Пробиотици?

  • 564 515
  • 1 257
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 36
За кефирна гъба не съм чувала. Но за кефир съм. Доколкото знам е доста полезен заради пробиотиците, които съдържа и е препоръчително да се консумира докато се приемат пробиотици. Не само той, разбира се, и други храни, съдържащи пробиотици. Така се засилва действието им. Аз лично зимата обичам много кисело зеле и кисели краставички  Peace

# 691
  • Мнения: 29
wera88 опитвала ли си кефир? Може ли да разкажеш малко повече за него?

# 692
  • Мнения: 36
jeni, не съм го пробвала, все още, но скоро ще. Това, което съм чувала е, че подобрява храносмилането, благодарение на пробиотиците, които съдържа. Полезен е за имунната система, кръвното налягане, дори за акне...Може да се консумира като заместител на млякото  Peace

Между другото, аз ли се бъркам или напоследък все повече се говори за пробиотиците и колко са полезни те. Започнаха много хора да говорят за тях, реклами гледам по телевизията. А може и аз да се бъркам и просто, защото ги пия, да ми правят впечатление всичките тези неща.  Peace

# 693
  • Мнения: 2 677
Открихме пробиотиците преди 4 години. Даже педиатърката не беше чувала. Сега наистина са популярни вече Simple Smile
За щастие  Simple Smile

# 694
  • Мнения: 29
wera88 благодаря за отговора  Hug Аз се поразрових в интернет и се зачетох за кефира.

Иначе, да. Права си, че напоследък все повече се говори за пробиотиците. Хубаво е човек да е информиран. Ето по повода една статия  Peace

http://zdrave.rozali.com/saveti-zdrave/zashto-e-vajno-da-pazim-c … ata-si-flora.html

# 695
  • Мнения: 20 158
На мен ми бяха изписали пробиотик преди 100 години, мисля, че беше Нормофлор, от скоро го правеха и тогава го имаше само в една аптека в София, но така и не успях да го взема. Доста години след това видях реклама на пробиотик във един жълт вестник и отидох в аптеката да си го поръчам. Аптекарката и тя не беше чувала за него, но ми го поръча и от тогава и е в редовният асортимент

# 696
  • Мнения: 41
wera88 благодаря за отговора  Hug Аз се поразрових в интернет и се зачетох за кефира.

Иначе, да. Права си, че напоследък все повече се говори за пробиотиците. Хубаво е човек да е информиран. Ето по повода една статия  Peace

http://zdrave.rozali.com/saveti-zdrave/zashto-e-vajno-da-pazim-c … ata-si-flora.html

Благодаря за статията, прочетох я с интерес. Аз лично пия пробиотик ( спряла съм се на Лактофлор) от доста време насам вече и съм много доволна.
Препоръчвам на всички  Peace

# 697
  • Мнения: 29
Маргарита, мога да ти изпратя линкове към още подобни статии, щом ти е била интересна. На лично, за да не се натрапвам тук. Само кажи дали искаш?  Peace

# 698
  • Мнения: 36
Може ли и на мен?

# 699
  • Мнения: 297
Пробиотика на Дафлорн не ми помогна особено.

Някой пил ли е на Джеймисън ето този:



http://apteka.framar.bg/30033649/джеймисън-пробиотик-10-капс-60

# 700
  • Мнения: 20 158
Пробиотика на Дафлорн не ми помогна особено.
За какъв точно проблем търсиш ефект?

# 701
  • Мнения: 297
Добре , съгласих се. Мисля, че в случая не съм прав , защото точно в момента проблемите ми тръгват от гастрита и всъщност стомашната ми лигавица е раздразнена. В резултат на това имам по-разхлабено изхождане понякога. Все пак пробиотиците се разтварят в червата, а не в стомаха.

# 702
  • Мнения: 20 158
Не знам за какво си се съгласил, аз те питам наистина какъв точно е проблема. Пробвал ли си Пробиен?  На моя корем само той ми помогна.

# 703
  • Мнения: 297
Пробиен съм пробвал преди време и имаше някакъв ефект наистина върху корема ми. Въпреки всичко скоро ще се ориентирам май към Аквасорс.

# 704
  • Мнения: 20 158
Аз пиех този който е разтворим на сашета. А най-добре ми се чувства корема от както спрях глутена, дори вече нямам нужда от пробиотици.
Ами пробвай на Аквасорс щом си решил. Лично аз не съм, но чувам добри отзиви. Може би трябва да си вземеш Лесно начало.

Общи условия

Активация на акаунт