Колко е според вас max количество АМ, което мога да дам?

  • 2 821
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,
Моята бебка е на 5 м и 11 дни.Храни се 5 х180 млл и 1х140 млл, защото наобяд отскоро и давам малко зел.пюре.Съвсем в началото сме на захранването.Бързо огладнява особено във вечерните часова, а през нощта се буди след около 4-5 часа от последното хранене.Мисля, да й увелича количеството на последното хранене, но малко се страхувам.Знам мнението на педиатрите по въпроса, но аз отдавна не се собразявам с него по отношение на количеството АМ.Вие какво мислите по въпроса? Благодаря Ви много

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

                Simple SmileСпоред някои съфорумки можеш да дадеш и 2-3л. на хранене Simple SmileМоето дете също е на тази възръст и се храни 5 пъти по 190 мл.Захранвам от преди 10-ина дни.

# 2
  • Мнения: 493
Здравей мило мамче,
Синът ми на 5 месеца ядеше 4 пъти на ден 150 мл-170 мл АМ.
Всяко дете е индивидуално,щом мислиш да му го увеличиш-го увеличи.Ти си познаваш най-добре детето.

# 3
  • Мнения: 483
Ако детенцето ти показва признаци на глад, моят съвет е да му увеличиш последното мляко. Има обаче и варианта да има нужда и от нощно хранене независимо от вечерното.
Пробвай как ще реагира, и се води от него.
Педиатрите дават общи насоки, това със сигурност не е общовалидно правило.

# 4
  • Мнения: 552
Не се притеснявай,увеличи му на детето яденето.Може да е само временно и после да отшуми този "глад". Peace

# 5
  • Мнения: 2 334
Прави за последното пиене мляко по голямо количество например следващата доза 210мл. и виж какъв е резултата  Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
Щом се буди през ноща значи според мене има нужда още от нощно хранене.Дано този глад да е временен както беше при нас.Аз не увеличих количеството мляко,а давах и през ноща. Ти решаваш - ако искаш пробвай да увеличиш количеството на 210 мл. и провери дали ще кара цялата нощ без хранене.Въпреки че според мене 210 мл. на 5 месеца е много.

# 7
  • Мнения: 1 763
Моят син на 5 месеца ядеше 5 пъти на ден по 210мл АМ. Тогава и захраних и постепенно единият прием на АМ намаля като количество.

# 8
  • Мнения: 172
Според мен 6 храненията на ден от по 180 мл са достатъчни за тази възраст.Ако въведеш и нощно ще станат 7 ,което си е много.Дали е възможно да се буди заради нещо друго?Иначе по книга 5x150-160 мл е прпоръчителната доза.По-добре пробвай с водичка!Успей!

# 9
  • Мнения: 2 960
Не се притеснявай,увеличи му на детето яденето.Може да е само временно и после да отшуми този "глад". Peace
Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има бишкоти без глутен на Плазмон. Може да й слагаш по 2-3 в млякото вечер. Ще я засища повече.

# 11
  • Мнения: 4 000
На тази възраст преминахме от 6 на 5 хранения, и изпиваше около 150 мл или по-малко.
Не знам защо, но не съм привърженик на  идеята  дете на 5 м. да пие по 200 мл....
Може би защото моето не е от лакомите.  Или защото не съм чела достатъчно из библиотеката  newsm78

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
По книгите препоръчват млякото да не надвишава 1 литър за деня, но ти си преценяваш. Възможно е бебчо да не се буди от глад, а от нещо друго.

# 13
  • Мнения: 3 993
По книгите препоръчват млякото да не надвишава 1 литър за деня, но ти си преценяваш. Възможно е бебчо да не се буди от глад, а от нещо друго.
И аз мисля така.
Когато бебето започне да пие по над 1 литър мляко на ден и/или да иска още, време му е за твърда храна. Моят съвет е първо да се убедиш,че причината да се буди е именно глад.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
До 180 е нормално мисля.

Общи условия

Активация на акаунт