Обиколниците

  • 3 602
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
От какви обиколници сте доволни - по-дебелите, като възглавнички или по-тънките; ниски или високи? Изобщо какви трябва да са, каква е точно ролята им или по-точно вие за какво ги използвате?

# 1
  • софия
  • Мнения: 25 367
Да.
Високи и дебели.
Да не си удрят тимбериците в твърдото, когато се мятат из кревата (моята поне се върти много, когато спи и задължително си търси ъгълче). Освен това, креватчето ни е с две страни - решетка и обиколниците играят и ролята на нещо като уплътнител.

# 2
  • Мнения: 17 407
За нищо не ги ползвахме- голямата ги изпокъса, докато беше бебе. МАлката я оставих без- не е фатално, спокойно.

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ползвах дебели и високи, но синът ми ги развързва постоянно и по-скоро станаха опасни, от колкото да предпазват. Скоро сменихме дървеното легло със сгъваема кошара и сега нямаме проблеми с удрянето, а и на него му е по-добре, защото вижда всичко, иначе с тия обиколници все едно е в дупка.

# 4
  • Мнения: 132
Мисля че не са от голяма полза.Ние дадохме 50 лв. за по ниските и пухкавите,но бебчо като стана на 4 мес.,почна да ги дърпа върху себе си,тъй като при нас кошарката само от едната страна е с решетка,а от другата страна си е цяла табла.Та така ползвахме ги само 4 месеца.От страната на таблата няма как да се вържат.Сега не мога да им намеря място че са и много обемни.А аз през нощта отварях от едната страна за да мога да наблюдавам бебето.Та така за тези  пари си купете нещо по-полезно,което ще ви е от по-голяма полза-според мен.А за тънките и по-високите незнам.Може би ако кошарката и от двете страни е с решетки тогава може да има полза от тях.Ползата от тях е да не се удрят,когато започнат да се обръщат,въртят и може би да им е по-закътано.

# 5
  • Мнения: 4 292
Имам обиколници и от ниските и от високите. Смятам, че няма никаква полза от тях, просто са красиви. Първите два-три месеца може и да се ползват безпроблемно, но от там нататък...  Rolling Eyes
Абе пари на вятъра.

# 6
  • Мнения: 4 379
Много  е красиво ,но моето дете спи при нас Confused

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Леглото на дъщеря ми е и от четирите страни с решетки, така че ползвам обиколника на двете перпендикулярни страни като изолация, макар че е вътрешна стена, а и отделно е много красиво и уютно, според мен.

# 8
  • Мнения: 89
Нашите са високи и тънки, но когато дойде време да ги използваме по предназначение - -да не се удря - тя само се увиваше с тях, и вместо полезни, взеха да стават опасни. Затова ги махнах. Иначе са много красиви. Моя приятелка има от дебелите, но пълнежът им, силиконов, взел да излиза от плата.

# 9
  • Мнения: 142
Нашите са високи и тънки, но когато дойде време да ги използваме по предназначение - -да не се удря - тя само се увиваше с тях, и вместо полезни, взеха да стават опасни. Затова ги махнах. Иначе са много красиви.
Peace
според мен си дайте парите за нещо по-полезно и практично. Но зависи от кошарата, ако е само с решетки, ще е добре да има обиколници, но иначе са излишни още на 3-4 месец.

# 10
  • Мнения: 533
Peace
според мен си дайте парите за нещо по-полезно и практично. Но зависи от кошарата, ако е само с решетки, ще е добре да има обиколници, но иначе са излишни още на 3-4 месец.
Peaceмного зависи от леглото.Мойте обиколници са много красиви,но и предпазват от хвърляне на шишета и биби. Wink

# 11
  • Мнения: 1 219
ползвам обиколник,въпреки че бебка вече е голяма.Висок е и е от дебелите. Peace

# 12
  • Мнения: 1 006
Високи и дебели Peace

# 13
  • Мнения: 4 428
На нас ни свършиха страхотна работа  Peace Ако нямахме обиколници нашата щерка щеше постоянно да е с цицини по главата  ooooh!
Ползвах един не много дебел и висок. И го ползвах до към 2год  Peace
Явно зависи от детето, не знам. Но Маги много се върти, като спи и постоянно се бута по ъглите. Ако нямаше тези обиколници не ми се мисли  ooooh!
Аз и сега я чувам някой път да си изтраска я глава, я ръка или крак в някоя табла. Нали си е овен и е все с рогата напред  Laughing
Взела съм и за второто бебе. Според мен си струва да се сложат. Но не си струва да се дават много пари за това  Peace

# 14
  • Мнения: 1 738
Първите месеци бях купила от ниските и дебелите - много красиви, но се оказаха нефункционални след 4 месец. Първо от постоянната борба с тях започна да им излиза ватата. След това започна и да се катери по тях. Видя ми се прекалено опасно и ги махнах. Да, ама Калоян започна много да се върти и да се блъска в таблите. Та купих високи и тънки. Гледах да са от по-плътен плат. За сега съм доволна от тях. Калоян се изправя, пада, става и отново. Ако нямаше обиколници направо не ми се мисли - щеше постоянн да е с челенки.

Общи условия

Активация на акаунт