А решихте ли вече как ще родите?

  • 3 731
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте, на всички очакващи своите бебета през Април.Аз също чакам своята първа рожба през Април  и вече определихме начина на раждане.И тъй като при мен нещата се налагат ми е интересно решили ли сте вие и какво по точно.Искам да знам какъв е избора на жената когато тя има право на такъв.

# 1
  • Мнения: 568
Здравейте!Първия път реших ,да родя нормално въпреки препоръката от очната за секцио .Благодарна съм ,че всичко мина отлично много се надявам сега  пак всичко да мине гладко.Пожелавам го и на всички вас!!! Simple Smile

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Реших е относително казано. Все пак не всичко зависи от моето решение.
Ако не се налага и ако всичко е наред предпочитам да родя нормално.

# 3
  • Мнения: 6 365
Живот и здраве ще гледаме колко ще тежи бебето, ако е под 3 500 грама, може да пробваме нормално, а ако не слиза- секцио. Гадничко ще е, ама ако стане, ще е по-добре.

Това поне е моето виждане към момента, ще видим дали и лекарят мисли така. Както каза един друг лекар, няма бебе, което да не може да мине през таз, ама зависи после колко пъти ще го запишете в първи клас...та понеже никой не знае дали вътрешността на таза ми е проходима- може пък да не отговаря на малко тесничките външни мерки, ще се решава малко в движение.

# 4
  • Мнения: 64
нормално Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 243
Секцио.И първия път беше така.Бебето тежеше 4.450кг.,нямам намерение да експериментирам с второто за да не се наложи операция по спешност. Peace

# 6
  • Мнения: 52
Здравей malkata_iv   аз също ще ставам мама през април. Според очния ми лекар е препоръчително да раждам секцио, но аз честно казано предпочитам да е нормално. Все пак това ще реши гинеколога, при който ще раждам, ако той каже секцио - мушкам главата в торбата и това е. Желая на всички леко и безболезнено раждане (доколкото е възможно).

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен по повод раждането ако зависи от мен бих искала да е нормално newsm03
но всичко зависи от положението на бебето накрая baby_neutral
Много здраве и положителни емоции ви пожелавам newsm51

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Бях си го решила от самото начало - ще се съглася на секцио само по медицински причини. За мой късмет такива нямаше. Родих нормално, възстанових се бързо. Смятам, че природата добре го е измислила.  Hug
Желая ти лека бременност и сладко бебче.

# 9
  • Мнения: 1 121
Надявам се да родя нормално, изпитвам ужас от секциото.

# 10
  • Мнения: 9 973
много е важна нагласата Wink

# 11
  • Мнения: 2 090
Секцио,след първо такова раждане Peace

# 12
  • Мнения: 4 016
Бях решила нормално без упойка, но си я поисках в хода на раждането и не съжалявам.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
много е важна нагласата Wink
...именно  Peace

Тази тема  май стана ежемесечна    .....  Crazy ..... ако щъркелите ги носеха сигурно щеше да е най-добре за някои    Sunglasses

# 14
  • Мнения: 4 433
нормално раждане,точно на термина през Април Wink

# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
С  първото  си дете бях  нормално  и   сега мисля   пак  така,стига да не се обърка нещо в последния момент.





# 16
  • Мнения: 2 172
Аз съм за май,но ще отговоря все пак.
Първото родих нормално-3.650 кг.
Второто се надявам пак да родя нормално  Peace

# 17
  • Мнения: 6 713
Нормално раждане два дни преди термина! Laughing

# 18
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз бях с нагласата да раждам нормално.Въобще не се и замислях за друга алтернатива.
Но какво бях решила аз нямаше никакво значение.При започнало нормално раждане се наложи секцио.
Така,че какво си решила и какво може да се наложи са две разлчини неща. Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ако не се налага и ако всичко е наред предпочитам да родя нормално.

И аз така. Първия път родих нормално, дано и този път всичко да е наред! Praynig

# 20
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз си бях решила , че искам секцио , но лекара , който ме изражда не беше на същото мнение и ми предизвикаха раждането с таблетка . в крайна сметка родих секцио , защото пъпната връв на малката се беше увила около нея.
Пожелавам на всички , които им предстои раждане да бъдат спокойни и леко раждане  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 674
ако няма мед. показания за секцио съм за нормално раждане.И двата пъти родих нормално без усложнения.Природата си знае работата.

# 22
  • Мнения: 9 814
Ако няма медицински показания бих предпочела да родя нормално както направих и първият път.

# 23
  • Мнения: 1 006
Ако няма показатели за секцио,съм твърдо за нормално раждане.

# 24
  • Мнения: 2 013
Нормално с епидурална  Peace

# 25
  • Мнения: 941
Първитя път родих 4 килограмово бебе, нормално без упойка...този път ще е секцио , а и бебо ще е по-голям от кака си..

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
При мен се препоръчваше секцио и аз исках така, но в крайна сметка родих нормално с упойка без никакви проблеми  Peace

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти родих нормално. Секциото щеше да бъде ако е наложително.

# 28
  • Мнения: 256
Не искам да се заяждам, но според мен лекарят е този, който трябва да реши.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Ако няма показатели за секцио,съм твърдо за нормално раждане.

 Peace Аз също.

# 30
  • Мнения: 165
много е важна нагласата Wink
...именно  Peace

Тази тема  май стана ежемесечна    .....  Crazy ..... ако щъркелите ги носеха сигурно щеше да е най-добре за някои    Sunglasses

Ако щъркелите ги носеха щеше да е най-добре за всички, но не ги носят.

# 31
  • Мнения: 645
за сега нормално Peace,стига да няма медицински проблеми и да е секцио

# 32
  • Мнения: 27 524
Нормалното раждане е правилният избор! Преди да се направи избор трябва човек да е добре информиран, за да знае плюсовете и минусите и на едното, и на другото. Секцио - само по медицински показатели, но всеки сам си преценява  Peace

# 33
  • Мнения: 4 292
Нищо не съм избирала. За мен винаги варианта е бил един - нормално раждане и ако се налага, едва тогава секцио. Не се наложи.

# 34
  • Мнения: 9 429
80% съм за секцио и 20% за нормално раждане.Все още се колебая!

# 35
При мен часът на истината наближава, така да се каже (от декемврийките съм)!
След мноооого изчетено съм твърдо за естественото раждане, НО не на всяка цена - най-важното е здравето на бебето и майката. И в случай, че се наложи, изобщо не бих се поколебала за секцио (но само ако се наложи).
Колебая се само за епидуралната упойка и затова следя такива теми!
Леко раждане на всички мами в очакване  Hug!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ще раждам нормално живот и здраве .Ако разбира се нещо в последствие не се промени и не наложи секцио  Praynig Praynig Praynig.Моля се  Praynig всичко да е наред  Praynig

# 37
  • Мнения: 85
Aз реших-ще раждам със секцио по мое желание
но то не се знае още аз съм в 8 месец
може и бебка накрая да се объне някакси
но за сега съм ЗА секциото smile3521

# 38
  • Мнения: 84
аз сам за ноормално нако зависи от мен

# 39
  • Мнения: 4 555
Родих секцио и за мен недостатъците са в това, че бебето не избра само кога да излезе (смятам това за много голям минус), както и последвалите проблеми с кърменето, които още не мога да преглътна. Точно наскоро си мислех за това и осъзнах, че сигурно тези проблеми винаги ще стоят в главата ми като нещо, което не е станало както трябва.

Разни болки и глупости изобщо не ме интересуват. Те се забравят веднагически в мига, в който престанеш да ги изпитваш. Когато ми предстоеше раждане и чуех тази реплика, много се дразнех, струваше ми се като някаква безсмислица, но после разбрах с пълна сила колко е вярно.

За болки могат да мислят само жени, които още не са родили и ги е страх. Когато детето се появи, разбираш, че то е най-важното нещо на света и всичко, което има значение, е как е най-добре за него да се роди.
Моята дъщеря нямаше как да се роди нормално. Но все пак ми е мъчно, че първите 24 часа от живота си трябваше да прекара самотна, изолирана и много разгневена (такава беше!). Сега е болезнено чувствителна и невероятно страхлива. Направо е изумително от какви неща и в каква степен я е страх. Чак не е нормално според мен.

Следващия път ще избера най-добрия за бебето начин на раждане и дано да има болница, която да ми го осигури, на каквато и да е цена.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За съжаление ще раждам секцио по мед причини

# 41
  • Мнения: 9 973
нормално

# 42
  • Мнения: 23
Избрах нормално - термин 30.11.08  Simple Smile
но до момента не се е смъкнал корема и се надявам да не се наложи нещо друго

# 43
  • Мнения: 104
Аз съм за нормалното раждане. Термина ми е на 02.01.2009г. днеска ходих да чуем тоновете, бебето е добре, главично е и за сега няма показатели за секцио и дано и да няма. Възстановяването е много по бързо.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 591
Родих със секцио, изборът си направих сама. Много съм доволна от него, така и 20 пъти бих раждала... месечно. Simple Smile Възстановяване... практически нямаше - нямаше от какво да се възстановявам, още на другия ден бях готова за още... а после още от прибирането си беснеех, докато чаках да вземат да свършат гадните лохии беснеех... щото течът, за разлика от състоянието ми, пречи на хубавите неща от семейния живот... Simple Smile

# 45
  • Мнения: 512
Нищо не съм избирала. За мен винаги варианта е бил един - нормално раждане и ако се налага, едва тогава секцио. Не се наложи.

И при мен беше така.

# 46
  • Мнения: 1 029
Понякога нещата стават не както ние ги искаме... Много исках да родя нормално, както и лекарката ми беше за това, но впоследствие се наложи секцио. Но така е било писано и не съжалявам.

# 47
  • Мнения: 1 103
И двете ми деца са родени нормално .

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Предпочитам нормално, стига да няма противопоказания за това. Praynig

# 49
  • Мнения: 4 362
И аз чакам бебе през Април,мисля отново да родя нормално както и първият път,ако няма противопоказания за секцио  Peace

# 50
  • Мнения: 1 089
Предпочитам нормално, и дано пак да е така бързо и лесно като първият път. Но ако се наложи секцио - секцио, само всичко да е наред.

# 51
  • Мнения: 1 475
нямам предпочитания, както преценят лекарите, важното е за бебето да е по-добре! Peace

# 52
  • Мнения: 94
Двете си деца родих по нармален начин и сега се надявам да е така Peace

# 53
  • Мнения: 468
Решила съм да раждам нормално с епидурална упойка.

# 54
  • BG
  • Мнения: 1 900
И двата пъти родих нормално,бързо и лесно и не съжалявам.

# 55
  • Мнения: 1 372
Бях решила че искам нормално раждане. Родих нормално,бързо лесно и без усложнения. Колкото и пъти да родя отново бих си избрала нормално раждане. До секцио бих прибягнала само, ако е направено всичко възможно за нормално раждане и няма друга възможност.

# 56
  • България
  • Мнения: 105
Първият път се бях настроила за нормално раждане,но се наложи секцио по спешност.Второто също ще е секцио/за съжаление/.

# 57
  • Мнения: 696
ако всичко е наред искам нормално раждане

# 58
  • Мнения: 411
Искам всичко да си е наред и пак ще родя нормално!
С тази разлика,че ще гледам следвашия път да съм отпочинала и наспана,колкото е възможно.
И да няма шевове,моля!Че ме е страх от упойката! Cry

# 59
  • Мнения: 25
Ако зависи от мен, разбира се, че нормално. Но за сажаление съм с тесен таз и съм мнго слаба, че и не наддавам вече съм в 6 месец, а съм качила 6кг newsm53 вече съм цели42кг., но аз никога не съм била дебела, така че не се притеснявам и много искам да родя нормално, много ме е страх от операции и ............ Weary smile3518

# 60
  • Мнения: 3 268
http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1256653
Вижте какво пише тук,никак не е излишно,преди да решите да раждата секцио.

# 61
  • Мнения: 165
http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1256653
Вижте какво пише тук,никак не е излишно,преди да решите да раждата секцио.
[/q

Ама те май всичко свързват със секциото!!!!!!!!!

# 62
  • Мнения: 4 509
Сисилота_88, теглото ти само по себе си не е решаващо за секцио. Може да си 100 кила и пак да не можеш да родиш нормално.
За тесния таз - и мен така ме плашеха, а родих супер лесно. Така че и това е под въпрос

# 63
  • Мнения: 1 734
Понякога нещата не се случват както си ги планирал

# 64
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Ама те май всичко свързват със секциото!!!!!!!!!

Странни са ми такива коментари. Вместо човек да се замисли какво ли причиняваме на децата си лишавайки ги съвсем умишлено от естествения начин, по който природата е решила, че трябва да се появят на този свят.

# 65
  • Мнения: 165
Ама те май всичко свързват със секциото!!!!!!!!!

Странни са ми такива коментари. Вместо човек да се замисли какво ли причиняваме на децата си лишавайки ги съвсем умишлено от естествения начин, по който природата е решила, че трябва да се появят на този свят.


Коментарът според мен от ваша страна е странен и излишен.Ако бяхте прочели темата от самото начало и то внимателно може би нямаше да последва такова изказване от ваша страна.ОК, нека се замислим "какво причиняваме на децата си ЛИШАВАЙКИ ги съвсем умишлено от естествения начин".Аз нямам друг избор за раждане.Какво да правя?Трябва ли да се само съжалявам че няма да съм истинска майка защото не мога да родя?Трябва ли да чета статии от рода на тази за която стана дума, че децата родени не по нормалния начин ще са болни от какво ли не,защото не са се появили от там от където природата е отредила(а тя си знае работата).Означава ли коментарът ви че аз нищо не мога да предоставя на детето си,тъй като не мога да го родя нормално?

# 66
  • Мнения: 170
Здравейте, на всички очакващи своите бебета през Април.Аз също чакам своята първа рожба през Април  и вече определихме начина на раждане.И тъй като при мен нещата се налагат ми е интересно решили ли сте вие и какво по точно.Искам да знам какъв е избора на жената когато тя има право на такъв.

Aз тук ще застана на позицията на  malkata_iv защото тя неслучайно е отбелязала че няма право на избор за това как да роди бебето си.Не мисля че болестите се дължат на начина на раждане.Май трябва да се замислим дали да не търсим отговорност в заводите и всичките им вещества, изхвърляни във въздуха.От това се разболяват децата ни а не от майките им(за това че едната не може, другата не иска или..........да роди нормално).И хайде да не забравяме че най-известните хора на света са родени или раждат секцио а те все пак са известни за това че или са най богати(значи имат много акъл в главата си)или са много талантливи.Е значи малката ив няма от какво да се притесняваш.такива коментари ще слушаш цял живот но си ги слагай............където си искаш.

                          Лека бременност и леко възстановяване след РАЖДАНЕТО-защото нормално или не това си е РАЖДАНЕ.

# 67
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915

Означава ли коментарът ви че аз нищо не мога да предоставя на детето си,тъй като не мога да го родя нормално?

Коментарът ми означава единствено това, че не разбирам иронизирането на подобни научни изследвания. Ти нямаш избор. Други имат.

# 68
  • Мнения: 165
Научни изследвания ли.Изкуствено създадени да оправдаят грешките на милиони.Аз се вдъхнових от темата която започна Джи Джи и ще я подовърша.НЕ ВЯРВАМ на тези изследвания, не смятам че от начина на раждане се разболяват децата а от това което ядът, дишат и от това от което са заобиколени.Сега някой ще каже "ами за това подкрепяме кърменето".Ама не може цял живот да го кърмим за да не се разболее.Тези  написани за да оправдаят големите индустрии-замърсяването на въздуха.Ето това е причината за астмите на децата.Големите заводи са   виновни а не аз или която и да е защото не може или не иска.новите материали за строителство ако щете-създават изкуствена среда,влага в дома колко деца са на инхалатори вече заради влагата в домовете си!!!!Тези неща ги нямаше преди години когато нашите майки са ни раждали-нормално или не.нямаше ги и задължителните витамини и добавки които пием от самото зачеване и в крайна сметка,съгласете се, бяхме по здрави и по издръжливи.Така че дали ги иронизирам или не няма значение.Аз не им вярвам.Аз нямам право на избор но нека и майките които имат да не се стряскат от подобни изказвания и в крайна сметка да викаме "ПАЗИ БОЖЕ" а не да се съдим.

Общи условия

Активация на акаунт