Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Набори
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-233 от 233 отговора

с/у ОколоМръсТното

Родени през 1997г.

ЯНУАРИ

0.  ........... син (Merry)
1. 08.01 - Ники (GeoNadin)

ФЕВРУАРИ

1. 14.02 - Илияна (mili.m)
2. 27.02 - Юлия (tea_06)

МАРТ

1. 30.03 - Станислав (na_ga)

АПРИЛ

1. 14.04 - Цветан (mimi72)
2. 18.04. - Виктор (valieta)
3. 18.04 - Ели (steffi_k)
4. 24.04 - Станислав (Ali sun)

МАЙ

1. 18.05 - Янислав (СтелиЯни)
2. 19.05 - Боби (Lennyh)

ЮНИ

0. ...... син (bib.bib)
1. 19.06 - Мони (Мила от Марс)

ЮЛИ

1. 16.07 - Никол (mother-of-pearl)
2. 27.07 - Габриела (Вейдър)

АВГУСТ

1. 05.08 - Яна (Агли)
2. 14.08 - Елизабет (Летисия)
3. 16.08 - Павел (упорито зайче)
4. 21.08 - Гергана (Pagoc)
5. 27.08 - Георги (Даруся)

СЕПТЕМВРИ

1. 09.09 - Симона (valia77)
2. 10.09 - Георги (boriana)
3. 12.09 - Красимира (daninka)

ОКТОМВРИ

1. 11.10 - Дани (Lovi)
2. 11.10 - Тони (lukrecciana)
3. 11.10 - Данаил (Lovi)
4. 13.10 - Атина (Шани)

НОЕМВРИ

1. 06.11 - Костадин (minona761)
2. 10.11 - Михаил (lideto70)

ДЕКЕМВРИ

1. 14.12 - Алекс (Ali&Meli)
2. 15.12 - Александър (МерСедес) 
3. 16.12 - Мартина (lina d)
4. 17.12 - Мартин (dolores)

Имаме и специални  Hug, почетни членове  Very Happy:

0. 23.10.1996г. Мартин (Ия)
1. 04.01.1998г. - Александър (marka_74)
2. 07.01.1998г. - Александра (monikam_1)
3. 13.05.1998г. - Владислав (Райка)

4. 24.05.1998г. - Деси (Sneji)
5. 18.06.1998г. - дъщеря (Dolcezza)

Ха да ни е честита поредната нова тема  bouquet
Цитирай

Sofia

Да ни е честита ноата темичка. Да е пълна само с весели случки, и много празнично настроение   bouquet
 Шани, поздравления за заглавието. Наистина е много актуално  Laughing.
Цитирай

София

Дано стане и чудесно от един момент насетне  Laughing

Благодарско за темата, Шани!
Цитирай

Oslo

Да не е просто запис, ще споделя - отказахме се от плуването за през зимата, сега ходи на тренировки по кикбокс...преди 3 дни видях с очите си какво е научил там. Прибирам се от 1 смяна точно когато той се прибира от училище и какво мислите виждам зад блока - моичкият прилага усвоеното над съученик, поне 10 кила по-тежък от него..... Разтървах ги с малко усилия и при разговора с двамата стана ясно, че другото момче е започнало първо. Хем се радвам, че може да се защитава, хем се притеснявам дали ще спазва тънката граница между самозащитата и агресията в бъдеще newsm78
Иначе в училище всичко е наред до момента, между шестиците започнаха да се настаняват и петици вече, но засега не съм притеснена много...говоря, говоря, на края на срока ще видим резултатите от логореята ми.
Цитирай

София

М-да-а-а. Страната на чудесата? А Алиса коя е? Аз ли съм, не съм ли?
Ето едно оплакване с питане още на първа страница. Нашият учител по български изисква учебната тетрадка, която е върху целия материал за годината, да бъде попълнена до 01.12.2008г. До момента са преподадени 7-8 урока. Всичко останало не е преподадено, но упражненията върху невзетия материал трябва да бъдат направени. Сещате ли се кой ще преподава и обяснява? Познахте, мама. Бясна съм. Сега се чудя как да постъпя. Вариант едно - побърквам детето и себе си и някак си до края на седмицата успяваме. И си мълчим за безумното изискване, за да не си създаваме проблеми. Втори вариант - не попълваме упражненията, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. Трети вариант - мама се набира и отива при учителя да му обясни какво мисли по въпроса. Ако го открие въобще. Да вметна, че няма на кого да оставя бебето по време на това упражнение. Може би да напиша едно мило писмо на въпросния господин? С телефон за връзка,  за всеки случай?
Мами от СМГ, обединявайте се! Това не се търпи.
Дайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy
Цитирай

ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА,МАЙЧЕТА.БРАВО НА ШАНИ,ЗА ТЕМАТА.
Аз не знам какво да кажа.Виждам,че не само при нас има проблеми с българския.Утре съм на родителска среща и ще видя какво ще кажат.Надявам се,че ще видя и госпожата по математика.Попълвах някаква дълга и малко смешна анкета,дадена на Цецо от училището.Там ,децата също са попълвали една част,а в къщи родителите другата.Вие попълвахте ли нещо такова?
Цитирай

под течащия покрив

Скъпа ЕлиЯна,до този момент не съм писала в темата за петокласниците и сега ми е за първи път.Моето дете също учи в СМГ и независимо,че е в друг клас, този учител преподава и на него.При нас е казал,че тетрадката трябва да се попълни до 1.12. до материала, който е взет до момента ,а не цялата тетрадка.Да не би дъщеряти да не е разбрала правилно,или децата от класа нещо да са  го е ядосали и той да ги е заплашил по този начин?Иначе и аз не одобрявам авангардните му методи на преподаване ,както и учебника ,по който учат.Литературата също никаква я няма .Имам чувството,че  ако нещата продължават по същия начин ,децата ни ще забравят да пишат.Казал е ,че бил"специалист само за петокласници" и горещо се надявам догодина да имат друг учител.
Цитирай

...нямам дом, но имам път!

Вариант едно.......
 Втори вариант......
 Трети вариант ......
Дайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy
И трите варианта са  Crossing Arms хм...несправедливи  Crossing Arms
за детето...
за мама...
за преподавателя...
В духа на последните постове от предната тема:
Какво мислят другите родители? В смисъл - сверявате ли си часовниците...?
Цитирай

София

Преди малко учихме по БЕЛ. Бях решила да не го правя, но започнах да преподавам. Синът ми каза, че разбира всичко, когато му дам пример. Така правила и старата му класна. Така ще закрепим положението за момента, макар да установих, че той не знае нищо от "изучения" вече материал. Започвам да търся учител за частни уроци, което по принцип мислех да остане за догодина. Ако някой има идея за учител - ще бъда благодарна.
Естествено нито имам достатъчно време, за да уча с него, нито ми е работа, нито знам изискванията. За честно и нечестно писах скоро, вкл. на ЕлиЯна на ЛС и ме е срам да се повтарям и потретвам. Лошото е, че бях учила детето на други неща...
Цитирай

Baile Átha Cliath

Айде и аз тука, отдавна не съм писала, но при нас е доста еднообразно. Новото е,че тръгна на волейбол, засега проявява небивал интерес.  В училище е добре, единствено по английски има вече три петици, при все , че в нас от време на време му помагам. По останалите предмети има основно шестици. В неговата стая има компютър, но там няма интернет, и едва ли прекарва повече от половин -един час на ден пред компютъра. Освен волейбола тръгна на кръжок по занимателна и забавна химия и физика, и авиомоделизъм . Казала съм му- ако  нещо има проблеми с оценките -ще увисне от заниманията.
Цитирай

София

Честита Нова Тема и браво на Шани за хубавото заглавие! Hug
Дано негативите останат в старата тема,а тази да бъде изпълнена с повече ведрост и хубави емоции.
ЕлиЯна трудно ми е да дам конкретен съвет,но да попитам за какво му е на въпросния господин учебната тетрадка да бъде попълнена до 1.12?Нещо не схващам логиката.След това престават да учат български ли?
Наистина провери как точно стоят нещата,да не би дъщеря ти да се объркала /надявам се да е така/.
Най-приемливо е може би да разговаряш с него по телефона предвид това че си с малко бебе и това утежнява ситуацията.
Хрумна ми да позвъниш на класната и тя да се опита да разбере за какво иде реч и какви са тези приумици на въпросния господин.
munti добре дошла! bouquet
Цитирай

Здравейте, здравейте!
Не съм се разписвала скоро, но се надявам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъствия Flutter Mr. Green

Изумяващо! Днес съм на родителска среща! Shocked
Пак! Направо не мога да повярвам.
Дано не ни викат заради някой гаф.... newsm78

После ще разправям по-подробно, че сега ме чака работа...

bouquet
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

хехехе, дами  Hug, радвам се, че ви допада заглавието, макар то да бе подсказано от една от вас.

Алиса едва ли ще стане ясно някога, коя ще да е...   35

По-важното е, да се разбере, до каква степен е интересно и забавно в тази Страна и до каква степен е нетърпимо положението.
Не знам защо, но при нас е все нетърпимо  Confused
Не я занимавам с никакви домашни задължения, няма никаква натовареност и по отношение на брат си (да речем, лятото го гледаше по цял ден), искам само да учи, да си подрежда бюрото и да бъде стриктна по отношение на писане и подредба в тетрадките. Е, не се получава...  ooooh!

ЕлиЯна, аз те съветвам, ако имаш телефона на съученичка на щерка ти, да й се обадиш за една сверка... Явно Яна не е разбрала, но току-виж че наистина преподавателя го изискава това от децата.  Thinking Тогава аз лично, бих се разлютила страшно много  #Cussing out

mimi72 - не съм попълвала такава анкета. Чудно ми е... ако можеш утре да споделиш по-подробно? Мерси  Smile

munti - добре дошла  bouquet Ако искаш сподели подробности, ако искаш напиши нещо повече за детето си... кога е родено, как се казва...
 bib.bib - щерката вече ходи на частно по математика. Да ти кажа, хич не им е рано. Ако сега има неовладян материал, до 7 клас ще стане много страшно. Късмет и дано да си намерите добър преподавател.  Peace
Цитирай

Ами,на Цветан анкетата не знам точно какви са били въпросите,но ще  ви кажа за родителите какви бяха и то тези които се сещам.
Анкетата беше учудващо дълга.От всички въпроси не попълних един,който ме питаха какъв е дохода ни.Не смятам,че това ги засяга.
Питаха,какво не ни харесва в училището в което учи,като има около 20 варианта,от които трябва да изберем максимум 5 отговора.Доволни ли сме от начина на преподаване.Искаме ли да има униформи.През последните 30 дни какви разходи сме имали/за храна,лекарства,книги,забавления и т.н./Трябва ли да има извънкласни занимания.Какво е отношението на всички правителствени и не правителствени организации за развитието на децата.Момичета въпросите бяха,около 50,като имаше и стандартни,но и доста нови и интересни.Най-смешния беше,каква професия искате да има детето ви.Писах,ДОХОДНА 35.
Много ще трябва да пиша ,ако ги изреждам всичките,но в общи линии предполагам,че разбрахте за какво се касае.
Днес и аз съм на род,среща.
Цитирай

София

Добро утро момичета!

При нас нищо ново.Въпросното дете,което обижда моето,вчера се е държало прилично или поне нямаше оплаквания.Дано да бъде така и за напред.
Засега оставам в изчаквателна позиция,но ако стане по-страшно мисля да се намеся.По принцип не съм от тези дето ще си оставят патето в калта.
На моя приятелка щерка и е в 7 клас и от миналата година т.е. 6 клас взима уроци по математика.На мен ми беше странно,но ще спра да се учудвам вече на каквото и да било,в 5 и 6 клас е основата на математиката.
ЕлиЯна пи ши как се развиват нещата с учебната тетрадка.
мими72 изпуснала съм за анкетата да прочета.

Хубав ден!   bouquet
Цитирай

София

Приятелки мои Hug, отбой! Грешката е в нашия телевизор.  Confused Embarassed Rolling EyesГосподинът си казал, че иска тетрадката да е готова до 01.12., но не уточнил какво точно да е готово. Класът в своята целокупност и праволинейност разбрал, че трябва да е готова цялата, каквито не са били намеренията на учителя. Масова хипноза ли, математическа заблеяност ли или просто е вредно като се събере цял клас от отличници?! Че има и такива, дето почти са я попълнили докрая вече! Наша Яна днес първа се осмелила да попита, аджеба, за какво става въпрос. Добре че Мунти и Биб.Биб си казаха, че в техните класове няма такива работи. Защото и аз първо си рекох, че няма как да е така тази работа, но детето:  "Не! Сакън, всички тъй са разбрали и даже вече са написали, няма какво да се излагам да питам!" Брей,  ooooh!, добре че като яхнах метлата, обиколих само из къщи и из форума, че щеше да стане конфуз. Из тази ситуация се разкриха два проблема: първо - детето е възпитано да е прекалено изпълнително, без да се отдава на излишни разсъждения и второ - мама трябва да си купи глог, мента и валериан и да поуспокои топката. Благодаря на всички за разбирането и помощта!   bouquet
И аз чувам, че децата от СМГ още от шести клас тръгват на уроци и курсове по български език, с оглед подготовката за кандидатстване след седми.
Хубав ден и добре че ви има Very Happy
Цитирай

София

Втори вариант - не попълваме упражненията, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. Трети вариант - мама се набира и отива при учителя да му обясни какво мисли по въпроса.
Мами от СМГ, обединявайте се! Това не се търпи.

Със сигурност варианти 2 и 3 са моите варианти. Ако случайно получи двойка детето ще се жалвам по всички инстанции и ще ги изтипосам в медиите.
Ама за какви се мислят тези хора бе!!!!
Сега вече трябва и да почнем де преподаваме ли?
Още малко ще се изисква и на ротационен принцип да си изпитваме децата!!!! Crossing Arms Thinking
Аааама ха!
Ми то по-добре така тогава.
Отваряме килиите и започаме да си ограмотяваме чедата със сигурност ще научат повечко, отколкото в болшинството училища.
Тук имаме и експерт в това отношение - Лети Peace, не е влизала одавна, но да кажа за тези, които не я познават, че тя преподаваше на детето си от 1-ви до 4-ти клас и Бетката завърши перфектно.

Не съм се разписвала скоро, но се надявам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъствия Flutter Mr. Green
Вейдър извиненията само във вид на стъклени бележки моля! Wink Wink Wink
Не може да се развяваш безнаказано из нетското пространство и да няма последици  hahaha Crazy

В духа на последните постове от предната тема:
Какво мислят другите родители? В смисъл - сверявате ли си часовниците...?
 Peace Peace Peace
ЕлиЯна, горещо те съветвам да се консултирате с другите родители и да заемете единна позиция по въпроса - Мила както винаги е права  Peace.
На първата родителска среща на малкия си направихме списък с телефони, мейли и кю-та с родителите - невероятно е удобно.

щерката вече ходи на частно по математика. Да ти кажа, хич не им е рано. Ако сега има неовладян материал, до 7 клас ще стане много страшно.

И непременно искам да наблегна на написаното от Шани - материала по математика в 5-ти клас е възлов, ако се получат пропуски сега в 7-ми клас ще е много късно да се навакса, така че дами освен БЕЛ следете и математиката изкъсо.

При нас също ситуацията е без промяна, с тенденция към леко усложняване като начало ooooh! Tired и двамата са невъзможни / малкия повече/, в стаята цари някакъв извънземен и непонятен за мен ред. Никай не знае кое къде му е.....
Аз днес пътувам и ще се прибера в петък вечер, в неделя е р.д. на малкия маймун- чувствам се изцедена  Tired
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Lennyh - приятно пътуване, Лени! Дано те зареди с малко силички и търпение  Hug
Цитирай

Sofia

Здравейте,момичета  Hug. Ей,много се радвам на тази темичка  Laughing.
 За уроците - време е .Когато синковеца т.г. започна с математиката ,учителят им беше казал,че 5 клас е най - важния.Ако усвоят  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щяло да им е песен!
 Та сещам се да благодаря на Лени за съвета ,който ми даде лятото  bouquet Лек път!
 С БЕЛ засега сме добре.Замислям се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 В неделя имаме състезание по плуване, и сега тренираме яко.    Нашият обиждач продължава да ни обижда.
 За непредаден материал и аз бих оставила да получим 2.
 А пък снощи на тренировките по шах , е видял бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...нямам думи.Но и той добре я е наредил  Wink.  Тъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!
 Хубав ден на всички!
Цитирай

София

Али и Вие ли ходите на уроци по математика?
Съжалявам,че обидите продължават,ако открия ефикасен лек ще ти го кажа.
А за проблемите Ви с бившата класна нещо не си спомням,но извини ме ама явно е голяма кукуквица тази жена след като продължава да обижда детето ти.Добре,че и той не се е дал.
Лени лек път!Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.
ЕлиЯна браво са хубавото развитие на нещата.Наистина щеше да се получи конфузна ситуация да  се изтърсиш там да вдигаш гири и накрая да се окаже друго.
Затова мили девойки,запомнете!Първо се допитвате до БГ Мамма и после действате!Много сме силни сме! Wink
Цитирай

Варна

Здравейте майчета Hug. Отдавна не съм се включвала  Embarassed, но съм в сесия и нямам много време. Моят Марти се справя долу- горе. Нивото е съвсем различно в МГ-то и му е доста тежичко. Имаме вече четири четворки, не знам как ще ги оправя като двете са по английски на контролни. Ами просто не учи думите достатъчно, а ходи вече трета година на школа, ужас голям срам. Много задачи им дават по математика за домашно. Преди постоянно им правеха писменни изпитвания и контролни, но нещо в последно време са в застой. Thinking. Имахме родителска среща, събраха пари за униформи по 32 лева за дете, а останалата сума е финансирана- спечелили са проект. Униформата ще е сако, вратовръзка с логото на училището, панталон/пола/ и риза.
Това за сега от мен.
Цитирай

София

Когато синковеца т.г. започна с математиката ,учителят им беше казал,че 5 клас е най - важния.Ако усвоят  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щяло да им е песен!
Та сещам се да благодаря на Лени за съвета ,който ми даде лятото   
С БЕЛ засега сме добре. Замислям се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 ...... е видял бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...нямам думи.Но и той добре я е наредил  Wink.  Тъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!

За математиката - абсолютно  Peace. Тази година съдържа основите на целия материал за 6 и 7 клас. Ali_sun радвам се, че съвета е бил сполучлив. Не мога да разбера защо всички мои познати винаги превъзнасят съветите ми, но със собствените си дзверове трудно се справям  newsm78 Tired
Иначе за БЕЛ-а съм категорична, че от догодина Боби ще започне курс към някоя от школите, сега започвам да ги проучвам.
Честно казано сегашното ни училище се оказа голяма 6-ца от ТОТО-то и се замислям дали изобщо ще кандидатства след 7-ми клас някъде другаде. Но БЕЛ-а е важен предмет и не мога да го неглижирам, особено пропуските му ooooh!
Колкото до бившата му класна - както се казва "но комент" дори тази и постъпка иде да подскаже с колко долна душица си има работа.
Аз не знам дали ви споделих и при нас имаше подобна "весела случка". Тъкмо бяхме записали Боби в новото училище и той беше срещнал бившата си класна  Twisted Evil, въпросната персона /защото за мен това не може да е човек и учител/, се заинтересувала какво се случва с неговото кандидатстване. След като получила обстоен отговор, къде е приет какво мислите направила госпожата?! Ммммм - поздравила го?! Неееее. Казала му, че в бившето му училище имало много по-добри преподаватели по математика  Shocked Shocked Shocked.
Ееееее то бива - може, ама дето казваше баба ми "бивол курбан не бива".
Дори самото дете беше схванало безсилието и злобата вложени в тези думи ooooh!
Липсата на достойно поведение винаги ме е впечатлявала, но в този случай направо ме потресе.
Както и да е Ali_sun можем явно само да се радваме, че вече сме на нови места и/или с нови преподаватели, които в нашия случай са префектни.

Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.

Стрелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. И де да беше като Алекс Peace Hug
Цитирай

София

Включвам се и аз с инфо от СМГ. Синът ми, който учи в СМГ е в 5в клас.
Относно българския: още от началото, господинът им е казал, че въпросната тетрадка трябва редовно да се попълва след всеки урок и от време на време той ще я проверява. Това по принцип важи и за другите предмети (история, география, човекът и природата): така беше в старото у-ще, така е и тук, няма начин да не е така, независимо какво казват децата, защото иначе за какво са тези тетрадки? Между другото, още в началото госпожата по география им беше казала, че ще провери тетрадката в края на декември. Бях убедена, че моят син е най-завеяния от цялото СМГ, ама сега малко се поуспокоих - не сме единствени. За мен обаче приоритет определено са литературата и българския за 7-ми клас /ако случайно не знаете какво е синекдоха или етимологична фигура, мога да ви обясня/, тъй като имам и един син-истински  кошмар в 7-ми клас, а останалите деца (в къщи има и девойка в 3-ти клас, ама тя е супер печена, поне за сега) са оставени напълно на самотек или взаимоспомагателно обучение.
Относно случая с детето, което обижда другото:
В събота, преди да дойде госпожата за школата по математика, едно дете от другия клас (не знам кой) викал на едно друго : „Ей, зубър, зубър, тук има зубър! Зубър, марш от СМГ!” От личен опит знам, че в такива случай обикновено следва бой, което за щастие не се е случило, но проблем очевидно има, щом случаят е направил впечатление на "външни” деца.
Освен това преди около седмица е имало футболен мач между 5в и 5а клас и синът ми е възмутен от поведението на момчетата от 5а клас (не знам дали тук има от този клас), които се държали ужасно грубо (ритали и блъскали) с децата от противниковия отбор. На родителската среща класната ни каза, че в училището няма психолог и ако има проблем да се обръщаме към нея и към въпросния господин по български език, те щели да поемат тази роля. Аз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.
Успех на всички мами с петокласници, учете български език - "език свещен на моите деди” и си пазете нервите, че ще ви трябват за 7-ми клас!
 #Crazy
Цитирай

София

Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.

Стрелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. И де да беше като Алекс Peace Hug
Ще стане,споко!Не познаваш Алекс преди първи клас.Никакъв интерес към книжки,приказки и т.н.
Всички на терсене,той на опаки.Просто промяната е голяма.Преломът настъпи на 6-7-8 години.

Аз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.

Това някак не го разбрах...

Иначе добре дошла! bouquet
« Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 14:11 от Ali&Meli »
Цитирай

София

Ali&Meli   Hug Hug Hug чул те господ както се казва, че вече в чудо се виждам с него. Като иска може - МНОГО може, но като се заинати за нещо с кран не можеш да го поместиш.

mamamilk добре дошла bouquet
В тази тема всички сме добронамерени, щом някоя от нас поиска съвет го получава. Съвета /поне в моя случай е винаги обмислен и от сърце, все едно за своето дете мисля/, а преценката дали да бъде следван този или онзи съвет винаги си е на родителя  Peace
Така че чувствай се поканена да даваш съвети  Peace, пък ако не желаеш да получаваш такива - ще се въздържаме Mr. Green.... макар и трудно  bowuu hahaha 35 някои от нас  hahaha bowuu 35
Цитирай

София

Приятелки мои Hug, отбой!
Приятелко, имаше полза, жалко само че ти се поядосва. За мен имаше полза да разбера, че тетрадката трябва да се попълва самостоятелно, а по-късно разбрах, че ще важи за всички предмети. В старото му училище учебни тетрадки се попълваха по указания на учителя - определени неща се правеха съвместно в клас, други за самостоятелна работа - така бе по всички предмети. Рядко се е случвало цял урок да се попълни в къщи. Домашните работи бяха комбинация от учебник и учебна тетрадка, понякога нещо странично - издиктувано от г-жата, понякога доклад - задължително или по инициатива.

Али-сън и Лени, надявам се оттук насетне децата ви все на свестни учители да случват  Hug

Долорес, аз клоня повече ЗА униформите. Някак ми се струва по-лесно, а в горните класове надявам се и да смекчава някои разминавания - деликатно ми дойде да се изразя  Laughing

Шани, все ще извадиш жокер от задния джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.
Цитирай

Sofia

Ali&Meli ,ходим в СМГ, при Симеонов.Много е доволен синковеца  Very Happy.
 Не мога да се въздържа да споделя част от  разговора с нашата бивша.
 Взела да се възмущава,как учителката по руски и направила забележка,че не е научила децата на местоимения/синът ми ги знае идеално/. Той - от мен никой не се оплаква. Тя - ами аз някой път ще отида да се оплача на директорката,че много подтискаш другите /разбирай-любимците/ Shocked Shocked
 Друго - Защо ти се представи най-добре на матурите м.г, а не остави Х/условно/ да докаже,че е най-добрия  Shocked.
 Срамота е ,че наистина е добър преподавател, но иначе - пълна 0!
 Вместо да се гордее,че тя е била първата му учителка,че му е дала основата, тя - ще го изяде! Благодарна съм,че детето имаше късмет сега да попадне на добри учителки /с изключенията ,но то всяко стадо си има мърша ,а и нещата се е пооправят/.
 Лени ,би ли споделила за децата в ПЧМГ,учнолюбиви ли са?И изобщо добра ли е средата там?
 За униформите - и аз съм за !
Цитирай

Пловдив

Не мога да ви изчета Very HappyАз докато разбера, че има нова тема, тя отишла на втора страница. Гледам че почти всички са на родителски срещи и мен ме чака същото. Днес съм на малката, утре на голямата щерка. Да видим какво ще става. После ще споделям.

Lennyh , утре на род.ср. ще предложа и ние да си направим списък с телефоните, струва ми се много практично.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Шани, все ще извадиш жокер от задния джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.

няма джокер. За всичко е виновна Lennyh  35
сведуща е по много въпроси и ние я слушаме и уважаваме, какво да я правим.  Hug

А пък ние скоро няма да имаме род. среща... Може да е за тяхно добро  Flutter

Иначе старата ни г-жа е много готинка и мила... с кеф се среща с бившите си ученици. Щерката много я обича, а аз също съм добронамерена към нея.

Твърдо съм ЗА униформи... Дано скоро стане повсеместо и задължително.
Цитирай

София

Оф вчера и днес съм се разписала като за световно.Пишете за родителски срещи,ама в нашето училище те май са кът.Никой нищо не говори за такива.А ми се иска все пак да разбера впечтленията на учителите от детето.Дано до края на 1 срок да организират.
Да се похваля днес купих подарък за РД на синковеца и все едно товар падна от плещите ми.Толкова ми е трудно последните 2-3 години да избирам подарък за РД,подарък за Коледа.А тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
Биб,биб има различни продукти на Woo Wee за тях.Ако си се спряла на такъв вариант /понеже може и детско да ти се струва/ сега е времето да провериш в Хиполенд.Има и по-евтини и по-скъпи варианти и най-важното все още от всичко има.Миналата година за РД и Коледа това,което искахме беше свършило.
За Коледа съм намислила часовник,но трябва да измисля и от моите родители подарък  ooooh!,после и от свекървата.И все аз мисля,не баща му, ама ха  Crossing Arms.
Лека вечер!
Цитирай

София

Ali&Meli, много навреме го споменаваш. Днес си мислех да преровя в старата тема дали беше писала в кой магазин ги продават или да те питам  Embarassed Само време не остана, така че много ти благодаря  bouquet Най-късно уикенда ще ида до някой от двата магазина.

Понеже много пишем за БЕЛ, ще драсна за последно на тази тема, не за друго, а за да илюстирам и аз, че монетата има две страни. Установих, че синковецът ми не е учил нищо от началото на учебната година. Драскал е домашни, но дори и леките уроци са далеч от мислите му. В тетрадката имаше попълнена една четвърт от първия урок. Всичко друго е пред нас. Някак не може да свикне, че като я няма старата класна, която бдеше като майка-орлица ден за ден дали всичко е научено и написано, ще минат метър. Но пък не са в начален курс вече и не е редно сякаш толкова да им висим на главите  newsm78. Накратко, това дето си мислех, сам да се оправя, май няма да се случи точно така. Ще ми трябва много търпение и малко, но редовно от капките на ЕлиЯна.

Много пиша и аз, ще се спра  Smile

Цитирай

Отидох, видях и...се прибрах Mr. Green
Отчет от втората родителска среща
на пети "а" клас

1. Поводите са добри с малки изключения. Един два леки инцидента + лоша дисциплина. В този ред на мисли - Габиела бърбори много. Обърнете й внимание! Embarassed
2. Дискотека за Коледа. Дали или? (не се реши)
3. Трансформиран преразказ. Що е то и има ли почва у нашите деца. Crazy
4. Приятна разходка по кланите стаи  bouquet

Това в кръга на майтапа, но като цяло - така протече.
Лошото е, че и четирите госпожи, с които се видях бяха единодушни - дъщеря ви е изключително бърборива.Пречи на останалите ученици. Embarassed Confused След четвъртата се отказах да се виждамс други...
Иначе са доволни - справя се отлично, взема участие...ама пусто й дърдорене ooooh!
Уф. Confused

По-интерсеното е, че като виден член на родителският актив получих спешъл покана за родителска среща между всички родителски активи и ръководството на училището. Да видим. За първи път чувам за такава инициатива.
А още по-интересното е, че имам две такива покани Mr. Green Едната от малкото, другата от каката FlutterНали са ми в едно школо Love

Чудя се какво ли ще се обсъжда... newsm78
Цитирай

София

Вейдър , пиши по-често, става ми ведро като те чета!
Толкова ми е трудно последните 2-3 години да избирам подарък за РД,подарък за Коледа.А тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
А при нас и Дядо Коледа носи подарък! Значи един от него, един от родителите, после и от бабите и дядовците Crazy Тази година си поръча ски по мейла на добрия старец и ни каза: "Е, виждате ли как ви улеснявам, сега няма да се налага да давате толкова много пари за ски, Дядо Коледа ще ми ги донесе!" Laughing
Аз сега взех да оценявам по достойнство началната ни учителка. Беше младичка и добричка, но добре ги учеше и децата я обичаха много. Много се иска за да си добър учител и май най-важното е да си добър човек.
За мен имаше полза да разбера, че тетрадката трябва да се попълва самостоятелно, а по-късно разбрах, че ще важи за всички предмети. В старото му училище учебни тетрадки се попълваха по указания на учителя - определени неща се правеха съвместно в клас, други за самостоятелна работа - така бе по всички предмети. Рядко се е случвало цял урок да се попълни в къщи.
И при нас така, bib.bib. Но не съм сигурна, че сега по всички предмети  трябва да попълват без да им е казано. Например госпожата по история беше направила забележка в този смисъл.
Аз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.
Благодаря и на теб, mamamilk, всяка гледна точка е важна, а и аз се нуждаех от съвет и го поисках. Активността винаги е била положително качество за мен. В крайна сметка проблемът ми  се разрeши с помощта на съфорумките, които не случайно вече наричам приятелки. Така че благодаря на всички още веднъж. bouquet
Цитирай

Здравейте всички,всички .... bouquet
Дълго отсъствие от форума , но с последни сили влизам и не мога да ви изчета!Липсвахте ми толкова много и със съвети и предложения,но ето пак съм тук  Smile Love
Нашите препяствия и проблеми не свършват!
 smile3511Спешно се нуждаем вече от уч. по математика и като гледам и по бълг.ез.!
Писна ми да преподавам вкъщи!Бясна съм и на поведението и на системата на образувание в нашето училище.Чакам с нетърпение да свърши срока и ще ходим в друго.То вече се нетърпи.. Banghead
Преподавателката по математика преподава урок без затвърждаване  или упражнение-примерна задача и това е.За дом. раб. задача от сборника с повишена трудност и ходи обисняваи целият урок!След малка проверка от моя страна на негови съученици видях и че при тях е същото,а в другата паралелка са с цели страници упражниния и обяснения а преподавателя е един и същ!Ха кажете ми това какво е???Когато попитах ученик от другият клас винаги ли е така -твърдо даааааа-му показах тетрадката на синковеца и детето ме закопа:"Това е защото нашият клас е с по голяма степен на знание и потенциал и госпожата ни го каза!!" newsm61
В къщи вече сме потиснати и непрекъснато мрънкане от главоболие,полудява детето при мисълта за поредната двойка....Моля ви помагайте!!
По бълг ез. госпожата вече втора седмица я няма и изобщо и не се търси заместник!Караме свободни часове!Да не споменавам че до сега нямаме и една дом. работа.Нивото е под всякаква критика.Вие тук ми говорите за цели тетрадки изписани за домашна!
Имаме 3 деца тартори на класа които непрекъснато тормозят другите и ги карат да бягат от часовете!при отказ се слага етикет ЗУБЪР и непрекъснат тормоз от рода баничка!
Да изброя и физическото-правим 10 обиколки на училището защото не тичаме правилно и трябва да се учим как се бяга newsm78 и съответно 3 в бележника.... #2gunfire
Стискаме зъби поне до вторият срок КРАЙ няма да търпя!
Целувки на всички и успехи за напред на малчуганите!! bouquet bouquet bouquet

Цитирай

Bristol

А тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
Това е защото и той самият не знае какво иска  Laughing И ние бяхме в подобна патова ситуация.

Лошото е, че и четирите госпожи, с които се видях бяха единодушни - дъщеря ви е изключително бърборива.Пречи на останалите ученици. Embarassed Confused
И моят много говори и учителите не пропускат да го споменат  Crazy Непрекъснато му повтарям да се опитва да се въздържа малко, а той се оправдава, че такъв бил характерът му, не можел нищо да направи  ooooh!

Мъж ми и аз водихме война със сина по повод уроците по контрабас. Прекалено скъпо е удоволствието, прекалено голям ангажимент за нас, а той не полага никакви усилия да се упражнява в къщи. Решихме да прекратим занятията му. Той уж нямаше нищо против, обаче на следващият ден, като стана дума за това и очите му се напълниха със сълзи  Crying or Very sad Не мога да разбера, как може хем да му харесва, хем да не иска да се упражнява?! Аз по-често го чувам да дрънка на китарата в къщи, а на уроци по китара не иска да ходи  Thinking newsm78 Защо е така неориентиран, това началото на пубертетския период ли е?!
Цитирай

Sofia

mimona761 , Shocked Какви са тия филми на ужасите ? Определено водите по негативи  Sad. Уф, аз затова съм оставила синковеца да се справя сам ,защото знам ,че има много тежки случаи. Щом положението е толкова зле - нямаш избор. Ще стискам палци да попаднете в читаво училище. Ако имаш възможност и алтернатива проучи нещата ,защото може да се окаже от трън та на глог/пу,дано не се случва Praynig/. Ей, нямат край тези училищни приключения.Как ще бягат в 5 клас  newsm78. И каква е таз учителка - щом дава домашни , а не преподава материала !
 Merry,най-вероятно е от пубертета. А и явно ще му липсват уроците, все пак е свикнал с тях. Но,както си решите!Ако виждам че моя не работи с желание по някое от извън училищните занимания - и аз ще го спра  Naughty.
 Хубав ден на всички  bouquet!
Цитирай

Здравейте ,момичета.Вчера мина родителската среща и стигнах да извода,че ще ни трябва учител по математика.видяхме се с въпросната госпожа и никакво доверие не ми вдъхна,че ще се справи с материала.Сега съм в чуденка от къде да търся учител по математика.Живеем в Дружба-2 и ми се иска да е някъде тук в квартала.Момичета,имате ли представа,колко се заплаща на час.Боже толкова се надявах да започнем с частните уроци от 6 клас,но явно ще е по-рано.Не знам даже ,дали може да започне,почти от края на първия срок newsm78.Иначе синковеца ми е спестил 3-по музика и 5 по физическо.Стана ми много смешно.
Ще чакам съвети от вас.
Цитирай

Sofia

mimi72 , явно т.г. математиката е много трудна за децата. Моят няма проблеми /пу,пу, дано е все така/, от г-жата е много доволен,но определено на почти всички деца от класа им е много трудно. Ние ходим на курсове ,но там си се учи материал за състезания, нищо общо с училищния .Явно моичкият просто си има математическа мисъл и усвоява задачите с лекота.
 И да споделя,че заради трудния материал децата са намразили и госпожата ,и предмета математика.
 Иначе няма нищо лошо в допълнителнителните уроци.Дано бързо намерите свестен учител,да не изпуска много материал детето  Very Happy.
Цитирай

София

Али няколко пъти четох постинга ти от снощи за да асимилирам държанието на Вашата бивша.Направо акъла ми не го побира...не знаех,че и любимци си имала жената...Добре,че сте се потървали от нея.
А за курсовете в СМГ,племнницата завърши тази година СМГ и отзивите за Симеонов бяха страхотни,дори ми го показа на бала си.
Аз също мислех да запиша Алекс там,но надделя английския.
Снощи сам си каза,че има неясноти по математика и с баща си решаваха задачи.Мисля през уикенда да "яхна" сборниците и да наблегнем на математиката.Засега не се замислям за уроци,че нашия татко се явява учителя по математика на този етап.А и финансово множко ще ни дойде,англйски,немски та и математика.
мими72 за учители по математика съм чувала в нашия район,но той е много далеч от Дружба.За цените съм чувала 20 лв. за 60 или 90 минути,но не мога да кажа точно.Мога да питам приятелки,чийто деца ходят на уроци,но те са за кандидатстване.
Мога да те посъветвам да пуснеш питане в подфорума за помощ в домакинството и отглеждане на малки деца.Виждала съм такива въпроси там.
Цитирай

Благодаря ви момичета за бързото отзоваване на въпроса ми.Най-смешното е,че госпожата по математика казва,че той се справя,но аз виждам друго.Вчера и зададоха въпроса,защо дава за домашно решени задачи,а тя отговори какво трябва да прави ако някой не може да си реши задачите.Е кажете ми как да съм спокойна,като те ги преписват директно от учебната в домашната тетрадка.По нейно мнение така си ги затвърждавали.
Цитирай

Sofia

Вчера и зададоха въпроса,защо дава за домашно решени задачи,а тя отговори какво трябва да прави ако някой не може да си реши задачите.
Лелеее,това е уникално  Shocked!Направо нямам думи.Нашата дава домашни от учебника и учебната тетрадка.Сборниците са пожелателни и за самостоятелна работа в къщи /от там съм в течение на справянето ни с материала/. Какво да очакваш от такава преподавателка  newsm78.
Ali&Meli ,това за финансите е така.Ние сме с английски и математика, но  отложихме 2 западен език. Наблягаме на руския ,пък за другия ще мислим в 7 клас,живот и здраве. Иначе Симеонов наистина е невероятен  Laughing!Сина е очарован ,и ходи с огромно желание.
За бившата съм разказвала много, просто е уникат!!!
Цитирай

Вейдър , пиши по-често, става ми ведро като те чета!
Ведро, ведро, ама ей на - ич не ми беше ведро вчера.
Да се червя ...пред всички...
Но се и посмях доста де Mr. Green
Ето на какво - строили сме се пред кабинета по английски език и си чакаме реда. Аз, една дружка (от детската градина са децата заедно) и още една жена - баба/майка на друг нейн съученик.
Влизаме, кОлтурно поздравяваме и въпросната баба/майка започва - "Госпожа, на еди кой си съм бабата, ама защо така имате проблеми с нащо момче?" Казва си госпожата, че няма проблеми с него, освен с това, че е страшно невъздържан и пречи много на работата. И въпросната баба : " Ееееее, ами той си е такъъъв. Трябва д аму свикватеее...."  Shocked  #Crazy Ние онемяхме просто, а после като ме напуши един смяях. Че и пояснява - бил правен на някакъв пазар в Унгария 35 35 35 Направо паднах!
Като ми дойде реда само уточних " Госпожо еди коя си, моля да се отбележи предварително, че дъщеря  ми не е правена на пазар, знам че много бърбори и работим по въпроса, но....тя си е такава и трябва да й свикнете..."  Mr. GreenТова, казано с огромна усмивка на уста просто стопи ледовете. 35 Посмяхме се дружно  Laughing

Не знам хора.... Ще започнат да й намаляват оценките заради това и дърдорене. ConfusedТака ги виждам аз нещата. Защото....ами хайде да си призная - и аз бях така Blush В един момент така бях издразнила част от преподавателите, че ...си ми пишеха с по една единица по-ниски оценки ей така, за спорта.
Говоря й, но тя само казва " Ама аз просто вземам участие! Е, някой път и за друго бърборя, но повечето пъти е по темата..."
А де!
Шах и мат ooooh!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

има различни продукти на Woo Wee

ей, не ме светнахте какво е туй чудо  Rolling Eyes и сега ще си ходя неграмотна и неука  Blush
Цитирай

София

има различни продукти на Woo Wee

ей, не ме светнахте какво е туй чудо  Rolling Eyes и сега ще си ходя неграмотна и неука  Blush

Малка грешка,пише се Wow Wee  Embarassed
Разни роботи,роботизирани кучета,летящи насекоми с дистанционни и т.н.

http://www.esend.com/WowWee/Products.aspx?Catalog=WowWee&Pro … uctID=4031(Esend)
Цитирай

Sofia

Ali&Meli ,благодаря за информацията / и аз чаках, че не знам за какво става въпрос  Blush/.
 А къде ги продават тези неща? Синковеца искаше нещо летящо/май някакъв вертолет/, и да паднел-не се чупел.  newsm78
Иначе в краен случай съм му харесала една енциклопедия за история на света  Very Happy. Т.г.определено съм решила да го изненадам!
Цитирай

София

Най-голям избор на продуктите от тази марка /Wow Wee/,като че ли има в Хиполенд.Също има и в Джъмбо и в Метро,но по-малко.И в Комсед май съм мяркала.
Дано съм била полезна  Hug
Цитирай

Bristol

Ох, ние от тези летящите въртолети, самолети и каквото там се сетиш, съм много разочарована. Правят ги от материал като стиропор и е много крехък. Отдавна вече синът се отказа от такива играчки  Rolling Eyes Може би тези летящи насекоми са по-издържливи, тук при нас ги няма.
Тази година избрах една енциклопедия на Нашънъл Географик. Не знам вашите деца дали четат детското им списание, но моят дори иска да се абонира за него. Затова се надявам и книгата да му хареса.
Ние приключихме с подаръците  Mr. Green Остава само да се пакетират. Но това след като приключа работа. Хванах един контракт за няколко месеца и никакво време не ми остава  Crazy ooooh! Май съм загубила тренинг, толкова години в къщи.
« Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 21:26 от Merry »
Цитирай

София

Лени ЧРД на Лъчи!

Желая му прекрасно детство и да покорява върхове в училище,а на теб само хубави емоции,свързани с него!

Цитирай

ЛЕНИ,ПОЗДРАВИ И ОТ МЕН.ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ЮНАКА. newsm59 hbday bdbaloni
Цитирай

Пловдив

Честит рожден ден на Лъчи и от мен! Много щастие и радост! baloni
Цитирай

Oslo

Честито и от мен!!!   nbirthday Желая му много щастие и сбъднати мечти!
Цитирай

София

Честит Рожден ден на Лъчи на Лени! Да е голям щастливко и късметлийко!
Цитирай

Sofia

Лени, честит празник и от мен /макар и на патерица/  Laughing.Желая на малкия рожденник и цялото ви семейство много здраве и щастие, а останалото ще дойде само  bouquet!
 Хубава и усмихната седмица на всички /нищо,че мъглата е отвратителна/  Hug.
Цитирай

София

Честит Ражден Ден на Лъчко!
Желая му да е здрав и щастлив!

На Лени желая само радостни моменти около децата!

Хубава седмица на всички ви  Hug
Цитирай

Here, There and Everywhere

Лени, честит рожден ден на Лъчи! Да расте здрав, умен и щастлив!

Аз не съм писала отдавна, но няма нищо ново при нас. Свършихме първия срок, за сега има отличен по всичко, но по два от предметите е на границата. Сега си води бележки и си смята предварително колко ще има за срока  Shocked - понеже всички изпитвания са писмени- тестове, домашни или проекти, накрая оценката е средно аритметична от всички получени около 10 оценки за срока.
Merry, на моята дъщеря единствената заплаха, която действа, е че ще й спрем уроците по пиано. Хич не свири вкъщи, но не се отказва от уроците.  Все още я водим, защото според учителите е музикална и талантлива, но аз си знам, че не е особено трудолюбива, та ще видим кога ще ни писне и на нас.
Цитирай

Бургас

Здравейте момичета в новата темичка - чудесно заглавие!  bouquet
Не съм влизала скоро че ежедневието като те грабне и не остава време за нищо. При нас нещата са нормални. Доста ни е натоварено в училище, но за сега положението все още се понася. Имаше 3, 4 пъти домашни от по 90 - 100 задачки (не примера, а задачи с по няколко подусловия), контролни и проверки на знанията по математика почти през час. А инъче другите предмети си вървят вече по някои имаме по 3 оценки, като географията например. Руския за сега ни е интересен...  35. Почти само шестици има Гери, като има и 2, 3 петички за цвят  Laughing.  Три съботи подред имаха математически състезания и резултатите й са похвални. Сега в събота предстои четвърто, но там не й дадох вече да ходи, притеснявам се че доста се измори и малко ми се струва поизнервена напоследък. Та реших да не ходи и да си почива. Не знам вече ми струва че навлиза в трудната възраст, пък и доста й идват ангажиментите, но пък какво да се прави - сама си го избра. Сега коледната ваканция щели да организират 10 - дневен лагер школа където да решават по цял ден задачи. Е просто няма да я пусна, ваканцията е за почивка и толкова. Ами това е, аз не пиша често но като почна прекалявам.
Сега се връщам да ви чета.
Честит рожден ден на Лъчи на Лени! Нека е жив и здрав, да расте щастливо детенце! bouquet
Цитирай

София

Девойкиии Hug Hug Hug
Благодаря ви много ме трогнахте Love Love Love
Цитирай

Sofia

Момичета,здравейте  Hug.Изпадна ни темичката на 2-ра страница.
Наближава Коледа, да си поговорим за празника Very Happy.
 Купихте ли вече подаръци за 5-токласниците? Аз определено реших - голяма енциклопедия История на света ,и нови ,хубави очила за плуване/че старите вече 3-та година ги ползва/.
 Направих Коледен календар, и щастието им е пълно.Всяка вечер с нетърпение чакат да се съберат, и да отворят новата изненада  Very Happy.
 Иначе днес е класното по математика. Надявам се,че ще се справи отлично.
 В събота сме на Салабашев, в ПЧМГ ще го водя. Вие сте !
 Хубав ден на всички  bouquet.
Цитирай

Пловдив

Аз им направих листчета с късмети, които си теглят всеки ден от коледните чорапи. Втора година го правим и са много доволни. Като се приберат от училище нямат търпение да теглят. Наградите са различни, както химикали, цветни моливи, тефтерчета, гумички и др., така и лакомства.
Подаръци още не съм купила. То и нищо не мога да измисля тази година.
В събота Илияна ще участва на състезанието по български език Иван Рилски, тъй като  са в един и същи ден с математическото и си избра това.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

ЧРД, на един пораснал мъж на име Лъчко!  Hug
Да е здрав, да има късмет в живота и да не ядосва родителите си (повече от нормалното Wink !

Лени  bouquet и добре завърнала се... Нищо не разказваш, обач  Thinking

Колкото до подаръците - нищо не съм купувала... Чудя се все още, като имам 2-3 идеи  Flutter
Иначе с нетърпение чакам да излязат във коледна ваканция децата, че вече силички нямам. Не сме решили къде ще ходим нито за Коледа, нито за НГ... Щерката иска да е при нашите за 31.12, че "баба прави много хубава питка с паричка, а ние с братовчедите ми и дядо играем на рулетка през това време...".
Не мога да й се сърдя... и аз обожавах на баба питките  Very Happy
Цитирай

Sofia

mili.m, при нас не се е чуло за състезание по български. Ако имаше - и ние бихме избрали него .Математическо състезание има и на 13-ти , а по български - не.
 И ние в "календара" имаме места с картички и указания къде да си търсят подаръците  Wink.Купила съм книжки,сборници,скицници,пластели и др. джунджурий. За първи път правя подобно нещо ,и определено настроението е чудесно  Laughing.
Цитирай

ЕЙ,голяма работа сме.
Все сборници купуваме и за празниците даже 35
момичета слушайте радио АТЛАНТИК-на 92.4,само коледни песни пускат.Много е приятно и ми повдига настроението.
Цитирай

София

Привет момичета!

Бърз отчет от мен!Все още не съм украсила къщата,но си мисля този уикенд да го направя.Но само си мисля...
Ние имаме /не съм го намерила още/ календар от плат с избродирани дати 1.12-24.12 с кукичка на всяка дата да оставяш някакво подаръче.
Навремето съм го правила с Алекс.Мисля от тази година и с Мели.
Алекс не знае какво иска,освен да бъдело изненада.Вчера хареса един робот на Wow Wee за 200 лв. в каталога на Хиполенд.
А аз му взех DragonFly пак на Wow Wee,но мисля да е за РД.За Коледа съм се замислила за мобилен телефон или часовник.Може и да разменя подаръците ще видя.
Мели иска пИралня,с года /вода/ и кърпичка /цветоулавящите кърпи/.Това ще бъде в детската градина.А за в къщи не съм измилсила още,но може би масичка със столче и още нещо,но не знам какво.
Категорично не искам да купувам книги за Алекс...ама дали ще се получи не знам  Rolling Eyes
Тях той сам си ги купува вече.Ходи и виси с часове в една голяма книжарница на Хеликон и си купува по нещо от там.
Вечра се върна с мякакво ръководство за самостоятелно учене на немски или нещо такова за скромната сума от 12 лева.Направо  #Crazy.Не е ясно за какво му е,а на въпроса от къде са тези пари,отговорът беше ами спестих си ги.

Хубав ден от мен! bouquet
Цитирай

София

Малко  коледно настроение от мен, не че аз съм много в настроение...
http://www.vbox7.com/play:61e08889
http://www.zazz.bg/play:ae247151
Цитирай

Bristol

Ali_sun и mili.m, като гледам, у вас е весело  Very Happy
Аз още не съм украсила в къщи, но с подаръците за децата приключихме.
На мен също вече ми е трудно да избирам книги за сина. Той книги не купува, но непрекъснато носи от библиотеката, вече ми е трудно да следя какво чете. Обаче за мен е удоволствие да има под елхата и книжка, така че ще рискувам.

Книгата за него е National Geographic Visual Encyclopedia of Earth. Днес пристигна и съм малко разочарована, мнооого е Visual тази енциклопедия, текстът е значително по-малко. А пишеше, че била за деца над 10 год, според NG  Thinking
Единият подарък е Cambridge Weather Station and Solar Energy Project Lab . Не съм сигурна как ще реагира на подобен подарък, интересите са му в малко по-различни области, но реших да пробвам.
Другият подарък, Guitar Hero: World Tour - Band Bundle за Уиито. Това съм убедена, че ще му допадне Wink
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Вечра се върна с мякакво ръководство за самостоятелно учене на немски или нещо такова за скромната сума от 12 лева.Направо  #Crazy.Не е ясно за какво му е,а на въпроса от къде са тези пари,отговорът беше ами спестих си ги.

Браво, чудесно, страхотно  Hug
Завиждам ти Али&Мели  bouquet

и моята 'убавичка спестява..., но да видим за каква щуротия ще да е...
Аз имам някои подозрения  Rolling Eyes

Merry - много интересни неща... пленена съм от лабораторията  Hug
Цитирай

Sofia

Ей,момичета ,съживи се темичката  Laughing.И аз мисля да украсявам уикенда, или по-точно в неделя. Не че съм в много коледно настроение, щот проблеми всеки ден, ама нали трябва малко позитивизъм  Peace.
Цитирай

Oslo

Вчера докато си чоплех тук и форума - обръщам се и...малкият изкарал елхата и я накичил вече Laughing , така че с украсата съм почти готова! То така е, като майка му не се сеща...
Проблем имам с подаръка за баткото, просто не иска нищо конкретно и не знам какво да правя. Може би ще го взема с мен като купуваме за малкия, за да си хареса нещо на място. Не знам кое е по-лесно - да вярват или вече да не вярват в дядо Коледа newsm78
Утре имат междуучилищно състезание по баскетбол, но за жалост няма да мога да отида, на работа съм Crying or Very sad
Цитирай

София

Мери имаш ли идея дали от този сайт имат доставка до БГ?Поразрових се,но милата ни родина не я открих.
Цитирай

София

Hug Hug Hug Hug Hug
Да ви нагледам само, аз вече съвсем като модерна свекърва го раздавам. Минавам бързо и не се задържам да не ме хванат на работа  Crazy Flutter Flutter hahaha
Шани нищо не казвам защото пътувах служебно - самолет- хотел-самолет-хотел-работа-къщи.
Ако щеш вярвай, но този път беше такова вихрено темпото, че съм направила цифром и словом 3 снимки от прозореца на хотела Tired.
Върнах се като изцеден лимон.
На всичко отгоре от вчера съм в болнични в къщи заради Лъчи. Не ми е боледувал от години, но този път ни шашна с висока температура-вирусче слава богу.
Подаръци не съм купувала, защото май ще караме Коледа извън България и ще купя нещата на място.
Али-Сън и Боби е на състезание в събота в ПЧМГ Peace
Утре ще украсявам с малкия джуджо Love
Цитирай

И аз се надявам да украсим тези почивни дни, но първо трябва да купим елхата.
Ние винаги сме били с по два подаръка- един от дядо Коледа и един от нас с тате  Crazy
Тая година дъщеря ми ми постави ребром въпроса за дядо Коледа. Отговорих й, че ако вярва, ще получи подарък от него, ако не вярва- не. Повече не ме попита, написа си писмото и ми го даде. Каза ми, че тази година пак е поръчала по- скъпия подарък от него, за да не си харчим ние парите.  Smile
И аз гледам разни сайтове- хич не ми се обикаля по магазините и се надявам всичко да намеря и поръчам по интернет.
Цитирай

Асеновград.

Smile здравейте момичета  bouquet , много ми е приятно да чета постингите ви ,макар рядко да го правя поради липса на време  newsm78 , но затова пък ми повдигате духа всеки път  35 - мерси ,за което!

много ми допаднаха идеите ви за коледни календари и листчета -томбола за дребни и полезни подаръчета  bouquet . .- че то в нашето презаситено време децата ни си позагубиха удоволствието и радостта от подаръци  Mr. Green

мили мами , пожелавам ви много усмихнати дни ,на вас и семействата ви! bouquet -поздрави  baloni
Цитирай

Bristol

Мери имаш ли идея дали от този сайт имат доставка до БГ?Поразрових се,но милата ни родина не я открих.
Виж в други сайтове дали няма възможност за доставка. Има ги и в http://ebay.co.uk/ , Weather Station and Solar Energy Science Project Lab. До колкото знам, доста хора в България вече пазаруват от там. Но имай в предвид, че ти трябват поне 2 седмици, за да пристигне.
Цитирай

Здравейте,момичета.
Искам да питам има ли деца от нашите,които ходят на английски на Британика на Плиска?
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Здравейте,момичета.
Искам да питам има ли деца от нашите,които ходят на английски на Британика на Плиска?

я, я... сподели, моля...
Моята е на Британика на Йерусалим. Какво са сгафили?
Цитирай

София

Виж в други сайтове дали няма възможност за доставка. Има ги и в http://ebay.co.uk/ , Weather Station and Solar Energy Science Project Lab. До колкото знам, доста хора в България вече пазаруват от там. Но имай в предвид, че ти трябват поне 2 седмици, за да пристигне.

Благодаря ти,но май няма да смея да рискувам.

Шани нИ ми завиждай,че като започне да философства спирка няма!

Момичета знаете ли някъде да продават хубави часовници като за петокласници  35,да не е много евтин и да не е много скъп.Нямам угодия,ей-й-й...
Цитирай

София

И нашата украса е вече готова, току що довършихме с Лъчи гирляндите. Цял ден цвърча и подскача наоколо, макар че накрая аз като типикъл свекърва минах след него да пооправя  Blush Blush Blush ужассс срам голям. Но се получи добре.
Али Мели направо искам да го копирам твоя Алекс и само за няколко седмици да го пейстна у нас. Всъщност и Боби си купува книги, но повечето са забавни - учебник така без нужда не ми се вярва да закупи.
И на мен ми е любопитно какво ще споделите за Британика. Шани само да спомена, че Оксиния се преместиха и вече с в блока срещу Кауфланд\ аз нали съм рекламен агент hahaha hahaha hahaha\
Цитирай

ЕХ,КАКВИ СТЕ ЛЮБОПИТНИ. 35

Интересува ме,които са ниво скай-2.Много родители бяха не доволни от начина на преподаване и от факта,че децата им скучаят.Е исках да видя,дали и други са на същото мнение.Аз забелязах,че сина пише по-малко отколкото миналата година,но той сега е толкова разсеян,че не знам в нас ли е причината.Днес например си загуби очилата.
Искам също да разбера,дали някой ходи с него в същата група.
Цитирай

Sofia

Добра вечер! Laughing Искам да пожелая успех на сътезанията утре ,на всички наборчета,които ще се явят. Нека след няколко дни всички да се похвалим с отлични резултати  bouquet.
 Хубав уикенд  Peace!
Цитирай

София

Добро утро момичета!
Къде се изгубихте?Темата е на "n"-та страница.
Явно сте запразнили от рано.
Хубав ден от мен! Hug

Цитирай

Sofia

Здравейте и от мен! Поглеждам темата , ама никой не пише , и аз да не съм досадна.Иначе въобще не сме запразнили.Имам за споделяне толкова неща , ама сега не ми се пишат негативни неща. Днес имаме родителска ,та ще видим какъв ще е развоят. Засега желая хубав ден на всички ,и много положителни емоции! Hug
Цитирай

София

Али-сън дано пък след днешната родителска среща негативните неща станат по-малко Peace
При нас е настанало временно затишие, не че кой знае колко се пише и се учи, готвим се за класни по БЕЛ и Мат и естествено чакаме вече ваканция.
Хайде девойки пишете - псахте ли на Дядо Коледа Wink какво си поръчаха децата?!
Цитирай

Пловдив

Привет и от мен Hug Как минаха състезанията, нищо не казвате?
Илияна в събота ще участва на състезание по български език. В същият ден в Пловдив се провежда и Коледното математическо състезание, но тя избра българския за разнообразие, пък да видим.
Техният клас тази година ще си разменят подаръци. Момичето което и се падна много ни улесни, като каза че много обича плюшки. Иначе за Коледа още нищо не съм и купила. Даже и идея си нямам още за подарък. Майки на момичета, споделете вие какво ще купувате?
Цитирай

Sofia

Lennyh , нашите негативи са всеки ден, предизвикани от 3-4 зрънца,които не могат да си надвият злобата.За съжаление родителите на едното са толкова безотговорни,че въобще не очаквам разрешаване на проблемите  Sad
 Салабашев мина ,представили сме се слабо. Сега в събота на Коледното очаквам по-добри резултати.
 Утре имаме състезание по плуване ,очакваме медал, но напоследък толкова му се насъбра,че не знам дали няма да блокира.
 Подаръци и ние ще разменяме, падна ни се момиченце,което обича да чете ,така че остана само да избера каква да е книжката.Та по този повод препоръчайте нещо интересно за 11 год. госпожица.Нещо,което го няма във всяка домашна библиотека.
 Иначе на класното по математика имаме 6, днес са им ги върнали.По БЕЛ дори не знам кога ще бъде.
Цитирай

Пловдив

Ali_sun  и в нашият клас зрънцата са толкова и от началото на годината не виждам никаква промяна, макар че много се говори и при психолог се ходи и т.н.

Относно книжките, виж това: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-426/id-22028/uchilishten-miuzikyl.html , мисля че има втора и трета част. Момичетата много го харесват това филмче, събират списания и  други.
Цитирай

София

Ali_sun дано се оправят нещата наистина, макар и по-бавно и постепенно.
Убедих се вече, че 5-ти клас определено си е значима промяна за децата и явно някои реагират неадекватно и крайно. Щом дори и нас не ни отминаха забележки за поведението в новото училище /а смятах, че одавна сме приключили с историите с мерене на ..../.
Поне при нас засега се уталожиха нещата, да се надяваме и при вас да има подобно развитие Peace
За Салабашев, чакаме резултати още - снощи не бяха излезли. В събота ще ходим на Коледното - Боби сам пожела да го запиша.
Бях говорила с една приятелка да запише Лъчи, и Боби като чу каза "Искам и аз"... та така.
И при нас ще има размяна на подаръци, на Боби се падна един съученик любител на футбола, купихме хубава топка. Кофтито е, че Боби ще пропусне Коледния купон, но няма как две хубавини на едно място.
Изобщо не съм имала време за Коледни подаръци  Sad, тази година съм извън всякакви организации Flutter
Цитирай

София

Здравейте момичета, и аз чета, но не пиша, защото много новини няма край нас. Тече си някак живота - с петокласника имам известни ядове с дисциплината - нищо драстично, но просто е участник в групата на говорещите и шаващите  Embarassed Всеки ден повтарям да внимава, за да му е по-лесен живота и той всеки ден ми казва: "Дооообрее, деее" с особено кисела физиономия и интонация. Не е лесно да си от мирните младежи явно.
Понакичили сме из къщи, в нашия квартал са докарали елхите - днес или утре ще купя, защото и аз нямам търпение  Smile

Ali&Meli, сдобихме се за Коледа с нещо като летяща фея за малката, купих и комар за племенника ми - много ти благодаря за идеята  Hug
Други подаръци не съм купувала освен поръчката за Дядо Коледа за детската градина - тоест отметнах леките, остават трудните подаръци.
Ali_sun, пиши след родителската среща и дано се кротнат вашите "зрънца".

Хубав и все така слънчев ден от мен!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Интересува ме,които са ниво скай-2.

Щерката е SKY 2. Тя пък е обратното... твърди, че сегашната им г-жа им давала страшно много за домашно. Аз, като строг родител, съвсем успешно забравих за род. среща и така и не се запознах с г-жата й, нито пък знам как се представя детето ми. Но ще отида някой ден до филиала, та да се запозная отблизко с положението.

Лени, не схванах защо Боби няма да има коледен купон?

... иначе нищо ново... Е, някаква случайна 6-ца по математика от днес, но тя е по-скоро изключение, отколкото правило  35
Не й се учи, мързи я... на мен ми тежи много това ранно ставане... Искам час по-скоро да дойде Коледа и да ги дам на нашите.
Никакви подаръци още не сме купили... Имам някакви идеи, но ако няма поведение, нищо не й се полага.

П.П: дребния иска куче-робот. Струва само около 120-130лв... И онзи ден ми казва: мамо, дай книжката (рекламка от Хиполенд) да си избера още неща за Коледа  ooooh!
Цитирай

София

П.П: дребния иска куче-робот. Струва само около 120-130лв... И онзи ден ми казва: мамо, дай книжката (рекламка от Хиполенд) да си избера още неща за Коледа  ooooh!

Алекс харесва и май иска същото.Направо се изумих.Мислих,че ще му се стори детско.
А аз съм му купила мухата.Прави ми впечатление,че тази година е по-детски ориентиран,като изключим микроскопа,който иска.
Ще видим кое ще бъде за РД и кое за Коледа.
Цитирай

София

Шани не омаловажавай труда на детето  Wink Wink Wink надали е случайна 6-цата по математика, дори си мисля че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината  Wink Wink Wink
А Бобси няма да може да присъства на коледния купон в тяхното училище, защото на 20 ще пътуваме, пък тържеството са си го планирали за 23. Така че ще остане без коледно тържество тази година в училище. Много скапано с тази ваканция до 4.01 - мислех си да отидем някъде след Нова година, но за 4 дни просто не си струва пътя. Затова преместихме пътуването от 20 до 27, пък за Нова година ще сме си в къщи.

Ali&Meli и Боби още се радва на съвсем детски неща Rolling Eyes това от една страна, от друга явно за някои неща си мисли, че е много голям.... Абе ни риби ни раци са точно на този етап.
Цитирай

София

Момичета, от къде да купя глина? Досега не съм купувала. Казали са им на Женския пазар, но ми е и далеч и гадно.
Има ли други места, където продават или някакъв заместител? Благодаря ви  bouquet
Цитирай

...нямам дом, но имам път!

Не ми хареса книжката Училищeн мюзикъл    разглеждах я наскоро, бях решена да накупувам разни подходящи за възрастта, но ме отстреляха с ..Оооо, нали знаеш, че такива книжки не чета, искам само енциклопедии  ooooh! Да ама той има почти всичко, което е излязло.
А на мен ми се иска да се увлече ... аз на неговата възраст бях изяла с кориците Винету, Синовете на великата мечка  и всичко на Салгари... Blush ееех...

В Хиполенд има повече достъпни  Mr. Green подаръци за момичета май ...
Лятото ми искаше джага и сериозно съм се замислила, а миналогодишния робот толкова бързо му омръзна и го запиля, че чак ми стана мъчно.

bib.bib, глина на женския пазар съм виждала само в края на работния ден...по земята...в изобилие, щеш нещеш си отнасяш с ботушите вкъщи  Wink ...
а сериозно - би могла да попиташ на Шипка 6 в художническите магазичета, ако не друго поне ще знаят да те упътят  bouquet
Цитирай

София

bib.bib на Кракра 26,  в участъка между Шипка и Царя има страхотен магазин за бои, глини, платна и всякакви художествени пособия
Ето ти и сайта им http://www.impresia.bg/about.html.
« Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 21:46 от Lennyh »
Цитирай

Sofia

Шани, поздравления за 6-тицата  Laughing.Да знаеш,че детето ти просто е започнало да вдява материала ,и ще се представя добре.
 Мина родителската ,2 часа и кусур. За пореден път се убеждавам на какви свестни учителки сме попаднали. Няколко деца / и въпросните зрънца,разбира се/, се бяха домъкнали с майките си на родителската. Г-жата остана очудена,но наблегна яко на поведението им, като ги гледаше непрекъснато. Развръзката за нас - с едната майка говорих, тя,разбира се и идея си нямаше за постъпките на детето и.А то дори в първия момент каза ,че лъжа !После омекна. Другата майка 3 пъти каза,че съм объркала училището на детето ми  Shocked. Като казах на мъжо ,той се смее и вика "Защо не и каза,че май тя е объркала училището детето и!" 35
 Събираме пари за подарък на класната , та какво бихте препоръчали  newsm78? Направо идея си нямам. Вие подаръци ще купувате ли?
 Дано всичко се оправи!Хубав ден на всички  Hug.
Цитирай

София

Лени и Мила, благодаря ви  bouquet!
Цитирай

Sofia

Момичета ,забравих да попитам нещо.Т.к. другият петък ще имаме карнавал на професиите,  моя си е избрал да е...инжинер  Shocked. Как аджаба да го облеча?  newsm78 Приемам всякакви идеи!
 Щели да му сложат бюро,стол,че даже и лампа...
Цитирай

Baile Átha Cliath

Здравейте и от мен  Hug Отдавна не съм писала, но и при нас нищо ново. Ще празнуват Нова Година на 19 декември,даже си събраха по 5лв за куверт.   Записан е за състезанието в събота, бабата ни ( второто ми свеки), е бивша математичка...тя си се занимава с него, каза,че  е доволна. Иначе снощи ми вдигна температура, което е необичайно за него, днес го оставих в нас, но имаше контролно по БЕЛ и реши да отиде само за него, училището ни е близко. После ще го заведа на лекар. Утре е първото класно-по математика.
За подаръците-поръчах ги от един немски сайт, и за рождения ден, който е в понеделник, и за Коледа. Поръчах му голяма кутия с фокуси и малка хим. лаборатория с микроскоп и т.н. Да видим дали ще му харесат.
Оценките---по всичко се справя, има основно шестици, само по английски има три петици, явно ще има пет и за срока. Уж помагам, уж ходи и допълнително  в Центъра за Работа с Деца...но аз не съм притеснена, поне засега.
Цитирай

Асеновград.

Smile привет и от мен ,майчета!

и при нас предстоят класни скоро -да видим как ще се представи девойката  newsm78 . - а тя на всичко отгоре реши да си поръча от Дядо Коледа - БЕБЕ АМОРЕ  35 35 35 - още не мога да го повярвам, затова ви го и пиша . Smile -девойката, дето е на път да си епилира краката, дето носи като моят сутиен, и която е фенка на техниката и  -още не мога да го проумея . - но както виждам и при вашите деца има подобни "вдетинителни " прояви . hahaha -милите ни деца - да са ни здрави, че и ние покрай тях .  bouquet
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

дори си мисля че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината 

ох, чул те Господ  Laughing Ма не ми се вярва...

Шани, поздравления за 6-тицата  :

Мерси, да ви се връща  Hug

колкото до вдетиняването... снощи имаХ глупостта да помъкна децата с мен на пазар. И щерката като се тръшна за кукла Барби  в Билла... в чудо се видях, ви казвам  ooooh! Цяла вечер с малкия си играха с кукли. Чак и той се тръшка и иска да му купя нова и хубава русалка   ooooh! ooooh!

МерСедес - как е детето. Вирусче ли сте си лепнали?
monikam_1 - ма и сутиенче ли си имате вече? Браво  Peace
Ali_sun - тежка задачка имате... Мисля, че е добре откъм физиономия да го докарате  Thinking, щот; атрибутите са ви осигурени  Smile
bib.bib - нека и аз се включа... Глина се продава във всеки супермаркет. Има в Билла, има във Фантастико и т.н.

Поздравииииииииии  Hug
Цитирай

София

дори си мисля че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината 

ох, чул те Господ  Laughing Ма не ми се вярва...

Повечко и вярвай!

Къде продават глина във Билла и Фантастико?
Цитирай

Асеновград.

глина аз купувам от МЕТРО -имат хубава, два вида -бяла и кафява .
Цитирай

Baile Átha Cliath

Оказа се ,че на нашия му е зачервено гърлото Thinking
Баща му ми се обади, той в момента е в Германия и пътува насам, че му купил онова смешното нещо,дето го рекламират по Джетикс-нещо като камера, на рекламата един татко си  гледаше оредялата коса и директно предаваше на ТВ.то. Направо паднах като ми каза какво е харесал, а и цената ме шокира...мъжка му работа, все скъпи играчки купува ooooh!
Цитирай

Bristol

Направо паднах като ми каза какво е харесал, а и цената ме шокира...мъжка му работа, все скъпи играчки купува ooooh!
Те, татковците, като пазаруват подаръци за синовете и за себе си мислят  Twisted Evil
Цитирай

Baile Átha Cliath

О да, в това отдавна съм се убедила, все едни неща им купува...ако му кажа да ми даде пари да  купя нещо друго сигурно ще се опъне, обаче щом е за децата и са играчки..... Thinking
Цитирай

София

Али ето ти един инженер  bowuu,ама идея нямам как да се облече синчето ти.Ще помисля,пък може да измисля...
Аз да се похваля съм готова с подаръците и за РД и за Коледа
  bowuu bowuu bowuu.
Това за Алекс,сега продължавам с Мели.При нея съм стигнала до пералня и чичо Доктор,продължавам нататък,може би и някаква кукла,която да лекува...
Пак изпуснах шестицата на Шани,беж назад да чета....,браво Шани по каквото и да е.И не подецнявай детето,ако обичаш!
Цитирай

София

Като гледам, ударили сте го но коледни приготовления, поугасна темичката, но аз ще я побутна Smile
Да се похваля, Яна е на първо място в кулинарния конкурс в училище. Правихме "прищипнати соленки". Много съм горда.За пръв път и аз като белите мами да имам време да обърна внимание на детето си. Иначе от работа все не съм в час. Някога и мама беше така. Тогава си казвах, че винаги ще имам време за моите деца, но то не се оказа толкова лесно. НО сега , когато най-после осъществявам добрите си намерения, установявам колко е хубаво и приятно.
Готови сме с коледните приготовления остава само да увия подаръците. Иначе у нас сме украсени още от края на ноевмри. Тази година ще правим и много коледни сладки, но чакам Яна да поприключи с учебния процес.
Утре ни е класното по математика, вече два пъти се отлага, крайно време е да приключат с него. Иначе имаме коледни шестици по информатика. Този път нямам нищо против, и без това в това училище шестицата е равна на осмица и тру-у-дно се изкарва.
Не изтървахме ли рождените дни на едни много важни деца?!
Цитирай

София

Честит Рожден ден на Алекс, Александър, Мартина и Мартин / малко предварително/ Мили Мами, и вие да сте много щастливи покрай вашите слънца bouquet bouquet Hug
« Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 15:00 от ЕлиЯна »
Цитирай

София

Ехееее момичета колко празници сме пропуснали наистина!

Честит рожден ден на Алекс, Александър, Мартина и Мартин!!!

Живи и здрави да са децата!!!
Много късмет и много успехи през цялата година да ги съпътстват!!!
Много усмивки и щастливи мигове!!!

Честита радост и на вас мили момичета, дано имаме повод един ден да се гордеем с децата си!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

ЧРД, на нашите декемврийски рожденици!

Да растят в здраве, щастие и да не бъдат непоносими тийн-ове   Very Happy
Цитирай

Пловдив

Честит рожден ден на рождениците! Много здраве, щастие и сбъднати мечти! newsm42
Цитирай

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ВЕЧЕ ПОРАСНАЛИ ДЕЦА.ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ .ДА ИМАТ ПОВЕЧЕ КЪСМЕТ В ЖИВОТА.
Цитирай

Мили дами, Мартина вчера навърши 11 год., да ви почерпя

Тържеството беше в заведение, без родители и без аниматори, за първа година. Децата бяха много доволни, аз също. Подаръкът беше козметични процедури. За Нова Година не сме измислили още.

Искам да поздравя и другите деца, които празнуваха рождените си дни, да са живи, здрави и много обичани.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРТИ, КОЙТО ПРАЗНУВА ДНЕС, МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ МУ ПОЖЕЛАВАМ!

ЕлиЯна, във връзка с кулинарните ви изяви препоръчвам Английски коледен кекс  - правих го миналата година, правихме и сладки, които Марти изряза и украси - рецептата пак е от форума.

Марта е много натоварена в училище, не мога да разбера мотивите на г-жата им по математика за домашни от по 100 задачи, обикновено за ден, два. На род.среща беше споменала, че иска да са пружинки, хмм..... Скептична съм към подобни неща, съгласна съм думите на математика на някои от вашите деца /не помня кой/, че от много решаване на задачи мозъкът блокира.
Радост, аз също реших, че съботните мат.състезания ни натоварват и изяждат времето за почивка, но по някакво недоразумение сме участвали  на почти всички. Но за втория срок няма да е така вече.

СтелиЯни, браво за помощника.

Това за подаръците от бащи май е вярно, че купуват играчки и на себе си - Мартина така има писта и джип с дистанционно - пистата е почти неизползвана, а джипът е много кратно модифициран от таткото, така да се каже тунингован, само дето го изпуснах последния път като прибирах играчките и не е ясно дали ще запали следващия път 35
Цитирай

Sofia

Честито и от мен на всички празнували и празнуващи  Laughing. Пожелавам на всички дечица и техните родители ,най вече здраве , и всичкото щастие на света  bouquet!
 При нас всичко е по старо му, проблемите с децата си ги имаме, и така. Почти привърших с подаръците ,но ме стегна бъбречна криза,та хич не съм настроена празнично.
 На всички ви желая чудесен ден и много хубави неща  Hug!
Цитирай

Baile Átha Cliath

Ето почерпка и от нас, а на останалите рожденици искам да пожелая да са много здрави, да жънат успехи и много късмет Hug
Нашето парти си беше вчера, в нас, бяха десетина дечица, мисля,че им беше весело, после може да пусна и снимки,още не съм ги свалила от фотоапарата.
Цитирай

Бургас

Здравейте, темичката живнала малко гледам!
Първо искам да поздравя с малко закъснение, но от сърце всички рожденички и рожденици. Нека бъдат живи и здрави и да доживеят до дълбоки старини!  bouquet bouquet bouquet
Излязоха резултатите от коледното математическо състезание от събота и-и-и, да ви се похваля - моето гардже е на първо място. Много сме радостни пак.
Лина_Д, има го това силно натоварване, и на Гери и идва много, още повече че математичката им е класна и имам чувстото че от тях изисква още повече. Но пък забелязах нещо друго, което е в плюс на всичкото това. Госпожата им дава домашаната от 100 задачи за след 2 дни да кажем и ако са останали задачи които някой не е решил поради някаква си причина дава още един ден да се дорешат. Чувала съм че в по-горните класове или си ги решаваш или ако не - получаваш слаба оценка. В тази връзка изминалите 2 седмици падна наистина голямо решаване, бяхме се включили двамата с баща й, и майка ми. Това го казвам без да преувеличавам изобщо. Бяхме си разпределили задачите да ги огледаме предварително, поне да имаме представа за какво става въпрос когато детето започне да ги решава с цел да го насочим, а да не си губи времето. Доста напрегнато беше, но за радост нещата вървят към ваканция. Сега в понеделник ни педстои класната по математика и после почивка.
Организирали са си коледно парти в Караоке, с размяна на подаръци разбира се.
Та това е за сега от нас!
До скоро!
Цитирай

Варна

Моят МАРТИ има днес рожден ден и искам да ви почерпя
Благодаря на всички за пожеланията  Hug.
А на останалите рожденици ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО И ДА НОСЯТ МНОГО РАДОСТ НА НАС РОДИТЕЛИТЕ  newsm59
« Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 11:27 от dolores »
Цитирай

София

Момичета сърдечно благодаря за пожеланията!  Hug
На всички останали рожденици пожелавам да са здрави,весели и усмихнати и да създават само положителни емоции на родителите си!
 bouquet

Почерпете се за здравето на моя син:

РД отпразнувахме в Приказка без Край.Детето беше много щастливо,получи много подаръци.Аз също останах с добри впечатления,като изключим една забележка.
Вечерта парти с бабите,а аз бях на предела на силите си.
Сега съм в къщи с Мели,която кашля и се моля да се оправи,че в петък ще идва дядо Коледа в градината.

Цитирай

с/у ОколоМръсТното

ееееееееее, бе срама нямате ли... Едвам събираме сили за поредното парче тоЛта вече  35 Станахме квадратни  Laughing

Мммм, много вкусни парчета  chef Да са ви живи и здрави дечицата  Hug

lina d, извини любопитството ми, но каки точно козметични процедури си направи дъщеря ти? Че нали и моята е колкот' нея, а за сега не сме се докосвали до козметик. Викам, да не изоставаме нещо... знам ли... да не вземат да я подиграват?  Rolling Eyes
Цитирай

Bristol

Ехе, много рожденници!!! Да са живи и здрави, много късмет и по-малко ядове за мама и тате Wink
lina d, бащите са ни по-големите деца  Crazy И аз съм любопитна, какви са тези процедури  Flutter
Ali&Meli, моята щерка също не е във форма. Два дни поддържа температура над 39 градуса  ooooh! Вчера изпуснахме коледното представление в градината й  Rolling Eyes Утре пък имат коледно парти с Дядо Коледа, дано да се стабилизира до тогава!
Цитирай

Процедурите са скромни, вие какво помислихте. Заведох я да й оформят веждите, съотв.бях обещала маникюр с рисунки. Това е.
Нейна приятелка е имала и подарък педикюр, но е рожденичка лятото, така че това ми се размина.

Шани, много ли ти дойдоха почерпките 35

Pagocт, честито за първото място!

Цитирай

Варна

Забравих да похваля моят рожденик на Коледното състезание по математика е с 46 точки, на 23 позиция в класирането. Много съм доволна от резултата. Peace
Цитирай

Sofia

dolores ,честито !
 В София резултатите при 5-ти клас са много слаби.Ние сме с 25 т., по точки сме на 15-то място, а иначе има 26 дечица преди нас.
Цитирай

Baile Átha Cliath

и МОЯ СЕ ИЗЛОЖИ ТОЗИ ПЪТ, ОБИКНОВЕНО Е В ЧЕЛНАТА ПЕТИЦА, А ТОЗИ ПЪТ Е САМО СЪС 27 ТОЧКИ, И Е НА 18 МЯСТО НЯКЪДЕ. ОБАЧЕ НЯМА ПЪРВО МЯСТО , МАКСИМУМ ТОЧКИ ИМА ДЕТЕ ОТ ТЯХНИЯ КЛАС -51 ТОЧКИ, КЛАСИРАНО Е НА ВТОРО МЯСТО, МНОГО СТРАННИ СА ИМ ПРАВИЛАТА, НЕ СА МУ СТИГНАЛИ ТОЧКИ ЗА ПЪРВО МЯСТО, А НЯМА ДЕТЕ С ПО-ВИСОК РЕЗУЛТАТ..ИЗЛАГАЦИЯТА Е ПЪЛНА Sad
Цитирай

Пловдив

Къде си проверихте резултатите, че моята четвъртокласничка също беше на състезание? Има ли ги качени в интенет?
Не знам къде да проверя и за състезанието по български език, където Илияна участва.
Цитирай

Baile Átha Cliath

В училище имаше изнесени резултати Peace
Цитирай

Sofia

Къде си проверихте резултатите, че моята четвъртокласничка също беше на състезание? Има ли ги качени в интенет?
В темата за математическите турнири ,пловдивските майки коментираха,че няма резултати в нет-а. Една от майките беше поела ангажимента да провери в училището на детето и ,където са излязли резултатите.
Цитирай

София

Привет девойки,
Ali_sun не се е представило зле момчето ти Peace, Боби е с 21 точки, но честно казано аз съм доволна. Не за друго, а защото предните седмици се явяваха на други състезания и за това не знаеше, а сам пожела да се включи. За мен това е в графата "опит" и се радвам, че има желание. Явно не е бил особено съсредоточен Wink, коет не е изненада мече са доста изморени децата.
Малкия пък има 32 точки, което също като място и хора пред него не е върховно класиране, но мен ме радва защото той изобщо няма абсолютно никаква подготовка и специални занимания. Явно ще е добре да поработя и с него има данни Smile
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Привет и от мен  Hug
Като приключите с математиката, ми свирнете  35 35
Да дойда и аз нещо да кажа  Laughing

bouquet bouquet
Цитирай

Sofia

Хайде , Шании, казвай  Laughing !Ние с математиката може и никога да не свършим, ама и от други теми се интересуваме!  Wink

Lennyh ,май си много права ! Сега,като се замисля ,че с математика се занимава 4 часа седмично в у-ще , и 2 ч. в събота в СМГ,направо си е постижение.Домашните си ги пишем в час,защото изрешава всичко бързо, а за упражнения в къщи - и дума не може да става.Ако успея да се преборя с 4-5 задачи за седмицата - съм герой! А и май наистина вече е доста изморен. Днес,например е излязъл в 7 сутринта , и още не се е прибрал!
Цитирай

София

Мамета, в тази темичка всички сте много симпатични: такива едни загрижени и отзивчиви. Аз нямам много време да чета всичко и да се включвам, защото съм затрупана с работа и деца (имам си ги три в къщи), ама от време на време поглеждам темичката, защото от вас научавам разни интересни неща какво става в училището и класа на синът ми, а и изобщо в страната на чудесата на петокласниците. Моят петокласник е избрал своя път в живота – ще става изобретател, но неговите изобретения ще са екологични изобретения, които ще са от полза за хората. Той е добро дете, ама откакто е проговорил все се питаме дали наистина е много умен или си е просто "куку", та за по-сигурно го пратихме в СМГ.  Hug
Какво става в училище нищо не ми казва, гледа отнесено и току изръси някакъв въпрос, който ме хвърля в шок, или реши да сподели някаква математическа теория, който той си измислил. За мое учудване, госпожата му казала, че теорията му за признаци за делимост на 512 и 318 е вярна,  #Crazy ама те нямало да смятат с такива големи числа.
За една от теориите му обаче и аз съм убедена, че наистина е прав. Тя гласи: „Когато броят на децата е по-голям от броя на родителите, на родителите им е трудно”. Аналогично на друга негова теорема: „ задачата е трудна, когато броят на неизвестните е по-голям от броя на уравненията”. За справка – на коледното състезание последната задача била много лесна, защото броят на уравненията бил равен на броя на неизвестните - 5 уравнения с 5 неизвестни.  #Crazy
Та хубаво, че сте вие, защото аз основно съм ангажирана с брата на изобретателя, който е 7-ми клас и за него математиката е не просто „тера инкогнита”, тя е направо „табу”!!! Crying or Very sad Какво да се прави, децата не са еднакви. Та в тази връзка дребният и по-малката му сестричка са оставени почти на самотек (добре, че поне тя е супер оправна и амбициозна, за разлика от братята си). Резултатът е - две тройки по история, ("Аз няма да ставам учител по история, аз ще ставам изобретател"), четворки по български, стабилни добри резултати по математика с тенденция към подобряване (от традиционно "във вторите 15" на състезанията вече се добрахме до "първите петнадесет", дори първите десет), но най-добър е станал по плуване  Smile Как не, като учи само по математика и евентуално по човекът и природата и после – дим да го няма се изнизва тихомълком към басейна, за да се спаси от учене.  #2gunfire
По път за училището взех нещо да му обяснявам за обстоятелствени пояснения и допълнения, ама като го питах - разбра ли сега, той ми отговори: „Мамооо…, знаеш ли, че въжето на този кран е равно на 4 пъти височината му" newsm78. Иначе госпожата по математика каза, че е много доволна - много добре мислел, както и госпожата по плуване - тя даже е още по-доволна и щяла да го праща на състезания.  Shocked
Весели празници на всички мами на петокласници и непетокласници и техните дечица, ако не се чуем дотогава пак. Hug

Цитирай

София

Да дойда и аз нещо да кажа  Laughing
Ако другите не те слушат - кажи на мен. Аз съм встрани от математиката  Mr. Green
Много със закъснение искам да честитя на всички деца, които са били рожденници, докато не съм писала!
Желая им двойни подаръци от Дядо Коледа и спокойни родители  Hug
Имате ли си вече елхи в къщи - докъде сте с отпуските, пътуванията, подаръците и украсите? В същия ред да се отчета и аз - елхата е готова и украсена от миналия уикенд, но от мен и дреби, петокласно участие не е имало. Замисляме самостоятелно пътуваме с мъжа ми - страх ме е дори да се похваля, ще е за сефте от много време, стискайте палци. С подаръците съм готова - успях някак да измисля по нещо за всеки, но още не съм опаковала почти нищо. ЧЕта ви с умиление относно сладките и коледните кейкове. Аз не правя сладки и тестени неща - отнема ми много време, а не са на голяма почит в къщи и някак и на мен не ми е слабост - беше, но като бях дете. Гледам да я карам по практично, защото домакинстването така и не ме привлече  Embarassed, а пусто много време отнема. Но обичам и да гледам сладки красоти и да ги хапвам  Laughing

Радвам се за всички, които имате добри резултати на състезанията по м********а. Надявам се един ден да разбера какви са резултатите на сина ми, които не са качени в нет-а. Или не ми ги казва, или не му ги казват  newsm78 Дотук иронично, но съм доволна, че свикна и ходи без да се притеснява - миналата година колкото и да ес правеше на мъж, излизаше по-уморен и стреснат.
Не искам да се хваля, че май малко се поуспокои откъм дисциплина - дано не ми се струва, а да има такава тенденция.
Желая ви спокойна вечер и оставам с молба да пишете повече. Когато има какво да чета, поне на мен ми идва и ищах да пиша - не знам как идва при вас мотивацията да драснете тук  Love
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Hug Hug Hug
аз вече почвам да я мразя органически тази математика...
дори снощи се скарахме с 1/2-рата заради една задачка на щерката и тя се разрева... Отказа да НИ занимава с нейната математика.
Но задачата е от учебника (на Анубис) и е доста сложна. Чиста геометрия  ooooh! Щерката не я разбра въобще.
Иначе има 5 и половина на класно по л-ра. Доволна съм, макар, че само по отговори а), б), в) и т.н нищо не мога да се ориентирам.
Не иска да учи... Прави си каквото си иска, но не и да си чете уроците. Ще празнуват на 23.12 в Арена. Ще си разменят подаръци до 5лв.
Елха имаме, но не и подаръците за под нея. Все още умувам какво да й купя  Thinking

mamamilk - пишеш увлекателно. По-често се включвай  Hug
bib.bib - и аз не съм майстор-сладкар. при това изобилие на пазара, как да навия ръкави и да си губя времето в кухнята  Mad

Браво на математиците ви  Hug радвам се за вас и за тях  bouquet
Цитирай

Sofia

Здравейте!Много се радвам,че темичката живна  Laughing. Ние и елха имаме ,и подаръците купих/не са опаковани още/. Иначе при нас нещата вучилище уж се стабилизараха /явно родителската оказа нужния ефект/.Ние ще празнуваме на 23-ти, в стаята след часовете.Подаръците ни са до 10 лв., и добре ,че ни се падна девойка,която обожава да чете  Laughing.
 Иначе съм поела ангажимент за подарък на класната,който не знам кога ще купя т.к.малкият е в къщи. Той има алергична астма и сега седи с един хрип ,чакам да го изкашля.Докторката каза,че до понеделник трябва да е свежарка ,тогава ще е неговото тържество.
 Днес е прословутият карнавал на професииите. Заредих синковеца с цяла папка скици и оризова хартия. Дано се представи добре.
 Шани , и ние сме същите - въобще не четем. Всичко си учим в клас /даже и домашните пишем там/.На всичкото отгоре ,непрекъснато се хвали пред учителките как изобщо не учи  Crazy
 Да са живи и здрави , и нека Дядо Коледа изпълни всички желания  Hug.
Цитирай

Привет,момичета.
Много ви се радвам,когато пишете.Честито на математиците.На нас това не ни е силната дисциплина.
Цветан постоянно повтаря,че го влече историята.С българския сме зле,а лошото е че и аз не мога да му помагам.
Във вторник ще имат Коледно купонясване с размяна на подаръци на стойност до 15лева.Ние ще подаряваме на момиче,но не знае на кое.
Цитирай

Варна

Днес е нашето Коледно парти в дискотека Алиби. Решиха и да си разменят до 10 лева подаръче, като всяко дете изтеглило билетче на кого трябва да купи подарък. На нас ни се падна да купим подарък на госпожица.
Марти вече е настроен ваканционно и няма търпение да мине и утрешния ден в училище.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ И ХУБАВО ДА СИ ОТДЪХНАТ НАШИТЕ ДЕЦА ПРЕЗ ВАКАНЦИЯТА
Цитирай

На брега на Егейско море

Hug Hug Hug
аз вече почвам да я мразя органически тази математика...
дори снощи се скарахме с 1/2-рата заради една задачка на щерката и тя се разрева... Отказа да НИ занимава с нейната математика.
Но задачата е от учебника (на Анубис) и е доста сложна. Чиста геометрия  ooooh! Щерката не я разбра въобще.

Абсолютно същият проблем имаме и ние със синчето.Нашата математика също е на Анубис,в момента учи геометрия.Лице на трапец.Незнам,нищо почти не вдява от математиката и това си е!На последния тест имаме 2-ка.Накарах детето да пита госпожата,ако може да му обясни по-простичко за намиране на лицето на геометричните фигури,но тя го е отрязала с думите:''Да си слушал в час!''
Искренно се възхищавам на математиците в темата bouquetПожелавам им да се изкачват все по-нагоре в успехите си Hug
Цитирай

Baile Átha Cliath

Evana , и на мен математиката не ми е силната страна, страшни проблеми съм имала в училище, особено в 9-10 клас. Тъй че не се тормози-на някои им се удава, на други-не. Аз съм по езиците Very Happy
Цитирай

На брега на Егейско море

Ох,незнам защо два пъти ми излезе публикацията.Извинявам се!
Мерцедес,права си,но ако караме така,ще остава на поправителен. Tired
Цитирай

Baile Átha Cliath

Да, аз при успех на 5.20 в 9 клас бях на поправителен по математика, по-точно по алгебра Sad. Имах "страшна " госпожа, която уби  всичко в мен, за щастие по геометрия  бях доста добре и там не можа да ме пореже, по-ниска оценка  от 5 не можа да ми сложи.
Ако искаш потърси  учител,  или някой, който да му помага.
Аз това съм го прехвърлила на едната баба, баща му също може да му помага.
Аз ще помагам по хуманитарните науки Peace
Цитирай

Oslo

МерСедес   - всеки път като гледам снимката в подписа ти ми минава 1 мисъл и не мога да се сдържа... твоите синове поразително приличат на моите - и визуално, и като излъчване. Големият - по-тъмен, сериозен, с вид и държание на малък професор, а джуджо - рус, бял и вечно безгрижно ухилен като тиквичка Very Happy Сори за спама..
По темата - учителката ни по математика се разболя и след дълго отсъствие назначиха нова на мястото и. Усещам, че любовта към математиката на Янис бавно, но сигурно се изпарява заради нейните методи на преподаване и държанието и. Налага се да му обяснявам материала, защото не разбира добре в час, не учи с желание както преди, намали успеха по предмета...абе промяната е очевадна... Много ме е яд, защото математиката и английския до сега му носеха наистина удоволствие, сега остана само езикът Sad.
Цитирай

Sofia

Момичета, искам да пожелая весели празници на всички.Много здраве,щастие , и разбира се-прекрасни подаръци!Бъдете безкрайно обичани от всички около вас  Hug.
На чудесните ни 5-токласници желая весела ваканция и безрой изненади  Laughing!
  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Baile Átha Cliath

МерСедес   - всеки път като гледам снимката в подписа ти ми минава 1 мисъл и не мога да се сдържа... твоите синове поразително приличат на моите - и визуално, и като излъчване. Големият - по-тъмен, сериозен, с вид и държание на малък професор, а джуджо - рус, бял и вечно безгрижно ухилен като тиквичка Very Happy Сори за спама..

Hug Hug Hug
Точно такива са двамата разбойници, Крачун и Малчо 35. Много са различни визуално, макар че ако ги видиш на тази снимка може и да ги объркаш http://images21.snimka.bg/004055783.jpg Много са различни и като темперамент, това дребното ни стопява лагерите на цялото семейство ooooh!
Цитирай

Дядо Коледа да не ви забрави
и под елхата да изсипе камари,
от подаръци желани,с много любов избрани
и после тихичко да отлети,
а на утрото,когато се събудиш ти,
само смях да чуват твоите уши,а сърцето от щастие да трепти.

ВЕСЕЛА КОЛЕДА,МОМИЧЕТА.
Цитирай

Пловдив

Честит празник на всички!
Пожелавам ви здраве, защото е най-ценното
и безкористна обич, защото тя дава сили за преодоляване
и най-тежките препятствия!

Ваканцията си тече, вие как сте? Аз в последният момент реших какво да купя на децата. Под елхата намериха игри туистър и монополи. За всяка книжка. Отделно и за двете-нов монитор за детската. Много са доволни.
Цитирай

София

Милички мои влизам само за малко, за да ви пожелая от все сърце най-прекрасната Новогодишна нощ и най-веселото прекарване!!!
Бъдете здрави, влюбени и щастливи!!!
Нека всяка ваша мечта дори и най-смелата стане реалност през новата 2009-та година.
 Hug Hug Hug Hug Hug От сърце и много ще пиша след празниците Peace
Цитирай

София

Честита Нова 2009 година!
Нека Новата година  донесе много здраве, щастие, късмет и успехи на нашите петокласници и техните семейства!

Цитирай

Baile Átha Cliath

Късмет, успехи и много щастие на всички през Новата 2009 Година !!!
Цитирай

Бургас

Честита нова 2009 година!
Нека бъде много здрава и успешна за всички!   
Цитирай

София

Да ни е Честита Новата Година!!!!
Нека е мирна и плодородна, нека е спокойна и весела!!!
За нас и близките ни пожелавам да сме здрави преди всичко, да имаме поводи да се усмихваме по-често и в джоба ни да има достатъчно!!!
На милите ни 5-то класници пожелавам да е успешна годината, да им донесе нови знания и много весели и незабравими мигове!
Цитирай

Sofia

Честита нова година и от нас! Да сме живи и здрви, да има безброй поводи за радост, и най-вече - всеки да постигне това,коета не е успял през изминалата година  bouquet
 На дечицата ни желая много весели игри и сбъдване на всички техни мечти! Hug
Цитирай

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!
Цитирай

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ДА ИМА.
момичета 10 дена,моя спа и вчера се сети,че трябвало да прави дълго домашно по ЧП.
Питам аз защо сега бе,а той искал да си почине #Crazy.Отново се започва,че като отпуснах един глас,сигурно целия блок ме е чул.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

ЧНГ, 2009!
Сурва весела година, до година, до амина! Здраве, щастие и рози, виното - в двойни дози, бесен секс във всички пози, пожелаваме на Вас, от Дядо Мраз!

Бъдете здрави и щастливи, мили мацки  Hug
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Бях позагубила време за темичката на петокласниците-то празници ,то работа ,то тичане след малкия палавник.
Ето сега ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ ВАС,ПРЕКРАСНИ ДАМИ

Дано новата 2009-та донесе на нашите ученици само весели мигове и истински приятели.Повечко шестици и по малко домашни Mr. Green
Цитирай

Честита Нова Година и от мен!
На децата пожелавам здраве, много игри и да им е интересно в училище, а на майките- повече спокойствие и усмивки.
Дъщеря ми имаше 16 дни ваканция, които буквално проспа. Оставих я да не се занимава с нищо, но от днес смятам да я натоварвам допълнително. Остава още малко до края на срока и тези 2 седмици ще имат много тестове.
Лека седмица на всички!
Цитирай

София

Здравейте момичета! Много отдавна не съм влизала, но...
Честита Нова 2009 Година на всички!
Най- вече да сте живи и здрави, вие и семействата ви, останалото ще се нареди!
Зачетох малко назад темата за математиката.
Малко ме е срам Embarassed, но ще си призная, че любимият ми предмет в училище беше математиката!
И сега децата ми, когато ги домръзва да ми кажат, че нещо не са разбрали и не могат по математика, направо не знам какво ми става #Cussing out.
Последните 4 дена от ваканцията им извадих душичките с решаване на задачи и поредните обяснения, колко много математика има в живота окло нас.
Имам основания да смятам, че постигнах известен успех. Дано!
Цитирай

София

Честита Нова Година!

Бъдете здрави,щастливи и усмихнати!Радвайте се на успехите на децата си!
Цитирай

Пловдив

Честита нова година и от мен! Много здраве и успехи!

Да ви попитам знаете ли оценките от сиповете  къде се нанасят и влияят ли върху останалите оценки?
Цитирай

Sofia

Здравейте и от мен  Laughing!Свършиха празниците,ваканцията и живота продължава...При нас вече оформят оценките за срока.За 2 дни имаме 5 оценки , и вече почти по всичко сме оформени. Чакат ни 2 контролни, по математика и английски,които почти няма да повлияят на срочната оценка/ако не са много слаби ,разбира се/, и класното по БЕЛ. Оказва се ,че преразказите са ни слаба страна/всичко,което обяснявах м.г. е забравено/, и сега ни чака седмицата на преразказите.
mili.m, ние нямаме СИП, а само ЗИП , и идея си нямам как влияе и къде се пише.
 Успешно завършване на срока на всички петокласници ,и хубава седмица на вас,момичета! Hug
Цитирай

Бургас

Честита Нова година!
Едва сега откривам темата,но ще я следя с интерес,тъй като и аз съм с петокласник у дома.
Цитирай

София

Добро утро и от мен!

За съжаление празниците отминаха и животът продължава.Класното ни по математика беше още преди Коледа,а днес е по литература.На въпроса ми няма ли да учиш,отговорът беше аз си знам.Ще видим колко знае.Цяла ваканция си почива и не съм го тормозила с учене.Днес има и тест по физическо.
Не зная до кога ще ги оформят,сега погледнах,че междусрочната вакнция е от 29.01.
За СИП-овете,в нашето училище положението е малко по-различно.При нас СИП-а е Немски и учат география на немски и си е отделен предмет,с отделен преподавател и оценки.
Успешен ден! Hug
Цитирай

София

И при нас класното по български предстои. Лично мен винаги ме притеснява БЕЛ, защото това е засега единственото съществено слабо място на Боби. През ваканцията нямаха никакъв шанс да учат. Което ме подсеща, че трябва да ви пусна снимки и кратко разказче за Италианската ни Коледа.
Започвам между другото сериозно да обмислям от догодина някакъв курс по БЕЛ за Боби, а ако не е достатъчно в 7-ми клас евентуално и уроци.
Всъщност изобщо не сме все още наясно с бъдещите си желания и амбиции, но при всички случаи кандидатстването в 7-ми клас е повод да се повиши нивото по БЕЛ / в нашия случай си е задължително поне/. Вие мислили ли сте по темата?
Проучвали ли сте школи?
Изобщо макар и да е рано можем да поразнищим темата Laughing, ако не сте против.
Цитирай

Sofia

Лени,аз мислех в края на 4 клас,но сегешната ни учителка ми се струва много читава.Засега разчитам на подготовката в училище. Ние по бълг.език сме супер. Пишем правилно ,правописни грешки на допускаме , с граматиката също сме добре/засега открих само едно неизяснено нещо,което г-жата вече е обяснила/.Мен ме притесняват писмените упражнения. Устно по литература е супер, говори,разсъждава , и всичко.Седнем ли да пишем-оплитаме се като пате в калчища.То са повторения,преминаване от едно време в друго ,дълги,губещи смисъла си изречения...Говорил е с класната ,т.г. да го изпрати на олимпиада по БЕЛ, та се надявам там да видя реално нивото му.
 Ние окончателно сме се насочили към СМГ, така че оценка 5 по БЕЛ на изпита след 7 клас ще ни устрои. Ако се наложи ,ще вземем някой урок в 7 клас.
 Чух добри отзиви за Ругалия, но ти ще си проучиш!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Прясна и пареща новинка... 
Дървена ваканция за утре и в другиден в школото на дъщеря ми... заради газовата криза.
Йееееее, радвам се...  Party
Понеже сега е Ивановден (така се зове благоверния) и не се знае кога ще приключи, пък и  щерката така си е наквасила ботушките, че поне 3 дни ще съхнат. 2-3 часа днес е седяла с чорапи, които можеш да изтискаш по 1кг. вода от всеки... Не била усетила, че е мокра  Shocked И сега естествено подсмърча  ooooh!

Та това е за сега от нас.  bowuu

Лени, жалко че не мога да ти помогна по БЕЛ, както ти ми помогна по математика  Confused Но късмет, де  Hug
Цитирай

София

Ali_sun по принцип и аз мисля, че сегашната преподавателка на Боби е много добра и че подготовката им в новото училище няма нищо общо със смехорията досега, но при него за жалост има известно натрупване на пропуски и ми се ще да ги поразчистим преди заветния 7-ми клас, а не в последния момент да се струпат нещата.
У нас не съм запазила линковете на школите за подготовка, но утре ще ви ги пусна \ миналата година надничах при мамите на 7-мо класници Wink доста полезно се оказа\.
Добри отзиви имам за Магнет и Регалия, но имаше още една две школи похвалени от мами, чиито дечица са постигнали добри резултати.

Шани жив и здрав да ти е Иван!!!
Да те слуша, да ви гледа, да е винаги здрав и усмихнат!!!
Е и паричките в джоба му да се множат де!

Олеее за дървени ваканции не ми говорете, че направо загивам права  Shocked Mad, особено с малката катерица ooooh!
Цитирай

София

Шани да ти е жив и здрав именика! bouquet

Лени темата,която си подхванала е интересна за мен,предполагам и за другите мами.Това което знам,че до края на 6 клас/лятната ваканция трябва да сме се ориентирали дали ще ходи на курс или на частни уроци или и на двете.
Имам три приятелки,на които в момента децата са в 7 клас и активно разпитвам.Децата май са се насочили към езикови гимназии.Две от тях са избрали курсовете/школите,а едната уроци+някакъв курс.
Само се чудя от къде ще намеря учители /аз съм повече за учители,отколкото за курсове/.Ако е курс да е допълнение към уроците,но това са ми мислите в момента.
Моето дете не знае какво иска в момента,а и няма смисъл да го притискам.Преди 2 години искаше историческа гимназия /класическата/,сега май го влече към езиковите и СМГ.Лятото се беше закахърил,че не знае къде иска да кандидатства  Crazy,но го успокоих,че има време.
Но в крайна сметка няма какво да се лъжем нещата опират не само до желанието,а и до финикийските знаци.Като слушам са солидни суми.
Четох добри отзиви за Образователни технологии /школа/ и ни е сравнително близо.
Тази и следващата година мисля да заложим на езиците /английски и немски/,а в 7 клас на БЕЛ и математика.Тогава вероятно ще се наложи да се откажем от езиците и поради липса на време.
Но да сме живи и здрави дотогава.
Цитирай

София

Момичета, ЧНГ!
Желая ви да сте здрави и да имате спокойна и успешна година!

Шани, да е жив и здрав именника ти! Весело изкарване!

Не съм влизала отдавна, снощи само успях да прочета.
Относно 7-ми клас - за някои неща съм се ориентирала, за други поизчаквам. Надявам се по математика да му стигне подготовката в училище, но ще трябва някак да се убедя в това  newsm78 По БЕЛ ще му трябва помощ - не съм му объщала никакво внимание в предишни години - така се случи, че миналата учеше за изпита, а и имаше страхотна начална учителка. Ще взема да й звънна и да й кажа, че ни липсва  Love Love Love Много често се сещам за нея.
Фаворит лично за мен беше АК - сега таксата ми се вижда висока, а и пътят дотам от къщи е нещо като 1 час. Оставането в СМГ също е опция, може би и най-добра. Нямам предпочитания за втори език, синът ми също. Клоня към романски езици, а не немски, защото обичам Средиземноморието, а и аз съм учила френски. Руски не обмислям като вариант. Но това е лично мое мнение, неговото е по-важно. Досега е учил само английски - карам го да чете и да гледа филми без сутитри, питам го или му казвам някои по разговорни, интересни или специфични неща. Така ми е по-лесно, защото нямам време да го водя на уроци или школа. Той пък повтаря на сестра си новите думи от градината - като килийно училище сме  Laughing
След цялото дълго излияние, да ви кажа, че най-много бих се зарадвала, ако той сам се насочи към нещо - засега няма никакви интереси. Има предмети, които са му по-лесни, но няма чисто ЛИЧНИ предпочитания. Което ме потормозва. Може би е рано да очаквам нещо такова. Може би ние не му даваме избор, насока. Дано ми схващате обърканата мисъл.
Стискам палци ДГ да не излизат в дървена ваканция. Училището и да излезе - не ми пречи  Smile
Мили.м, не съм наясно и аз с оценките по СИП и ЗИП. Ще разбера скоро  Smile Класните му минаха, той самия не е наясно дали са оформени оценките му и какво да очакваме. Явно ще разбера от бележника - някак свикнах с това, дори има доза съспенз да видя какво ще е направил със собствени сили и в непозната среда.
Надявам се всички да сте на топло в тази без-газова вечер.
Цитирай

Sofia

Шани,честит ти именник на патерица!Да сте живи и здрави , и много да се обичате! bouquet
Лени, разчитаме ,че ще проучиш нещата за школите и ще споделиш информацията с нас  Very Happy. Лошо е,че на детето има пропуски в основата.При нас в класа се оказва,че доста деца имат същият проблем.За синковеца основна роля за усвояване на материала в начален курс изигра това,че г-жата се опитваше да ни тъпче.Налагаше се да сме безгрешни. И сега,всичките и любимки,които имаха отлични оценки са доста зле с граматиката.
 Време за решаване къде ще учат дечица има!Моят просто гони някакви цели,за които му е супер необходимо да учи в СМГ.
 При нас ваканция няма да има. В училището освен парно имат и лъчево отопление на ток, така че температурите са нормални.Да не говорим,че от днес и в къщи парното работи нормално/пу,пу/.
 Хубав ден, момичета  Hug!
Цитирай

Baile Átha Cliath

При нас са намаленит часовете и го очаквам всеки момент да се прибере.
За кандидатстване след 7 клас...опитваме се да го насочим съм МГ, т.к. с езиците явно няма да е в добри отношения.....последно преди нова година беше получил една тройка по английски на някакъв тест, за всеобщ наш ужас Tired, определено за срока ще му пишат 5.
Иначе класните минаха до колкото знам, остана по ЗИП математика, което е идната сряда, а също и контролно по английски. Вчера им върнаха по БЕЛ ,има 6, което отчасти ме поуспокои. Общо взето няма проблеми с материала, понякога само идва да му помогна нещо, но това е в много редки случаи.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

O, момичета, благодаря ви  Hug Да ви се връщат стократно пожелнията  Hug
Снощи в 02:50ч. се кротнахме. Децата малко по-ранко  Laughing
Мъж ми, свежарка още в 8:15-20ч. беше готов за бачкане... Не мога да кажа същото за брат ми, който все още хърка до мен на дивана  Crazy
Остава да не ми се изпонатръшкат децата от болести, че нещо много болни около нас, включая и аз  bowuu. Но определено съм на оправия вече.

И понеже още не мога да вляза в час, хич не ми се занимава с науките на щерката. Тази дървена ваканция ми е добре дошла... спим до 8:30-9:00ч. и после цял ден сме фрии (въй, че безотговорно  Blush).

Иначе подкрепям идеята, че отрано се започват уроците по математика и БЕЛ. То ако чакаме да е в 7ми клас това мероприятие, не ги виждам аз нашите дечковци.
На моята българският й върви. Правилата са й доста ясни и много добре се справя. За жалост не мога да я накарам да проумее, че разработките на лит. произведения, който учителката им диктува се научават без да се замисля. И затова л-ра й куца.  Confused
Класното по математика щеше да й бъде в петък. Ура, няма да е този  Party
Хубав ден, мацки.  bouquet
Отивам да си чистя в кухнята, след голямото ... напиване  Flutter
Цитирай

София

Здравейте отново девойки,
радвам се, че ви допадна идеята да покоментираме малко курсове, школи и учители. Смятам, че повечко информация и по-отрано ще ни подготви за УДАРА Wink Wink Wink, който ни очаква с огромния астероид наречен 7-ми клас!

Лично за мен след слава богу успешния избор на начално школо за малкия, сега на дневен ред излиза подготовката и успешното преминаване на това препяствие от Боби / в тази връзка една оптимистична новинка е, че на класното по БЕЛ има 5.22 - звучеше щастлив, нооооо аз мисля довечера след похвалата да акцентирам, че се надявам това да е само началото Wink/
Та връщам се на темата, виждам че някои от вас имат желани училища и идеи за кандидатстване, но повечето май сме в сходни позиции. При нас до миналата година Боби беше с категоричното виждане, че желае да попадне в НГДЕК /класическата/.
Мои фаворити бяха освен тях АК, СМГ и 91НЕГ и 1-ва Английска. Но това беше миналата година.
Сега съм доста по-разколебана. АК поне като локация за нас е безумно удобна, има няма 10мин. пеша Smile, но това е един от основните плюсове за нас. Нямам идея как ще нарастне таксата до след 2 години и дали ще мога да си позволя да я плащам, особено след като сериозно обмислям варианта и Лъчи да попадне в частно училище след 4-ти клас. Освен това не харесвам американците, начина им на мислене и мирогледа им - лично виждане, а едно такова училище неизбежно насажда и култура, освен езикова и друга подготовка. И за да не слагам само "-" на кантара ще кажа, че доста родители хвалят нивото на подготовка в АК и са много доволни, тоест има върху какво да се мисли.
СМГ за мен вече не е особен вариант, защото ако решим Боби да продължи в математическо училище, по-скоро ще си остане в ПЧМГ от където за момента съм супер доволна и където след 7-ми клас освен на математиката се набляга и на езиците почти на ниво езикова гимназия.
НГДЕК разбира се остава като желано място, но дали ще успеем с подготовката?!
На финала почти се отказах от т.нар. "Елитни езикови гимназии", напоследък доста следя темата и контактувам с много родители, чиито деца учат в Немската и Английската - честно казано от нещата, които чувам, направо ми настръхва косата. Език се учи, но не бих пратила доброволно детето си в подобна среда....
Така че и ние сме на кръстопът, самия Боби също не е убеден на 100% дали иска в НГДЕК или да продължи в ПЧМГ или нещо 3-то.

А сега ще пейстна линкове към школите / Шанко, ако искаш смести ги някъде на първата страничка на темата newsm78, да не ги търсим после/.
Учебен център Магнет имам лични много добри отзиви за школата. Доста деца попадат в СМГ след 4-ти клас след посещаване на техните курсове, на практика са единствения конкурент на СМГ в подготовката на този ранен етап, дори според някои подготовката падвишава тази на СМГ. За курсовете по БЕЛ там също имам информация от 1-ва ръка и смея да твърдя, че имат много надежден преподавател.
Учебен център Регалия също доста родители миналата година бяха заложили на него и децата имаха добри резултати в класиранията.
Образователни технологии сравнително по-нов, но вече с доста положителни отзиви за него.
Школа Софроний
Школа Веди
Учебен център Йорк
Образователен център Руни
Учебен център Тара
Учебен център Дружба
Център за обучение Лого 3
Всички центрове, съм взаимствала от миналогодишната 7-мо класна тема и са коментирани от родители там. За тези, за които имам лична информация съм писала, другите просто ги изредих, за да ги имаме на едно място тук.
На финала специално за БЕЛ и аз смятам, че е по-добре да се подготвя едно дете с учител, особено ако целта е АК или НГДЕК, но за жалост точно тук удрям на камък и така и не мога да намеря учител по БЕЛ.

Сори за дългия пост, но се надявам да е полезен в информационната си част  Laughing Love
Цитирай

Sofia

Лени, благодарско за информацията,която си събрала  bouquet.
За елитните езикави и аз чувам не добри неща. На моя близка детенце е във Френската, а посещава курсове ,за да може да покрие изискванията при изпитване.Вече е 3-та година ,а само в 8 клас са имали свестен преподавател.
Цитирай

София

Ali_sun аз като казвам страшни неща имам предвид страшни  Twisted Evil, качествто на обучението е важно нещо, но не е фатално.
Как ти звучи детето ти да не ходи месец на училище и ти да е научиш. Накрая като научиш се оказва, че това ти е бил най-малкия проблем /в смисъл неходенето на училище/, че си се разминал със далеч по-страшни неща. И накрая детето ти да не бъде дори и наказано?!
А и защо не е наказано, защото казало, че ако се опитат да го накажат ще пусне оплакване от учителката си по..... език, която влиза пияна в часовете.
Или пък да може да си пазарува какъвто се сетиш вид наркотик в училище съвсем спокойно, сякай си купува сандвич от лафката.
Или ..... ей такива неща имам предвид.
Ученето и неученето за жалост в тази тежка възраст пубертет не винаги са зависими само от качествата или липсата на такива у педагозите. Тук таме има и свестни преподаватели, които имат желание, но не могат да преподават защото няколко разюздани пубери им провалят часовете и буквално се подиграват с тях и труда им и .... така нататък.
Така че за сега мисля варианти, които са различни от Езиковите гимназии или поне до най-известните и титуловани такива, защото се оказва, че най-търсените и най-възхваляваните май са най-големия осарник.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Лени, огромно благодаря за безцените линкове.  bouquet
Към днешна дата нямам право да си редактирам 1-вия пост в темата и за да не прибягвам до мод, ще се ги сложа в новата ни темичка. Но ако искаш да е още сега, ще драсна на модка.

Много са страшни нещата... И май-май няма никакво значение, какво искаме ние и дали едно дете е контролирано на 100% от родителите си и/или от школото си. Да не дава Господ, нещо да им се случи на нашите дечковци  Praynig
Не казвам, че е добре да се оставят по течението, де. Но е много трудно, особено с наркотиците. Снощи си лафихме на тези тематики... Брат ми уж бил влязал "под кожата" на местните дилъри, само да ги предупреди, да не се опитват да вербуват племенниците ми. Самите дилърчета му отговорили, че иска ли го едно дете/човек, винаги ще успее да се снабди от някъде с тези отрови  Tired Ако не ги снабдят местните дилъри, то тези в съседство ще се отзоват...  Confused Страшно е.
Залагам на говоренето, приятелството и на Господ.
Колкото до езиковите гимназии... и аз доста често напоследък чувам, не добри отзиви. Пък и наистина език ще се научи все някъде, но какво друго ще могат?
За сега нямам конкретни планове за след 7ми клас за моето дете. Опитвам се да не изпуска материал по математика и български още от сега... А бъдещето ще си покаже, какво ще е след 3г. Живи и здрави да сме...  Hug
Цитирай

София

Шанич изобщо не държа непременно сега да ги сложиш там, но да ги наместим в някоя от следващите теми и да си вървят с нас, защото мисля че на някои от нас ще са ни полезни още догодина.
Иначе за езиковите гимназии какво да кажа. Много страшна картинка ....
Макар че все пак си мисля, че и там има и нормални дечица отишли да учат наистина, надали всички са до един пройдохи и пропаднали. Ето на шефа дъщеря му беше абитуриентка в 1-ва Английска, сега е вече студентка момичето - много свестна и ученолюбива девойка явно и амбициозна. Лошото е че покрай сухото гори и суровото и че наистина средата много се изражда в последните години в тези училища.
По наше време това бяха наистина елитните училища без аналог, но в днешно време ми се струва, че има и други начини да се научи език и се замислям дали бих се напъвала и давала пари по курсове и уроци, за да попадне накрая детето ми именно в такова място.
Само за сравнение ще вметна, че от ПЧМГ ми се обадиха още втория път когато милата ми блейка беше забравила да иде на допълнителния английски.
Също така в началото имахме известни проблеми с дисциплината и веднага ми звъня класната му да говорим, отделно всяка седмица получавам мейл, в който ако има някакви изяви веднага биват описани точка по точка Twisted Evil
Тоест контрола в училище е на ниво, ако и в къщи го контролирам \ а аз го правя\ все се надявам да се мине без крайни изцепки и чудеса, а само с обичайните за тази възраст тръшканици, капризи и мрънкотене. Дано!
Цитирай

Baile Átha Cliath

И на наши приятели дъщерята завърши Първа Английска , и то с отличен успех-5.95 или нещо от сорта. Приеха я на доста места, но тя тя предпочете Брадфорд, Англия. В момента е студентка първи курс там .Момичето е изключително умно и добро. Навремето родителите и се пренесоха в София заради нея-приеха я отраз на първо класиране в гимназията.
В нашата езикова също  нещо не ми  харесват нещата. Дочувам  и аз такива работи с наркотиците, макар, че сме малък град Thinking. О т друга страна, в МГ има паралелки със засилено изучаване на чужд език, компютри....изобщо там наплива е най-голям.
Цитирай

Асеновград.

Smile здравейте мили мами,  Hug

да ви поднеса извинения, че не се включих в празничните пожелания  Embarassed ,
 като същевременно ви цитирам всички относно тях и ви ги "върна "  bouquet - по-хубави ,сърдечни и изчерпателни пожелания не бих могла да съчиня  bowuu

не съм от най-пишещите мами, но съм много четяща  Wink - разтоварвам се,докато прелиствам постингите ви и много често се заливам от смях при някои от изразите ви, за което ви и благодаря! Laughing

иначе и при нас ежедневието е сходно на вашето, с всеки един изминал ден се убеждавам ,че децата ни са "огледало" ,в което виждаме собствените си мечти-немечти, успехи -неуспехи, радости,тревоги......и т.н. Tired ,но и в същото време и  амбицията, дързостта, енергията и др.,които ние с годините ни сме позагубили  Very Happy - и това е,което ми дава усмивката и силата за идните дни..../ много сложно го казах, но вие ще разберете,знам /  Wink

момичета, хубав ден пожелавам на всички вас и любимите ви хора! Smile bouquet
Цитирай

по течението на реката

Здравейте,мили мами на петокласници!Колко много съм пропусналааааа.Направо не мога да се примиря с това,ама сега Ви откривам.Със светлинни години закъснение.Поздравления за темата  newsm51. Започвам да чета и после обещавам да пиша,че моите са двама  newsm04 ,просто няма да си простя,ако пропусна още нещо.  Banghead
Цитирай

София

mlambeva особено ми е драго да те видя тук!
Разкажи нещо за вас, каквото намериш за добре.
На останалите ще издам една тайна малката дъщеричка Петя на mlambeva е една страхотна художничка  bouquet, но не знаех че има и петокласници  Mr. Green Laughing
Цитирай

по течението на реката

Благодаря за комплимента,мила Lennyh, Hug но точно тази същата Петя и малкото и братче /той наистина е по-малкия/ са ми в пети клас.

И така значи а,тайни издаваш!!!  smile3516 Лелеее,к'во те чакаааа smile3508
Цитирай

по течението на реката

Охххх,Lennyh,като чета как е във вашето училище,направо благородно ти завиждам! При нас и 2 месеца да не ходи на училище,ако не научиш от "Агенция партенка" май няма да има кой да ти каже.Колкото до инфо за предстоящи мероприятия или изяви,направо нямам думи. На моя син в сряда му беше казано,че в събота ще ходи на олимпиада по математика/това беше за МС"Черноризец Храбър"/.Направо се панирах  smile3511 ,не можеше ли поне предишната седмица да ни кажат!?Класирахме се на 14 място.Не беше много доволен,но поне каза,че ако му предложат ще опита пак.После започнах сама да си проверявам за датите и на следващата се представихме по-добре.
Колкото до наркотиците не знам и мен много ме е страх,но говорим за тези неща в къщи и честно казано освен на здравия разум на децата си,не знам дали можем да разчитаме на друго.На мен не ми се ще да остават в нашата гимназия.Те за сега казват,че без мен нямало да отидат никъде,ама до 7-ми клас има време,може друг акъл да им дойде.
Цитирай

София

mlambeva така е в сегашното ни училище, но все пак то е частно и освен това е пряко насочено към усилено изучаване на математика. Рабира се другите предмети също се гледат сериозно, особено българския и английския. Доволна съм. Но до миналата година бяхме на същото дередже, като това което описваш. Дано намериш добра алтернатива за твоите дечица - не разбрах от къде си, но донякъде е хубаво това, че не искат без теб да ходят никъде Love.
Живи и здрави да са - решения се намират.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

На останалите ще издам една тайна малката дъщеричка Петя на mlambeva е една страхотна художничка   

ох, слава Богу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

Привет и добре дошла, мламбева  bouquet
Наистина разкажи повечко за твоите 5-токласници  Smile

Ние си боледуваме все още  Tired Аман от болести Tired
Цитирай

София

ох, слава Богу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

hahaha hahaha 35 35 35

Шани - бързо да се оправяте Peace Love
Цитирай

по течението на реката

wavey  Благодаря за приветливото посрещане сред вашите редици! omm Много сте мили!  newsm76 Радвам се,че намирате сродна душа в мое лице,въпреки че и при нас го има този "недостатък"-любов към математиката ,макар и само при 50% от  newsm04 .
Шани,ние май вече взехме да поприключваме с болестите зимно време. Пу,пу,пу,да не ме чуе  Twisted Evil , ама до преди 2-3 год. бях направо абонирана в аптеките и с почетно място пред кабинета на личната докторка.Съпруга ми казваше:"Ти работиш само за аптеките.На аванс си там и на заплата пак." Ох,дано не ми идва пак до главата,че е луд кошмар.И до ден днешен не мога да затворя вратата на спалнята си.Все си мисля,че някой ще започне да кашля през нощта и аз няма да го чуя. На тази тема съм направо психо.
Ще се радвам да споделяме мнения,идеи и проблеми,надявайки се последните да са възможно най-малко!
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!
Цитирай

по течението на реката

Добро утро,мили момичета!!! love001
Не знам дали сте споделяли такива неща тук,но от снощи ме човърка един въпрос - по какъв начин разпределяте парите,които давате на децата за училище - ден за ден,или направо им давате всичко за цялата седмица?Аз снощи имах не знам дали смелостта или неблагоразумието да им дам цялата сума за седмицата + още 2лв. отгоре и не знам дали не сгреших    33uu  newsm78
особено като имам предвид редките пръсти на дъщеря ми  Thinking
Говорили сме по въпроса и друг път,ама ще видим какво ще стане до края на седмицата.
Днес ще си получават оценките от класното по математика,стискайте палци ,че да не се наложи да ги  #2gunfire довечера.

love001 и лек ден на всички!!!
Цитирай

Sofia

Здравейте, и добре дошла на mlambeva  Laughing.
 Шани, бързо оздравяване! То в тези студове и вируси, не знам остана ли някой здрав!Ние пием витамин С и правим разтривки с...ракия. За сега-удържаме фронта/пу,пу,/.
 За джобните-давам всеки ден.Не защото детето ми ще ги похарчи наведнъж, а защото е толкова разсеян,че ще забрави къде ги е сложил!
 Ние сме почти оформени.Остават ни класното по БЕЛ и контролно по английски.Наблягаме здраво на преразкази/положението не е розово/.Вчера го проверих по български/граматика/, добре е !
 Хубава и усмихната седмица на всички 5-токласници , и на всички вас, момичета! bouquet
Цитирай

София

mlambeva има една нелоша тема в този подфорум за джобните. За моя изненада прочетох интересни идеи там и си сверих часовника.
Още от миналата година давам на Бобси пари за седмицата - искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпределя.
Ако си ги изхарчи още в понеделник - други няма! Да си е правил сметка. В интерес на истината не му се е случвало или поне не се е оплакал.
Ако има нужда да се купува нещо свързано с учебния процес или нещо странично тогава му давам допълнително колкото е необходимо.
Оценките при нас ще се оформят до края на другата седмица по принцип, но общо взето вече са ясни. Ще видим накрая резултата. Smile
Цитирай

Здравейте,момичета.Отдавна не съм писала,но ви чета.Даваме му пари от време на време,защото той не иска #Crazy.Такъв е,какво да го правя.
Лени,по горе четох за гимназиите.Мисля,че ти спомена,че Боби харесва история и иска да я учи по-разширено.Е Цветан втора година само за история ми говори.Искал само нея да учи и аз постоянно повтарям,че и за там искат български и математика.Надявам се сам да се откаже,но за сега такива изгледи няма.Та на въпроса.Може ли да ми напишеш точното име на Класическата гимназия и ако има линк,нещо да прочета.Да му я покажа.
Цитирай

София

Мими, разбира се  Hug
НГДЕК - "Национална гимназия за древни езици и култури"
Ето ви един техен форум   - интересно местенце.
А ето и официалния им сайт .
Дъщерята на кумувете ни учи там и съм чувала наистина прекрасни неща от нея за училището и за средата там.
Истината е обаче, че се иска невероятно висока подготовка по БЕЛ, която аз слагайки си ръка на сърцето си признавам, че засега нямаме.
Затова ще използвам желанието на Боби за да повишим още повече нивото му, пък дори и да не стане ще му остане ползата от това, което ще научи.
Така че и ти използвай желанието на Цветан и го натисни поне за курсове по БЕЛ - само ще са му от полза Peace
Цитирай

Много ти благодаря Лени.Аз нещо не съм убедена ,че е за там по същата причина.По БЕЛ и математика сме на приливи и отливи.Няма да му развалям желанието,щом иска нека се пробва.Пък ако стане добре.Аз ми се искаше да се насочи към Испанската гимназия или нещо с компютри,но не съм чак толкова амбициозна,че да му убивам неговото желание.Както казваш това е мотив отново да му кажа,че трябва да наблегне върху другите два предмета.Много е сладък,като почне да обяснява на 5 годишния си брат за Византия или какви са били българите.Виждам,че желанието му е огромно,а за сега и подплатено.
Обаче да ви питам,ще е достатъчна ли подготовката по БЕЛ и математика,ако я почнем от другата година?
Цитирай

София

Добро утро и от мен!

Добре дошла на mlambeva сред стройните ни редици.Ще се увериш колко е весело тук.И браво на художничката!   bouquet
За джобните даваме всеки ден или през ден 1-2 лева.Толкова е разсеян,че не знае къде са,все са му паднали от джоба,а майка ми все ми мрънка по-изкъсо да следя за какво ги харчи...Май не съм много добра майка  Embarassed.
За кандидатстването многократно писах,че доскоро бяхме фенове на НГДЕК,ама май ни се изпари мерака.Но с удоволствие ще разгледам сайта и дори ще му го покажа.
Още не знаем какво искаме,ни риба ни рак...
За Американския Колеж от отзивите,които имам до момента не от форума...не бих си пуснала детето там.Да научава се английския много добре,но минусите ми се струват повече...Както и да е,има време до 7 клас,а и таксата до тогава току виж и 10 000 евро са я направили  Mr. Green.
За оформянето на оценките нищо не знам,той все е неразбрал...На класното по математика има 5 и ще се явява на поправителен.По литература не са им върнали класните.По немски не мога да хвана края на оценките,но на последния тест /който може би е нещо като класно/ има 5.40.
Като цяло тази година има един лек спад,ама то някои неща стават с повече учене...
Досадих,но послдно да попитам Вие от догодина ли мислите да започвате курсове/уроци или от 7 клас?
Успешна седмица! Hug
Цитирай

София

Малко офф, но хайде да наваксам с обещания репортаж за нашата Италианска Коледа.
Благодарна съм на приятелите си, които ни разказаха за снежния рай, наречен Ливиньо.
Впечатлена съм силно от Северна Италия, доста е различно и доста по-хубаво за мен от центъра и юга им.
Хората са невероятно мили и любезни, усмихнати и отзивчиви. На няколко пъти се губихме по пътя, тъй като пътищата им са обозначени доста по-различно от нашите. Където и да спирахме да питаме навсякъде бяха мили и изчерпателни.
Пътят е невероятно интересен, макар и с доста завои и за мен лично не особено приятен по този повод. Забележителното е че някъде по средата на пътя попадате за малко в Швайцария и след това отново пак се връщате на Италианска територия.
Наложи се да преспим една вечер в Швайцария тъй като пътя беше затрупан от лавина. Спахме в едно малко китно хотелче близо до пътя. Хората ни приеха и отвориха заради нас ресторанта в 10 часа вечерта. Посрещнаха ни като лични гости.
В самото Ливиньо, човек просто трябва да отиде. Трудно е да се опише с думи. някои от нас сигурно помнят очарованието на Банско от преди 10-15 години......
Е там е така.
Малки хотелчета, не повече от 3-4 етажни, къщички под наем, страхотни кафенца и барчета. Ресторантчета с невероятна и неповторима атмосфера. И тук да похваля северноиталианската кухня. За обслужването и отношението не ми се говори. Бях забравила от обслужването в милата ни България, какво е да си Клиент с главно "К".
Посрещат те като скъп гост - все едно си само ти, обграждат те с невероятно внимание и топлота. Сметката и рестото са до стотинка. В магазините и заведенията е невероятно чисто, подредено, красиво, празнично.
Децата ги записахме на ски училище - учителите са невероятни. Наехме ски и обувки за седмицаи за двамата, на цената на която тук обичайно се наемаме за два дни. Оказа се ча на касата ни били взели пари за още един ден, които още на другия ден ни върнаха с хиляди извинения. Момчетата от които се наемат ските и обувките непрекъснато сноват усмихнати, помагат на малките дечица да се обуват, поздравяват ни с Коледа.
На самата писта има столчета - посядаме и поръчваме кафе и чай - цената за наша изненада е както и навсякъде другаде. Няма надценки в пъти. Ски паса за двамата за цяла седмица е 100Е - за всички съоръжения за цяла седмица.
По пътя се запознахме с руснаци, живеещи в Испания и Коледа прекарахме в Интернационална компания в прекрасния ресторант на Карла, който препоръчам на всеки, който реши да посети Ливиньо.
Самото градче и без ДДС и безмитна зона - цените са невероятни по този повод. Има всякакви бутици, за които можете да се сетите ... Бенетон, МахМара,Томи Хилгфайер.... Парфюмериите са просто неповторими и човек може да се загуби. Електрониката е без преувеличение на половин цена от тук. Дизела платихме на 66 цента.
Апартаментчето ни беше обзаведено с всички удобства - кухня със всички уреди, чисто.... Накрая ни направиха дори отстъпка в цената,защото закъсняхме един ден \ по наша вина\. В магазина, който е собственост на хазяите ни ползваме отстъпка. Хората ни направиха отстъпки дори на намалените си стоки.
На финала на ски училището имаше и състезание с награждаване. Невероятен празник направиха на децата. Боби и Лъчи се класираха съответно на 4 и на 3-то място в своите класове и бяха много топло аплодирани от всички. С гордост мога да кажа, че прочухме България. Освен нас имаше и унгарче и германче в групите, останалите бяха италианчета. Най-малките курсистчета бяха на 3-4 годинки.
За малките деца в курорта има невероятни забавления - има ледена забавачка на открито със всякакви невероятни писти, замъци и аниматори. Цената е 10Е на ден.
В целия курорт се движат 3 или 4 автобусни лини, които водят до всички влекове и лифтове, които са напълно безплатни.

http://good-times.webshots.com/album/569417418NLOcEc
http://good-times.webshots.com/album/569422280nuHGvS

Цитирай

с/у ОколоМръсТното

ааааа и аз познавам момче, което учи в НГДЕК. Много хубави нещица ни споделяше, но е истински трудно. Както да влезеш, тъй и да учиш там. Мисля, че е профил старогръцки и латински.
Живее в Мусагеница. Каза, че ако има да преговаря за деня става в 5ч., иначе става в 6ч. и почти веднага след това тръгва. Как можаха да го ситуират в Модерно предградие това школо?!  Crazy

мламбева - давам парички всеки ден. Моята ако има 3лв. ще похарчи 5.  ooooh!
Затова за сега е така положението.
Цитирай

по течението на реката

искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпределя.
Ако си ги изхарчи още в понеделник - други няма! Да си е правил сметка.

Нали и аз затова реших да ги давам така.
Lennyh,попрегледах и другата темичка,ама там обсъждат по-скоро колко, а не как дават,та затова питам вас.
Шани,познато ми е това,за което говориш.И у нас май е така,но само при нея той е по-отговорен във всяко отношение.До сега сутрин като им давах паричките на всеки,тя отиваше при него и му даваше своите/може би защото веднъж загуби 5лв/.А сега съм казала всеки да се оправя сам.
Ali&Meli ,благодаря за приветствието!Аз вече започнах да се убеждавам в думите ти!Наистина ми харесва вашата компания и се надявам да не досаждам много.

Благодаря за съветите!!!
Цитирай

София

Ali&Meli   Hug досадила била виж кой има най-много постинги в последно време  Blush пък тогава говори за досаждане  Love
Доста паралелно се движим гледам и в етапи и в желания на децата и в наши виждания.
АК за жалост вече почти го изключвам като вариант и то не само по финансови причини. Английски ще научи - за толкова пари мога да му наема учител за 3 години напред.
За НГДЕК Боби уж иска, но не виждам да се е захванал сериозно с БЕЛ  ooooh! само с имагитнерното искане си седи и си чака ей така да му се изсипе от небето желания НГДЕК. Също така, както писа Шани, новото място на училището е направо безумна дестинация за нас  Tired, макар че това е последното което ще ме спре, ако иска да учи там и се справи с изпити и т.н.
Спада на успеха в 5-ти клас е нормален мен ме беше предупредила моя дружка с една година по-голямо дете, все пак нещата са напълно нови и различни в 5-ти клас и като организация и като провеждане на часове и като контакт с доста преподаватели и т.н. При нас слава богу сме на същото ниво от миналата година, което пак си означава лек спад за мен защото в старото училище имаше яко подценяване на детето. Но засега съм доволна - чете, учи, но и той като Алекс, все нещо проспал, нещо недоразбрал ....
И да със сигурност ще тръгне на курс по БЕЛ от догодина, още обаче не мога да реша къде newsm78
Цитирай

по течението на реката

Скъпички чао,отивам да се трудя,днес ми е първия работен ден за годината.Довечера като се прибера ще докладвам. love001
Цитирай

Baile Átha Cliath

И аз на моя напоследък май не му давам почти джобни- не ми иска Thinking. Като се сетя му давам по 2лв, ама той и нищо не харчи-все си събира парите да си купува негови си работи-фокуси, книги и разни други негови си глезотийки. Много ми е разумен, даже бих казала май е стиснат Mr. Green. Ама да ви кажа,че от неговите си пари купува подаръци на малкия по поводи, само се консултира какво да му вземе.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Лени, чуден разказ за Италия. Все тъй съм ви сърдита, че не ни поканихте  35
И да ти честитя лентичката. Не знаеш каква безумна радост ме обзе  Party. Ама що ПАК в синьо си се оцветила?
Каквото и да е чаавето... Да е живо и здраво и да не торзмози много майка си в коремчето й  bouquet
йееееееееееееее, много ти се радвам  Love
Цитирай

Baile Átha Cliath

И аз исках да и` честитя, понеже четох историята за Италия и новината за бебчто, ама чакам да се похвали Wink Да ви  кажа,че и на мен ми се иска пак едно бебче, ама е трудна тази работа Thinking И може пак момченце да е, вече съм им свикнала 35
Цитирай

София

Благодаря ви  Hug
А иначе честно казано за мен бебетата са момчета  35 hahaha hahaha нали не съм виждала други пусто. Та затова и по навик някак си и лентичката ми синя. Мъжете в къщи искат мома, а аз искам само здраво и послушно бебе!
МерСедес не го мисли много дето са две там са и три - живи и здрави да са само!!!
Цитирай

Baile Átha Cliath

Лени, отглеждането не ме притеснява, а забременяването и най-вече износването Sad
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

най-вече износването Sad
И мен.
Обаче Лени не се отказва лесно. За което евалла  Peace . Таман по НГ си говорехме с брат ми... и той: ми хайде и вие като мен с 3, ще се обадим и на В. (братовчедката ни) да си роди 3-то. Ето, виж и М.(другата ни братовчедка) как има 3. Беше се нещо размечтал брат ми...  Hug
Щерката не иска никакво бебе (да не кажа, че на моменти и брат си не иска), а дребния иска сестричка или направо 2 бебета  Crazy
Но аз викам малко разнообразяване на генния мат'рял да има вече... стига само от един кладенец вода сме пили  35
Онуй момче, което споменах че учи в НГДЕК... Те са 5 деца от 3-ма бащи. Майка им е по-малка от мен. Значи тя може, а аз не, тъй ли   Twisted Evil
 35 35
Цитирай

Baile Átha Cliath

Шани, и ние сме три деца, от един татко де, имам двама по-големи братя, с единия имам 10 години, а с другия-4 години разлика, аз съм най-малката. Не сме се отказали , разбира се, но много ме е страх вече Sad,
Цитирай

София

Лени, отглеждането не ме притеснява, а забременяването и най-вече износването Sad

МерСедес това чудо в подписа ми го гласим над година - вече имах записани часове и в клиники по репродуктивна медицина. Дето казват старите хора - божа работа е всичко. И аз не съм от най-младите и доста неща са ми минали през главата, но навие ли си човек ....
Цитирай

Baile Átha Cliath

Браво, важното е,че не сте се отказали, пък...както казваш-Божа работа, всички ще стискаме палци за теб Hug
Цитирай

София

Лени-и-и-и   bouquet
Желая ти лека и безпроблемна бременност и накрая едно малко,сладко и здраво момиченце!Да знаеш друго си е да имаш малка кипра в къщи  Love.
Да издам ли една малка тайна...знаех и чаках да споделиш. Wink
Надявам се покрай новите емоции да не ни изоставиш! Hug
« Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 22:38 от Ali&Meli »
Цитирай

София

Приятелки, Честита Нова година най-после и от мен!/ че без малко да изпусна влака Smile/
Пожеланията ми са за ново начало, нови успехи, нови промени за добро. Виждам, че още преди да ги отправя, са взели да се реализират - Лени Hug, едно голямо БРАВО! Много ти се радвам!
Яна беше болна между Коледа и Нова година, някакъв гаден вирус, който и докара афти по гърлото. Не можеше да се храни два-три дни, та съвсем изпосталя. Явно много и е дошла умората. Иначе на контролните и класните преди Коледа много се е стегнало детето и само шестици ми донесе. Но при нас ще сме на педал до последно. Тая седмица имат контролно по математика върху материала, дето го взеха миналата. Казах ли ви, че скоро ще приключим с учебника за 5-ти клас?
Подхванали сте темата за 7 клас от сега. Уф, не може ли още малко да не мисля за това...Нямам сили просто.
mlambeva, добре дошла!
Цитирай

Sofia

Лени, Hug, лека и безпроблемна бременост ,и здраво и щастливо бебе! bouquet Възхищавам се на жени,решили се на 3-то дете.
Аз не мога!
 А разказът ти за почивката ви направо ме накара да се размечтая!
Как се спряхте на това място?Сами ли си организирахте пътуването? 

Цитирай

Пловдив

Лени, честито и от мен bouquetМного сте смели с мъжа ти, браво bouquet Моят не желае трето дете и в това отношение нямам никаква подкрепа Sad

Да ви се похваля, имаме шестици на класните, вчера от теста по история отново донесе шестица. Единствено е притеснява ЧП, нещо не го долюбва този предмет и това е.
Цитирай

ЛЕНИИИИИИИИИИИ,ТОВА Е ПРЕКРАСНА НОВИНА.
Аз нали съм си кон с капаци,въобще не забелязах лентичката.Желая ти лека и безпроблемна бременност.Да се роди едно живо и здравичко бебче.
Цитирай

по течението на реката

Льонкааа,благородно ти завиждам миличка и за едното и за другото.Докато четях ме побиха тръпки,а накрая се усетих,че така съм се ухилила,та чак съм се озъбила.Радвам се,че сте си изкарали добре.Колкото до цените  само за сравнение ще разкажа какво ни се случи на нас,когато бяхме в Старата столица.Та сядаме с моя и си поръчваме само по кафе.Накрая идва сервитьорката и ни носи касова за 6лв.До тук добре,ама нямаме 6 и моя вади 20. И тя казва:"Имате ли точно или направо да си хвана 10?" Коментара оставям на вас.Най-искрено ви желая да отидете пак и да си изкарате още по-хубаво.

А за  preggo много,много,много ти се радвам. Аз съм сама и бях си обещала никога да не оставам с едно дете.Но съдбата ми подари две наведнъж. Бих склонила моя лесно и още веднъж,но проблема ми е на друго място.Доктора ми каза,че съм родена с "фабричен дефект" всеки път да раждам по 2. Та това ме спира,не друго. 3 да,ама 4? newsm12
Пожелавам всичко да мине като по мед и масло.

За математиката какво да ви кажа.За пореден път се уверих,че от всяко дърво свирка не става.4 ми донесе щерката.Аз се размърморих,а тя каза:"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!" Неговата оценка е 6.

Цитирай

Здравейте, приемате ли още членове в отбора на майките на петокласници?
Чета ви от известно време и ви се радвам.
За протокола - щерката се казва Петя. (Лени, с Боби са в един клас. Видяхме се с теб на първия учебен ден. Smile. Честито и от мен - новината е страхотна!)
« Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 22:21 от touchstone »
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

,а тя каза:"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!"

това го чувам по 1000 пъти на ден. В кое училище учат децата ти, мламбева?

touchstone - Привет и добре дошла!тук е уютно и тихичко  Hug Ще ти хареса  Very Happy

Момичета, особено новодошлите...
Време е за нова тема. Ако желаете децата ви да са вписани в 1-вия пост с РД и т.н, моля пишете тук или на ЛС.
Мерси  bouquet

Лени, ти си нашата гордост  Hug

И много, ама много ми е мъчно за Летисия  Sad Лети, драсни 2-3 реда, моля ти се  Praynig Снежи и тя никаква не се вяска... Crying or Very sad
Цитирай

Нашият РД е на 21 ноември. (И не изпадам в излишно майчинско умиление с множественото число - и аз съм родена тогава Laughing). Годината е 1997.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

touchstone - двойна радост значи  Hug
Цитирай

София

Привет девойки,
Много, ама много ви благодаря за честитките и милите пожелания  Hug бих ви казала съвсем от сърце да ви се връща  Peace или поне на тези от вас, които го желаят Love

touchstone добре дошла   :bouquet:, невероятно се радвам, че имаме нови попълнения в задружния ни 5 клас  Love, тук наистина ще се чувстваш добре. А радостта ми от твоето идване е двойна, защото досега много ми липсваше съпорт от някоя мама на девойка от класа предвид блейката, която стопанисвам  Blush все ми се налага. В стария ни клас си имах две мами живи и здрави да са колко пъти ни спасяваха   :bouquet:, така че ще държим връзка непременно. Между другото тук пише още една мама, чието дете е в ПЧМГ, но в по-горен клас, а петокласничето и е в друго училище, но напоследък рядко влиза - няма да я издавам тя ще си каже, ако пожелае Smile
Иначе mlambeva аз имам такъв момент с Лъчи

"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!"
за задачите се запали покрай батко си и решава, ама това да напише два реда ..... ooooh! трябва едва ли не пистолет да му опреш в челото на горкото. Ама аз този филм съм го гледала вече и съм непреклонна  Crossing Arms, пише, защото иначе няма рисуване и фирмчета и плуване ..... много съм станала лоша  Tired напоследък.
Ali_sun съвсем самички с организирахме всичко оттук - наши приятели ни казаха за там преди година и тази година решихме да отидем. Самолета, колата и хотела резервирахме през интернет, всичко беше перфектно Peace, останалото там на място се оправихме със ски-училища, наем на ски и т.н. нещата са направени така, че да ти е максимално лесно, удобно и приятно. Много ми се иска някой ден това да се случи и тук на Банско и Боровец, но ако не си променим мисленето и подхода, не съм оптимист за жалост.
Цитирай

Благодаря за посрещането, Лени Hug
Ползата ще е взаимна - моите наблюдения са, че не-блейките в пети клас са рядкост. Laughing Ако на някоя мама детето е напълно самостоятелно, организирано и рядко забравя, моля да ме извини и да приеме специалните ми поздравления!
Моята госпожица през годините се люшка между рисуването и математиката, май в момента и двете са любими, стига да не са задължителни - тогава ентусиазмът може и да угасне. Затова и спрях да я натискам за рисуването - занимава се активно няколко години, но когато домашните (рисунките) взеха да отнемат по няколко часа, й омръзна. Сега пак я чакам да й дойде вдъхновението и май постепенно се възвръща, за моя радост. Виж, за математиката, не смятам да отпускам натиска - тя си е задължителна и много необходима. Дано не бъркам в разсъжденията си - времето ще покаже. Praynig
Цитирай

София

Лени, много се радвам и ви се възхищавам!
Пожелавам леко да износиш третото детенце и още по-леко да се появи на бял свят!
Как се пада - юни, юли някъде?

Много ми е полезно написаното за ски ваканцията ви. Ние сме ходили веднъж до Австрия и останахме във възторг, че всичко около ските може да бъде удоволствие. За съжаление не така се чувстваме в нашите курорти, което казвам с мъка, а не от лошотия  Embarassed
Ако позволиш уточняващ въпрос в тази тема - колко часа нон-стоп е пътя с кола? Имам още задръжки с малката, а ни се ходиииии.
Добре сте завършили годината, още по-добре я започвате  Hug

Поздрав за новоприсъединилите се - добре дошли сте, да разнообразите седянката ни  bouquet

За училището много не ми се пише - криво-ляво всичко е наред, аз гледам да не се вглеждам напоследък.
ЕлиЯна, браво за БЕЛ, аз останах доволна на 5. Имах страх, че ще бъде много по-лошо.

Пари дава мъжът ми - ден за ден. До НГ се хранеше в стола, сега повечето дни обядва в къщи - взех да сколасвам с готвенето. Абе, взех и да се усещам, че децата не са малки. Напролет ще го ударя на живот  35 35
Цитирай

София

Много съм заспала - сега видях снимките - ходили сте със самолет  Stupid
Цитирай

по течението на реката

touchstone,позволи ми като предпоследния член на "седянката" и аз да те приветствам с добре дошла! Аз вече се чувствам доста уютно тук,надявам се и с теб да е така. Hug

Шани ,моите гарджета се казват Петя/май доста е населено с Петушки тук  Laughing / и Гено ,родени са на 11.08.1997. А иначе сме от "дълбоката провинция"  cry и си учим в най обикновено СОУ. Само че на мене хич не ми се ще и да завършат там.Ама с тия 4-ки дето взехме да ги шляпаме в бележника... smile3515
Цитирай

Асеновград.

здравейте и от мен днес  Smile

тук ми е много приятно с вас  bouquet  - но моята Лекси ,днес в 6.30 , обувайки си чорапите за у-ще, така,  междудругото просто, мимоходом ми каза ,че на класното по математика има 2 .... newsm78  Crying or Very sad
не се скарах,  Embarassed не съм такава майка, #Crazy, а и с тези пубертетски нервни изпълнения дето ми прави  Mr. Green не смея да съм груба . - казах и ,че ще трябва да седнем двете да учим, за да си поправи оценката поне на 4  Sick

кажете нещо, моля, дайте ми мнение, препоръка..... baby_neutral
Цитирай

Sofia

Здравейте,момичета!Днес се оказа много хлъзгав ден.Г-жата ни по математика си е счупила ръката, и сега не знам какво ще правим.Дано жената се оправи бързо, или ни сложат заместник,че да не изоставаме с материала.На последното контролно/върху геометрията/ нямаме нито една грешка. Laughing
 monikam_1 , как се е стигнало до тази 2-ка?Явно доста материал сте изпуснали. В 5 клас е много важна математиката,затова следя изкъсо нещата. Това можеш да обясниш на твоята госпожица. Винаги казвам на сина ми , че всяка грешка означава дупка/в знанията/.Когато станат много дупки ,се получава пропаст, която по натам трудно може да се запълни.Просто и обясни,че оценката няма значение,а знанията, и че трябва да си изясни нещата.Не знам,в тази възраст с момичетата сякаш е по-трудно.Момчетата са си още дечковци,но какво ни чака занапред-не знам!
 mlambeva,не се впечатлявай толкова от оценките.Важно е децата да се стегнат, да си усвояват материала, и да гонят хубави оценки в 7 клас!Гледам класа на сина ми ,на децата им е супер трудно в 5 клас.
 Хубав и усмихнат ден на всички  Hug!
Цитирай

по течението на реката

mlambeva,не се впечатлявай толкова от оценките.Важно е децата да се стегнат, да си усвояват материала, и да гонят хубави оценки в 7 клас!

Не знам как е при вас,но за дъщеря ми имам чувството,че просто не и побира главата всички тези цифри и действията с тях.Сякаш не може да ги осъзнае.Сядаме,обяснявам действията,начина,по който трябва да се реши докато сякаш  е разбрала или поне така казва.Оставям я да запише и твърди,че със следващия пример от същата задача /където всички действия са идентични,само цифрите са други/ ще се оправи и сама.Но след известно време писане,задраскване и пуфтене,казва че не може да се справи.Започват наново и на дълго и широко обяснения,на брат и му става смешно и го изгонвам от стаята,а тя ме гледа все едно и говоря на китайски с един особен поглед,който прелива от пусто в празно. Как да не се впечатлявам и да се оправя с това усвояване на материала не знам !?
Цитирай

София

Добро утро и от мен!

touchstone добре дошла! bouquet

Ако знаете какъв автогол си вкарах...
В началото на срока обяснявах на сина ми,че не е важна оценката,а знанията,които ще получи.Това предвид факта,че е емоционален и да не преживява оценките различни от 6-ци.Все пак това е 5 клас и е нормално да има спад.
Е да спада го има...Не е нещо фатално,просто трябва да си седне на четирибуквието!Обяснявам,че в 5 калс само четенето на книги не може да му помогне има 10 различни учители и трябва да се съобразява с изискванията на всеки един от тях.
На класното по математика има 5.Помолих го да си поправи оценката /след като му бяха разяснени неясните задачи/.Отговорът беше аз да не съм бележкар...та с моите камъни по моята глава.
Но така или иначе учителката ще го изпита по математика,че бил неубедителен...каквото и да значи това.
По нищо не е оформен,освен по немски,където ще има 6.
Лично аз не съм впечатлена от 5-ите,а от липсата на стимул да си ги поправи.Дали пък не е свързано с факта,че имаше дете от класа,което му се подиграваше,че е зубър? newsm78Като го питам за това дете,твърди,че вече не се подиграва,но някак тона му не е убедителен.

Хубав ден! Hug
Цитирай

Bristol

Много ми е полезно написаното за ски ваканцията ви. Ние сме ходили веднъж до Австрия и останахме във възторг, че всичко около ските може да бъде удоволствие. За съжаление не така се чувстваме в нашите курорти, което казвам с мъка, а не от лошотия  Embarassed
Ако позволиш уточняващ въпрос в тази тема - колко часа нон-стоп е пътя с кола? Имам още задръжки с малката, а ни се ходиииии.
Добре сте завършили годината, още по-добре я започвате  Hug
И ние сме се насочили към Австрия тази година. Виж в Google map, като зададеш начална и крайна точка ти чертае маршрута, описва го с думи и ти дава приблизително време, за което можеш да го изминеш. Много удобно е за планиране Smile
Цитирай

Благодаря ви за посрещането, момичета! bouquet Много сте мили, нямам усещане, че влизам в някакъв затворен клуб, даже напротив.

mlambeva, monikam_1, не се тревожете, децата са различни, минават през разни периоди. А и понякога ние самите, в стремежа си да им помогнем, влагаме прекалено много емоции и това им влияе. Миналата година, когато започнахме курсовете в СМГ, и аз се бях изнервила, все обяснявах, обяснявах задачи, а отсреща виждах един разсеян поглед. Постепенно предадох негативните си емоции и в някакъв момент дъщеря ми започна да мрази математиката. Тогава взехме мерки и нещата се промениха. Сега математиката е любим предмет, макар че съвсем не е гениална математичка. Идеята ми беше, че понякога не се получава, когато ние, родителите, влизаме в ролята на учители. Децата ни възприемат по друг начин просто, отношенията ни са различни. А и като вкараме емоции, става страшно. Особено сега, в началото на пубертета.  #Crazy Затова понякога е от полза да помолим друг да свърши работата с обясненията - дали ще е частен учител, познат, който е наясно с математиката, или дори талантливо дете от горен курс или студент, може да свърши много полезна работа.

Ali&Meli, Алекс може наистина да се страхува да не бъде дамгосан като зубрач и бележкар заради въпросното дете. Тези периоди отминават, децата започват да вярват повече в собствените си сили. Не се терзай, погледни на това и от хубавата страна - болезненото бележкарство, което се стреми към шестици на всяка цена, може да бъде много грозно. Затова хубаво си го научила в началото на годината.  Hug В крайна сметка, оценки се поправят, рано или късно, дори без да моли учителката за това. Децата ни минават през различни периоди, важното е винаги да усещат, че ги обичаме и им вярваме. Love

Хубав ден, момичета! И се пазете на леда! Smile
Цитирай

Sofia

Не знам как е при вас,но за дъщеря ми имам чувството,че просто не и побира главата всички тези цифри и действията с тях.Сякаш не може да ги осъзнае........ Как да не се впечатлявам и да се оправя с това усвояване на материала не знам !?
Математичката,която пое класа ни т.г. е обяснила на децата,че да си добър по математика си е талант /подобно на рисуването/.Вашият  проблем го има при много съученици на сина ми. Материала е е супер труден, и има задачи на които само той влиза в час.Вчера заяви,че всички имали забележителен напредък по математика/явно са си седнали на д-тата/.Съветът ми е да ходи на консултации.Ако учителката не е читава/защото го има и този момент/, просто намерете частен учител.Т.г.материалът и по математика,както и по БЕЛ е основен, и трябва отлично усвояване.
Ali&Meli , наистина не 5-тицата е притеснителна , а това че има пропуск.Предложи му на юнакът ти да си изясни материала ,на който е сгрешил. Ако иска да си поправя оценката.Важното е да няма дупки.За мен  оценката не е меродавна, но ако покаже пред мен ,че нещата са разбрани , а грешката е от бързане или недоглеждане.
 Знаете ли кое ме притеснява?Че повечето 5-токласници от нашия клас не са научили граматиката по бълг.език. Бъркат съществителни с прилагателни, а за определяне на лице и число при глаголите - да не говорим.
Цитирай

Bristol

Знаете ли кое ме притеснява?Че повечето 5-токласници от нашия клас не са научили граматиката по бълг.език. Бъркат съществителни с прилагателни, а за определяне на лице и число при глаголите - да не говорим.
Ти ме шашна! А аз се сърдя на моя, че изпитва затруднения да определи подлога и сказуемото в изреченията  Crazy
Цитирай

София

Ali&Meli , наистина не 5-тицата е притеснителна , а това че има пропуск.Предложи му на юнакът ти да си изясни материала ,на който е сгрешил. Ако иска да си поправя оценката.Важното е да няма дупки.За мен  оценката не е меродавна, но ако покаже пред мен ,че нещата са разбрани , а грешката е от бързане или недоглеждане.

Уж вече са ясни задачите.С нашия татко /бивш СМГ-еец,каква дума само  35/ няма прошка по математика.
Ние днес имаме контролно по български точно на тези неща.Да видим какво ще сътвори синковеца  Thinking.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

НОВА ТЕМА, мацки 

... хайде скачайте в нея, че тук звъни катанеца... Laughing

Сори, не БЯХ формирала правилно активния линк  Blush  НО вече е ОК.  Very Happy
« Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 09:46 от Шани »
Цитирай

София

Ali&Meli дано причината не е в това, че е седнал до доказва, че не е "камила", демек - зубър. Тогава ще ви е по-трудно. Иначе лично аз не бих се безпокоила толкова много, ако наистина няма пропуски в знанията / но пък Боби никога не е бил и пълен отличник все пак/.
Дори съзирам повече стимул в 5-цата, защото тя би трябвало да го накара и нахъса да иска повече и да учи повече, докато при 6-цата понякога без да искат се отпускат и заповат да си лежат на лаврите /повечето/.
Цитирай

не мога да вляза в новата тема
Цитирай

София

не мога да вляза в новата тема

и аз  newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-233 от 233 отговора