Какво да сготвя с ... карфиол?

  • 4 718
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 229
аз често правя салата с оцет и зехтин,супа от карфиол и паниран ,често в къщи го мислят за панирана бяла риба и го заливам с чеснов сос с копър

# 16
  • Мнения: 3 830
Туршия е правилното изписване.

Обичам супа с карфиол. Приготвям често и манджа с карфиол, кисело зеле и картофи на фурна.

# 17
  • Мнения: 1 726
Сварен карфиол със сос от сирене. Не мога да дам точните пропорции на соса, винаги го правя на око. Сгрява се прясно мляко, добавя се натрошено сирене, кашкавал, топено или пушено сирене, каквото имате останало в хладилника. Ако е рядко може да се добави брашно. Подправя се с чесън на прах и риган.

# 18
  • Мнения: 1 283
 Правила съм фалшива шкембе чорба от карфиол. Става страхотно вкусна, отделно пак си правите скълцан чесън с оцет и си сипвате в супичката. Ммм, скоро ще направя, добре,че ме подсети Peace
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1316 Това е рецептата, като аз запържвам червен пипер и без кашкавала.

# 19
  • Мнения: 515
Любимата ми рецепта за карфиол напоследък

Сваряваме леко карфиола на розички. После го слагаме в тавичка. Разтваряме 1-2 супени лъжици гъбена крем супа в 1-2 ч.ч. Сметана (може и малко вода). Добавяме топено сирене, шунка, кашкавал и други неща пожелание. Заливаме със сметаната и печем. Става стахотно....  Heart Eyes

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Имам ли карфиол под ръка, неизбежно правя хрупкавия карфиол на Лео  Hug Бързо, лесно и невероятно вкусно.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Аз направих онзи ден следната измишльотина: 1 глава сварен карфиол на розички изсипах в тавата и залях с Маги фикс за запечени кренвирши с картофи (такъв имах). Отгоре настъргах обилно кашкавал и запекох до зачервяване. Домашните си облизаха пръстите и изкоментираха, че било малко количеството  Laughing

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 16:31 от svetli

# 22
  • Мнения: 1 715
Аз го кипвам във подсолена вода да омекне,оставям го да се изцеди и след това панирам.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Обичам да правя салата от карфиол - карфиол на дребни рози се подварява за кратко във вряла подсолена вода. Залива се със сос от лимон, който може да се разнообрази, като лимонът се смеси с майонеза, и се поръсва обилно със сусам.

Друго любимо е карфиол + моркови + броколи със сос бешамел на фурна. Карфиолът и броколито на розички, морковите - на едри кръгчета или парчета. Може да се подварят леко. Заливат се с бешамел и се пекат на фурна, като отгоре се рендосва кашкавал към края на печенето. Оригиналната рецепта е някъде в рецептурника на форума Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 680
Страхотни предложения   bouquet. Голямо разнообразие имало, пък аз си знаех само зимнината и панирания /а до преди две години и за паниран не бях чувала  Embarassed/. В събота направих мусака - получи се страхотно. Направих я по същия начин както си я приготвям само картофите замених с карфиол. Домашните ми си облизаха пръстите. И понеже ми остана и малко сварен карфиол направих и салатата с олио и оцет. Ммммм, добро мезе за ракийката  newsm24

# 25
  • Мнения: 389
Правя го паниран  и на крем супа
 Много добри предложения има ,ще изпробвам

# 26
  • Мнения: 11 607
Правила съм фалшива шкембе чорба от карфиол.

Може ли по-подробно......

Предпочитаме карфиола суров в нашата къща......идеално  замества семките пред ТВ-то......


Видях,че има в магазина броколи..... - ще пробвам рецептата на Бу....

# 27
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз, пък правя супа, която става много бързо, лесно и е много вкусна.  chef
1 глава карфиол я измивам и накъсвам на розички, като изрязвам кочанчетата. Заливам с не-много вода, 2-3 пръста и слагам да ври със сол и черен пипер за около 30-40 минути. Като омекне добавям 1 ч.чаша прясно мляко и ври 5 минути. Махам от котлона и заливам със запържено масло и червен пипер, като за шкембе. За да не загори червения пипер, слагам маслото да "зацвърчи", махам от огъня и добавям червения пипер.

# 28
  • Мнения: 11 607
Друго любимо е карфиол + моркови + броколи със сос бешамел на фурна. Карфиолът и броколито на розички, морковите - на едри кръгчета или парчета. Може да се подварят леко. Заливат се с бешамел и се пекат на фурна, като отгоре се рендосва кашкавал към края на печенето. Оригиналната рецепта е някъде в рецептурника на форума Simple Smile

Направих го, вкусно е, препоръчвам го! БЛагодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт