Нова детска игра - спират си дишането

  • 1 322
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Играта била хит сред учениците от 3-и до 6-и клас.

Децата притискали сънната артерия или слънчевия сплит, за да видят дали могат да приспят другарчето си. Указанията къде точно да натискат си разменяли в чата, съобщава вестник "24 часа".

Целият материал: http://bulgaria.actualno.com/news_201634.html


Ужас! Нямам думи!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Да и аз попаднах на такава статия в дира http://dnes.dir.bg/2008/11/23/news3639478.html, просто нямам думи

# 2
  • Мнения: 651
 Като чета коментарите под статията разбирам, че "играта" е доста стара... аз лично за пръв път чувам...явно съм била от по-загубените  ooooh!

Ще заостря внимание към синчето...не стига, че налитат с бой да раздават правосъдие в техния клас ми сега и това остава  ooooh!

# 3
  • Мнения: 561
За тази игра не знам, но ние практикувахме предизвикани припадъци, съвсем истински, да не ходим на училище основно.

# 4
# 5
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
За пръв път чувам за това и то пък игра ли е ..чудо ли е. ooooh!
Ужасни неща измислят тия деца.

# 6
  • Мнения: 63
Не съм чула за тази игра.Това си е много опасно.

# 7
  • Мнения: 2 926
О, тая игра хич не е нова.
Момчетата в нашия клас я практикуваха усилено, а аз съм завъшила училище преди 7 години.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 005
Правеха го и преди около 30 г.. Тогава бях в малките класове. Явно някои родители са си разказвали спомени, децата са чули и така се  възобновява през определени периоди. Щом и преди 7 г. пак е била на мода.
Добре, че диването ми вече завърши училище. То си беше направо  двоен сървайвър присъствието в у-ще. И даскалите все не разбрали, все не били там като стане нещо, все не били отговорни.

# 9
  • Мнения: 1 938
 Aisha, какъв ти е проблемът?
Ти сама казваш, че явно родителите са коментирали играта пред децата и така тя се е възобновила. Е, значи родителите не се съобразяват какво говорят пред децата си, пък после - даскалите виновни!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Гледах снощи в новините , и изтръпнах! Извиках синковеца да чуе за какво става въпрос и го предупредих да стои далеч от такива работи.
 Смътно си спомням, че когато бяхме малки пак се говореше за тази "игра", но определено не съм била пряк свидетел на приспано дете.
 Нужно е всички да се мобилизираме, и това "забавление" бързо да отмине!

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
За пръв път чувам за тази история. Снощи предупредих щерката, но синът беше зает и после забравих да му кажа. Надявам се тази публична разгласа да не доведе до обратния ефект - "играта" да стане модна и повече деца да я опитат.

# 12
  • Мнения: 339
Надявам се тази публична разгласа да не доведе до обратния ефект - "играта" да стане модна и повече деца да я опитат.

Да, и аз имам подобни опасения. Снощи му обяснявах на моя колко е опасна тази игра.

# 13
  • София
  • Мнения: 346
Преди три години го изживяхме и този кошмар. Малкият - тогава 7 клас след като е бил приспан, си праснал главата в пода. Така и не ми стана ясно дали загубата на съзнание беше само от приспиването или и от удара. Имахме късмет и ни се размина леко, но тогава си дадох сметка, че колкото и да се опитваме да ги пазим децата , винаги могат да ни изненадат с нещо ново. Нито за миг не обвиних учител или ръководство . В случая класната им е била в стаята, а те са еспериментирали в единия ъгъл. А пък и учителката беше по-шашната и от мен. А пък за това аз колко съм била  зле говори факта, че като спря линейката пред Пирогов санитарите тръгнаха към мен , а не към детето  Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт