пролактин и аборт

  • 1 493
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте искам да питам(понеже прочетох в форума на бг мама,че високия пролактин може да е причина за аборт newsm78)има ли връзка между пролактина и ранен аборт в 2- 3 седмица след закъснението???И ако има може ли да се лекува?благодаря ви предварително!!!Много съм объркана защото правих много изследвания и всичко е наред и сега незнам дали това не е причината,ако някой е имал същия проблем пишете  Praynig  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Според д-р Стаменов, моите два миседа се дължат на висок пролактин. Естествено приемам, че никой не може да каже със 100% сигурност, но друга причина не открихме.
Първият мисед при мен не е много ясен- дали е било кухо яйце или малък ембрион, който се е резорбирал, така че в 11 г.с. плодният сак да остане празен. Вторият аборт - 8 г.с.
Високият пролактин се лекува с бромокриптин обикновено. Би трябвало това да реши проблема.
Дано само това е била причината при теб и УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 104
Благодаря ти десиве за отговора,ние сме преживели едно и също и аз имам 2 абортта  Cry,преживяването е ужасно и не го пожелавам на никого Cry.Ти имаш ли си вече бебе?Излекува ли пролактина ти?с какво се лекува сподели?благодаря ти предвариелно и успех  Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
В момента съм бременна в 16 г.с. и док казва че вече няма опасност пролактинът да навреди. Както казах трябва да пиеш бромокриптин и до месец пролактинът ще влезе в норма. Най-добре е да посетиш ендокринолог да определи дозата му. Обикновено при продължително висок пролактин се дава съвет да се напрами ядреномагнитен резонанс, за да се разбере дали има аденом на хипфизата. Аз не правих ЯМР.
Колко ти е пролактина?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Със сигурност високия пролактин може да доведе до аборт.Жени с такива проблеми трябва да пият хапчета за подтискане  поне до края на третия месец!Аз продължавам и в момента да пия ниски дози парлодел

# 5
  • Мнения: 104
БЛАГОДАРЯ ВИ момичета за отговорите,когато знаеш за причината се успокояваш до известна степен Sad.Аз похар4их сумати пари по доктори и изследвания и още се лутам  къде е проблема  Cry .Това е ужасно  Cry Cry Cry.Искам са намеря проблема Sad!!!За момента съм при д-р Балтаджиева от Света Анна в София,какво ще кажете за нея, някой лекува ли се при нея???Пишете  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт