Имам проблем с мъжете и връзките!

  • 3 314
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Замисляла ли си се, че проблема не е само в това, че родителите ти не са ти казвали, че те обичат, а в това......че ти самата никога не си се обичала..
 И след като ти самата не се обичаш ....се чудиш, как така пък някой друг може да те обича...
Опитай се да свалиш малко гарда.Отпусни се и си изживей връзката.
Дай шанс на човека, който казва че те обича, наистина да те обича.
Дори и да не е сполучлива, поне ще си спокойна че си направила всичко възможно....а няма да се тормозиш както сега.
Питаш дали има нормални човешки взаимоотношения......Ако вярваш ...ще има.
Ако вярваш..ти самата ще даваш всичко от себе си за да крепиш тази (или друга ) връзка.
Не се плаши са се покажеш пред света....Малко е мрачен, скучен, понякога суров...но все пак е прекрасен.

П.С.С разочарованието не идва края на света....приемай го като поредният житейски  урок.

# 16
  • Мнения: 636
Здравей,
Дистанцирам се от по-грубичките изказвания. Разбирам те добре и ми е мъчно за теб, а също ми е ясно какво търсиш във форума - разбиране, подкрепа, оптимизъм. Да, има свестни мъже, може би рядко, но се намират. Може би си открила един от тях. Ще ти бъде, обаче, много трудно сама да се промениш. Потърси, наистина, психологическа помощ - специалистът ще те подкрепи да си помогнеш сама. И мисля, че трябва да поговориш с този мъж, кажи му, че искаш да се промениш и че разчиташ на неговата толерантност и търпение. Нещо такова... Успех в най-тежката битка - със самата себе си!

# 17
  • Мнения: 1 284
Да, има свестни мъже, може би рядко, но се намират..

Не съм съгласна с такива изказвания. Защото неподходящият мъж не означава непременно НЕсвестен. Ти можеш да се свържеш с много свестен мъж, ама да не сте на еднаква честота, дето се казва. Това дали нещата се получават зависи (банално казано) и от двамата. Пък и нещата са на приливи и отливи - я положението се скофтва, я върви по мед и масло... А и е също толкова вероятно да срещнеш 2-3-ма свестни мъже един след друг, колкото и 2-3-ма несвестни. Само че няма как да се изчисли, понеже като срещнеш свестния, оставаш на него, нали така Mr. Green 
За това авторката може да го мисли за свестен, но то няма общо с привличането и "химията", която се получава в една взаимна връзка. Преди да почне да ходи на терапия, трябва да е абсолютно убедена, че причината е в нея.

# 18
  • Мнения: 12 648
Не е нито толкова странно, нито чудно. Не обвинявай само себе си, можа да не си попаднала на Мъжа.
Имам чувството, че те  е страх от сериозна връзка, затова се държиш така. Искаш да го изпиташ - като принца в приказките.

# 19
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Направо си за психотерапевт и то спешно.  ooooh!
Заради такива като теб на всички жени ни излиза име, че сме кучки. Като му биеш шута на иначе свестния мъж после ще попадне на добро момиче и ще се държи като пълен тъпанар с нея, защото ти си постъпила гадно с него. Ама на теб кво ли ти пука, нали си имаш оправдания с тежко детство. 


 Peace PeaceМного точно казано.Какво реве по форумите,оправдава се или търси съжаление,много от нас имат за какво да поплачат като се върнат към детството си,но това не е оправдание деца сме 10-12 год.,а през целият си живот сме големи хора,които се променят и развиват ......ако искаме разбира се. Нека авторката не мъчи човека ,а да го остави да срещне жената,която ще оцени това което получава и няма да страда от манията,че някой постоянно трябва да и се доказва.Апропо ,а самата авторка какво дава във връзките си нали ,за да получиш трябва да дадеш.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 980
Имам една приятелка, чийто живот е изключително сходен с твоя, даже за момент се усъмних дали не си моята приятелка...Ние сме израстнали заедно и съм я наблюдавала от ученичка още...Проблемът не е в мъжете, не е във връзките, а в собственото ви отношение към тях... Моята приятелка също има огромен проблем и с нервите, и със самоконтрола...Действително консултации със специалист биха били полезни...Повярвай ми, не е само до връзките, ами и до всички комплекси, мнителност и всякакви остатъчни емоции....С тази девойка сме приятелки над 15 години, но на моменти дори аз не успявам да я изтърпя, въпреки че много си я обичам... Цялата тая подозрителност, обидчивост за щяло и не щяло, на моменти загуба на самоконтрол...на човека отстрани му е трудно да остане спокоен и да понесе всичко това, колкото и добронамерен и толерантен да е...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Един съвет от мен: ПРОБВАЙ да повярваш ! Опитай се да повярваш, че си обичана. Изключително важно е, че си осъзнала къде грешиш- в съмненията. Значи първата и най-важна крачка си я направила, разбрала си от какво губиш, за да знаеш от какво да спечелиш - сега само се остави да бъдеш обичана !

  bouquet

# 22
  • Мнения: 3
Не гледай в миналото ,а в настоящето -мисли позитивно .

# 23
  • Мнения: 27
Определено трябва да потърсиш професионална помощ!
Знам го от опит - имах проблеми с родителите си, но от друг характер. При мен последствията бяха други - с мъжете никога не съм имала трудности, но почти не можех да завържа социални контакти. Напълно те разбирам и повярвай проблема ти може да се реши.
Аз посещавах психиатър около 3 месеца, но още на 1-я сеанс открихме проблема (аз не бях сигурна до тогава защо се чувствах така) и от там нататък поправяхме "щетите" от него.
Няма да преувелича ако кажа, че след края на лечението ми се чувствах като преродена. Вече можех да се справя в ситуациите, в които преди изгубвах контрол.
Определено смятам, че отношението ти към мъжете се дължи на твой личен емоционален проблем. Но пак казвам - това трябва да се обсъди със специалист.





# 24
  • Мнения: 418

Хората сами те подтикват как да се държиш.


Много точно го е казала тая мама...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт