С НОЕМВРИйчета засмени дружно се пренасяме в "Родени"!

  • 12 000
  • 212
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте и от нас Hug!
За раждането наистина си беше 30 часа - водите ми изтекоха на 14.11 в 15.30, а малкото човече се роди на 15.11 в 20.40 минути, като контракциите ме почнаха почти веднага, след като ми изтекоха водите Sad! Беше ужасно - имах чувството, че жива няма да си тръгна от там Cry, от 10.30 на 15.11 ме сложиха на системи ( възможно най-силната доза) и резултата беше болка до припадък и никакво разкритие ( влязох с 2.5см. и стана 4см,след опит за механично разширение), чувствах се като в ада, но Господ ме възнагради за мъките ми с прекрасно същество Grinning! Сега вече се чувствам на седмото небе от щастие, а за операцията - се възстанових невероятно бързо - даже всички ми се чудят Mr. Green! Ама аз като знам какво е наистина чудовищна болка, нищо не може да ме уплаши Laughing! Благодаря на всички ви за милите думи Hug!
Тези дни от както сме си в къщи не съм имала много време да пиша, че възникна проблем с кърменето - гърдите ми се разраниха до кръв и ми беше почти невъзможно да кърмя от болка - мазах с Гермастан, сега мажа с Лансинокс и пооблекчихме положението, че беше нетърпимо. Иначе малкия се храни много добре - даже често връща Laughing, но педито каза, че той връща това, което му е излишно ( обясни ми, че връщането и повръщането са различни неща - връщането е когато просто му се стича по устичката някакво количество мляко)!
Иначе малкия човек плаче когато е гладен или е наакан - за сега е много кротичък, дано е така и за напред Praynig!
За лохиите и аз все още си ги имам, макар и по - оскъдни.
Корема ми се е поприбрал, ама има още какво да се желае. Някои може ли да ми помогне или да ми даде линк да прочета за секциото(за възстановяване, за това какво трябва и кога да се прави и кога мога да се върна към стария ми начин на живот), че си мислих, че ще родя нормално и изобщо не съм се информирала за секциото и възстановяването след него>

# 16
  • Попово
  • Мнения: 687
 Hug

# 17
  • Мнения: 30
Записче  Simple Smile
Феъри, мерси за труда за темата, нашите писарки и оформителки и двете ги няма днес  Grinning

Тинче, важно е че всичко е минало... А за възстановяването след секцио - няма голяма разлика от нормално - 40 дни лохии, след махането на конците вече можеш да забравиш за операцията, няма проблем с вдигане на тежко до 4-5 кг, не се преуморявай, спорта малко по-късно от след нормално раждане...
Въобще - зора е 7 дни след секцио. Ако някой ми каже че само лежи и след това... ще го сметна за глезене сигурно...
Аз писах и в стара тема - хубаво е да се носи колан за след раждане.
Ще забравиш даже, че е било с операция, ти си се възстановила. Останалото е като при нормално.  Hug

Казвайте хемороиди като се възпалят след колко време минават, нали няма да остана така завинаги...  Cry Cry В една аптека ми дадоха крем ама... файда няма.

# 18
  • Мнения: 22
Оф, момичета, пак безсънна нощ за цялото ни семейство..
Не знам нашия тати до кога ще ни трае- работи по 15часа в денонощието, а като се прибере, малката му принцеса не го оставя да спи... Нещо страшно става с тези колики.. Уж бяхме започнали даже и режим да си правим, и изведнъж- от две нощи няма сън..
Давам "златните" Колийф, които облчекчават положението, не ми се мисли без тях как ще сме.. Но пак се дере детенцето ми и се свива и изпъва- голяма болка са му явно тези гадни колики. Сега е свита в кошницата за кола и баща ми я поклаща, че да мога аз да си почина малко (не че съм легнала да поспя, но все пак). Майка ми съм я пратила да обикаля за семена от копър и анасон- ще давам чай, дано да облекчи и той малко.
Бубе, нали ти беше писала за индийското орехче?!- дай малко повече инфо- кога, как, по колко... вече в чудо се виждам, не знам какво да правя.
Снощи не издържах вече и като почнах и аз един рев- Рая реве и аз с нея- чувствах се толкова некадърна, че не мога да си гледам детето и да го успокоя. Знам, че не зависи от мен, но... Единственото, което успявам да направя, за да замълчи е да и тикна гърдата си да суче- така суче и заспива по някое време. Но ме е страх пък да не и дойде в повечко храната и да и се натовари така коремчето и да я боли още повече- все пак тя така си суче кажи-речи през час-час и половина...
Две нощи спи отгоре ми- ту на стол, ту на леглото, но аз съм полуседнала и сега така ме болят рамене, врат, гръб... ужас е някакъв. Но поне ми се успокоява детето... Ето да ни видите как стоим залепени по 6-7часа през нощта.. направо сутрин се моля майка ми да влезе в стаята и да я вдигне от мен, че съм се схванала и не мога да помръдна...

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 15:03 от Didi_83

# 19
  • Мнения: 1 031
Здравейте!

Леле не мога да се добера до компютъра като са и двамата малчугани в къщи ooooh!

Първо да се проявя като щъркелче Flutter

Днес мама Теодора 24 е родила със секцио дъщеричката си Борислава - 4.500 кг и 54 см.
Да й е жива и здрава принцесата и много радост и щастие да носи!
Мама Теди праща поздрави на всички
Hug



Честити юнаци на мама Хриса и мама Латисия!


# 20
  • Мнения: 3 818
Честито на мама Теодора, да й е жива и здрава голямата принцеса!

Лора, и аз стигнах до този извод - че първите 7дни са по-трудни на секциото, после, особено като свалят конците, нещата рязко се подобряват Simple Smile. Наистина не съм очаквала това, но е факт, че аз като се прибрах вкъщи след седмица, почти не усещах операцията. Е, като се претоваря се обажда, но пък никой не ме кара да се претоварвам Wink.

Тинче, и аз се оказах супер неподготвена за секциото Laughing Като тръгнах да си обувам гащите, се оказа, че са недостатъчно дълбоки и минават точно през шева. Ама аз откъде да знам, че там ще има шев hahaha
Като тръгнах да ставам, чакам да ме боли долу, то ме боли коремът. Изобщо, лудница. Но минава и се забравя. Ето, аз вече даже съм готова за трето Laughing  Лошото е, че емоционално не мога да го преодолея още, но вярвам, че времето и това ще излекува Simple Smile.

Диди, не може да преяде с кърма, не й се притеснявай на бебата. Ако й дойде повече, ще я повърне Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 7
Честито на мама Теодора много вълнуващи моменти с рожбата й!!!

Тонеска качих снимчица за 1 страничка ще ми я смалиш ли?

# 22
  • Мнения: 57
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ  НА ТЕОДОРА   bouquet-ДА Е ЖИВА,ЗДРАВА И МНОГО ПОСЛУШНА

Ние днес бяхме да ни претеглят-резултата за 2 седмици е 0-Ивко не е наддал,тежи по-малко отколкото се роди newsm45 newsm45 newsm45  Сега трябва да му давам адаптирано мляко,защото явно кърмата не го наяжда-а аз се чудя защо плаче на всеки час,а то било гладно милото.Сега трябва да си купя хапчета за спиране на кърмата-моля някоя от мамите да ми препоръча някакви.Много ми е мъчно,но все пак детенцето ми трябва да расте.
Тинче,мила много съжалявам за раждането ,но важното е че си забравила болките и резултата е налице-жив и здрав

Вита-знам какво ти е -ние бяхме горе-долу в същата ситуация,но при нас таткото беше болен с 39С температура и 3 дни не идваше при нас.На мен ми беше много мъчно-първо дете,а той в другата стая.Пожелавам ви скорошно оздравяване.

Аз май ще започна от днес с гимнастиката-иначе имам само още 4 кг за сваляне,ама последните май са най-трудни

# 23
  • Мнения: 81
Честито бебче на мама Теодора .Да и е жива и здрава малката сладурка Hug

# 24
  • Мнения: 19
Аааа, ама ние с Криси само на тераската си постояхме 30 минути, навън не сме ходили. За толкова малко не ми се излиза.
Диди, голяма гадост е това с коликите. Аз имах една такава нощ и аз като теб суфлирах на беб. Мъжа ми се бъзикаше на другия ден "Единия реве, другия тихичко плаче". Ама сега знам как да го приспивам малкия глезък. Здраво гушкане и дундуркане му е цаката. Явно за момента не са много силни коликите. Иначе толкова много пръцка  ooooh! ooooh! ooooh! Сутринта имаше нова изннада за мама - ани по време на смяна на памперс  Shocked Shocked Shocked

# 25
  • Мнения: 22
Честита рожба на Теодора- да и е жива и здрава малката Борислава!

Феъри, мерси! Така успокоително всеки път ги обясняваш нещата.     bouquet  
Ама нали знаеш- майка- все ще намери за какво да се притеснява- като вземе да повърне беба и аз пак се шашкам, а тя повръще или от преяждане, или ако е яла много бързо се разхълцва и повръща, или ако не успея да я уригна- все си търся повод да се ошашкам...

Хана, а не може ли да го кърмиш и после да дохранваш само- така няма ли да се увеличи кърмата?   newsm78

Гери, то и дундуркане сякаш не помага нощем- през деня става, но нощем- аз люлея и говоря успокоително, а тя се дере сякаш да ме надвика и да ми каже, че не и помагам... Sad
 

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, по друг повод влязох във вашата тема, но прочетох, че някои имат проблем с коликите.

Ако искате, опитайте да нагреете коремчето на бебето през дрешките със сешоар или с духалка, като ограничите топлата струя с пелена или одеялце, за да не се качва към лицето, като бебето да е легнало на една страна.

Невероятно много облекчава затоплянето на коремчето!

Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 191
Лорче, мерси за инфото мила Hug!
Феъри и аз съм така като теб - оказа се, че нови гащи ще ми трябват Mr. Green, операцията и мен ме наболява като се претоваря, изобщо май сме си на едно дередже Mr. Green!
И аз си мисля, че беб не може да преяде от кърма - така, че Диди - не го мисли това Peace!
Хана, мила, опитай да кърмиш и после да дохранваш с АМ - защо да си спираш кърмата newsm78, не е ли по-добре Ивко и да суче и да дохранвате с АМ Hug?

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА ТЕОДОРА - ПОЖЕЛАВАМ ВИ НЕЗАБРАВИМИ МИГОВЕ ЗАЕДНО И БЪРЗО ПРИБИРАНЕ В КЪЩИ Hug!

# 28
  • Мнения: 30
Диденце, с върха на ножа изстъргваш само няколко прахчета от индийското орехче, съвсем малко, че то люти, и размесваш в малка лъжичка с кърма. Така се дава... и само веднъж на ден като за начало, преди кърмене, когато са най-силни коликите.
Давай по същия начин и капка бадемово масло.
Ех, тези колики...

# 29
  • Мнения: 3
DIDI 83 като чета как прекарваш с бебка нощите все едно , че гледам нас !!! Първите седмици Симона ми спеше на гърдите така както твоята беба , не си усещам все още гърба и тялото .... ми е схванато на места , но уверявам те с времето всичко си идва на място. Дори бях изпаднала в следродилна депресия , изразяваща се в рев ден и нощ без причина , но и това утихна ..... така , че дръж се миличка и кураж  Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт