Помощ, заспива само на ръце..

  • 9 298
  • 48
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Кажете ми как да го науча да си заспива сам в леглото? Вече е на 5 месеца а се приспиваме само на ръчички и на силна музика.  Преди беше по-лесно, но сега много тежи, останах и без ръце и без гръб и без кръст. Сега съм го оставила в кошарата, реве от 20 минути, спи му се и иска на ръчички , а на мен ми се къса сърцето като го слушам как се дере... Cry

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 12:27 от Milenita_

# 1
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ами остави го на спалнята и легни до него като нещо тихо му говориш и го галиш.Така поне като заспива няма да ти е в ръцете, т.е. няма да тежи. Навън, когато сте на разходка как заспива - пак ли на ръце ? И моето дете заспиваше само така, после се научи да заспива сама като съм до нея, а се и случва да се заиграе с нещо уморена и сама да заспи.

# 2
  • Мнения: 3 929
Щом ти тежи, можеш като начало да седнеш и да положиш бебето на бедрата си, като го придържаш с ръце. После можеш да преминеш на етап да го сложиш на леглото, да легнеш до него, да го галиш, да му пееш, докато заспи. После преминаваш на етапа да го слагаш в креватчето му, заставаш до него, галиш го и така.
Ако не успееш, съветвам те да престанеш с опитите и да не мъчиш детето да реве, а и себе си също. Знам, че е трудно, защото аз самата съм приспивала сина си до 1,6 год., беше много тежък, но не можех да търпя да се дере от рев. Постепенно всичко си дойде на мястото, без да насилвам нещата.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 755
Щом ти тежи, можеш като начало да седнеш и да положиш бебето на бедрата си, като го придържаш с ръце.
Peace и нас това ни спасяваше, само дето аз сядах по турски и го слагах в скута си Crazy

# 4
  • Мнения: 1 674
Ами остави го на спалнята и легни до него като нещо тихо му говориш и го галиш.Така поне като заспива няма да ти е в ръцете, т.е. няма да тежи. Навън, когато сте на разходка как заспива - пак ли на ръце ? И моето дете заспиваше само така, после се научи да заспива сама като съм до нея, а се и случва да се заиграе с нещо уморена и сама да заспи.
И ние минахме през този период.В момента заспива сама.Просто я оставям в детското легло и излизам от стаята.На твое място няма да си оставя детето да се дере от рев.Иди и го гушни.Всичко с времето си.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Оставяла съм бебето си да плаче за известно време, но пак не ляга да заспи. Вече е голям - на почти година. Обаче на всяко лягане за сън се приспиваме на ръце. Мисля, че е период.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 344
Другия вариант е да смениш ръцете с количка(дори и вкъщи)!Но изцяло от теб зависи да го научиш,защото,колкото повече расте,все повече ще разбира и ще ти е все по-трудно.

# 7
  • Мнения: 1 473
Ами бебето ти си мисли, че се заспива в ръце и за това плаче. Промяната го плаши. Трябва д опиташ постепенно и бавно. Ние започнахме в края на 3 месец и ни отне около 3 седмици време до като започна да заспива сам. Трудно е в началото, но нали знаеш че е за  негово добро. В началото ще плаче много, но ти го успокоявай със спокоен глас, вземай го на ръце до като се успокой и пак го слагаш в леглото му и така до като не спре да плаче, а заспи.
Трябват здрави нерви. Аз в началото плачех с него, едва издържах и почти се бях отказала, но успях и съм доволна.

# 8
  • Мнения: 6 713
И аз го пробвах да я оставя да реве, но не можах и 5 минути да я слушам как се дере! На 7 м. и заспива на ръце. Пробвала съм да я отучвам, но не става. Седя на кретчето до нея, галя я по главичката, говоря, но не, и не! Rolling Eyes
Интересното е, че до 4 месечна заспиваше абсолютно самичка, това не знам дори кога се получи!  newsm78
Решила съм да я приспивам докогато иска, мисля и се надявам да е период.  Praynig
Мисля, че детето си има нужда да бъде гушкано. Аз работя от 2 месеца вече, почнах когато беше на 6м., даже си мисля, че точно заради това скоро няма да се отучи - така търси контакта с мене, който й липсва през деня! Rolling Eyes newsm78

# 9
  • Мнения: 544
Знаеш ли, големият ми син никога не е заспивал на ръце. Тогава бях много горда със себе си, но мина време и осъзнах че ми липсва това гушкане ( не, че не съм го гушкала като е бил буден ) и съжалявах, че не съм го приспивала на ръце и не съм се насладила на това чувство. Зарекох се, че ако имам второ дете ще го приспивам на ръце задължително. Сега го правя, разбира се. Може след време трудно да го отуча, но няма да съжалявам за това изживяване. Така че, прави както са те посъветвали другите и ако не става изчакай за по-нататък. Все пак ти не заспиваш в ръцете на майка си, нали? Всичко е до време!

# 10
  • Мнения: 5 940
Синът ми никога досега не е заспивал сам. Вариантите са или на ръце, или двамата, легнали на спалнята.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И  ние имахме такъв период и то точно около вашата възраст от 4 месеца до към 6 заспиваше само на ръце , дори като седнех на кафе с другите майки те калтят количката аз я взимам на ръце да я приспя  Crazy, но всичко си отмина . Трябва търпение .
Аз предппочитам бебето да спи , отколкото да плаче  Peace
П.П Пробвай това , което са те посаветвали да държиш бебчето седнала , аз така правех  Peace

# 12
  • Мнения: 151
Първото - всички грижи към нея, гушкане, носене, приспиване и пр.
Второто - горе-долу.
А третото - само се гледа, само се приспива и пр.

Това беше в рамките на шегата, но почти е така !  Rolling Eyes

Каките и до ден днешен не заспиват без мен, баба им или присъствието на някой. Докато бебето го "мятаме" в креватчето и заспива.
Опитай се да го оставиш само. Ако много плаче дай водичка, биберонка и полегни срещу него. Ще премине този период, но трябва търпение ! Успех !

# 13
  • Мнения: 493
В начлото я приспивах на ръце,като стана на 7,8 месеца започна да заспива сама и реших,че вече приспиването на ръце е минало.Сега не иска и да чуе да я оставя сама в кошарата.Понеже много тежи я слагам в скута си и пея песничка и така заспива.После я местя в кошарата,където спи до към 6 сутринта.След това я взимам при мен.По едно време лягах до нея и се правех на заспала и тя се върти,върти и заспива.Почти всеки ден сега е различно приспиването.Може би такъв е периода.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Гушни го седнала.
От веднъж няма да стане да привикне към друг начин на заспиване - като така си го научила...

# 15
  • Мнения: 3 376
Извинявай,но детето ти плаче от 20 минути,а ти стоиш пред компютъра и безпомощно кършиш пръсти,защото ти е писнало да го носиш така ли?

На 5 месеца не са толкова тежки децата,особено ако го носиш в слинг.

Има хиляди теми по въпроса,само 1-2 страници по-назад се поразрови.

Не може просто ей така отведнъж да решиш,че те боли всичко и не искаш да го приспиваш повече на ръце и да очакваш,че детето ти ще свикне с това.И то веднага.

На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.

# 16
  • Мнения: 4 335
И при нас имаше такьв период,без да го отучвам аз той сам се отказа от това преспиване.Сега заспива само в количката,дори и в кьщи.Бутам го напред-назад и за 5 минути е отлепил,след това го пренасям само в кошарата му.

# 17
  • Мнения: 1 121
На 5 месеца моят син заспиваше само на гърда или само в количката. На 13 месеца след 3 седмици рев го отучих и сега си заспива сам в леглото легнал до мен, след това го слагам в кошарата. Накрая вече много се бях измъчила с това заспиване Tired но сега толкова е свикнал да заспива сам, че когато майка ми го вземе в ръце да го приспива й сочи сам леглото.

# 18
  • Мнения: 2 521
Така изведнъж няма да стане Naughtyне го оставяй да плаче,а опитай постепенно да го научиш-отначало на леглото в ръце,след това легнала до него и чак след това опитай в неговото си креватче,но пак да си наблизо Peace

# 19
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Постепенно я отучих когато беше на около 7-8 месеца от приспиване на ръце. Първо я слагах на леглото до бен и я гушках на една страна към мен и леко я подрусвах, за да заспи, а след това пробвах и в кошарката и се ополучи. Сега нямаме проблем със заспиването - просто като е в кошарката, ако не съм седнала до нея и да си играе с ръката ми или да я милвам по главичката не заспива.

# 20
  • Мнения: 469
И ние минахме през такъв период, честно казано нищо не помогна и си я носих. Лятото обаче взе да й става горещо и сама се отказа. Сега заспива в кошарата докато я галя по главичката и ръчичките.

# 21
  • Мнения: 165
Гушкай си детето и го приспивай на ръце, така ще е спокойно. Явно има нужда от това. Алекс заспиваше на ръце до 8 м. Доста си тежеше Simple Smile След това много лесно заспиваше на спалнята с мен и аз го местех после в неговото легло. И това беше замалко. Сега заспива сам- на 1г. 2м. е. Слагам го в креватчето, гася лампата и излизам от стаята. Даже понякога искам да го гушкам докато заспива, защото съм на работа и ми липсва по цял ден, а той се нервира и реве да го оставям в креватчето сам да си заспива. Не се шашкай, всичко е период Hug

# 22
  • Мнения: 6 713
Гушни го седнала.
От веднъж няма да стане да привикне към друг начин на заспиване - като така си го научила...

Не съм съгласна! Naughty Не съм учила беба да заспива така - просто спря да заспива сама, иска вече да я гушкам. Освен това усеща кога седя и почва да рита!  ooooh! Crazy

Към майката-автор на темата - и аз в началото ужасно се изплаших, притесних, реших, че само моето дете нещо го е страх, иска да го приспивам на ръце, един вид, че има нещо сбъркано в тази ситуация! Но не! Вече съм спокойна, щом така иска значи така трябва, много по-добре се чувствам, ще я приспивам така засега. Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Да ти кажа с голямата драпах със зъби и нокти да заспива сама, или поне не на ръце. В резултата тя беше изнервена, аз два пъти повече, ревеше ми се от нерви при всяко приспиване, а и тя е от децата, които се наспиват с осем часа сън за 24 часа.
С малката и до сега приспиването е на ръце. Първо, че ми харесва да я гушкам и да я успокоявам, второ, че тя се отнася за пет минути.Е, вече почва да ми натежава и се замислям за други начини на приспиване, но ако не ми тежеше, щях да я приспивам на ръце, докато сама се откаже. Тя е много спокойно и поспаливо бебе, не знам има ли връзка с приспиването на ръце но е факт.

# 24
  • Мнения: 2 960
синът ми сам спря да иска да го приспиваме на ръце.До преди половин година си го лушках-друсках на ръце и права и седнала и разхождаща се...хмммммм едно сладко 10 кг. телце  залепнало плътно към мен Heart EyesПосле сам го надрасна Peace

# 25
  • Мнения: 3 092
На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.
точно така е - защо трябва да му отнемаш всичко това .
Не те разбирам , честно .
Мисля че трябва да си по търпелива .

# 26
  • Мнения: 11 074
И нашата така заспива. И като я оставя в леглото - обикновено се буди. Затова си "спим" на един ратанов фотьойл - тя в мен по корем, аз с дистанционното, списание или книга.

Не ми тежи, освен като ми се допишка Simple Smile Малка е още за спартанско възпитание.

# 27
  • Мнения: 4 433
заедно лягаме на леглото никога на ръце.

# 28
  • Мнения: 6 713
На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.
точно така е - защо трябва да му отнемаш всичко това .
Не те разбирам , честно .
Мисля че трябва да си по търпелива .

Именно, на мене лично ме изпопритесниха бабите, какво било това приспиване, трябвало да се отучва! И аз се панирах и даже пусках такава тема!! ooooh! Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 151
Понякога искам да гушна и да понося каките, макар че не ми липсва носене и гункане с Ани, но уви. Те вече не ми дават, така както през бебешкия период. Погледнато от друг ъгъл носете ги и ги гушкайте, защото те бързо растат и нещата се променят не с дни, а с часове. Знам, че е изнервящо./Питате ли ме с трите породени/, но все пак са толкова сладки, докато са съвсем малки !

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Според мен е трябвало да помислиш по - рано , че ще стане тежък  Peace
Никога не сме се приспивали на ръце, оставяхме я в стаята й и след като полачеше си заспиваше сама. Сега просто седя при нея докато заспи.
Но пък всички деца са различни  Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 2 058
Абе тия приказки "трябваше по-рано да помислиш" не ми се харесват. Не ти се е падало дете дето се дере та знае ли се! Детенцето явно има нужда от помощ, за да заспи. Какво пък, помогни му - ако ти тежи да го носиш го гушкай на леглото до себе си, пей му, говори му...и така постепенно ще си изградите заедно ритуали по приспиването.

# 32
  • Мнения: 721
Не мога да кажа нищо успокоително на авторката на темата - дъщеря ми е на 1 г 3 м и заспива все по-трудно и вече само на ръце. И аз не знам докога ще продължи при нас. Вече нямам сили и нерви да я боря и съм оставила на таткото да се занимава с приспиването.

# 33
  • София
  • Мнения: 220
Мисля, че всяко детете минава през този период.Нашата принцеса също заспиваше на ръце, но постепенно свикна да заспива сама.Пълво я слагах при мен на спалнята и я гушках, посля седях до нейното легло докато заспи и така докато не стигнахме до там сама да зааспива.

# 34
  • Мнения: 207
Гери и до ден днешен има дни в които иска да заспива на ръце (12 кила за сведение) и да боли ме кръста, ръцете ми окапват е и? Щом има нужда от мен аз съм до нея, нали в крайна сметка за това са мамите Peace Иначе наистина когато беше по-топло не се гушеше толкова. В повечето случаи заспиваме на спалнята двете. По-големият ни проблем е, че е свикнала вечер да заспива с мен и когато съм командировка е Война и Мир  Crazy. И както една мама каза peyton мисля...децата бързо растат и всеки миг прекаран с тях е безценен. Когато ходя на работа по цял ден знаеш ли, че бих дала всичко за да съм с нея и да я гушкам и нося.  Peace

# 35
  • Мнения: 51
Според мен е хубаво да не се придобива този навик. Понякога когато бебо не може да заспи го преспивам като легне до мен на кревата. Върти се, шава, мрънка, но до 15-20 мин заспива. До този начин обаче гледам да прибягваме изключително рядко, защото знам, че после ще берем ядове... Когато отиде да гостува на баба и дядо, те винаги го преспиват с дондуркане, после трудно го връщам в режима. Опитай да да го държиш будно, докато много му се доспи, поне две-три вечери и виж дали ще се буди като го оставиш самичко в кревата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 678
Абе тия приказки "трябваше по-рано да помислиш" не ми се харесват. Не ти се е падало дете дето се дере та знае ли се! Детенцето явно има нужда от помощ, за да заспи. Какво пък, помогни му - ако ти тежи да го носиш го гушкай на леглото до себе си, пей му, говори му...и така постепенно ще си изградите заедно ритуали по приспиването.
това все едно аз съм го писала
Детето ти е още много малко ( 5 мес ) , каква помощ търсиш не мога да разбера ?
Аз моето до 1 г го преспивах на ръце ( сучейки )
после до 1 г 9 мес лежах с нея ( пак сучейки ) на спалнята до като заспи и след това я премествах в кошарата
След 1г 9м ( след като я отбих ) и до ден днешен - първо си легнем двете на спалнята погушкаме се 5 мин , посмеем се , тя започва леко да се унася и аз веднага я слагам в кошарата и излизам . Може да заспи и след 0,5 час но не я вземам отново.
Сега е на 2 г 4 м и процедирам по същия начин

# 37
  • Мнения: 172
Много зависи дали спите заедно или в отделни стаи.Ако спите в отделни стаи,трябва да я научиш да заспива сама.Аз малко късно започнах,когато реших и да спирам нощното кърмене.Ще ти пусна линк,дано да разбираш английски.За 3 дни проработи,но за съжаление за дневното спане още се приспиваме на ръце.Не си струваше цялото пищене за да спи после 20 мин.Но за нощното спане съм много доволна.Беше ми омръзнало да ходя вечно недоспала.Но ако спите в една стая ,не знам как става.Ние от както я отделихме не мога да си представя пак да спим заедно.

http://www.askbaby.com/baby-sleep-training.htm

# 38
  • София
  • Мнения: 518
Ние никога до сега не сме заспивали сами-люлея я на ръце по 30 мин, понякога и повече Cry Съвсем останах без ръце, но сама не заспива, просто нямам избор Crazy

# 39
  • Мнения: 204
моят опит с дъ6теря ми на 21месеца ми показва ,4е  зависи вси4ко от детето аз от два месеца престанах да я приспивам на ръце .пробвала сам вси4ки на4ини които са ме съветвали близки  Hugно без ефект оставяла съм я в леглото ,но като запо4не да плаче слу4вало сее да не спре 30 мин и накрая аз се отказвах и я вземах,сега иска да  легна до нея и по един 4ас ми говори не6то.     пожелавам на вси4ки много търпение и успех Hug

# 40
  • Мнения: 721
моят опит с дъ6теря ми на 21месеца ми показва ,4е  зависи вси4ко от детето аз от два месеца престанах да я приспивам на ръце .пробвала сам вси4ки на4ини които са ме съветвали близки  Hugно без ефект оставяла съм я в леглото ,но като запо4не да плаче слу4вало сее да не спре 30 мин и накрая аз се отказвах и я вземах,сега иска да  легна до нея и по един 4ас ми говори не6то.     пожелавам на вси4ки много търпение и успех Hug

А как успя да я откажеш от ръцете?

# 41
  • Мнения: 256
Аз друсах на ръце първото ми дете до годинка.
Изведнъж сама започна да заспива в леглото.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми заспиваше на ръце до 1г ......така,че се зареди с търпение

# 43
  • Мнения: 204
Отказах я трудно две седмици мрънка,но аз и обяснявах 4е голяма ве4е ,пея и песни и слагаме половината игра4ки с нас в леглото.Тя заспива на спалнята и после я премествам.Пробвай и с нова игра4ка .Успех на вси4ки.

# 44
  • Мнения: 1 817
ейй, това беше и наш проблем. Все съм си мислила, че няма други като нас. А то колко много сме били.
До 6-ия месец малкия ми син беше като завързан за мен. Не искаше да го оставя. Беше истеричен рев.Редувахме се с бабите да го държим. Да мога да си свърша някоя работа. Ужасен ми е този период...само като се сетя. За времето , през което спеше ,изтръпвах цялата и от недоспиване се килвах и аз отгоре му.Все ме беше страх да не го изтърва.  ooooh! Постепенно започнах да го слагам на бедрата си, после на голямо легло прилягах до него.
Сега /1г.1м./ спим заедно. Когато е сам се събужда на половин час. Незнам кога ще започне да спи сам  Rolling Eyes Според мен така са много чувствителните деца.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Не бих го оставила да "се дере".
Докато сме се кърмели все на ръце/цица е заспивал, че и с мен на масата съм го държала, докато аз вечерям. Не ми е тежало никога това и не съм го чувствала като проблем. Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 26
И при нас го имаше този проблем.Оставях я да плаче,но тя посиняваше от рев и разбрах,че няма да стане.Но детето надраство само трудностите,с които се сблъсква.на около шест месеца започна да се поуспокоява и един ден докато се приготвяхме за разходка тя заспа в кошарата плачейки и зарината с играчки.Аз даже не повярвах...И така постепенно започна да намаля плача и постипинно да заспива сама.Сега я слагам в леглото и излизам от стаята.
Потърпи още мъничко,лягайте заедно на леглото и дано скоро да спре да плаче за ръчичките мъничето.

# 47
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
пробвай да сложиш детето върху теб както си легнала, главата му да е до съърцете ти при нас действа безотказно  Peace

# 48
  • Мнения: 4 152
Приспивах първото си дете на ръце - някакъв кошмар. Оставяла съм го да плаче 1 час и пак не спираше сам. Затова го люшках поне до година и половина.
Затова с второто купихме автоматична люлка. Тя го приспиваше, а аз дори успявах да работя.  после ни подариха по-голяма люлка и сега я ползвам с третото. Дори и леглото му за спане е люлка.

Общи условия

Активация на акаунт