Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 887
  • 233
  •   1
Отговори
# 150
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
сега е 1.18лв желязото

# 151
  • Мнения: 3 770
pepita66 , желязото вече ще се вдига.Поне на нас така ни обясниха , че винаги е на цикли - спада и се качва. Нашата сметка в арматурния двор я затворихме на 0,85 ст , но това беше преди около месец.

# 152
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Yee, така е, трябва предварителен договор, но можеш да посочиш един начин на свързване, а в последствие може да има промяна в обстоятелствата и тогава да има друго решение  Peace При нас във ВиК знаят, че вилното селище са се вързали незаконно и били сезирали когото трябва, ама нищо не се прави. А за трафопоста, ако има повече от 1 молба, те са длъжни да го изградят за собствена сметка. Ако сме единствени, ще ни струва към 50 000 лв.  Shocked В началото дори не ни обясниха възможностите, направо птсякоха: Даваш 50 000 и си готов! То хубаво, защото после можеш да продаваш ток, ама отде тия пари  ooooh!

mama_na_vale, честито за визата, успех по-нататък!

Най-добре ще е, ако има къде да се складират материалите, като се вземат на по-ниски цени. Чакаме количествено-стойностната сметка и почваме да трупаме, че до пролетта кой знае какво ще стане.

# 153
  • Мнения: 683
За момента мисля, че дори продължава да поевтинява. Цената на грубия строеж ориентировъчно е 150 Е на кв.м.
Честито за визата Hug  bouquet


Благодаря много за информацията. Сега съм се притеснила, че конструкторите, с които работи архитектът ни са заети до февруари  Cry, а аз се надявах до март да приключим с проекта... И сега съм изправена пред проблема да търся само конструктор или и друг архитект, а хич не ми се иска да сменям архитекта, защото с него се познаваме от деца. Моля, ако някой има координати на конструктори за Пловдив, да ми пише. Съществената особеност при нас е, че надсрояването на къщата ще е частично - на калкан само на източната част и колоните ТРЯБВА да са външни, защото вариантът с просичането е кошмарен и много скъп. Архитектът също категорично ни е казал, че няма да къртим и колоните ще са външни. Моля, ако може да ми препоръчате конструктор, ще съм много благодарна.

# 154
  • Мнения: 3 770
mama_na_vale , мога да питам нашата конструкторка.

# 155
  • Мнения: 683
mama_na_vale , мога да питам нашата конструкторка.

Много ти благодаря, ако е съгласна, пиши ми нейни координати, за да занеса визата и да обясня за какво става въпрос. Архитект ни е Примов - Ангел, синът, защото и родителите му са архитекти.

# 156
  • Мнения: 3 770
В понеделник или вторник ще питам , защото и без това трябва да се срещнем с нея за едни промени , но в момента и двамата с арх са на морето.Значи , вие ще искате от нея само конструкторския план , а архитектурния ще е от друг архитект , този Примов ?

# 157
  • Мнения: 683
В понеделник или вторник ще питам , защото и без това трябва да се срещнем с нея за едни промени , но в момента и двамата с арх са на морето.Значи , вие ще искате от нея само конструкторския план , а архитектурния ще е от друг архитект , този Примов ?

Ако тя е съгласна да направи само конструктивната част, ако не - искам-неикам ще приема нейния архитект, стига да направят колоните външни, без просичане, защото това означава да надупчим цялата къща и да платим двойно и времето ще е двойно.

# 158
  • Мнения: 637
Момичета, мога да се похваля с проект Party
Ще го сканирам тия дни и ще ви го покажа. Нещо съм болна и си стоя вкъщи, а тук нямам скенер.
Мисля, че добре се е получило, като се има предвид, че строим на калкан Simple Smile

# 159
  • Мнения: 683
Момичета, мога да се похваля с проект Party
Ще го сканирам тия дни и ще ви го покажа. Нещо съм болна и си стоя вкъщи, а тук нямам скенер.
Мисля, че добре се е получило, като се има предвид, че строим на калкан Simple Smile


И нашият строеж ще е на калкан, непременно ще разгледам проекта като го пуснеш.

# 160
  • Мнения: 278
И ние сме на калкан.Така исках за да запазя съществуващата къща и нея да разширя. И да остане тревна площ, щото парцела е малък 460кв.м.

# 161
  • Мнения: 637
Момичета най-накрая се наканих да сканирам чертежите и да ги кача. Предупреждавам ви, че са с отвратително качество и сигурно трудно ще ги разгледате. Затова да ви обясня.... Избата няма нужда от коментар, на първия етаж е голямата всекидневна, разделена на две нива. Тя е с два входа. На първо ниво са още кухнята, стая за гости, килера, стълбището за мазата откъм килера, естествено и банята. На второ ниво са спалните, съответно родителска, две детски, една за гости и едно помещение, което сме нарекли Хоби. Ще се ползва за дом.кино. Има две бани и едно гардеробно. На трето ниво е Спато Laughing :сауната, фитнеса, баня и джакузи. Има също и кабинет. Това е окончателният вариант, но е чертан на ръка и пак казвам, качеството след копиране и сканиране е ужасно, дано разберете картинките. Когато имам 3-D ще ви покажа и него Peace
Нещо е позамряла темата Thinking Я да я посъживим Wink
Ето и снимките:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=316382&pid=9284598&view=3
парола: на лични

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 12:31 от galana_s

# 162
  • Мнения: 637
  bouquet HugМного благодарности на Диди, която ми даде идея за ето тази стълба  Hug  bouquethttp://www.render.ru/gallery/show_work.php?work_id=27311

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:54 от galana_s

# 163
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
galana_s, разкошна е  smile3501

# 164
  • Мнения: 762
Изглежда като ренесансово палацо.Предполагам,че обитаването и ще носи голямо удоволствие. Simple Smile
Много любопитно ми стана кой чертае на ръка?

Общи условия

Активация на акаунт