Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

sofia

към бъдещите и настоящи мами Question
Бихте ли ми препоръчали олио или каквото и да било мазило срещу стрии Question
И има ли някоя бременна която да ходи при д-р.Джонгова от клиника Лора или мама която да е раждала при нея  става въпрос за секцио Question Бих искала да знам ,ако ходи някой ,какви са му впечатленията Question
Много ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете Praynig  Sigh  Blush  :smile_wink:
Цитирай

софия

При мен никакво мазило не ми помогна за стриите. Дадох пари за каквили не от най-евтините до най-скъпите но ефекта беше нулев. Още през 4м. за една нощ се нацепих по гърдите огромни кървави резки. към края дупето и баджаците. Успях единствено да спася корема и то колкото ужасно звучи с мас която беше преварена с прясно мляко и няколко капки витамин А вечер преди лягане и сутрин се къпех за да махна мазнотията. От раждането минаха седем месеца и почти са избледнели, но е доста неприятно.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: мими
При мен никакво мазило не ми помогна за стриите. Дадох пари за каквили не от най-евтините до най-скъпите но ефекта беше нулев. Още през 4м. за една нощ се нацепих по гърдите огромни кървави резки. към края дупето и баджаците.

Което само потвърждава теорията,че стриите се появяват при точно определен тип кожа и ако ще и с най-скъпото мазило да се мажеш, няма да се отървеш от тях  Evil or Very Mad . Това е кожа, която не е еластична и податлива на разтягане...  Wink
Цитирай

Момичетата вече са ти казали, че, ако си предразположена към стрии, няма спасение, но можеш поне да ограничиш последствията. Аз нямах стрии до преди 2 седмици (макар, че съм качила над 20 кг. и чакам близнаци - в средата на 7-мия месец съм) и все още нямам никъде другаде по тялото, освен няколко в долната част на корема. От самото начало се мажа с бадемово и розово масло (абсолютно всеки ден и в "промишлени" количества). Не съм привърженичка на специализираните мазила, защото много от тях (дори и предназначените за бременни) са прекалено силни и е по-добре да се оставят за след раждането (пример - купих си много прехвалено мляко на известна фирма и открих, че една от основните му съставки е кофеин). Важното е да овлажняваш постоянно кожата, за да остане мека и еластична, а след това по-лесно да се прибере. Пожелавам ти (на себе си също) да не си от тези жени, на които стриите и белезите остават години след раждането.
Цитирай

София

Цитат на: Шани
При мен никакво мазило не ми помогна за стриите. Дадох пари за каквили не от най-евтините до най-скъпите но ефекта беше нулев. Още през 4м. за една нощ се нацепих по гърдите огромни кървави резки. към края дупето и баджаците.

Което само потвърждава теорията,че стриите се появяват при точно определен тип кожа и ако ще и с най-скъпото мазило да се мажеш, няма да се отървеш от тях  Evil or Very Mad . Това е кожа, която не е еластична и податлива на разтягане...  Wink

При мен мазането имаше ефект.
При първата ми бременност не се мазах с нищо (първо, защото нямаше кой да ми каже, второ - защото нямаше такива мазила) и имам ужасни стрии от тогава (по бедрата).

При втората ми бременност започнах да се мажа от момента, в който разбрах, че съм бременна и продължих с мазането до 3 месеца след като родих. Нямам нито една стрия от втората бременност, макар че бях напълняла повече.

Все пак стриите от първата бременност са доказателство, че кожата ми е предразположена към такива.
Цитирай

аз ползвах крема на Авент против стрии и останах доволна. не се появиха никакви стрии, а корема ми в последния месец беше станал огромен.  Shocked но наистина си е до тип кожа. въпреки това се мажи с нещо, за да я поддържаш мека.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Аз имам избледнели стрии от детските години по бедрата, но не исках нови естествено. От 4 месец на бременността започнах да се мажа всяка сутрин с мляко за тяло - най-различни марки, но не пропусках ден. Не ми се образува нито една стрия.
Цитирай

София

Само да добавя....

Може би зависи от това с какво се мажеш и дали е подходящо за твоята кожа.
Аз започнах мазането с крема на Vichy, но около 4-тия месец кожата започна да ме сърби ужасяващо, а и на 1-2 места се появиха бледо червени резки. Веднага смених крема и започнах да се мажа с крема за предпазване от поява на стрии за бременни на Galenic.

Мисля си, че е важно кожата да се маже с кремове против появата на стрии, а не с кремове, които са за заличаване на стрии. На всички пише "крем против стрии", но само част от тях са за предпазване.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Mamma

При мен мазането имаше ефект.
При първата ми бременност не се мазах с нищо (първо, защото нямаше кой да ми каже, второ - защото нямаше такива мазила) и имам ужасни стрии от тогава (по бедрата).

При втората ми бременност започнах да се мажа от момента, в който разбрах, че съм бременна и продължих с мазането до 3 месеца след като родих. Нямам нито една стрия от втората бременност, макар че бях напълняла повече

И аз съм така - стрии от втората бременност нямам, макар че родих по-голямо бебе (знам ли дали съм се "разтеглила" повече от този факт). Но това е защото вече веднъж съм се "нацепила" и явно не съм "изпълвала нови пространства"  Wink
хи-хи-хи!!!
Цитирай

София

И аз съм така - стрии от втората бременност нямам, макар че родих по-голямо бебе (знам ли дали съм се "разтеглила" повече от този факт). Но това е защото вече веднъж съм се "нацепила" и явно не съм "изпълвала нови пространства"  Wink
хи-хи-хи!!!

Честно казано и аз обмислях този вариант - да не съм се "разтегляла" повече през втората бременност, ама не е така.
През първата бременност бях изцяло дебела (изглеждах по-скоро дебела, отколкото бременна), а през втората качих повече килограми и то почти само на корем, бедра и дупе. Определено на тези места бях мноооого повече надебеляла от първия път...
Цитирай

София

Има го и психологическият момент ... ако се мажеш стриктно всеки ден и си направил всичко, за да предотвратиш появата на стрии, но въпреки това се появят е гадно, но поне си спокоен и не се обвиняваш, че не си направил нищо, за да се предпазиш.
Ако не се мажеш с нищо и не се нацепиш - тогава е ок.
Аз, обаче, бих се чувствала гузна и бих се обвинявала, ако не се мажа с нищо и най-накрая се нашаря със стрии.
Длъжни сме да пробваме, да опитваме да се предпазим... да правим поне това, което зависи от нас, нали?
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Mamma

Длъжни сме да пробваме, да опитваме да се предпазим... ?

thumbsup   Wink   Cool
Цитирай

Варна

Аз се мазотя от момента в който разбрах, че съм бременна.Ползвах и все още ползвам крема против стрии на Chicco-Mamma donna.За съжеление на гърдите вече имам стрии  Crying or Very sad Много е неприятно  Evil or Very Mad ,аз по принцип си имах и преди да забременея по кръста и искренно се надявам да не ми се появят на корема (но това не зависи от мен за съжеление).И за пореден път ще кажа ,както са казали и мамите по горе,че много зависи от кожата.  Rolling Eyes
Цитирай

Аз започнах да се мажа ж 4-я месец първо с масло против стрии на Икаров (има ги по дрогериите) и скоро след това минах на най-обикновен масажен крем (напр. на Талодерма); мажех се сутрин и вечер от средата на бедрата до гърдите и не ми се появи нито една стрия (става ли в ед. число Wink ). Мисля обаче, че просто кожата ми не е предразположена към образуването на стрии и дори се чудех какво предстваляват стриите, докато не видях на вече родила мама: ужасни тъмнолилави черти от пъпа надолу към слабините.....брррррр.
Така че можеш да се мажеш с каквото решиш, но зависи от кожата ти!
Цитирай

Sofia

Аз започнах да се мажа още като разбрах, че съм бременна, защото и без това съм си едра. Използвах през цялото време бебешко олио на Бюбхен и съм много доволна. Явно обаче е и до типа кожа, моята е много суха , а през бременността съвсем започна да се лющи. От олиото ми се подхранваше и не се напука. Мажех цялото си тяло и нямах никакви проблеми. Успех в борбата  със страничните ефекти на това толкова радостно събитие като бременността. Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора