Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 956
  • 233
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 481
Ани Честит Имен Ден   bouquet/вече на патерица/ и честито за къщата! Hug Лелеее как ви завиждам за хола! Crazy

SLADKA MAMA честито за визата! Hug

Радина-честита ви полянка-скоро да построите и мечтаната къща!

Диди, замисли се да станеш един консултант по строежи Mr. Green
 Един път се излъгах и аз да ти надникна в подписа-изобщо не е препоръчително за хора със слаби сърца и на диети Naughty

6-много кофти ситуация Confused Дано намерите свестен архитект Hug


# 211
  • Мнения: 3 770
MTV , не ставам за консултант ! Много простотии съм си сътворила !  Mr. Green Опитвам се да давам съвети , но от личен опит знам , че докато сам не се опари , човек не вдява много !  Wink

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:35 от * *•● Диди ●•* *

# 212
  • Мнения: 9 481
...добре че току-що хапнах  Mr. Green, иначе щях цяла нощ да сънувам и да преглъщам Crazy

# 213
  • Мнения: 2 270
Здравейте и от мен.

Да ви се похваля,че след 2 месеца чакане имаме виза. newsm68 newsm44

И да ви питам за проучването за присъединяване към Ел.. Нали трябва да се заяват kw за потребление newsm78
Според вас колко kw ще ни стигнат за къща 150 - 200 кв.?И какво сте заявили вие за вашите къщи?

Благодаря ви предварително. Hug

Сладка мама не е важно квадратурата на къщата ,а потреблението.Направи си сметка какви ел уреди ще имаш и така си сметни.В По голямата квадратура има повече осветителни тела, но те не са основния консуматор на ток.Телевизори ,печки,бойлери,перални и тн черна и бяла техника.Климатици и котли.

# 214
  • Мнения: 189
Здравейте от мен Grinning
Чета ви, но нямаше с какво да се включа.
Вчера взехме виза за проектиране и почваме да действаме по архитектурния. Мужду другото половинката взе, че нарисува нашия идеен проект, даже и с квадратурата и като го слушам няма намерение да мърда много от него- така , че сме свършили половината от работата на архитекта.
А с тази криза ни продъниха ушите и купувачите се дръпнаха- силно се надявам до пролетта да се появи някой заблуден Rolling Eyes

# 215
  • Мнения: 637
mamilla , честито  bouquet Започва се вече и при вас Hugani69 е права Peace Има значение какви уреди ще работят в къщата и най-вече какво ще е отоплението. Примерно ако е котел на ток потреблението скача мноооого. * *•● Диди ●•* *, айде стига скромничи Wink Убедила съм се в естетския ти усет Peace Между другото идва време май за нова тема Flutter

# 216
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Сладка мама не е важно квадратурата на къщата ,а потреблението.Направи си сметка какви ел уреди ще имаш и така си сметни.В По голямата квадратура има повече осветителни тела, но те не са основния консуматор на ток.Телевизори ,печки,бойлери,перални и тн черна и бяла техника.Климатици и котли.
Само да добавя вкарвайте си директно трифазен ток.....я за котел, я за бойлер.....така и така цената е на киловат.
Ако ще се отоплявате на ток, 25А може и да не са достатъчни. Имайте предвид, че старите бушони (преди да въведат заплащането на база мощност) на всяко домакинство са по 63А

# 217
  • Мнения: 683


Нашият архитект ни намери конструктор и нещата се задвижиха, надявам се до края на януари проектът ни да е готов и февруари-март вече да имаме разрешителното за строеж.  Hug

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:36 от mama_na_vale

# 218
  • Мнения: 167
Благодаря на всички за отговорите. Hug

Вчера си направх труда да видя каква ни е консумацията за 19.08-17.11.2008 в апартамента в който живеем.Та като махнах потреблението през летния месец и  за 2 месеца излиза по около 20 квтч/ден.Отопляваме се с 2 маслени радиатора от 2000 вата. и от 20.09 са включени поне по 12 часа в денонощие. От тези сметки и от това,че миналата година през Януари сметката ни е 200 лв.( повече от 2000 квтч/мес. или около 70 квтч /ден) и това,че в къщата най-вероятно ще има бойлер на ток си мисля,че ще ни трябват 100 кв.  newsm78.

# 219
  • Мнения: 3 770
SLADKA MAMA , това 100 кв като kw  ли да го разбирам ? Мисля , че бъркаш.Най-добре да се консултираш с ел дружеството !

# 220
  • Мнения: 637
Благодаря на всички за отговорите. Hug

Вчера си направх труда да видя каква ни е консумацията за 19.08-17.11.2008 в апартамента в който живеем.Та като махнах потреблението през летния месец и  за 2 месеца излиза по около 20 квтч/ден.Отопляваме се с 2 маслени радиатора от 2000 вата. и от 20.09 са включени поне по 12 часа в денонощие. От тези сметки и от това,че миналата година през Януари сметката ни е 200 лв.( повече от 2000 квтч/мес. или около 70 квтч /ден) и това,че в къщата най-вероятно ще има бойлер на ток си мисля,че ще ни трябват 100 кв.  newsm78.
Da ако смяташ да строиш завод Wink

# 221
  • Мнения: 161
На тез цифри отсега ти казвам да заръчаш една цехова подстанция на 20 kV  Grinning (шегувам се)
Сладка мамче - брои се мощността на едновременно включените енергоизточници. По блоковете нормално енергото дават средно потребление 6 квт. а повечето електромери издържат до 10 квт.
Значи да кажем - крушки 40 бр по 20 вт(енергоспестяващи) - 800 вата, проточен бойлер трифазен (ако ще сте в къща силно не ви го препоръчвам - сложете си две соларни батерийки на покрива) - 18 киловата, бойлер за отопление (на ток не знам за какво ти е в къща, но как да е - има много други начини) айде да кажем 10 квт., телевизор ЛСД - 160 вата, печка 3 киловата, котлони 2 киловата, пералня 2 киловата, съдомиялна пак толкоз, компютри 2 бр. - 600 вата. Какво да включим още не се сещам. Та при мойте сметки какво излиза за малка еднофамилна къща - в 50 киловата се събирате с остатък от достатъчен да се включи и един струг и един банциг заедно със всичките тез неща.
По принцип проектантите приемат че всичките тез неща рядко ще работят продължително време по едно и също време, така че
реално дори биха заявили не повече от 25-30.
Ето виж как е в твоя апартамент - радиатори 4 квт, печка 2 квт., котлони 2 квт, бойлер... да кажем 3 квт, пералня 2 квт, малки потребители - общо 1 квт - ето виж идва към 14-15, но съм сигурен че вашите системи са оразмерени за между 6 и 10 квт натоварване и ако включиш нещо мощно (като напр. 10 квт проточен бойлер) съм сигурен че половината ти съседи и ти самата ще съжалявате горчиво само след половин час.

# 222
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Да повдигна темата с един план на къща от 1926г Simple Smile
http://www.archives.government.bg/tda/docs/F261K_op3P_ae16j_montana.jpg
Нещо ми се губи банята Simple Smile

# 223
  • Мнения: 637
Нещо ми се губи банята Simple Smile

E kak, нали са имали градска хората Wink Тогава да отидеш на баня е било както в наше време уикенда на СПА Laughing Еееех времена...Бай дъ уей, честита ми баня. Тъкмо от ваната излизам Mr. Green

# 224
  • Мнения: 167
Ясноооо Hug

Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

Благодаря на всички за изчерпателните отговори  Hug

Другата седмица моят мъж ще подава молбите в Ел и ВиК.Стискайте палци дане започнат да ни мотаят и цицат.

Имам една мечта,през април-май къща да строя Laughing

Общи условия

Активация на акаунт