Моля Ви, дайте ми съвет!

  • 1 065
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 285
Посъветвайте ме да давам ли сок на малкото си бебче? Днес бяхме на поредната консултация и сме пораснали доста! Роди се 3,500кг,а сега вече сме 6,370кг.Само на кърма сме,храним се на поискване! Лекарката каза да и давам сок,защото кърмата била "бедна".Чела съм доста,но все пак искам съвет и от вас! Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 94
Не давай сокове на толкова малко бебе. Ние скоро се захранихме, но сок не съм и давала и няма да дам поне още няколко месеца.
Все още има много лекари които си карат по старата схема, но ти след като си чела би трябвало да знаеш какви са минусите от даването на сок на толкова малко бебе.
В библиотеката има доста писано за соковете.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Недей - най-много да предизвикаш колики на бебето. Кърми си го и толкова за сега. Достатъчно му е. Бебенцето е съвсем малко за друга храна. Има време за това - около 5-6 месеца. За соковете има доста написано - може да поровиш - но, че раздразват стомаха го казвам от опит с големия ми син.

# 3
  • София
  • Мнения: 388
"Бедна" на какво? Дрън-дрън!!!  Аз не давам сок! Няма и да давам. Според мен нежното бебешко стомахче едва ли много ще се израдва на плодовите киселини. Пък дори и да не вярваш на това, което пишат сега за вредата от ранното даване на сокове със сигурност няма да му навредиш, ако не ги даваш. А на педито- аз така действам - "даваш ли пюрета?" - "Давам" (давам,ама друг път- и по-точно като станем малко по-големи). Докторите изобщо не винаги са прави и не знаят всичко.

# 4
  • Мнения: 285
Много благодаря за съветите! Аз така си и мислех да постъпя,но изведнъж се усъмних дали ще е най-доброто за бебчо! Щом и вие така казвате...мерси!  Hug  Hug

# 5
  • Мнения: 1 691
Бебетата затова са бебета, за да ядат кърма. Плодовите сокове може да си ги пият с водката, като пораснат.

# 6
  • Мнения: 961
НЕ!!!
Виж в библиотеката има много хубави материали, защо не трябва да се дава сок толкова рано!
Аз дадох за първи път сок, когато бебка стана на годинка!

# 7
  • Мнения: 8 242
Бедна й е главата  Twisted Evil
От кърмата по-богата храна за бебето няма!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Ралица все още не пие сокове /пресни плодове яде/, за сметка на това - кърма пие колкото си иска Grinning.

# 9
  • Мнения: 488
Бедна й е главата  Twisted Evil
От кърмата по-богата храна за бебето няма!
  Peace
Аз водя ожесточена борба с педиятърката на Ивайла още от първите и дни (питай ме защо се записах при нея  Twisted Evil ),категорична беше за даването на глюкоза,за захарна вода,а от 40 ден на беба и СОК!!!!
Обаче аз си настоявам на своето и тя вече...ни сокче,ни копче Peace последно и казах,че когато щерката започне сама даа си поръчва водката,да си поръчва и сокчето,аз такова няма да дам!!!
КЪРМИ си детето и не се тормози!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 219
НЕ,НИКАКВИ СОКОВЕ НА ТОЛКОВА МАЛКО БЕБЕ Peace

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичетата са написали повечето неща. Моля те, не давай като първа храна сок, още повече на 2 месеца.
Има матриали в Библиотеката. Кърми на воля поне до 5- 6 месеца и тогава захрани! Peace

# 12
  • Мнения: 304
сок започнах да давам когато дъщеря ми направи два месеца и ги приемаше много добре Peace

# 13
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ами съветвам те да НЕ даваш сок на двумесечното си бебе, нито на 3 или 4 месечно. Много е рано, синът ми е на 10 месеца, а още не е пил любимия на педиатрите "прясно изцеден /плодов/ сок".
А такива изрази от рода на "бедна" или "нехранителна" кърма като чуя и се изприщвам, нищо общо с истината. 

# 14
  • Мнения: 4 242
Соковете са препоръчвани като по малкото зло навремето, когато АМ са били без добавени витамини и т.н. (даже не знам какво съдържат Blush), тъй като тогава тенденцията е била майката да се върне възможно най- рано на работа, следователно трябва да храни детето с АМ. Когато я няма кърмата доставяща всичко нужно на бебето, децата често са страдали от анемия, така се е считало че сока все пак доставя някакви витамини.
Сока всъщност е вода, киселина и захар (плодова или добавена), витамините от прясно изцедения сок "литват" почти веднага и детето реално не поема нищо от тях. Друг е въпроса дори да изпие веднага пресния сок, дали ще усвои нещо от тези витамини, тъй като храносмилателната система е твърде незряла още за да обработва и усвоява храна различна от майчиното мляко.
Освен това сока носи висок риск от връщане или засилване на коликите.
В библиотеката има чудесни статии по въпроса.

# 15
  • Мнения: 510

и на мен казаха да дам сок от ябълка след 40-я ден! #Shocked Пълна лудост! Аз го пробвах,когато стана на 5 мес.с 1 лъж,но той я изплю, а после имаше отражение и в акото(понеже е с хранителна алергия) За сега толкова със сокчетата Stop Има време,няма да остане без сок.

# 16
  • Мнения: 356
От "бедната" ми кърма и без сокове дъщеря ми на годинка беше 12-килограмово здраво момиченце  Laughing  Сега пие сок, сама си иска - вече е "гаяма"  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 10 010
Смени педиатъра. Ако е способна на такова шокиращо твърдение за храненето, как да и се довериш за всичко останало!
Съгласна съм с майките, кърми си до 6тия месец изключително, после захранвай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт