Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 888
  • 233
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 637
Радина -добре си се завърнала и най вече ЧЕСТИТА ПОЛЯНА.Дано скоро я превърнеш в красив и мечтан двор с прекрасна къщичка
galana_s -дай и на мен да видя къщата плиииииз...
Диди-повече няма да надничам в подписа ти Shocked.нямаш милост

Ние вече сме горди собственици на построена и покрита 200кв къща.Мислех да спрем докато декофрират,но при това хубаво време сърце не ми дава да почивам.Утре ще покрия прозорците с наелони и ще започнем изграждането на гипсокартонените стенички на мансардата.Стаите горе не са големи,но пък хола стана огромен-96 кв,като направя и 40 кв веранда ще стане супер
Супер е bouquet Да ти е честита, Ани Hug Какви партита ще правиш в тоя хол само Heart EyesParty Party Party Wink А на верандата ще гледате залеза или изгрева с чаша в ръка... Еееех размечтах се Flutter
Вяра, права си , но аз наистина си падам по засукани и изчанчени неща. Да видим накрая ooooh!
radina, звучи прекрасно. Представих си кътче от рая Flutter Ще чакаме снимки на панорамата. Чудесно е когато се строи сред красива природа

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:32 от galana_s

# 196
  • Мнения: 762
galana_s,ако слагаш подобна облицовка (ако не бъркам става дума за врачанска варовик),то не ти препоръчвам да правиш мазилката в слонова кост,за да не стане прекалено бледо въздействието.Ако бях н твое място бих сложила бяло ако искаш кулата (камъка) да се откроява или студени/тъмни цветове ако искаш да потъне.Надявам се да ти направят хубаво 3Д. Simple Smile

Аз имам въпросче-някой може ли да ми обясни по-подробно как се закача камък върху топлоизолация?Колко излиза?

6,мога да ти погледна ако имаш някаква подложка (чертеж),но ако може да е след края на януари,защото тогава се дипломирам.Интересно ми е какво искаш,защото аз също живея в стара къща и скоро ще започна да правя планове за реконструкция и обновяване.Та може да ти помогна безплатно ( и без това няма да съм архитект все още). Simple Smile

# 197
  • Мнения: 637
dimitriana , подозирах те, че си студентка по архитектура. Hug Понякога се учудвам какъв съм пророк Crazy
Аааа, не, не, врачански камък никога няма да сложа на къщата си. Не че не харесвам, но няма да ми подхожда. Идеята ми е кулата да изпъкне. Тя така или иначе е изпъкнала, де. Но съвсем да се открои. Бях се замислила за туф.

# 198
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Изненадах ли ви, а?


Не само че съм luda, ами и всичко ми е на 6  Grinning


dimitriana,
много ти благодаря за предложението.
Можеш ли да правиш 3D модели?

Имам и чертеж, и скица, и снимки на въпросната къща. Ще ги гача в bg.snimka и ще дам линк.

А иначе пристройката искам да изглежда точно като на първата снимка, която е дала Диди в началото на темата - с плосък покрив, за да служи като голяма тераса за втория етаж. Само не ми се смейте, явно детското още живее в мен  Grinning

# 199
  • Мнения: 762
 Embarassed Извинявай-само метнах едно око и не въм видяла добре.Тогава повечето нюанси (с изключение на този бежовия накрая) много ще си подхождат със слонова кост и ще отличат кулата достатъчно добре. Хубаво е да го видиш добре наживо,защото камъкът не е само палитра-всеки си има различно внушение.Вие откъде ще си поръчвате камък?

# 200
  • Мнения: 3 770


Не само че съм luda, ами и всичко ми е на 6  Grinning


Това ме довърши окончателно !  Joy Joy Joy

Не ти се смея ! И в мен детското живее , иначе нямаше да се мъдрят онези къщички там.Вечна мечта ще си ми останат !
  Heart Eyes

# 201
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
luda, много кофти се е получило с този твой познат  Confused Защо пък да ти се смеем? Rolling Eyes
И аз съм още половин дете, ако зависеше от мен, бих живяла в някоя от тези къщички Laughing http://www.flickr.com/photos/from_linda_yvonne/sets/72157600130746798/

# 202
  • Мнения: 637
luda, ние всички сме малко луди по свой си начин.  Wink
Е не винаги сме на 6, но се стараем Praynig Успех, дано намериш свестен архитект, който да ти влезе в положение
.

# 203
  • Мнения: 398
luda, много кофти се е получило с този твой познат  Confused Защо пък да ти се смеем? Rolling Eyes
И аз съм още половин дете, ако зависеше от мен, бих живяла в някоя от тези къщички Laughing http://www.flickr.com/photos/from_linda_yvonne/sets/72157600130746798/
Любознателна,извинявам се,че се намесвам в темата.
Къщите от линка не са детски,те са съвсем реални тип английски селски къщи.

# 204
  • Мнения: 637
lubopitna, живописни са Peace

# 205
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Да ви се похваля,че след 2 месеца чакане имаме виза. newsm68 newsm44

И да ви питам за проучването за присъединяване към Ел.. Нали трябва да се заяват kw за потребление newsm78
Според вас колко kw ще ни стигнат за къща 150 - 200 кв.?И какво сте заявили вие за вашите къщи?

Благодаря ви предварително. Hug

# 206
  • Мнения: 3 770
Честито ,  SLADKA MAMA !

Нашите киловати са 25 за 703 кв.м. РЗП. Предполагам , че в ел дружеството ще ви ориентират.

# 207
  • Мнения: 637
SLADKA MAMA , ами честито Peace
Сега с визата във ВИК И ЕОН. На нас също ни казаха над 16kw, аз заявих 25. Цената до 15 е 600лв. Над 15 до 50 е 2000. Може и повече да е. Аз след едночасово чакане на опашката бях като цапната с мокър парцал и може да съм чула 2000, а то да е повече.
Мисля, че за вашата квадратура 15 са достатъчни. Но не съм специалист, питай арх.
От ЕОН ще дойдат на проучване в парцела след седмица някъде. Това е за което се сещам. Наслука Peace

# 208
  • Мнения: 167
Благодаря ви Диди и galana_s .

galana_s  това 2000 лв.за какво се дават.Щото в страницата на ЧЕЗ има ценоразпис и такава сума не видях.

# 209
  • Мнения: 637
За да ти пуснат тока. Инсталационна такса. Но при вас съм почти сигурна, че ще е на 600. Освен това ако сега няма никакъв ток, кажи им, че ще ти трябва времянка. Всъщност вие нямате ток, нали и искате да ви пуснат? Да не би да не съм разбрала. При нас ситуацията е, че имаме ток, но надземен, а искаме подземен и с по-голяма мощност. Освен това ще ни трябва и трифазен.
Говори със специалиста, който ще ви прави ел. проекта, за да се произнесе категорично. Да не те объркаме нещо Peace

Общи условия

Активация на акаунт