Италия - страна Б ... 88 пъти

  • 18 696
  • 222
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 764
ДиРокова,слушай:Моят син пролетта беше с Херпес Зостер.Появява се само в 1та половина на тялото,лява или дясна,ситни пъп4ици,като варицела/дребна шарка,на практика е същия вирус/с мехур4е върху леко за4ервена и надигната повърхност.Сърби и после боли даже,стрелкащи болки,защото вирусът се крие във нервния възел-затова и се засяга само 1ната страна в зависимост кой е нервът.Мажи се с Ацикловир крем и се пие сироп,пак Ацикловир.Заразна е до толкова,до колкото неболедували от варицела може да я изкарат.Така или ина4е заразния период запо4ва поне седмица преди 1вите пъпки,така 4е ако е това,ве4е си изръсила достатъ4но и в къщи и на работа  Peace
http://www.benessere.com/salute/disturbi/herpes_zoster.htm

Привет на новодошлите Hug
Шурке,голямо 4удо с тоя резонанс,дано вси4ко е наред...
Не виждам никакво инфо за парите...

# 211
  • Мнения: 2 379
Дирок, сега про4етох малко инфо за този фуоко. Не го бях 4увала. Много гадни4ко зву4и. Tired Дано не е това, а да е неЩо по_бързо, по_леко и да мине и замине. Hug Пък и пиШеШе, 4е се кара най_ве4е от анциани, така 4е не е за теб. Wink

Италина, теб се канех да те питам как се поливат цикламите, тези в саксийка (4икламини). И по_то4но вярно ли е, 4е не трябва да се поливат отгоре през пръстта, а само да им се долива в 4инийката. Ина4е Щяло да й стане неЩо на луковицата, но не помня какво. Моите са на перваза на Южните прозорци, но много заЩитени от голямата стреха на покрива и не ги пе4е директно слънце ... ако това има зна4ение Embarassed ... А, да, и не ги прибирам вътре през зимата.

# 212
  • Мнения: 764
Гледай ги вън по възможност,предпо4итат студено,тук много са ги наслагали Peace.Да,не се поливат отгоре,мухлясват нещо,аз така уморих 2-3
И сега още не съм се наканила да взема пак.
А херпеса не е никак само за възрастни,по скоро за хора с моментно нарушен имунитет,по 4есто е при възрастни и подрастващи само в този смисъл,ина4е вси4ки изкарали варицела,могат да го подхванат във всяко време  PeaceЗависи кога ще се събуди вируса  Tired

# 213
  • Мнения: 2 379
Мерси, Италина. Simple Smile ОЩе неЩо се сетих да питам за цветята в саксия. Сега ми е паднало. Аз никога не им сменям пръстта в саксията, не ги поливам с те4на тор, вси4ките ги садя с един и съЩи тип пръст от найлоново 4увал4е и не правя дренажи с пясък и камъ4ета... Ти правиШ ли ги вси4ки тези неЩа, за да имаШ успех с цветята или едно редовно (но все пак правилно bowuu) поливане с гола водица е достатъ4но? Аз понеже само на поливане раз4итам.

Това за "анциани" беШе малко Шега, ина4е не съм никакъв капацитет по въпросите с болестите. Добре, 4е бяхте вие да ми кажете какво е милца. Simple Smile

# 214
  • Мнения: 764
Поливам и подхранвам с те4на тор.Опитах да слагам камъ4ета от долу,но после ако сменям саксията или е загинало цветето ми се объркват с пръстта и май няма да го правя пове4е....Става неизползваема с камъ4ета извътре.И пръст не сменям/използвам стандартната и аз,която се продава в наилонови 4увал4ета/Гледам ако много е пораснало цветет,ако излизат корени през дупките отдолу,сменям саксията и съответно добавям пръст.Но ей така да вадя старата и да слагам нова си мисля,4е само излишно ще нараня и разбутам корените и ще вземе да си отиде цветето без време.Не пре4и да мисля грешно де,но страх,лозе пази.

# 215
  • Мнения: 1 100
Здравейте градинарки сладки Grinning
Пък мойто двор4е пострада след онзи денШната градуШка...трябва доста "жертви" да подновя с нови цветя. Нооо дръв4етата поне не мърдат ве4е Wink

Привет на новите и завърнали се мами. Веси_ли , лека бременност ти желая Hug

Ани, много страШно това с твоята приятелка  Sad Дано вси4ко да е наред с нея и беб и болките да се дължат само на жестокото натъртване. Уф, това лежане, пък и неподвижна Confused

Дирок4е, стискам палци да не е херпес твоето Praynig ПиШи, като се прегледаШ.

Видях елхата на Ленката, много сладка Grinning

................

Иринии (стара септемврийска дружке Wink) Първо да ти 4еститя втората рожба, да ти е жива и здрава малката принцеса Hug
Сега по въпросите ти. Все някоя от многобройните ни Милански мами Ще отговори подробно.
Малко обЩо инфо:
В края на януари със сигурност хваЩаШ намаленията за Шопинг терапия. Но тъй като запо4ват в на4алото на месеца, може би ве4е няма да е толкова богат избора и пове4кото стоки да са разграбени. Намаленията продължват и през февруари, друг въпрос е какво е останало. Zara, List, Oltre, Stefanel, както и познатите ти от бг пазара : Бенетон, Сисли  (колекцииите много 4есто се разли4ават, от предлаганото в бг  Wink) Практи4но икономи4ни Upim i Oviesse, La Rinascente, познати и в бг, нооо Wink
Обувки безспорните Bata,Geox Laughing пак нямат ниЩо обЩо с бг еквивалентите си.
За децата: Iana, Original marines, Z-enfant, Orchestra (последният го има и в София, разликата в цените е  #Crazy).
intimissimi, tezenis, yamamay :бельо
За ресторанти и кафенета: хубавото на Италия е, 4е храната и кафето са винаги много добри, та смело експериментирайте:hug:.
Сега за хотела: аз от години резервирам и отсядам в хотели в Италия, Бг и по света Laughing 4рез избор в интернет.http://www.booking.com/city/it/milan.it.html?aid=303945;label=mi … 7oe9CGTQNNvYvtgAT погледни фийдбек_а на избрания от теб хотел., надежден е.
http://www.booking.com/hotel/it/hotelauroramilano.html?aid=30394 … 6e6a94ff8fb39123e
Да се произнесат дамите за дискотеки и ноЩни клубове Blush
Ами това е май.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 19:16 от dune

# 216
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета!
Много  ви благодаря че ме поздравихте с добре дошла.
10,cent,s много ще се радвам ако се видим, но предварително трябва да се уговориме.Тук не познавам  българи, комуникирам само с италианци - роднини и приятели на съпруга ми.А понякога така ми се иска да разменя малко българска реч.
Сина ми е малък на 5-месеца и щте се радвам ако мога да споделя мисли с някоя мама.
Желая Ви приятен ден.

# 217
  • Мнения: 2 379
Днес е голям ден за лактите на Лени.
Да я подкрепим!
 cow

# 218
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейтеее!
Едно дръжно Юрууууш победно за Ленито и от мен!
Ех, какви думички архаични ми изплуват в мозъчето...явно е станало толкова плитко тук, та да стигне до толкова отминали слова Joy
Уф, ей, не склониха тия тука да си прекараме тръби за градска газ поне в нашия вход, а ходят със сополите в носа цяла зима. Колкото да сме на юг, студенко си е зиме, подовете "каменни", вятрове студени морски, влага, не става. МАй ще слагаме две гоелми бомболи с калдая за нас си само. Нямало страшно, ама ме е шубе и това е. Момичета, има ли някоя от вас на нашия " хал", да е с бомбола за калдаята си?

# 219
# 220
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
темата има според новите " разпоредби" 20 страници вече! Нали с това  компенсираме намаленият брой постове на страница, само пет, за се зареждат по-бързо!

# 221
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета!
Честит празник на празнуващите, желая ви много щастие и благоденствие.
Ще чакам с нетърпение да ми се обади някои които е близо до Болоня.

# 222

Общи условия

Активация на акаунт