Момчето ми май ревнува още преди да се е появило бебето...

  • 1 568
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 442
От известно време чувам израза "Не искам да ходя на градина. Ама никога!" по сто пъти на ден. По принцип не сме имали проблеми в градината, винаги е ходил с желание. Сега помислихме, че има някаква случка и детето се е разстроило. Той измисли цяла драма как бил ударил детенце, как го наказали, как седял на столчето до стената, как му се карала госпожата. Според госпожите нищо подобно не се е случвало. Не е удрял никого, не е бил наказван, но и те забелязват някаква промяна в поведението му напоследък. Постепенно в репертоара влезе и "Искам в къщи мама да ме гледа" придружено с рев и хленчене до побъркване. Така разбрахме, че вероятно става дума за нещо свързано с това, че отскоро мама не ходи на работа, говори често за бебето, което чакаме и т.н.
Говорихме с госпожите да му обръщат специално внимание, те са много свестни жени, приемат нещата присърце, в къщи го гушкаме, обръщаме му внимание. Но той е станал такъв хленчещ досадник, че след няколко часа просто полудяваш да го шляпнеш...И пак чувам "Не искам никога да ходя на градина".
Направо не знам какво да го правя...Днеска му купих кукла бебе с биберон и ще му кажа че това е неговото бебе, което да гушка преде да се роди нашето. Не знам дали ще помогне, но ще опитам.
Моля който има опит да даде някой съвет, че това продължава вече повече от седмица. Мерси  Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
На колко години е детенцето ти?
Може пък да не става въпрос за ревност, а наистина за проблеми в ДГ.
Опитай се да поговориш с детето и да го попиташ защо не иска да ходи на ДГ.

# 2
  • Мнения: 544
И нашият батко се държи така откакто се роди малкия. Засега още не сме се справили с хленченето и реването за всяко нещо.

# 3
  • София
  • Мнения: 442
На 4,5години е. По принцип градината е нова и персонала е много нахъсан да си върши работата. Материалната им база е перфектна, всичко е новичко, защото работят отскоро. На родителските срещи казват, че групата се била оформила чудесна. Децата се сработили, нямало проблеми. Струва ми се, че наистина работят с желание. Всеки път си говоря с тях като го взимам или го водя, никой нищо не е споменал за проблеми. Нещо изживява но не мога да разбера какво. Днес ми казаха, че не бил ял изобщо. Стоял до шкафчето и чакал мама. Иначе е контактно дете обеча компанията на други деца, не е саможив...Или пък е много хитър и прави театър, просто не знам...За съжаление е много трудно да измъкна информация от него. Все ми ги разправя някакви врели некипели без връзка и върти и суче все да си остане в къщи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Детето ти е уплашено от появяването на малкото човече.
Не знае какво ще последва от това.
Не знае къде ще е неговото място.
Затова сега се бори за територията си и за мястото във вашите (на родителите си), сърца. Иска да ви покаже, че е уплашен, нервничи повече, за да му обръщате внимание, а когато го направите - тогава използва моментално момента и ви се качва веднага на главите, като започва да има искания за още и още неща. Напипал ви е слабото място, че сте в очакване на малкото бебе, че се суетите около този момент, че се притеснявате и веднага използва да ви потероризира малко.  Confused
Седни и обясни на детето си кратко и ясно, че когато се роди бебето любовта ти няма да е по-малко, отколкото досега. Че ще ходите на разходка заедно, че ще си играете, точно както сте си играли и допреди появата на бебето. А когато се роди бебето не го оставяй настрана, а го карай да се суети и той около теб, да ти помага.
Успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 789
Ако разбереш със сигурност ,че причината е в бъдещото братче/сестриче,опитай да му дадеш пример с ваши познати с 2 дечица - обясни му всички положителни страни на това да има братче или сестриче.Успех Peace!Дано скоро се справите с проблема!

# 6
  • Мнения: 1 734
И аз съм горе-долу в същото положение,така че те разбирам много добре. Гледам да разговарям падробно със сина ми относно бебето - разказвам, обяснявам някои неща по пезброй пъти  #Crazy, за сега го приема много добре, радва се, че ще става батко и има особено голямо желание да помага и да си играе с бебето. Предполагам, че нещата ще се променят след като се роди, за това гледам да му обръщам достатъчно внимание (колкото ми позволяват силите, че понякога съм доста изморена и изнервена), да правим разни неща заедно. Ето например, когато плануваме някоа покупка за бъдещото бебе той иска да участва в избора и аз му позволявам. Обещах му, че беберона за бебето ще го избере той съвсем сам и той се почувства много горд от това.  Сигурна съм, че така се усеща значим, че и неговото мнение е от значение и съответно редуцирам чувството му за ревност от `непознатия нашественик`.
Да видим обаче как ще е след раждането ...  newsm78

# 7
  • Мнения: 530
С моята дъщеря нямах такъв проблем още когато с мъжа ми разбрахме и казахме как ще има бебе и то е в корема на мама като порасне ще се роди и ти ще го гушкаш, ще му даваш водичка и ще го разхождаш с количката.Тя нямаше търпение да се роди бебето когато сложихме кошарката на бебо в децката тя каза че вечер ще го завива.За мен поставянето на децата в една е стая беше много важно за да не се чуства голямото дете само и разделено от др. членове на семейството

# 8
  • Мнения: 2 956
yanakr  а бебето не плачеше ли нощем? Не събуждаше ли каката?

# 9
  • София
  • Мнения: 442
Куклата бебе за сега му се отразява успокояващо. Следобеда ми се струва по-спокоен. Обясних му, че това е неговото бебе докато се появи нашето. После куклата ще остане за бебето, той ще гушка истинското бебе. Но все пак ще си проличи утре сутрин като звънне часовника за градинка. Ако чуя пак познатия вой, може и да не го водя на градина...да почине малко. Стискайте палци!   Praynig

За съжаление нямаме познати с две дечица, така че не мога да му дам примери с тях...

# 10
  • Мнения: 530
Amber много рядко се случваше ако се разплачеше тя викаше аиде мама даваи на Ицко да яде и да пие вода

# 11
  • Мнения: 352
И ние сме в това положение. Другия месец трябва да родя. Синът ми е на 3г. и 9м. Не иска да ходи на градина от седмица. Аз от толкова съм в болничен и той реши че може да си остане вкъщи. Иначе се радва за бебето. Но...не иска да се премести да спи на голямото легло , не иска да преместим играчките в друга стая и така.Изчаквам все още последния момент. Тази сутрин каза,че не ме обича вече... #CrazyУбедена съм ,че причината е бебето. Миналата седмица пазарувахме едни неща за бебка и гледаше много странно без да каже и дума.Знам ли какво му се върти в главицата. Но и ние май прекалено много премисляме нещата. Навремето като са имали по 5 деца едва ли са мислили толкова майките този как ще се чувства или другия.

# 12
  • Мнения: 1 734
............ Навремето като са имали по 5 деца едва ли са мислили толкова майките този как ще се чувства или другия.
не е така Naughty, има голяма разлика как са живели нашите баби и пра... и как живеем ние сега. Не може да става въпрос за сравнение, най-малко на принципа на естествения подбор са оцелявали най-силните и най-здравите. За това са раждали и толкова много -
Сега ние и нашите деца живеем и се възпитаваме по съвсем различен начин

# 13
  • Мнения: 165
Хм, и аз сега си давам сметка защо напоследък нашата щерка иска все вкъщи да си почива и не иска на детска градина- а много обича по принцип да ходи. Хем при нас все още не се говори много за бебето, казахме й в началото и тя много се зарадва, но явно вече друго си е наумила. Даже окончателно се премести и в нашето легло. Мислех,че е твърде рано да ревнува, но явно не е...

# 14
  • София
  • Мнения: 442
Аз да рапортувам! - днес изкарахме деня заедно с малкия.  Сутринта пак каза, че не иска да ходи на ДГ и аз се съгласих. Уморих го от скука с разни "мамешки" работи. Но той беше кротък и доволен. Късния следобед отидохме до градината да вземем раницата с пижамата за пране. А Калоян нахълта вътре при децата да играе!!! Хвърли шапка, обувки за отрицателно време!  Laughing Оставих го зо половин час да подивее. Днес май се чувства много по-добре  Heart Eyes Ура!

Общи условия

Активация на акаунт