Защо не спи бебе на 27 дни?

  • 1 929
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 40

  Синът ми спи на нашето легло, но върху негово чаршафче(отдолу има хавлиена кърпа) и нощем като сменям гърдите, вместо да вдигам бебето, хващам чершафчето и го притеглям в съответната посока.
 
Да, точно така! Само че, аз я тегля моята за чувалчето Laughing.

# 16
  • Мнения: 214
Предната нощ беше спокоен, доста си поспа юнакът, даже към 2 без нещо го размърдах аз да суче, след час и половина пак аз, реално към 5 и нещо сутринта се събуди сам от глад. Днес беше доста поспалив до късния следобяд, вечерите по принцип си е ревлив. Може би Хамомила-та си оказа действието! Тази вечер си изигра любимия номер - кърмене един час, леко нервен повечето време - явно вечер не му достига, сигурна съм вече - издебвам да е заспал, търкул в леглото, и след 5 минути рев. татко му го приспива сега... както и да е, утре сме на хомеопатичен преглед - за мен за увеличаване на лактацията, за Стефан за успокоение и колики евентуално.
А като чета какви номера правите с бебетата чак смешно ми стана Simple Smile Има да се уча... Определено ще се науча да кърмя легнала, и то в тази поза дето е настрани и отгоре, другата класическата явно е за жени с по-голям бюст! И това с придърпването на чувалчето или хавлията ми хареса Simple Smile
Благодаря за поздравите Simple Smile
лошото е че в мен не се успокоява особено, а не мога да го кърмя без да спирам. И на практика той суче 40-50 минути, понякога и час - суче силно казано, бях пускала тема вече, че началния теч на кърма е съвсем кратък... а после имам чувстваото че просто дърпа напразно... а следобяд става и нервен, дано да не остава гладен само... Мисълта ми е, че двата часа не са два часа пауза, а по-малко от час. Първите дни бях забелязала, че честото кърмене - например през половин час - му докарва болки в сорема, но не беше такова чудо в никакъв случай...
Как кърмите легнали?? Аз пробвах в родилния още, нещо не ми е много удобно, но явно ще трябва да се науча. Само че не знам как ще става прехвърлянето от другата страна, защото кърмя от двете гърди. Но ще опитам Simple Smile Иначе той спи при мен на спалнята, първите дни го вземах от неговото легло, но успявах да го пренеса заспал после, а сега не става...
Не мога да се цедя Sad Разни приятелки ми даваха акъл да се цедя след почти всяко кърмене, но първо аз кърмя често, второ след хранене се гушкаме и въобще не мога да стана Sad Та се отказах от цедене. С каката като отказвахме нощното хранене съм пробвала да цедя нощем, ми само тогава ставаше нещо, иначе след ядене - нищо! Аз затова с нея се заблудих, че нямам кърма и бяхме 10 месеца на смесено хранене. И тя ревеше много, но чак такова нещо не съм виждала като Стефи Sad
Колиф капките - пробвала ли си ги? Вчера четох за тях, доста са скъпи, но ако има ефект ще купуваме! Аз тази вечер давах Хамомила 200 СН, ами пак си плаче. Ентерокинд давах пради, но не забелязах кой знае какъв ефект, а и в началото коликите не бяха толкова силни!
Правя си чай от маточина в момента Simple Smile
Слинг имам, тази вечер ще ми правят инструкция как да го слагам в него, че не се справям особено добре.
Дано тази вечер спим малко по-нормално, въпреки че се съмнявам.



И да питам нещо, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно-ти като казваш, че стой на гърдата ти-колко време суче бебето и чуваш гълтането и после какво прави-държи ли ти гърдата "цокайки" или те ближи или нищо не прави, просто се гушка? Кога ти пуска гърдата само? И ако опиташ да си освободиш гърдата от бебето, в случай, че "нищо не прави" там, какво се случва, плаче ли?



Обикновено заспива на гърдата, сам пуска първата дори и да се е унесъл, някой път продължавам да го слагам там, после го местя, суче не по-малко от 35 минути, обикновено 40-50. Суче уж, но определено правя разлика кога захапва настървено - тогава и си тече доста по-силно! Когато суче за приспиване или успокоение просто си подръпва лекичко, но и не усещам кой знае какви струи тогава. Освобождавам обикновено аз от гърдата, когато искам вече да го прехвърля на другата страна, или вечер късно, когато се е проточило над час кърменето и той уж спи - казах вече какви ги върши 5 минути по-късно. Нервно суче, когато му се ака - нормално предполагам - и определено след 16 часа, тогава зачестяват кърменията, той не спи вече, унася се само за малко докато го гушкам, буди се и иска пак - или поне си мисля, че иска - а на кърменето към 18-19 часа и това след банята направо си дърпа ядосано, затова си мисля, че не му стига. Нощем понякога и денем, ако е сукал малко преди това, си подръпва за 10-ина минути само от едната гърда, но това си е за заспиване.

Утре ще пиша след прегледа!
Благодаря на всички, много ми помагате!!!!!

П.П. Вчера бях с Т цял ден, стигна до 38, корем ме боля от време на време, днес нямам Т, но болките в корема се усилиха и сега вечерта са непоносими почти... Та се оказа, че явно си доизкарвам вируса с разстройството Sad Преди около 2 седмици всички се бяхме натръшкали от него, на мен тогава ми се размина само с много висока Т и отпадналост, пих хомеопатични и се оправих... ноооо сега не знам какво да правя - нали трябва да ям, за да кърмя, а аз сега трябва да пазя диета??? какво да правя???

# 17
  • Мнения: 1 376
Ели, пиша ти на лични, но трябва да си позачистиш пощата   bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Чакам с нетърпение да мине консултацията и да кажеш колко е наддал Стефи за целия месец.
Незнам дали има смисъл да пиша моите съвети, защото момичетата по горе са споделили абсолютно всичко. Изпитала съм същото със сина си и прекрасно те разбирам - притесненията, страховете....успокой се и всичко ще бъде наред   bouquet
А, за диетата - това че си на диета не значи, че не трябва да хапваш. Хапвай каквото ти е разрешено и пий много вода и течности. Водата е истинското чудо за кърмата.
За цеденето - цеди само с цел да увеличиш кърмата си. От личен опит ще кажа само, че цеденето е омагьосан кръг, от който излизане няма, почнеш ли веднъж спирането е невъзможно. От друга страна при нас с Петър цеденето помогна да кърмя до година и четири месеца, но съм цедила само сутрин към 11 и вечер към 18.
Успех и чакаме да пишеш.   bouquet

# 19
  • Мнения: 11 074
Нервно суче, когато му се ака - нормално предполагам - и определено след 16 часа, тогава зачестяват кърменията, той не спи вече, унася се само за малко докато го гушкам, буди се и иска пак - или поне си мисля, че иска - а на кърменето към 18-19 часа и това след банята направо си дърпа ядосано, затова си мисля, че не му стига. Нощем понякога и денем, ако е сукал малко преди това, си подръпва за 10-ина минути само от едната гърда, но това си е за заспиване.

Ели, това все едно за моето дете си го писала. Допреди няколко дни беше валиден и предишния пасаж -с едночасовото сукане, сега не я чакам по толкова, че ми разрани едната гърда от джвакане на празен ход.

Аз и друго да питам, ако не е съвсем офтопик - с това кърмене легнали и оставяне на бебуните да спят след това, не ви ли повръщат? Марта не я ли оригна старателно, се омокря цялата. А оригната ли е - никога не връща, така че явно това е причината. Е, нощем и аз не винаги се старая по 15 минути да я държа права, но предпочитам да не се събужда плувнала в пресечено мляко...

# 20
  • Мнения: 214
Ники, искаш да кажеш, че ти си се цедила година и 4 месеца??? А защо да няма спиране, не разбирам? Какво ще стане ако спреш да се цедиш? Ние точно в тези часове сме постоянно кърмейки се - сутрин будува и към 10-11 суче сто пъти за да заспи, а вечер ми виси постоянно за да не реве постоянно...
Консултацията е утре, ще пиша Simple Smile
Вчера бяхме на хомеопатичен преглед заради мен, нали бях зле - оправих се бързо Simple Smile За Хамомилата лекарката каза, че мога да давам по 1 капка от високата потенция, но само ако положението наистина е критично. Можело всеки ден по принцип, но каза да не прекалявам и смятав да я слушам. Иначе за жълтеницата каза, че той вече е добре, почти не му личи.
На мен предписа две лекарства, които редувам - за увеличаване на лактацията, но ако имат ефект няма да е преди седмица, стискайте палци!!!

# 21
  • Мнения: 214

Аз и друго да питам, ако не е съвсем офтопик - с това кърмене легнали и оставяне на бебуните да спят след това, не ви ли повръщат? Марта не я ли оригна старателно, се омокря цялата. А оригната ли е - никога не връща, така че явно това е причината. Е, нощем и аз не винаги се старая по 15 минути да я държа права, но предпочитам да не се събужда плувнала в пресечено мляко...
[/quote]

Първото ми дете ако не го оригнех повръщаше и хълцаше много. Всъщност тя си го правеше нон-стоп заради алергията... Сега Стефи е съвсем друго нещо, рядко хълца дори. Ако е заспал няма проблеми дали въобще съм го изправяла, гледам да не го разбутвам. Хълца определено когато сменям памперс след хранене. Явно и това е индивидуално.

# 22
  • Мнения: 214
Вчера бяхме на консултация за 1 месец. Стеф е наддал 730 грама от изписването и е пораснал 3 сантиметра - което мисля, че е добре Simple Smile Значи си яде детето, дори и да не му стига но моменти ще наваксва после... а и се надявам хомеопатичните да дадат ефект на лактацията ми!
Тия дни е по-спокоен, вчера така беше заспал навън, че после спа в количката вкъщи и направи 4 часа пауза между храненията!!! Бебешка му работа Simple Smile Дано лошите дни да са по-малко, че наистина докарват до лудост!!! Със сигурнсот няма да е от поспаливите и спокойни деца, поне засега, но какъвто такъв, наш си е Simple Smile

# 23
  • Мнения: 561
Здравей,
Поздравления за доброто наддаване!
Моят син също будува по цял ден още от първия месец. Сега е на месец и половина и единственият начин да заспи през деня за повече от 15 минути е в количката навън.И аз като теб го оставям да спи в количката вкъщи и така печеля 2-3 часа, иначе през целия ден го разнасям и забавлявам.Заспиването нощем е докато го кърмя и е далеч по-лесно.
Според мен е нормално такива деца да сучат повече-нали изразходват повече енергия с това будуване, плача и буйстването. Пък и какво толкова може да прави едно толкова малко дете, освен да суче  Hug По-натам като си играят, може би ще е по-лесно, знам ли ... 

Общи условия

Активация на акаунт