Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора
Малкия е на 3 години пи аугментин заради възпалено ухо.Днес е седми ден от първия прием и направи страхотен обрив,който впоследствие прерасна в подуване на едното коляно,глезена,гушката,лицето и пъпките станаха огнени.Биха му урбазон спешно и лекарката каза,че е от антибиотика,та питам ако е алергичен към него чак на седмия ден ли ще се получи реакция и какво да правя оттук нататък.Незнам да е ял нещо необичайно и да е от някаква храна.
Цитирай


Мнения: 81
повече не трябва да го даваш ивсеки път като ходите на доктор трябва да предупреждаваш,че има има алергиякъм аугментина.В краен случаи може да го даваш с някакво противоалергично -например Ериус.Но най-добре да не го пиете повече!
Цитирай


Мнения: 835
Преди 2 год.малкия се разболя на морето.Попаднахме на "много "компетентна лекарка, която ни изписа Аугментин.Аз разбира се, почнах да го давам и детето на 4-ия ден си изрина.
И аз много се учудих на късната реакция, но вече звъннах на нашето педи и се оказа, че дозата ,която съм давала е много голяма за килограмите на детето.!!!!
Цитирай


Мнения: 593
абсолютно възможно е да е от АБ-то, но може и да е съвпаднало с някаква храна. Алергиите са необясними много често и причините могат да бъдат най-разнообразни. Поради слаба имунна система е възможно всичко да стане. Тези обриви като големи плюски ли са? Едни такива ту се появяват, ту уж изчезват.. и като изчезват, става един червен пръстен около петното? То има различни проявления разбира се, но много внимавай. Макар че е възможно да е от АБ-то, според мен избягвай известно време да му даваш млечни продукти, домати и цитросови плодове и сокове. Поне за малко. Но се консултирай и с лекар за това  Peace
Цитирай
Ние сме на 5 години и преди месец направихме алергия от Дурацеф точно на 7-мия ден, при положение, че пиехме и антиалергични капки (по причина алергична астма). Ходихме на алерголог, каза, че е нормално до 14-тия ден от първия прием на антибиотика да се прояви  алергия. И аз си мислих, че е от храната. Но алергията от медикамент е много характерна - като жарено от коприва, по ръцете, крачетата, лицето и ушната мида. Трябва да ти изпишат антиалергичен препарат. И малко безмлечна диета. Успех!
Цитирай

София

Мнения: 3 839
Малкия е на 3 години пи аугментин заради възпалено ухо.Днес е седми ден от първия прием и направи страхотен обрив,
Аугментина е от пеницилиновата група. Алергията може да се прояви и по-късно, не на 1ви прием. Но то с много лек-ва е така. Занапред тр да знаеш, че е алергичен към пеницилините, да му изписват други групи. Подуванията, предполагам също са от алергията. А как е ухото? Колко му е утайката?
Цитирай
подуването на колената и глезените почти изчезна,сега му се поду лакътя и има нов обрив,но не е пъпки а едни такива плоски петна и подутини.Пак му слагат урбазон.Аугментин го е пил и преди,сега му го изписаха за трети път и затова не можем да разберем дали е от него,досега не беше се получавало това.Снощи спа седнал милия,понеже не можеше да мръдне от болка.
Цитирай


Мнения: 175
от аугментина синът ми повръщаше веднага след приема му,а дъщеря ми когато го пи за пръв и последен път се изрина адски по цялото тяло.трябва да си запомниш аб и да знаеш че към него детето ти има алергия.
Цитирай


Мнения: 175
забравих да ти напиша че при дъщеря ми обрива се получи чак когато почти си беше изпила аб и тогава ми казаха,че алергията не се е проявила веднага а с натрупване в организма.
Цитирай
сега се спуках да чета в нета,възможно ли е да има ревматизъм,довечера като идва личната ще я питам.Всичко тръгна от стрептококи в носа,двуседмично лечение с капки съдържащи ципрофлоксацин,след това възпаление на ухото и лечение 7 дни с аугментин и сега това  подуване и обриване.Пише,че ревматизъм може да се появи след стрептококова инфекция и вече не знам какво става
Цитирай
Не е ревматизъм! Миналият месец дъщеря ми направи алергична реакция към Дурацеф, който сме пили и друг път. Ходихме на алерголог. Точно в това се изразява алергичната реакция - в обриви, болки в коленете и ставите. След урбазона, предписаха ли ви антиалергичен сироп. Ние пихме 10 дни Ериус и бяхме на лека диета - без много млечни продукти, яйца и т.н.. А дъщеря ми направи алергичната реакция, въпреки че пиеше антиалергични капки по време на приема на антибиотика. Явно са й дошли малко повече антибиотиците!
Цитирай
само да допълня - дъщеря ми се обрина на следващия ден, след като изпихме антибиотика. Обривите продължиха да излизат още 10-тина дни, а болките в коленете и ставите - около седмица. Изписаха ли ви антиалергичен сироп за след урбазона? Алерголожката ни изписа Ериус за 10 дни и малко по-диетична храна - без много млечни продукти, яйца, шоколад.
Цитирай
само капки фенистил и калциев глуконат
Цитирай


Мнения: 593
не се притеснявай, но трябва да има строго лекарско наблюдение, за да не получи алрегичен шок някакъв. Тия обриви изглеждат много гадно, точно едни големи плюски такива. Баба ми също имаше такива, тя обаче с месеци не можа да се оправи и накрая с хомеопатия беше ок. На мен ми минаха за 2-3 седмици, след инжекция, ериус и строга хранителна диета.
Цитирай


Мнения: 1 996
сигурно ли е ,че сте давали ципрофлоксацин.аз знам,че не се дава на деца под18г http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/4FA651E3-3A74-42D4-8589-55C39 … rofloxacin_BG.pdf и този урбазон... ако може спри всички лекарства
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора