е на 3 и 11м. Отсега се опитвам да я "предпазя" от розовото. Винаги, когато имам възможност, купувам дреха, която не е розова. Оня ден даже успях да се преборя за кафяви джинси сред море от розави.
Има доста цветове освен розовото, които са подходящи за момиче. Е, намират се малко по-трудно де.
Разбира се, имаме и розови екипчета.

# 10
  • Мнения: 4 585
    ДеЩо, щом сте майка на принцеса, значи сте кралица.
Издайте заповед с нетърпящ възражения тон, запишете я на картон,
заковете я с ножица на вратата. Кралица ли сте, или лукова глава.
/Тук удрям глява о теракота и не смея да я вдигна/

# 11
  • Мнения: 1 312
Това наистина изчерпва  Joy страхотна е Hug
Можем да направим конкурс Розова принцеса Joy

# 12
  • Мнения: 2 070
В роклен период е от началото на лятото. С голям зор е обула два-три пъти къси гащи. Миналата седмица цялата ходеше  с една и съща плътна рокля на градина, сменяхме бельото и чорапогащите, розови естествено.
Пак лятото се гласеше преди излизане всеки ден - гланц детски слагаше, прически искаше, повече от мен.  Laughing
новото е, че май  иска да става сервитьорка, защото са мацки.  Laughing
Сега търся да купувам зимни рокли.

Не драматизирам, забавлявам се с нея, само понякога ме е яд, че има страхотни не-розови неща...


о, хайде на конкурс да! към снмките да прикрепим и лафчета, само как да го кръс9тим - розови зомбита или малки принцеси  Sunglasses
Но нека има условие децата да са в осъзната розова възраст- между 3 и 11 години, защото под 3 повече решават майките и розовото е тяхна амбиция  Laughing

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 11:56 от ДеЩоВиди

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Тя Ния така ме и представя "Аз съм пхринцеса ,  а това е майка ми - кхралицата" /има френско "Р"/.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Знаете ли как разбрах, че дъщеря ми влиза в пубертета?

За един ден буквално заряза всичко розово и мина на черно.
Списанията за Уич/Уинкс бяха сменени за сп."Браво"
Захапа телефона с приятелките и повече не можах и дума да вметна.

Е, кажи сега, ДеЩо, струва ли си да се дразниш от нещо, което ще продължи още само 7-8 години?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт