Опираме главата в краката!?

  • 1 026
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Майчета, като сложа Еличка да седи и след известно време почва да си опира главата в краката!? Толкова ли е гъвкава!? Имам ли повод за притеснение?
Иначе седи стабилна, изправя се след "гимтастиката" в нормално положение.
Казах на педи-то и ни увеличиха вигантол-а на 3 капки. Еличка много наддава на сантиметри, вече е 79 см, а се роди 47.
Някой имал ли е подобен проблем?

Предварително ви благодаря за мненията!!!

# 1
  • Мнения: 6 315
Мисля, че няма от какво да се притесняваш - бебетата са доста гъвкави. Имам снимки като малка, на които съм наведена разкрачена и главата ми е между краката (не знам дали правилно го обясних  Embarassed) и винаги съм се възхищавала на детската гъвкавост Simple Smile. Защото сега тоя номер трудно бих го направила.

# 2
Не е за притеснение това, по-скоро повод за притеснение, е ако не може да си налапа пръстите на краката Simple Smile

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И двете ми деца са така, особено каката. Ставите й са хилтави и затова е такава гъвкава. Малкият и той има хлабави стави, но не в такава степен. Нашето е по наследство (но не са го наследили от мен).
Не съм се притеснила особено нито за каката, нито за малкия.

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гъвкавостта на ставите няма общо с вит.Д и ако това единствената причина да ви го увеличат, не давай 3 капки, сега е и лято...
Костите са тези, които отлагат калции и тн и се нуждаят от вит. Д
Ставните връзки са сухожилия, колагенови влакна, които са белтъчни по своя състав.
Ако детето е с по-гъвкави стави, има нужда от добре изградени мускули, това се постига с движение и гимнастики.
Нормално е бебетата да са гъвкави, да си лапат пръстите на краката.
Има ли нещо друго, което да те смущава?

# 5
  • Мнения: 3 200
Има ли нещо друго, което да те смущава?

Благодаря ти за бързия отговор. Не, нищо друго не ме смущава.

# 6
Моят син също може и обича да си смуче палците на краката и все още не е проходил, а е на 1год. и 1мес. Сега е 83 см, а се роди 51 Simple Smile Децата, които имат незряли тазобедрени стави /дисплазия/ обикновенно го правят и прохождат по-късно. Но това в никакъв случай не значи, че имате този проблем! Аз водих сина си на преглед при ортопед и той не откри такова нещо. А даването на Вигантол няма да причини никакви проблеми дори и през лятото - дозата 3 капки е съвсем малка. Когата детето расте бързо, му трябва повече вит. Д Grinning

Общи условия

Активация на акаунт