Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 379
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 449
MaLe, радвам се, че операцията е минала успешно Hug

Момичета, незнам вече какво да предприема и какво лечение да избера за Маги Sad Както ви бях писала Маги отново е с Е.coli 10*5. Вчера сутринта й беше последния прием на Суметролина. Едновременно с това е на хомеопатия, но ефект няма. Чухме се с хомеопата и каза да пие 1мес 5-Nitrox. Търсих го вчера в аптеките, но го няма вече това лекарство. Отново се чух с лекаря и каза да й давам Оспакокс 7 дни. Но аз реших на своя глава да не й давам АБ. Няма да спирам със хомеопатията, но от тази вечер ще почна да й давам Пиелосептил. Тази сутрин като й гледам урината отново е на "парцали". Чудя се дали ще се изчисти Sad

marychery и ra2, като гледам децата ни са на една възраст, може ли да ми кажете по каква схема давате Дриптан и Баклофен. По колко на ден и в каква продължителност от време.

# 16
  • София
  • Мнения: 79
Молба за повече инфо до ani27!!!

Здравейте на всички! Позволете ми да се присъединя към вас.

Заинтригувах се от опита на ani27 с професора от Виена. Моето детенце е на два месеца с хидронефроза и хидроуретер. Размера на хидронефрозата е 12-13 мм. Зная за проблема още от 33 седмица на бременността. Оттогава поддържам връзка с Лилова и Буева. Засега и двете изчакват, не сме правили още никакви изследвания. Лилова искаше да му правим ЯМР в края на втория месец, но в последния момент се отказа и каза, че следващия месец ще реши окончателно дали ще му правим ЯМР или микционна снимка. Буева иска просто да следим детето при нея. Цялото чакане направо ме убива и имам чувството, че бездействаме и, че това може да има неблагоприятни последствия за детето.

Детето пие антибиотик от 5-тия ден след раждането си. Интересно ми беше в поста на ani27, че виенският професор не препоръчва такава профилактика. Аз си писах с един професор от Бостънската дестка болница, който ни препоръча да продължаваме антибиотика. Той също така препоръча да направим микционна снимка и MAG-3 изследване (което не се прави в България). Но, аз съм имала толкова патила по нашите болници, че дори не зная дали искам да направим микционната в България или да си платим в чужбина.

Ani27, надявам се, че често се включваш във форума. Моля те за повече информация какви изследвания ви направиха във Виена, колко време се чака за консултацията и изследванията, какви са цените и за двете.

Предварително благодаря!

# 17
  • Мнения: 5 531
 chere6ka съжалявам че Маги пак не е добре. Аз вече не си спомням - кажи ми къде я водиш, при кои нефролози и уролози. Кави ви бяха изследванията  -  без или с рефлукс. Извинявай че питам, но вече съм забравила. За да има бактерии - трябва да има и причина. Мария е на 6,5г  около 19кг. Пие Дриптана вечер по половин таблетка.

# 18
  • Мнения: 4 204
МаЛе, радвам се, че е успешна операцията. Дано всичко остане зад гърба ви като лош сън..
Черешка, Мечичери е попитала преди мен - като има следствие, има и причина - установена ли е, какво сте правили като изследвания, с какви резултати? не мисля, че микроби се махат с хомеопатия. моите уважения към почитателите й, но микробите определено не се респектират от вярата в нея на гостоприемниците си. Каква е микробиологията, каква е антибиограмата?
Баклофен сме пили преди и сега  сутрин и обед по 2,5 мг, направих го само сутрин 2,5 мг, но при нас напикавания не е имало, нито дневни, нито нощни, а безумно чести позиви за уриниране, до на 10 минути, с изпишкване на 5-20 мл. Микроби (да чукна на дърво) няма от 3 год. възраст - т. е. над 3години не сме хващали нито веднъж растеж при посявка.
Дано всички се оправят, да няма повече проблеми,че като знам през какво се минава, ooooh!

# 19
  • Мнения: 449
Ами, Маги е с дисфункционален пикочен мехур. Правени са й микционна снимка - няма рефлукс и уродинамика, която показва, че има остатъчна урина. В началото на октомври я водих на ехограф, тук в Ст.Загора/при най-добрата нефроложка/. Резултатът от ехографа е добър. Пикочната стена е в норма, не е задебелена, както и пикочния мехур е добре оформен.
Микционната снимка и уродинамиката ги правихме в Токуда. Доц. Лилова ни беше лекуващата лекарка. При прегледа Маги беше с бактерии и затова ни приеха в болницата. След като ни изсписаха, Лилова й назначи лечение с АБ Цек за 1мес. След 2мес бяхме на преглед и бях разочарована. Изобщо не я гледа на ехограф. Каза, че е безмислено, след като продължава да се изспуска. Тогава, защо трябваше да я блъскам и нея до София, след като можеше по телефона да ми изспише лекарството. Това беше Дриптан. Каза да го пием 10 дни и ако няма подобрение, да го спрем и да й се обадя по телефона и пак да отидем до София, за да й изспише друго лекарство. Аз й го давах повече от 10 дни, но тя продължаваше по много пъти да се изспуска. Съответно го спряхме и повече не я и потърсих.
Аз също съм скептично настроена към хомеопатията, но реших и с нея да пробвам. Знаете как е, всяка майка иска да намери лек за детето си и не се спира да го води по лекари. Не се знае кой може да му помогне.

# 20
  • Мнения: 796
Izviniavam se za latinicata, no burzam da otgovoria na Nezi, a na klaviaturata mi ima samo latinica. Nie sushto posetihme prof. Marberger, no na nas toi ni kaza da si piem predi tova naznachenia antibiotik v profilaktichna dozirovka.  Koordinatite mu mojesh da vidish na www. marberger.com. S dobri vpechatlenia sum ot nego.
Pravihme MAG3 v chujbina, tova e izotopno izsledvane, tuk go narichat scintigrafia. V tozi forum razbrah, che go praviat v pediatriata s pulna upoika. Tam, kudeto go pravihme nie ne dadoha nikakva upoika ili sedativ na Hristian. Ne znam kakvo oznachava hidronefroza 12-13 mm, visoka stepen li e tova? Pri visoka stepen se nalaga mikcionna cistografia i venozna urografia, kakto i MAG3 kato MAG3 dava informacia na kakuv pocent rabotiat bubrecite. Ako hidronefrozata e visoka stepen ne biva da se izchakva s operaciata dulgo vreme, za da ne se uvredi neobratimo bubrecheto.
Pak izviniavaite za latinicata.

# 21
  • София
  • Мнения: 79
Благодаря ти за инфото, Дона! Къде по-точно правихте MAG3? И твоето детенце ли е с хидронефроза?

12-13 мм хидронефроза според Буева е средна и граничи с висока степен. Не зная колко голям е риска от увреждане на бъбречето към настоящия момент и след колко време дилатирано бъбрече започва да се уврежда необратимо. Котаго питах за това, и двете нефроложки бяха лаконични в отговора си. Ако се наложи операция, вероятно целта ни трябва да бъде да намерим балансовия момент, в който детето ще е пораснало достатъчно за операция и в същия момент да няма риск за бъбречето... #Crazy

# 22
  • Мнения: 4 204
Черешка, а ходили ли сте на уролог? що не опиташ в Пирогов? Другото изследване - флоуметрия - дето се пишка и се изследват параметрите на процеса - скорост, количество за опр. време, се прави от уролозите. За съжаление обаче наистина основното лекарство е дриптан, няма много алтернативи. Щом има остатъчна урина, ще има и предпоставки за възпаления, за съжаление. Като се изчистят поредните микроби с поредния антибиотик, при наличие на остатъчна урина пак се появяват. Защо има остатъчна урина е питането и ако не сте се консултирали с уролог, опитайте.  Ако снимките от микционната урография са у теб, носи ги. И ние правихме и като ги занесохме на уролога, се оказа, че са налице характерни промени в мехурната шийка като за дисфункция.  Другото, за което се сещам, е ЕМГ на тазовото дъно, по литература го споменават. Не съм сигурна, че може да стане в Стара Загора, обаче. Виж на какво е чувствителна проклетата Е. коли според антибиограмата, не може да остане бактериалната инфекция без лечение.

# 23
  • Мнения: 5 531
Черешка, а ходили ли сте на уролог? що не опиташ в Пирогов? Другото изследване - флоуметрия - дето се пишка и се изследват параметрите на процеса - скорост, количество за опр. време, се прави от уролозите. За съжаление обаче наистина основното лекарство е дриптан, няма много алтернативи. Щом има остатъчна урина, ще има и предпоставки за възпаления, за съжаление. Като се изчистят поредните микроби с поредния антибиотик, при наличие на остатъчна урина пак се появяват. Защо има остатъчна урина е питането и ако не сте се консултирали с уролог, опитайте.  Ако снимките от микционната урография са у теб, носи ги. И ние правихме и като ги занесохме на уролога, се оказа, че са налице характерни промени в мехурната шийка като за дисфункция.  Другото, за което се сещам, е ЕМГ на тазовото дъно, по литература го споменават. Не съм сигурна, че може да стане в Стара Загора, обаче. Виж на какво е чувствителна проклетата Е. коли според антибиограмата, не може да остане бактериалната инфекция без лечение.
Peace при нас слава богу бактерии отдавна не е имало. Но и при нас казаха - много голям пикочен мехур, с удебелени стени. И Мария пие Дриптан, при нас има ефект - слава богу.
chere6ka според мен търси второ и трето мнение, не може без причина да има остатъчна урина - защо я има ако всичко е наред?

# 24
  • Мнения: 449
Незнам момичата, незнам  Sad Прави сте, че трябва да търся второ и трето мнение. На този етап съм решила да спра да водя по лекари. Много се изнерви, става истерична на моменти Sad А ЕМГ правят и тук в Ст.Загора. Даже ни го назначиха като изследване, само, че не го направих. Първо невролога искаше да направим ядрено-магнитен резонанс, после да направим консултация с ендокринолог и тогава да направим ЕМГ. Но така и не го направих.
Вие как мислите, бактериите свързани ли са с някакъв урологичен проблем Rolling Eyes Задавам тъп въпрос, но все не мога да си обясня, защо не можем да излекуваме тези проклети бактерии. Защо непрекъснато ги има и кога най-накрая ще се оттървем от тях Cry

# 25
  • Мнения: 10
Здравейте мили Мами, чета ви редовно и ето, налага се малката ми дъщеричка да бъде оперирана в Пирогов. Диагнозата е поставена от доц. Кюркчиева-стеноза на уретрата. Моля, ако някой има опит за споделяне нека ме успокои.

# 26
  • Мнения: 5 531
chere6ka виж, трябва да поговориш с детето си и да го успокоиш. Не трябва да се плаши от лекарите, моята в поликлиниката и болницата е като у дома си. Тя сяда на краката на нашият доктор, говори си с него, обича да рисува и да печата с печатите им. Това много зависи и от лекарите които я следят, но и ти играеш голяма роля - давам ти пример. Мария сутринта се събуди кашляща и констатира че трябва да я заведа веднага да я прегледа  алерголожката, а понеже я наболявал и един зъб да се обадя на зъболекарката .... т.е тя сама реагира щом нещо я притесни. Твоето дете сигурно е натрупало много стрес и уплаха, и ние минахме през тези изследвания и още доста гадни. Но ти трябва да и говориш, да обясняваш. вземи и книжката за Франклинк влиза в болница, има и една поредица за гората, книжката се казва Болница в гората. На нас много ни помогнаха тези книжки.
Не се отказвай, щом има бактерии, това не е добре. Направете си необходимите изследвания, намери сили и за второ мнение, иди в Пирогов.
bobolin теб само да успокоя че в Пирогов лекарите са много добри оператори и си разбират от работата, а операцията не е тежка. Така че стискаме палци.

# 27
  • Мнения: 163
Male, страшно много се зарадвах да прочета поста ти. Радвам се, че операцията е минала успешно (в което не се и съмнявах), освен това от поста ти усещам толко оптимизъм, увереност и не оставя никакво съмнение, че всичко за напред ще бъде повече от добре Hug.
bobolin, моето детенце е опериран от стеноза на уретера, при др. Момчилов. Какво и да ти кажа едва ли ще те успокоя напълно, за съжаление трябва да се премине и през операция. Самата дума "операция" за мен беше най-стряскаща, но като цяло всичко мина много леко и делеч не толкова страшно и кошмарно както си мислех. Кураж и сили, всичко е поправимо и след време оставя като един лош сън.

# 28
  • Мнения: 4 204
Незнам момичата, незнам  Sad Прави сте, че трябва да търся второ и трето мнение. На този етап съм решила да спра да водя по лекари. Много се изнерви, става истерична на моменти Sad А ЕМГ правят и тук в Ст.Загора. Даже ни го назначиха като изследване, само, че не го направих. Първо невролога искаше да направим ядрено-магнитен резонанс, после да направим консултация с ендокринолог и тогава да направим ЕМГ. Но така и не го направих.
Вие как мислите, бактериите свързани ли са с някакъв урологичен проблем Rolling Eyes Задавам тъп въпрос, но все не мога да си обясня, защо не можем да излекуваме тези проклети бактерии. Защо непрекъснато ги има и кога най-накрая ще се оттървем от тях Cry
Докато не се установи причината и не се лекува самата тя, все ще има бактерии. Колкото и да е травмиращо и неприятно, ходи и прави всичко, защото нещата понякога с времето се задълбочават и се появяват усложнения, далеч не всички -обратими. Като погледнеш от най-страшното- развитие на бъбречна недостатъчност (най-тежкото усложнение на урологични и нефрологични заболявания), всичко друго минава и заминава и се забравя. Преди 3 години минах през всички изследвания и консултации, имах усещането, че ако трябва, ще изгриза със зъби дупка до центъра на земята, образно казано и не съжалявам. Проблемът е установен и действам адекватно, изчиства се и дано скоро няма и помен.
Боболин, съветвам те да повториш консултацията с някой друг. Правено ли е калибриране? щото същата на нас без преглед и без въобще да ни изслуша, и ни заяви, че ще ни приеме и оперира другата седмица, а после се оказа, че няма нищо за опериране и добре, че проявих критичност и се разтичах и на други места. Не можах да взема думата от нея! Без да слуша, си постави диагноза, без да погледне каквото и да било от изследванията, направи план за 2-3 последователни операции и готово! Събраха ми се очите!  #Crazy

# 29
  • Мнения: 10
Направихме калибриране, разбира се.
Истината е 4е при нас нещата се запо4наха след като преди година и половина Алекса се "залепи'отдолу. Бяхме на море и за една нощ все едно се беше слу4ило. Аз самата съм лекар, но нямам клинична практика, занимавам се с наука. Бях изумена от гледката-отвор4е нямаше.
Във Варна веднага ни прие доц. Яков и я разлепи. От тогава не сме имали проблеми. Махнахме памперса преди 9 месеца и нямаше грижи. И изведнъж миналата седмица-петънце по гащи4ките-все едно слуз. На другия ден беше леко розово. естествено веднага отидох в Правителствена болница, после при Доц. Буева. В структурата на бъбреците ехографски няма никаква находка, няма никаква клиника, но както ми обясниха, добре 4е съм реагирала. Не 4е търсех "под вола теле' ама ве4е се бях разбрала с Доц. Кюркчиева. Минахме и през гинеколога, който каза 4е все пак има минимално залепване/синехии/ и ми препоръча уролог. След калибрирането Кюркчиева беше категорична 4е няма смисъл да 4акаме да запо4нат инфекции, защото уретрата при моми4енца е къса а стеснението й при4инява по-лоши неща. Истината е 4е в добавка в урината на АЛи има и Протеус мирамилис 104-10 на5. От в4ера се изпусна ве4е два пъти. Консултирах се с още двама уролози, те също са на мнение 4е операция трябва. Незнам как да ви обясня 4е в мойта глава думата операция не е просто операция-знам прекалено добре всяка подробност, но немога да си представя как ще сложа детето си на масата. Сега ми изписаха ПАнцеф за предоперативна профилактика/естествено заради бактерийте на ве4е/. Страх ме е, признавам си. Тези няколко дни, четох много всичките теми които сте създали, замислях се и над кошмара, който преживях тези дни и установих, че просто цялата система куца в България и 4е детското здравеопазване води до големи батаци. Съдейки по себе си осъзнах 4е без да познавам тели лекари при които водих дъщеря ми, може би щях с месеци да загубя време и периоди4ески проблема да се замаскира, я с някоя лека или не толков алека инфекция и съответно антибиотик. казах си 4е трябва да се направи нещо. Ето днес пак, ядосаната ми педиатърка каза...ох...хайде да се 4уем после. и така цял ден. А първото адекватно звено в слу4аи като нашите описани тук трябва да са то4но педиатрите и да е ясна схемата за прегледите и изследванията които трябва да се направят. Евала Ви казвам, на вси4ки 4е сте станали по-компетентни от педиатрите на собствените си деца и 4е сте толкова силни, за да продължавата да се борите. Имам още неща да кажа, но отивам да нама4кам едно малко сладко дупе....Не се сърдете и не ме съдете ако съм прозвучала грубо или ядосано. Понякога искам да имам това право. Целувам ВИ всички.... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт