«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-233 от 233 отговора

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 619
–одени през 1997г.

яЌ”ј–»

0.  ........... син (Merry)
1. 08.01 - Ќики (GeoNadin)

‘≈¬–”ј–»

1. 14.02 - »ли€на (mili.m)
2. 27.02 - ёли€ (tea_06)

ћј–“

1. 30.03 - —танислав (na_ga)

јѕ–»Ћ

1. 14.04 - ÷ветан (mimi72)
2. 18.04. - ¬иктор (valieta)
3. 18.04 - ≈ли (steffi_k)
4. 24.04 - —танислав (Ali sun)

ћј…

1. 18.05 - янислав (—телияни)
2. 19.05 - Ѕоби (Lennyh)

ёЌ»

0. ...... син (bib.bib)
1. 19.06 - ћони (ћила от ћарс)

ёЋ»

1. 16.07 - Ќикол (mother-of-pearl)
2. 27.07 - √абриела (¬ейдър)

ј¬√”—“

1. 05.08 - яна (јгли)
2. 14.08 - ≈лизабет (Ћетиси€)
3. 16.08 - ѕавел (упорито зайче)
4. 21.08 - √ергана (Pagoc)
5. 27.08 - √еорги (ƒарус€)

—≈ѕ“≈ћ¬–»

1. 09.09 - —имона (valia77)
2. 10.09 - √еорги (boriana)
3. 12.09 -  расимира (daninka)

ќ “ќћ¬–»

1. 11.10 - ƒани (Lovi)
2. 11.10 - “они (lukrecciana)
3. 11.10 - ƒанаил (Lovi)
4. 13.10 - јтина (Ўани)

Ќќ≈ћ¬–»

1. 06.11 -  остадин (minona761)
2. 10.11 - ћихаил (lideto70)

ƒ≈ ≈ћ¬–»

1. 14.12 - јлекс (Ali&Meli)
2. 15.12 - јлександър (ћер—едес) 
3. 16.12 - ћартина (lina d)
4. 17.12 - ћартин (dolores)

»маме и специални  Hug, почетни членове  Very Happy:

0. 23.10.1996г. ћартин (»€)
1. 04.01.1998г. - јлександър (marka_74)
2. 07.01.1998г. - јлександра (monikam_1)
3. 13.05.1998г. - ¬ладислав (–айка)

4. 24.05.1998г. - ƒеси (Sneji)
5. 18.06.1998г. - дъщер€ (Dolcezza)

’а да ни е честита поредната нова тема  bouquet
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 856
ƒа ни е честита ноата темичка. ƒа е пълна само с весели случки, и много празнично настроение   bouquet
 Ўани, поздравлени€ за заглавието. Ќаистина е много актуално  Laughing.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 543
ƒано стане и чудесно от един момент насетне  Laughing

Ѕлагодарско за темата, Ўани!
÷итирай

Oslo

ћнени€: 654
ƒа не е просто запис, ще сподел€ - отказахме се от плуването за през зимата, сега ходи на тренировки по кикбокс...преди 3 дни вид€х с очите си какво е научил там. ѕрибирам се от 1 см€на точно когато той се прибира от училище и какво мислите виждам зад блока - моички€т прилага усвоеното над съученик, поне 10 кила по-тежък от него..... –азтървах ги с малко усили€ и при разговора с двамата стана €сно, че другото момче е започнало първо. ’ем се радвам, че може да се защитава, хем се притесн€вам дали ще спазва тънката граница между самозащитата и агреси€та в бъдеще newsm78
»наче в училище всичко е наред до момента, между шестиците започнаха да се настан€ват и петици вече, но засега не съм притеснена много...говор€, говор€, на кра€ на срока ще видим резултатите от логоре€та ми.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 207
ћ-да-а-а. —траната на чудесата? ј јлиса ко€ е? јз ли съм, не съм ли?
≈то едно оплакване с питане още на първа страница. Ќаши€т учител по български изисква учебната тетрадка, ко€то е върху цели€ материал за годината, да бъде попълнена до 01.12.2008г. ƒо момента са преподадени 7-8 урока. ¬сичко останало не е преподадено, но упражнени€та върху невзети€ материал тр€бва да бъдат направени. —ещате ли се кой ще преподава и об€сн€ва? ѕознахте, мама. Ѕ€сна съм. —ега се чуд€ как да постъп€. ¬ариант едно - побърквам детето и себе си и н€как си до кра€ на седмицата усп€ваме. » си мълчим за безумното изискване, за да не си създаваме проблеми. ¬тори вариант - не попълваме упражнени€та, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. “рети вариант - мама се набира и отива при учител€ да му об€сни какво мисли по въпроса. јко го открие въобще. ƒа вметна, че н€ма на кого да остав€ бебето по време на това упражнение. ћоже би да напиша едно мило писмо на въпросни€ господин? — телефон за връзка,  за всеки случай?
ћами от —ћ√, обедин€вайте се! “ова не се търпи.
ƒайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy
÷итирай

ћнени€: 1 019
„≈—“»“ј Ќќ¬ј “≈ћј,ћј…„≈“ј.Ѕ–ј¬ќ Ќј ЎјЌ»,«ј “≈ћј“ј.
јз не знам какво да кажа.¬иждам,че не само при нас има проблеми с български€.”тре съм на родителска среща и ще вид€ какво ще кажат.Ќад€вам се,че ще вид€ и госпожата по математика.ѕопълвах н€каква дълга и малко смешна анкета,дадена на ÷ецо от училището.“ам ,децата също са попълвали една част,а в къщи родителите другата.¬ие попълвахте ли нещо такова?
÷итирай

под течащи€ покрив

ћнени€: 92
   —къпа ≈лияна,до този момент не съм писала в темата за петокласниците и сега ми е за първи път.ћоето дете също учи в —ћ√ и независимо,че е в друг клас, този учител преподава и на него.ѕри нас е казал,че тетрадката тр€бва да се попълни до 1.12. до материала, който е взет до момента ,а не ц€лата тетрадка.ƒа не би дъщер€ти да не е разбрала правилно,или децата от класа нещо да са  го е €досали и той да ги е заплашил по този начин?»наче и аз не одобр€вам авангардните му методи на преподаване ,както и учебника ,по който учат.Ћитературата също никаква € н€ма .»мам чувството,че  ако нещата продължават по същи€ начин ,децата ни ще забрав€т да пишат. азал е ,че бил"специалист само за петокласници" и горещо се над€вам догодина да имат друг учител.
÷итирай

...н€мам дом, но имам път!

ћнени€: 651
¬ариант едно.......
 ¬тори вариант......
 “рети вариант ......
ƒайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy
» трите варианта са  Crossing Arms хм...несправедливи  Crossing Arms
за детето...
за мама...
за преподавател€...
¬ духа на последните постове от предната тема:
 акво мисл€т другите родители? ¬ смисъл - свер€вате ли си часовниците...?
÷итирай

—офи€

ѕреди малко учихме по Ѕ≈Ћ. Ѕ€х решила да не го прав€, но започнах да преподавам. —инът ми каза, че разбира всичко, когато му дам пример. “ака правила и старата му класна. “ака ще закрепим положението за момента, макар да установих, че той не знае нищо от "изучени€" вече материал. «апочвам да търс€ учител за частни уроци, което по принцип мислех да остане за догодина. јко н€кой има иде€ за учител - ще бъда благодарна.
≈стествено нито имам достатъчно време, за да уча с него, нито ми е работа, нито знам изисквани€та. «а честно и нечестно писах скоро, вкл. на ≈лияна на Ћ— и ме е срам да се повтар€м и потретвам. Ћошото е, че б€х учила детето на други неща...
÷итирай

Baile Átha Cliath

ћнени€: 3 204
јйде и аз тука, отдавна не съм писала, но при нас е доста еднообразно. Ќовото е,че тръгна на волейбол, засега про€в€ва небивал интерес.  ¬ училище е добре, единствено по английски има вече три петици, при все , че в нас от време на време му помагам. ѕо останалите предмети има основно шестици. ¬ неговата ста€ има компютър, но там н€ма интернет, и едва ли прекарва повече от половин -един час на ден пред компютъра. ќсвен волейбола тръгна на кръжок по занимателна и забавна хими€ и физика, и авиомоделизъм .  азала съм му- ако  нещо има проблеми с оценките -ще увисне от занимани€та.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 582
„естита Ќова “ема и браво на Ўани за хубавото заглавие! Hug
ƒано негативите останат в старата тема,а тази да бъде изпълнена с повече ведрост и хубави емоции.
≈лияна трудно ми е да дам конкретен съвет,но да попитам за какво му е на въпросни€ господин учебната тетрадка да бъде попълнена до 1.12?Ќещо не схващам логиката.—лед това престават да учат български ли?
Ќаистина провери как точно сто€т нещата,да не би дъщер€ ти да се объркала /над€вам се да е така/.
Ќай-приемливо е може би да разговар€ш с него по телефона предвид това че си с малко бебе и това утежн€ва ситуаци€та.
’румна ми да позвъниш на класната и т€ да се опита да разбере за какво иде реч и какви са тези приумици на въпросни€ господин.
munti добре дошла! bouquet
÷итирай

ћнени€: 1 145
«дравейте, здравейте!
Ќе съм се разписвала скоро, но се над€вам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъстви€ Flutter Mr. Green

»зум€ващо! ƒнес съм на родителска среща! Shocked
ѕак! Ќаправо не мога да пов€рвам.
ƒано не ни викат заради н€кой гаф.... newsm78

ѕосле ще разправ€м по-подробно, че сега ме чака работа...

bouquet
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

хехехе, дами  Hug, радвам се, че ви допада заглавието, макар то да бе подсказано от една от вас.

јлиса едва ли ще стане €сно н€кога, ко€ ще да е...   35

ѕо-важното е, да се разбере, до каква степен е интересно и забавно в тази —трана и до каква степен е нетърпимо положението.
Ќе знам защо, но при нас е все нетърпимо  Confused
Ќе € занимавам с никакви домашни задължени€, н€ма никаква натовареност и по отношение на брат си (да речем, л€тото го гледаше по ц€л ден), искам само да учи, да си подрежда бюрото и да бъде стриктна по отношение на писане и подредба в тетрадките. ≈, не се получава...  ooooh!

≈лияна, аз те съветвам, ако имаш телефона на съученичка на щерка ти, да й се обадиш за една сверка... явно яна не е разбрала, но току-виж че наистина преподавател€ го изискава това от децата.  Thinking “огава аз лично, бих се разлютила страшно много  #Cussing out

mimi72 - не съм попълвала такава анкета. „удно ми е... ако можеш утре да споделиш по-подробно? ћерси  Smile

munti - добре дошла  bouquet јко искаш сподели подробности, ако искаш напиши нещо повече за детето си... кога е родено, как се казва...
 bib.bib - щерката вече ходи на частно по математика. ƒа ти кажа, хич не им е рано. јко сега има неовлад€н материал, до 7 клас ще стане много страшно.  ъсмет и дано да си намерите добър преподавател.  Peace
÷итирай

јми,на ÷ветан анкетата не знам точно какви са били въпросите,но ще  ви кажа за родителите какви б€ха и то тези които се сещам.
јнкетата беше учудващо дълга.ќт всички въпроси не попълних един,който ме питаха какъв е дохода ни.Ќе см€там,че това ги зас€га.
ѕитаха,какво не ни харесва в училището в което учи,като има около 20 варианта,от които тр€бва да изберем максимум 5 отговора.ƒоволни ли сме от начина на преподаване.»скаме ли да има униформи.ѕрез последните 30 дни какви разходи сме имали/за храна,лекарства,книги,забавлени€ и т.н./“р€бва ли да има извънкласни занимани€. акво е отношението на всички правителствени и не правителствени организации за развитието на децата.ћомичета въпросите б€ха,около 50,като имаше и стандартни,но и доста нови и интересни.Ќай-смешни€ беше,каква професи€ искате да има детето ви.ѕисах,ƒќ’ќƒЌј 35.
ћного ще тр€бва да пиша ,ако ги изреждам всичките,но в общи линии предполагам,че разбрахте за какво се касае.
ƒнес и аз съм на род,среща.
÷итирай

—офи€

ƒобро утро момичета!

ѕри нас нищо ново.¬ъпросното дете,което обижда моето,вчера се е държало прилично или поне н€маше оплаквани€.ƒано да бъде така и за напред.
«асега оставам в изчаквателна позици€,но ако стане по-страшно мисл€ да се намес€.ѕо принцип не съм от тези дето ще си остав€т патето в калта.
Ќа мо€ при€телка щерка и е в 7 клас и от миналата година т.е. 6 клас взима уроци по математика.Ќа мен ми беше странно,но ще спра да се учудвам вече на каквото и да било,в 5 и 6 клас е основата на математиката.
≈лияна пи ши как се развиват нещата с учебната тетрадка.
мими72 изпуснала съм за анкетата да прочета.

’убав ден!   bouquet
÷итирай

—офи€

ѕри€телки мои Hug, отбой! √решката е в наши€ телевизор.  Confused Embarassed Rolling Eyes√осподинът си казал, че иска тетрадката да е готова до 01.12., но не уточнил какво точно да е готово.  ласът в сво€та целокупност и праволинейност разбрал, че тр€бва да е готова ц€лата, каквито не са били намерени€та на учител€. ћасова хипноза ли, математическа забле€ност ли или просто е вредно като се събере ц€л клас от отличници?! „е има и такива, дето почти са € попълнили докра€ вече! Ќаша яна днес първа се осмелила да попита, аджеба, за какво става въпрос. ƒобре че ћунти и Ѕиб.Ѕиб си казаха, че в техните класове н€ма такива работи. «ащото и аз първо си рекох, че н€ма как да е така тази работа, но детето:  "Ќе! —акън, всички тъй са разбрали и даже вече са написали, н€ма какво да се излагам да питам!" Ѕрей,  ooooh!, добре че като €хнах метлата, обиколих само из къщи и из форума, че щеше да стане конфуз. »з тази ситуаци€ се разкриха два проблема: първо - детето е възпитано да е прекалено изпълнително, без да се отдава на излишни разсъждени€ и второ - мама тр€бва да си купи глог, мента и валериан и да поуспокои топката. Ѕлагодар€ на всички за разбирането и помощта!   bouquet
» аз чувам, че децата от —ћ√ още от шести клас тръгват на уроци и курсове по български език, с оглед подготовката за кандидатстване след седми.
’убав ден и добре че ви има Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 254
¬тори вариант - не попълваме упражнени€та, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. “рети вариант - мама се набира и отива при учител€ да му об€сни какво мисли по въпроса.
ћами от —ћ√, обедин€вайте се! “ова не се търпи.

—ъс сигурност варианти 2 и 3 са моите варианти. јко случайно получи двойка детето ще се жалвам по всички инстанции и ще ги изтипосам в медиите.
јма за какви се мисл€т тези хора бе!!!!
—ега вече тр€бва и да почнем де преподаваме ли?
ќще малко ще се изисква и на ротационен принцип да си изпитваме децата!!!! Crossing Arms Thinking
јааама ха!
ћи то по-добре така тогава.
ќтвар€ме килиите и започаме да си ограмот€ваме чедата със сигурност ще научат повечко, отколкото в болшинството училища.
“ук имаме и експерт в това отношение - Ћети Peace, не е влизала одавна, но да кажа за тези, които не € познават, че т€ преподаваше на детето си от 1-ви до 4-ти клас и Ѕетката завърши перфектно.

Ќе съм се разписвала скоро, но се над€вам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъстви€ Flutter Mr. Green
¬ейдър извинени€та само във вид на стъклени бележки мол€! Wink Wink Wink
Ќе може да се разв€ваш безнаказано из нетското пространство и да н€ма последици  hahaha Crazy

¬ духа на последните постове от предната тема:
 акво мисл€т другите родители? ¬ смисъл - свер€вате ли си часовниците...?
 Peace Peace Peace
≈лияна, горещо те съветвам да се консултирате с другите родители и да заемете единна позици€ по въпроса - ћила както винаги е права  Peace.
Ќа първата родителска среща на малки€ си направихме списък с телефони, мейли и кю-та с родителите - неверо€тно е удобно.

щерката вече ходи на частно по математика. ƒа ти кажа, хич не им е рано. јко сега има неовлад€н материал, до 7 клас ще стане много страшно.

» непременно искам да наблегна на написаното от Ўани - материала по математика в 5-ти клас е възлов, ако се получат пропуски сега в 7-ми клас ще е много късно да се навакса, така че дами освен Ѕ≈Ћ следете и математиката изкъсо.

ѕри нас също ситуаци€та е без пром€на, с тенденци€ към леко усложн€ване като начало ooooh! Tired и двамата са невъзможни / малки€ повече/, в ста€та цари н€какъв извънземен и непон€тен за мен ред. Ќикай не знае кое къде му е.....
јз днес пътувам и ще се прибера в петък вечер, в недел€ е р.д. на малки€ маймун- чувствам се изцедена  Tired
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Lennyh - при€тно пътуване, Ћени! ƒано те зареди с малко силички и търпение  Hug
÷итирай

Sofia

«дравейте,момичета  Hug. ≈й,много се радвам на тази темичка  Laughing.
 «а уроците - време е . огато синковеца т.г. започна с математиката ,учител€т им беше казал,че 5 клас е най - важни€.јко усво€т  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щ€ло да им е песен!
 “а сещам се да благодар€ на Ћени за съвета ,който ми даде л€тото  bouquet Ћек път!
 — Ѕ≈Ћ засега сме добре.«амисл€м се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 ¬ недел€ имаме състезание по плуване, и сега тренираме €ко.    Ќаши€т обиждач продължава да ни обижда.
 «а непредаден материал и аз бих оставила да получим 2.
 ј пък снощи на тренировките по шах , е вид€л бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...н€мам думи.Ќо и той добре € е наредил  Wink.  “ъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!
 ’убав ден на всички!
÷итирай

—офи€

јли и ¬ие ли ходите на уроци по математика?
—ъжал€вам,че обидите продължават,ако откри€ ефикасен лек ще ти го кажа.
ј за проблемите ¬и с бившата класна нещо не си спомн€м,но извини ме ама €вно е гол€ма кукуквица тази жена след като продължава да обижда детето ти.ƒобре,че и той не се е дал.
Ћени лек път!ћалкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?јко е така,значи е като јлекс.
≈лияна браво са хубавото развитие на нещата.Ќаистина щеше да се получи конфузна ситуаци€ да  се изтърсиш там да вдигаш гири и накра€ да се окаже друго.
«атова мили девойки,запомнете!ѕърво се допитвате до Ѕ√ ћамма и после действате!ћного сме силни сме! Wink
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 595
«дравейте майчета Hug. ќтдавна не съм се включвала  Embarassed, но съм в сеси€ и н€мам много време. ћо€т ћарти се справ€ долу- горе. Ќивото е съвсем различно в ћ√-то и му е доста тежичко. »маме вече четири четворки, не знам как ще ги оправ€ като двете са по английски на контролни. јми просто не учи думите достатъчно, а ходи вече трета година на школа, ужас гол€м срам. ћного задачи им дават по математика за домашно. ѕреди посто€нно им правеха писменни изпитвани€ и контролни, но нещо в последно време са в застой. Thinking. »махме родителска среща, събраха пари за униформи по 32 лева за дете, а останалата сума е финансирана- спечелили са проект. ”ниформата ще е сако, вратовръзка с логото на училището, панталон/пола/ и риза.
“ова за сега от мен.
÷итирай

—офи€

огато синковеца т.г. започна с математиката ,учител€т им беше казал,че 5 клас е най - важни€.јко усво€т  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щ€ло да им е песен!
“а сещам се да благодар€ на Ћени за съвета ,който ми даде л€тото   
— Ѕ≈Ћ засега сме добре. «амисл€м се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 ...... е вид€л бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...н€мам думи.Ќо и той добре € е наредил  Wink.  “ъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!

«а математиката - абсолютно  Peace. “ази година съдържа основите на цели€ материал за 6 и 7 клас. Ali_sun радвам се, че съвета е бил сполучлив. Ќе мога да разбера защо всички мои познати винаги превъзнас€т съветите ми, но със собствените си дзверове трудно се справ€м  newsm78 Tired
»наче за Ѕ≈Ћ-а съм категорична, че от догодина Ѕоби ще започне курс към н€ко€ от школите, сега започвам да ги проучвам.
„естно казано сегашното ни училище се оказа гол€ма 6-ца от “ќ“ќ-то и се замисл€м дали изобщо ще кандидатства след 7-ми клас н€къде другаде. Ќо Ѕ≈Ћ-а е важен предмет и не мога да го неглижирам, особено пропуските му ooooh!
 олкото до бившата му класна - както се казва "но комент" дори тази и постъпка иде да подскаже с колко долна душица си има работа.
јз не знам дали ви споделих и при нас имаше подобна "весела случка". “ъкмо б€хме записали Ѕоби в новото училище и той беше срещнал бившата си класна  Twisted Evil, въпросната персона /защото за мен това не може да е човек и учител/, се заинтересувала какво се случва с неговото кандидатстване. —лед като получила обстоен отговор, къде е приет какво мислите направила госпожата?! ћмммм - поздравила го?! Ќеееее.  азала му, че в бившето му училище имало много по-добри преподаватели по математика  Shocked Shocked Shocked.
≈еееее то бива - може, ама дето казваше баба ми "бивол курбан не бива".
ƒори самото дете беше схванало безсилието и злобата вложени в тези думи ooooh!
Ћипсата на достойно поведение винаги ме е впечатл€вала, но в този случай направо ме потресе.
 акто и да е Ali_sun можем €вно само да се радваме, че вече сме на нови места и/или с нови преподаватели, които в наши€ случай са префектни.

ћалкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?јко е така,значи е като јлекс.

—трелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. » де да беше като јлекс Peace Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 477
¬ключвам се и аз с инфо от —ћ√. —инът ми, който учи в —ћ√ е в 5в клас.
ќтносно български€: още от началото, господинът им е казал, че въпросната тетрадка тр€бва редовно да се попълва след всеки урок и от време на време той ще € провер€ва. “ова по принцип важи и за другите предмети (истори€, географи€, човекът и природата): така беше в старото у-ще, така е и тук, н€ма начин да не е така, независимо какво казват децата, защото иначе за какво са тези тетрадки? ћежду другото, още в началото госпожата по географи€ им беше казала, че ще провери тетрадката в кра€ на декември. Ѕ€х убедена, че мо€т син е най-заве€ни€ от ц€лото —ћ√, ама сега малко се поуспокоих - не сме единствени. «а мен обаче приоритет определено са литературата и български€ за 7-ми клас /ако случайно не знаете какво е синекдоха или етимологична фигура, мога да ви об€сн€/, тъй като имам и един син-истински  кошмар в 7-ми клас, а останалите деца (в къщи има и девойка в 3-ти клас, ама т€ е супер печена, поне за сега) са оставени напълно на самотек или взаимоспомагателно обучение.
ќтносно случа€ с детето, което обижда другото:
¬ събота, преди да дойде госпожата за школата по математика, едно дете от други€ клас (не знам кой) викал на едно друго : Д≈й, зубър, зубър, тук има зубър! «убър, марш от —ћ√!Ф ќт личен опит знам, че в такива случай обикновено следва бой, което за щастие не се е случило, но проблем очевидно има, щом случа€т е направил впечатление на "външниФ деца.
ќсвен това преди около седмица е имало футболен мач между 5в и 5а клас и синът ми е възмутен от поведението на момчетата от 5а клас (не знам дали тук има от този клас), които се държали ужасно грубо (ритали и блъскали) с децата от противникови€ отбор. Ќа родителската среща класната ни каза, че в училището н€ма психолог и ако има проблем да се обръщаме към не€ и към въпросни€ господин по български език, те щели да поемат тази рол€. јз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.
”спех на всички мами с петокласници, учете български език - "език свещен на моите дедиФ и си пазете нервите, че ще ви тр€бват за 7-ми клас!
 #Crazy
÷итирай

—офи€

ћалкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?јко е така,значи е като јлекс.

—трелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. » де да беше като јлекс Peace Hug
ўе стане,споко!Ќе познаваш јлекс преди първи клас.Ќикакъв интерес към книжки,приказки и т.н.
¬сички на терсене,той на опаки.ѕросто пром€ната е гол€ма.ѕреломът настъпи на 6-7-8 години.

јз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.

“ова н€как не го разбрах...

»наче добре дошла! bouquet
« ѕоследна редакци€: ср, 26 ное 2008, 14:11 от Ali&Meli »
÷итирай

—офи€

Ali&Meli   Hug Hug Hug чул те господ както се казва, че вече в чудо се виждам с него.  ато иска може - ћЌќ√ќ може, но като се заинати за нещо с кран не можеш да го поместиш.

mamamilk добре дошла bouquet
¬ тази тема всички сме добронамерени, щом н€ко€ от нас поиска съвет го получава. —ъвета /поне в мо€ случай е винаги обмислен и от сърце, все едно за своето дете мисл€/, а преценката дали да бъде следван този или онзи съвет винаги си е на родител€  Peace
“ака че чувствай се поканена да даваш съвети  Peace, пък ако не желаеш да получаваш такива - ще се въздържаме Mr. Green.... макар и трудно  bowuu hahaha 35 н€кои от нас  hahaha bowuu 35
÷итирай

—офи€

ѕри€телки мои Hug, отбой!
ѕри€телко, имаше полза, жалко само че ти се по€досва. «а мен имаше полза да разбера, че тетрадката тр€бва да се попълва самосто€телно, а по-късно разбрах, че ще важи за всички предмети. ¬ старото му училище учебни тетрадки се попълваха по указани€ на учител€ - определени неща се правеха съвместно в клас, други за самосто€телна работа - така бе по всички предмети. –€дко се е случвало ц€л урок да се попълни в къщи. ƒомашните работи б€ха комбинаци€ от учебник и учебна тетрадка, пон€кога нещо странично - издиктувано от г-жата, пон€кога доклад - задължително или по инициатива.

јли-сън и Ћени, над€вам се оттук насетне децата ви все на свестни учители да случват  Hug

ƒолорес, аз клон€ повече «ј униформите. Ќ€как ми се струва по-лесно, а в горните класове над€вам се и да смекчава н€кои разминавани€ - деликатно ми дойде да се израз€  Laughing

Ўани, все ще извадиш жокер от задни€ джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.
÷итирай

Sofia

Ali&Meli ,ходим в —ћ√, при —имеонов.ћного е доволен синковеца  Very Happy.
 Ќе мога да се въздържа да сподел€ част от  разговора с нашата бивша.
 ¬зела да се възмущава,как учителката по руски и направила забележка,че не е научила децата на местоимени€/синът ми ги знае идеално/. “ой - от мен никой не се оплаква. “€ - ами аз н€кой път ще отида да се оплача на директорката,че много подтискаш другите /разбирай-любимците/ Shocked Shocked
 ƒруго - «ащо ти се представи най-добре на матурите м.г, а не остави ’/условно/ да докаже,че е най-добри€  Shocked.
 —рамота е ,че наистина е добър преподавател, но иначе - пълна 0!
 ¬место да се гордее,че т€ е била първата му учителка,че му е дала основата, т€ - ще го из€де! Ѕлагодарна съм,че детето имаше късмет сега да попадне на добри учителки /с изключени€та ,но то вс€ко стадо си има мърша ,а и нещата се е пооправ€т/.
 Ћени ,би ли споделила за децата в ѕ„ћ√,учнолюбиви ли са?» изобщо добра ли е средата там?
 «а униформите - и аз съм за !
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 4 294
Ќе мога да ви изчета Very Happyјз докато разбера, че има нова тема, т€ отишла на втора страница. √ледам че почти всички са на родителски срещи и мен ме чака същото. ƒнес съм на малката, утре на гол€мата щерка. ƒа видим какво ще става. ѕосле ще сподел€м.

Lennyh , утре на род.ср. ще предложа и ние да си направим списък с телефоните, струва ми се много практично.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ўани, все ще извадиш жокер от задни€ джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.

н€ма джокер. «а всичко е виновна Lennyh  35
сведуща е по много въпроси и ние € слушаме и уважаваме, какво да € правим.  Hug

ј пък ние скоро н€ма да имаме род. среща... ћоже да е за т€хно добро  Flutter

»наче старата ни г-жа е много готинка и мила... с кеф се среща с бившите си ученици. ўерката много € обича, а аз също съм добронамерена към не€.

“върдо съм «ј униформи... ƒано скоро стане повсеместо и задължително.
÷итирай

—офи€

ќф вчера и днес съм се разписала като за световно.ѕишете за родителски срещи,ама в нашето училище те май са кът.Ќикой нищо не говори за такива.ј ми се иска все пак да разбера впечтлени€та на учителите от детето.ƒано до кра€ на 1 срок да организират.
ƒа се похвал€ днес купих подарък за –ƒ на синковеца и все едно товар падна от плещите ми.“олкова ми е трудно последните 2-3 години да избирам подарък за –ƒ,подарък за  оледа.ј тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
Ѕиб,биб има различни продукти на Woo Wee за т€х.јко си се спр€ла на такъв вариант /понеже може и детско да ти се струва/ сега е времето да провериш в ’иполенд.»ма и по-евтини и по-скъпи варианти и най-важното все още от всичко има.ћиналата година за –ƒ и  оледа това,което искахме беше свършило.
«а  оледа съм намислила часовник,но тр€бва да измисл€ и от моите родители подарък  ooooh!,после и от свекървата.» все аз мисл€,не баща му, ама ха  Crossing Arms.
Ћека вечер!
÷итирай

—офи€

Ali&Meli, много навреме го споменаваш. ƒнес си мислех да преров€ в старата тема дали беше писала в кой магазин ги продават или да те питам  Embarassed —амо време не остана, така че много ти благодар€  bouquet Ќай-късно уикенда ще ида до н€кой от двата магазина.

ѕонеже много пишем за Ѕ≈Ћ, ще драсна за последно на тази тема, не за друго, а за да илюстирам и аз, че монетата има две страни. ”станових, че синковецът ми не е учил нищо от началото на учебната година. ƒраскал е домашни, но дори и леките уроци са далеч от мислите му. ¬ тетрадката имаше попълнена една четвърт от първи€ урок. ¬сичко друго е пред нас. Ќ€как не може да свикне, че като € н€ма старата класна, ко€то бдеше като майка-орлица ден за ден дали всичко е научено и написано, ще минат метър. Ќо пък не са в начален курс вече и не е редно с€каш толкова да им висим на главите  newsm78. Ќакратко, това дето си мислех, сам да се оправ€, май н€ма да се случи точно така. ўе ми тр€бва много търпение и малко, но редовно от капките на ≈лияна.

ћного пиша и аз, ще се спра  Smile

÷итирай

ќтидох, вид€х и...се прибрах Mr. Green
ќтчет от втората родителска среща
на пети "а" клас

1. ѕоводите са добри с малки изключени€. ≈дин два леки инцидента + лоша дисциплина. ¬ този ред на мисли - √абиела бърбори много. ќбърнете й внимание! Embarassed
2. ƒискотека за  оледа. ƒали или? (не се реши)
3. “рансформиран преразказ. ўо е то и има ли почва у нашите деца. Crazy
4. ѕри€тна разходка по кланите стаи  bouquet

“ова в кръга на майтапа, но като ц€ло - така протече.
Ћошото е, че и четирите госпожи, с които се вид€х б€ха единодушни - дъщер€ ви е изключително бърборива.ѕречи на останалите ученици. Embarassed Confused —лед четвъртата се отказах да се виждамс други...
»наче са доволни - справ€ се отлично, взема участие...ама пусто й дърдорене ooooh!
”ф. Confused

ѕо-интерсеното е, че като виден член на родителски€т актив получих спешъл покана за родителска среща между всички родителски активи и ръководството на училището. ƒа видим. «а първи път чувам за такава инициатива.
ј още по-интересното е, че имам две такива покани Mr. Green ≈дната от малкото, другата от каката FlutterЌали са ми в едно школо Love

„уд€ се какво ли ще се обсъжда... newsm78
÷итирай

—офи€

¬ейдър , пиши по-често, става ми ведро като те чета!
“олкова ми е трудно последните 2-3 години да избирам подарък за –ƒ,подарък за  оледа.ј тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
ј при нас и ƒ€до  оледа носи подарък! «начи един от него, един от родителите, после и от бабите и д€довците Crazy “ази година си поръча ски по мейла на добри€ старец и ни каза: "≈, виждате ли как ви улесн€вам, сега н€ма да се налага да давате толкова много пари за ски, ƒ€до  оледа ще ми ги донесе!" Laughing
јз сега взех да оцен€вам по достойнство началната ни учителка. Ѕеше младичка и добричка, но добре ги учеше и децата € обичаха много. ћного се иска за да си добър учител и май най-важното е да си добър човек.
«а мен имаше полза да разбера, че тетрадката тр€бва да се попълва самосто€телно, а по-късно разбрах, че ще важи за всички предмети. ¬ старото му училище учебни тетрадки се попълваха по указани€ на учител€ - определени неща се правеха съвместно в клас, други за самосто€телна работа - така бе по всички предмети. –€дко се е случвало ц€л урок да се попълни в къщи.
» при нас така, bib.bib. Ќо не съм сигурна, че сега по всички предмети  тр€бва да попълват без да им е казано. Ќапример госпожата по истори€ беше направила забележка в този смисъл.
јз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.
Ѕлагодар€ и на теб, mamamilk, вс€ка гледна точка е важна, а и аз се нуждаех от съвет и го поисках. јктивността винаги е била положително качество за мен. ¬ крайна сметка проблемът ми  се разрeши с помощта на съфорумките, които не случайно вече наричам при€телки. “ака че благодар€ на всички още веднъж. bouquet
÷итирай

ћнени€: 51
«дравейте всички,всички .... bouquet
ƒълго отсъствие от форума , но с последни сили влизам и не мога да ви изчета!Ћипсвахте ми толкова много и със съвети и предложени€,но ето пак съм тук  Smile Love
Ќашите преп€стви€ и проблеми не свършват!
 smile3511—пешно се нуждаем вече от уч. по математика и като гледам и по бълг.ез.!
ѕисна ми да преподавам вкъщи!Ѕ€сна съм и на поведението и на системата на образувание в нашето училище.„акам с нетърпение да свърши срока и ще ходим в друго.“о вече се нетърпи.. Banghead
ѕреподавателката по математика преподава урок без затвърждаване  или упражнение-примерна задача и това е.«а дом. раб. задача от сборника с повишена трудност и ходи обисн€ваи цели€т урок!—лед малка проверка от мо€ страна на негови съученици вид€х и че при т€х е същото,а в другата паралелка са с цели страници упражнини€ и об€снени€ а преподавател€ е един и същ!’а кажете ми това какво е??? огато попитах ученик от други€т клас винаги ли е така -твърдо даааааа-му показах тетрадката на синковеца и детето ме закопа:"“ова е защото наши€т клас е с по гол€ма степен на знание и потенциал и госпожата ни го каза!!" newsm61
¬ къщи вече сме потиснати и непрекъснато мрънкане от главоболие,полуд€ва детето при мисълта за поредната двойка....ћол€ ви помагайте!!
ѕо бълг ез. госпожата вече втора седмица € н€ма и изобщо и не се търси заместник! араме свободни часове!ƒа не споменавам че до сега н€маме и една дом. работа.Ќивото е под вс€каква критика.¬ие тук ми говорите за цели тетрадки изписани за домашна!
»маме 3 деца тартори на класа които непрекъснато тормоз€т другите и ги карат да б€гат от часовете!при отказ се слага етикет «”ЅЏ– и непрекъснат тормоз от рода баничка!
ƒа избро€ и физическото-правим 10 обиколки на училището защото не тичаме правилно и тр€бва да се учим как се б€га newsm78 и съответно 3 в бележника.... #2gunfire
—тискаме зъби поне до втори€т срок  –ј… н€ма да търп€!
÷елувки на всички и успехи за напред на малчуганите!! bouquet bouquet bouquet

÷итирай

Bristol

ћнени€: 5 666
ј тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
“ова е защото и той сами€т не знае какво иска  Laughing » ние б€хме в подобна патова ситуаци€.

Ћошото е, че и четирите госпожи, с които се вид€х б€ха единодушни - дъщер€ ви е изключително бърборива.ѕречи на останалите ученици. Embarassed Confused
» мо€т много говори и учителите не пропускат да го споменат  Crazy Ќепрекъснато му повтар€м да се опитва да се въздържа малко, а той се оправдава, че такъв бил характерът му, не можел нищо да направи  ooooh!

ћъж ми и аз водихме война със сина по повод уроците по контрабас. ѕрекалено скъпо е удоволствието, прекалено гол€м ангажимент за нас, а той не полага никакви усили€ да се упражн€ва в къщи. –ешихме да прекратим зан€ти€та му. “ой уж н€маше нищо против, обаче на следващи€т ден, като стана дума за това и очите му се напълниха със сълзи  Crying or Very sad Ќе мога да разбера, как може хем да му харесва, хем да не иска да се упражн€ва?! јз по-често го чувам да дрънка на китарата в къщи, а на уроци по китара не иска да ходи  Thinking newsm78 «ащо е така неориентиран, това началото на пубертетски€ период ли е?!
÷итирай

Sofia

mimona761 , Shocked  акви са ти€ филми на ужасите ? ќпределено водите по негативи  Sad. ”ф, аз затова съм оставила синковеца да се справ€ сам ,защото знам ,че има много тежки случаи. ўом положението е толкова зле - н€маш избор. ўе стискам палци да попаднете в читаво училище. јко имаш възможност и алтернатива проучи нещата ,защото може да се окаже от трън та на глог/пу,дано не се случва Praynig/. ≈й, н€мат край тези училищни приключени€. ак ще б€гат в 5 клас  newsm78. » каква е таз учителка - щом дава домашни , а не преподава материала !
 Merry,най-веро€тно е от пубертета. ј и €вно ще му липсват уроците, все пак е свикнал с т€х. Ќо,както си решите!јко виждам че мо€ не работи с желание по н€кое от извън училищните занимани€ - и аз ще го спра  Naughty.
 ’убав ден на всички  bouquet!
÷итирай

«дравейте ,момичета.¬чера мина родителската среща и стигнах да извода,че ще ни тр€бва учител по математика.вид€хме се с въпросната госпожа и никакво доверие не ми вдъхна,че ще се справи с материала.—ега съм в чуденка от къде да търс€ учител по математика.∆ивеем в ƒружба-2 и ми се иска да е н€къде тук в квартала.ћомичета,имате ли представа,колко се заплаща на час.Ѕоже толкова се над€вах да започнем с частните уроци от 6 клас,но €вно ще е по-рано.Ќе знам даже ,дали може да започне,почти от кра€ на първи€ срок newsm78.»наче синковеца ми е спестил 3-по музика и 5 по физическо.—тана ми много смешно.
ўе чакам съвети от вас.
÷итирай

Sofia

mimi72 , €вно т.г. математиката е много трудна за децата. ћо€т н€ма проблеми /пу,пу, дано е все така/, от г-жата е много доволен,но определено на почти всички деца от класа им е много трудно. Ќие ходим на курсове ,но там си се учи материал за състезани€, нищо общо с училищни€ .явно моички€т просто си има математическа мисъл и усво€ва задачите с лекота.
 » да сподел€,че заради трудни€ материал децата са намразили и госпожата ,и предмета математика.
 »наче н€ма нищо лошо в допълнителнителните уроци.ƒано бързо намерите свестен учител,да не изпуска много материал детето  Very Happy.
÷итирай

—офи€

јли н€колко пъти четох постинга ти от снощи за да асимилирам държанието на ¬ашата бивша.Ќаправо акъла ми не го побира...не знаех,че и любимци си имала жената...ƒобре,че сте се потървали от не€.
ј за курсовете в —ћ√,племнницата завърши тази година —ћ√ и отзивите за —имеонов б€ха страхотни,дори ми го показа на бала си.
јз също мислех да запиша јлекс там,но наддел€ английски€.
—нощи сам си каза,че има не€сноти по математика и с баща си решаваха задачи.ћисл€ през уикенда да "€хна" сборниците и да наблегнем на математиката.«асега не се замисл€м за уроци,че наши€ татко се €в€ва учител€ по математика на този етап.ј и финансово множко ще ни дойде,англйски,немски та и математика.
мими72 за учители по математика съм чувала в наши€ район,но той е много далеч от ƒружба.«а цените съм чувала 20 лв. за 60 или 90 минути,но не мога да кажа точно.ћога да питам при€телки,чийто деца ход€т на уроци,но те са за кандидатстване.
ћога да те посъветвам да пуснеш питане в подфорума за помощ в домакинството и отглеждане на малки деца.¬иждала съм такива въпроси там.
÷итирай

Ѕлагодар€ ви момичета за бързото отзоваване на въпроса ми.Ќай-смешното е,че госпожата по математика казва,че той се справ€,но аз виждам друго.¬чера и зададоха въпроса,защо дава за домашно решени задачи,а т€ отговори какво тр€бва да прави ако н€кой не може да си реши задачите.≈ кажете ми как да съм спокойна,като те ги преписват директно от учебната в домашната тетрадка.ѕо нейно мнение така си ги затвърждавали.
÷итирай

Sofia

¬чера и зададоха въпроса,защо дава за домашно решени задачи,а т€ отговори какво тр€бва да прави ако н€кой не може да си реши задачите.
Ћелеее,това е уникално  Shocked!Ќаправо н€мам думи.Ќашата дава домашни от учебника и учебната тетрадка.—борниците са пожелателни и за самосто€телна работа в къщи /от там съм в течение на справ€нето ни с материала/.  акво да очакваш от такава преподавателка  newsm78.
Ali&Meli ,това за финансите е така.Ќие сме с английски и математика, но  отложихме 2 западен език. Ќабл€гаме на руски€ ,пък за други€ ще мислим в 7 клас,живот и здраве. »наче —имеонов наистина е неверо€тен  Laughing!—ина е очарован ,и ходи с огромно желание.
«а бившата съм разказвала много, просто е уникат!!!
÷итирай

¬ейдър , пиши по-често, става ми ведро като те чета!
¬едро, ведро, ама ей на - ич не ми беше ведро вчера.
ƒа се черв€ ...пред всички...
Ќо се и посм€х доста де Mr. Green
≈то на какво - строили сме се пред кабинета по английски език и си чакаме реда. јз, една дружка (от детската градина са децата заедно) и още една жена - баба/майка на друг нейн съученик.
¬лизаме, кќлтурно поздрав€ваме и въпросната баба/майка започва - "√оспожа, на еди кой си съм бабата, ама защо така имате проблеми с нащо момче?"  азва си госпожата, че н€ма проблеми с него, освен с това, че е страшно невъздържан и пречи много на работата. » въпросната баба : " ≈еееее, ами той си е такъъъв. “р€бва д аму свикватеее...."  Shocked  #Crazy Ќие онем€хме просто, а после като ме напуши един см€€х. „е и по€сн€ва - бил правен на н€какъв пазар в ”нгари€ 35 35 35 Ќаправо паднах!
 ато ми дойде реда само уточних " √оспожо еди ко€ си, мол€ да се отбележи предварително, че дъщер€  ми не е правена на пазар, знам че много бърбори и работим по въпроса, но....т€ си е такава и тр€бва да й свикнете..."  Mr. Green“ова, казано с огромна усмивка на уста просто стопи ледовете. 35 ѕосм€хме се дружно  Laughing

Ќе знам хора.... ўе започнат да й намал€ват оценките заради това и дърдорене. Confused“ака ги виждам аз нещата. «ащото....ами хайде да си призна€ - и аз б€х така Blush ¬ един момент така б€х издразнила част от преподавателите, че ...си ми пишеха с по една единица по-ниски оценки ей така, за спорта.
√овор€ й, но т€ само казва " јма аз просто вземам участие! ≈, н€кой път и за друго бърбор€, но повечето пъти е по темата..."
ј де!
Ўах и мат ooooh!
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

има различни продукти на Woo Wee

ей, не ме светнахте какво е туй чудо  Rolling Eyes и сега ще си ход€ неграмотна и неука  Blush
÷итирай

—офи€

има различни продукти на Woo Wee

ей, не ме светнахте какво е туй чудо  Rolling Eyes и сега ще си ход€ неграмотна и неука  Blush

ћалка грешка,пише се Wow Wee  Embarassed
–азни роботи,роботизирани кучета,лет€щи насекоми с дистанционни и т.н.

http://www.esend.com/WowWee/Products.aspx?Catalog=WowWee&Pro … uctID=4031(Esend)
÷итирай

Sofia

Ali&Meli ,благодар€ за информаци€та / и аз чаках, че не знам за какво става въпрос  Blush/.
 ј къде ги продават тези неща? —инковеца искаше нещо лет€що/май н€какъв вертолет/, и да паднел-не се чупел.  newsm78
»наче в краен случай съм му харесала една енциклопеди€ за истори€ на света  Very Happy. “.г.определено съм решила да го изненадам!
÷итирай

—офи€

Най-голям избор на продуктите от тази марка /Wow Wee/,като че ли има в Хиполенд.Също има и в Джъмбо и в Метро,но по-малко.И в Комсед май съм мяркала.
Дано съм била полезна  Hug
÷итирай

Bristol

ќх, ние от тези лет€щите въртолети, самолети и каквото там се сетиш, съм много разочарована. ѕрав€т ги от материал като стиропор и е много крехък. ќтдавна вече синът се отказа от такива играчки  Rolling Eyes ћоже би тези лет€щи насекоми са по-издържливи, тук при нас ги н€ма.
“ази година избрах една енциклопеди€ на Ќашънъл √еографик. Ќе знам вашите деца дали четат детското им списание, но мо€т дори иска да се абонира за него. «атова се над€вам и книгата да му хареса.
Ќие приключихме с подаръците  Mr. Green ќстава само да се пакетират. Ќо това след като приключа работа. ’ванах един контракт за н€колко месеца и никакво време не ми остава  Crazy ooooh! ћай съм загубила тренинг, толкова години в къщи.
« ѕоследна редакци€: пт, 28 ное 2008, 21:26 от Merry »
÷итирай

—офи€

Лени ЧРД на Лъчи!

Желая му прекрасно детство и да покорява върхове в училище,а на теб само хубави емоции,свързани с него!

÷итирай

Ћ≈Ќ»,ѕќ«ƒ–ј¬» » ќ“ ћ≈Ќ.ƒј “» ≈ ∆»¬ » «ƒ–ј¬ ёЌј ј. newsm59 hbday bdbaloni
÷итирай

ѕловдив

„естит рожден ден на Ћъчи и от мен! ћного щастие и радост! baloni
÷итирай

Oslo

„естито и от мен!!!   nbirthday ∆ела€ му много щастие и сбъднати мечти!
÷итирай

—офи€

„естит –ожден ден на Ћъчи на Ћени! ƒа е гол€м щастливко и късметлийко!
÷итирай

Sofia

Ћени, честит празник и от мен /макар и на патерица/  Laughing.∆ела€ на малки€ рожденник и ц€лото ви семейство много здраве и щастие, а останалото ще дойде само  bouquet!
 ’убава и усмихната седмица на всички /нищо,че мъглата е отвратителна/  Hug.
÷итирай

—офи€

„естит –ажден ƒен на Ћъчко!
∆ела€ му да е здрав и щастлив!

Ќа Ћени жела€ само радостни моменти около децата!

’убава седмица на всички ви  Hug
÷итирай

Here, There and Everywhere

ћнени€: 373
Ћени, честит рожден ден на Ћъчи! ƒа расте здрав, умен и щастлив!

јз не съм писала отдавна, но н€ма нищо ново при нас. —вършихме първи€ срок, за сега има отличен по всичко, но по два от предметите е на границата. —ега си води бележки и си см€та предварително колко ще има за срока  Shocked - понеже всички изпитвани€ са писмени- тестове, домашни или проекти, накра€ оценката е средно аритметична от всички получени около 10 оценки за срока.
Merry, на мо€та дъщер€ единствената заплаха, ко€то действа, е че ще й спрем уроците по пиано. ’ич не свири вкъщи, но не се отказва от уроците.  ¬се още € водим, защото според учителите е музикална и талантлива, но аз си знам, че не е особено трудолюбива, та ще видим кога ще ни писне и на нас.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 440
Здравейте момичета в новата темичка - чудесно заглавие!  bouquet
Не съм влизала скоро че ежедневието като те грабне и не остава време за нищо. При нас нещата са нормални. Доста ни е натоварено в училище, но за сега положението все още се понася. Имаше 3, 4 пъти домашни от по 90 - 100 задачки (не примера, а задачи с по няколко подусловия), контролни и проверки на знанията по математика почти през час. А инъче другите предмети си вървят вече по някои имаме по 3 оценки, като географията например. Руския за сега ни е интересен...  35. Почти само шестици има Гери, като има и 2, 3 петички за цвят  Laughing.  Три съботи подред имаха математически състезания и резултатите й са похвални. Сега в събота предстои четвърто, но там не й дадох вече да ходи, притеснявам се че доста се измори и малко ми се струва поизнервена напоследък. Та реших да не ходи и да си почива. Не знам вече ми струва че навлиза в трудната възраст, пък и доста й идват ангажиментите, но пък какво да се прави - сама си го избра. Сега коледната ваканция щели да организират 10 - дневен лагер школа където да решават по цял ден задачи. Е просто няма да я пусна, ваканцията е за почивка и толкова. Ами това е, аз не пиша често но като почна прекалявам.
Сега се връщам да ви чета.
Честит рожден ден на Лъчи на Лени! Нека е жив и здрав, да расте щастливо детенце! bouquet
÷итирай

—офи€

ƒевойкиии Hug Hug Hug
Ѕлагодар€ ви много ме трогнахте Love Love Love
÷итирай

Sofia

ћомичета,здравейте  Hug.»зпадна ни темичката на 2-ра страница.
Ќаближава  оледа, да си поговорим за празника Very Happy.
  упихте ли вече подаръци за 5-токласниците? јз определено реших - гол€ма енциклопеди€ »стори€ на света ,и нови ,хубави очила за плуване/че старите вече 3-та година ги ползва/.
 Ќаправих  оледен календар, и щастието им е пълно.¬с€ка вечер с нетърпение чакат да се съберат, и да отвор€т новата изненада  Very Happy.
 »наче днес е класното по математика. Ќад€вам се,че ще се справи отлично.
 ¬ събота сме на —алабашев, в ѕ„ћ√ ще го вод€. ¬ие сте !
 ’убав ден на всички  bouquet.
÷итирай

ѕловдив

јз им направих листчета с късмети, които си тегл€т всеки ден от коледните чорапи. ¬тора година го правим и са много доволни.  ато се приберат от училище н€мат търпение да тегл€т. Ќаградите са различни, както химикали, цветни моливи, тефтерчета, гумички и др., така и лакомства.
ѕодаръци още не съм купила. “о и нищо не мога да измисл€ тази година.
¬ събота »ли€на ще участва на състезанието по български език »ван –илски, тъй като  са в един и същи ден с математическото и си избра това.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

„–ƒ, на един пораснал мъж на име Ћъчко!  Hug
ƒа е здрав, да има късмет в живота и да не €досва родителите си (повече от нормалното Wink !

Ћени  bouquet и добре завърнала се... Ќищо не разказваш, обач  Thinking

олкото до подаръците - нищо не съм купувала... „уд€ се все още, като имам 2-3 идеи  Flutter
»наче с нетърпение чакам да изл€зат във коледна ваканци€ децата, че вече силички н€мам. Ќе сме решили къде ще ходим нито за  оледа, нито за Ќ√... ўерката иска да е при нашите за 31.12, че "баба прави много хубава питка с паричка, а ние с братовчедите ми и д€до играем на рулетка през това време...".
Ќе мога да й се сърд€... и аз обожавах на баба питките  Very Happy
÷итирай

Sofia

mili.m, при нас не се е чуло за състезание по български. јко имаше - и ние бихме избрали него .ћатематическо състезание има и на 13-ти , а по български - не.
 » ние в "календара" имаме места с картички и указани€ къде да си търс€т подаръците  Wink. упила съм книжки,сборници,скицници,пластели и др. джунджурий. «а първи път прав€ подобно нещо ,и определено настроението е чудесно  Laughing.
÷итирай

≈…,гол€ма работа сме.
¬се сборници купуваме и за празниците даже 35
момичета слушайте радио ј“ЋјЌ“» -на 92.4,само коледни песни пускат.ћного е при€тно и ми повдига настроението.
÷итирай

—офи€

Привет момичета!

Бърз отчет от мен!Все още не съм украсила къщата,но си мисля този уикенд да го направя.Но само си мисля...
Ние имаме /не съм го намерила още/ календар от плат с избродирани дати 1.12-24.12 с кукичка на всяка дата да оставяш някакво подаръче.
Навремето съм го правила с Алекс.Мисля от тази година и с Мели.
Алекс не знае какво иска,освен да бъдело изненада.Вчера хареса един робот на Wow Wee за 200 лв. в каталога на Хиполенд.
А аз му взех DragonFly пак на Wow Wee,но мисля да е за РД.За Коледа съм се замислила за мобилен телефон или часовник.Може и да разменя подаръците ще видя.
Мели иска пИралня,с года /вода/ и кърпичка /цветоулавящите кърпи/.Това ще бъде в детската градина.А за в къщи не съм измилсила още,но може би масичка със столче и още нещо,но не знам какво.
Категорично не искам да купувам книги за Алекс...ама дали ще се получи не знам  Rolling Eyes
Тях той сам си ги купува вече.Ходи и виси с часове в една голяма книжарница на Хеликон и си купува по нещо от там.
Вечра се върна с мякакво ръководство за самостоятелно учене на немски или нещо такова за скромната сума от 12 лева.Направо  #Crazy.Не е ясно за какво му е,а на въпроса от къде са тези пари,отговорът беше ами спестих си ги.

Хубав ден от мен! bouquet
÷итирай

—офи€

ћалко  коледно настроение от мен, не че аз съм много в настроение...
http://www.vbox7.com/play:61e08889
http://www.zazz.bg/play:ae247151
÷итирай

Bristol

Ali_sun и mili.m, като гледам, у вас е весело  Very Happy
јз още не съм украсила в къщи, но с подаръците за децата приключихме.
Ќа мен също вече ми е трудно да избирам книги за сина. “ой книги не купува, но непрекъснато носи от библиотеката, вече ми е трудно да след€ какво чете. ќбаче за мен е удоволствие да има под елхата и книжка, така че ще рискувам.

нигата за него е National Geographic Visual Encyclopedia of Earth. ƒнес пристигна и съм малко разочарована, мнооого е Visual тази енциклопеди€, текстът е значително по-малко. ј пишеше, че била за деца над 10 год, според NG  Thinking
≈дини€т подарък е Cambridge Weather Station and Solar Energy Project Lab . Ќе съм сигурна как ще реагира на подобен подарък, интересите са му в малко по-различни области, но реших да пробвам.
ƒруги€т подарък, Guitar Hero: World Tour - Band Bundle за ”иито. “ова съм убедена, че ще му допадне Wink
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

¬ечра се върна с м€какво ръководство за самосто€телно учене на немски или нещо такова за скромната сума от 12 лева.Ќаправо  #Crazy.Ќе е €сно за какво му е,а на въпроса от къде са тези пари,отговорът беше ами спестих си ги.

Ѕраво, чудесно, страхотно  Hug
«авиждам ти јли&ћели  bouquet

и мо€та 'убавичка спест€ва..., но да видим за каква щуроти€ ще да е...
јз имам н€кои подозрени€  Rolling Eyes

Merry - много интересни неща... пленена съм от лаборатори€та  Hug
÷итирай

Sofia

≈й,момичета ,съживи се темичката  Laughing.» аз мисл€ да украс€вам уикенда, или по-точно в недел€. Ќе че съм в много коледно настроение, щот проблеми всеки ден, ама нали тр€бва малко позитивизъм  Peace.
÷итирай

Oslo

¬чера докато си чоплех тук и форума - обръщам се и...малки€т изкарал елхата и € накичил вече Laughing , така че с украсата съм почти готова! “о така е, като майка му не се сеща...
ѕроблем имам с подаръка за баткото, просто не иска нищо конкретно и не знам какво да прав€. ћоже би ще го взема с мен като купуваме за малки€, за да си хареса нещо на м€сто. Ќе знам кое е по-лесно - да в€рват или вече да не в€рват в д€до  оледа newsm78
”тре имат междуучилищно състезание по баскетбол, но за жалост н€ма да мога да отида, на работа съм Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

ћери имаш ли иде€ дали от този сайт имат доставка до Ѕ√?ѕоразрових се,но милата ни родина не € открих.
÷итирай

—офи€

Hug Hug Hug Hug Hug
ƒа ви нагледам само, аз вече съвсем като модерна свекърва го раздавам. ћинавам бързо и не се задържам да не ме хванат на работа  Crazy Flutter Flutter hahaha
Ўани нищо не казвам защото пътувах служебно - самолет- хотел-самолет-хотел-работа-къщи.
јко щеш в€рвай, но този път беше такова вихрено темпото, че съм направила цифром и словом 3 снимки от прозореца на хотела Tired.
¬ърнах се като изцеден лимон.
Ќа всичко отгоре от вчера съм в болнични в къщи заради Ћъчи. Ќе ми е боледувал от години, но този път ни шашна с висока температура-вирусче слава богу.
ѕодаръци не съм купувала, защото май ще караме  оледа извън Ѕългари€ и ще куп€ нещата на м€сто.
јли-—ън и Ѕоби е на състезание в събота в ѕ„ћ√ Peace
”тре ще украс€вам с малки€ джуджо Love
÷итирай

» аз се над€вам да украсим тези почивни дни, но първо тр€бва да купим елхата.
Ќие винаги сме били с по два подаръка- един от д€до  оледа и един от нас с тате  Crazy
“а€ година дъщер€ ми ми постави ребром въпроса за д€до  оледа. ќтговорих й, че ако в€рва, ще получи подарък от него, ако не в€рва- не. ѕовече не ме попита, написа си писмото и ми го даде.  аза ми, че тази година пак е поръчала по- скъпи€ подарък от него, за да не си харчим ние парите.  Smile
» аз гледам разни сайтове- хич не ми се обикал€ по магазините и се над€вам всичко да намер€ и поръчам по интернет.
÷итирай

јсеновград.

ћнени€: 83
 Smile здравейте момичета  bouquet , много ми е при€тно да чета постингите ви ,макар р€дко да го прав€ поради липса на време  newsm78 , но затова пък ми повдигате духа всеки път  35 - мерси ,за което!

много ми допаднаха идеите ви за коледни календари и листчета -томбола за дребни и полезни подаръчета  bouquet . .- че то в нашето презаситено време децата ни си позагубиха удоволствието и радостта от подаръци  Mr. Green

мили мами , пожелавам ви много усмихнати дни ,на вас и семействата ви! bouquet -поздрави  baloni
÷итирай

Bristol

ћери имаш ли иде€ дали от този сайт имат доставка до Ѕ√?ѕоразрових се,но милата ни родина не € открих.
¬иж в други сайтове дали н€ма възможност за доставка. »ма ги и в http://ebay.co.uk/ , Weather Station and Solar Energy Science Project Lab. ƒо колкото знам, доста хора в Ѕългари€ вече пазаруват от там. Ќо имай в предвид, че ти тр€бват поне 2 седмици, за да пристигне.
÷итирай

«дравейте,момичета.
»скам да питам има ли деца от нашите,които ход€т на английски на Ѕританика на ѕлиска?
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

«дравейте,момичета.
»скам да питам има ли деца от нашите,които ход€т на английски на Ѕританика на ѕлиска?

€, €... сподели, мол€...
ћо€та е на Ѕританика на …ерусалим.  акво са сгафили?
÷итирай

—офи€

Мери имаш ли идея дали от този сайт имат доставка до БГ?Поразрових се,но милата ни родина не я открих.
Виж в други сайтове дали няма възможност за доставка. Има ги и в http://ebay.co.uk/ , Weather Station and Solar Energy Science Project Lab. До колкото знам, доста хора в България вече пазаруват от там. Но имай в предвид, че ти трябват поне 2 седмици, за да пристигне.

Благодаря ти,но май няма да смея да рискувам.

Шани нИ ми завиждай,че като започне да философства спирка няма!

Момичета знаете ли някъде да продават хубави часовници като за петокласници  35,да не е много евтин и да не е много скъп.Нямам угодия,ей-й-й...
÷итирай

—офи€

» нашата украса е вече готова, току що довършихме с Ћъчи гирл€ндите. ÷€л ден цвърча и подскача наоколо, макар че накра€ аз като типикъл свекърва минах след него да пооправ€  Blush Blush Blush ужассс срам гол€м. Ќо се получи добре.
јли ћели направо искам да го копирам тво€ јлекс и само за н€колко седмици да го пейстна у нас. ¬същност и Ѕоби си купува книги, но повечето са забавни - учебник така без нужда не ми се в€рва да закупи.
» на мен ми е любопитно какво ще споделите за Ѕританика. Ўани само да спомена, че ќксини€ се преместиха и вече с в блока срещу  ауфланд\ аз нали съм рекламен агент hahaha hahaha hahaha\
÷итирай

≈’, ј ¬» —“≈ ЋёЅќѕ»“Ќ». 35

»нтересува ме,които са ниво скай-2.ћного родители б€ха не доволни от начина на преподаване и от факта,че децата им скуча€т.≈ исках да вид€,дали и други са на същото мнение.јз забел€зах,че сина пише по-малко отколкото миналата година,но той сега е толкова разсе€н,че не знам в нас ли е причината.ƒнес например си загуби очилата.
»скам също да разбера,дали н€кой ходи с него в същата група.
÷итирай

Sofia

ƒобра вечер! Laughing »скам да пожела€ успех на сътезани€та утре ,на всички наборчета,които ще се €в€т. Ќека след н€колко дни всички да се похвалим с отлични резултати  bouquet.
 ’убав уикенд  Peace!
÷итирай

—офи€

ƒобро утро момичета!
 ъде се изгубихте?“емата е на "n"-та страница.
явно сте запразнили от рано.
’убав ден от мен! Hug

÷итирай

Sofia

«дравейте и от мен! ѕоглеждам темата , ама никой не пише , и аз да не съм досадна.»наче въобще не сме запразнили.»мам за сподел€не толкова неща , ама сега не ми се пишат негативни неща. ƒнес имаме родителска ,та ще видим какъв ще е разво€т. «асега жела€ хубав ден на всички ,и много положителни емоции! Hug
÷итирай

—офи€

јли-сън дано пък след днешната родителска среща негативните неща станат по-малко Peace
ѕри нас е настанало временно затишие, не че кой знае колко се пише и се учи, готвим се за класни по Ѕ≈Ћ и ћат и естествено чакаме вече ваканци€.
’айде девойки пишете - псахте ли на ƒ€до  оледа Wink какво си поръчаха децата?!
÷итирай

ѕловдив

ѕривет и от мен Hug  ак минаха състезани€та, нищо не казвате?
»ли€на в събота ще участва на състезание по български език. ¬ същи€т ден в ѕловдив се провежда и  оледното математическо състезание, но т€ избра български€ за разнообразие, пък да видим.
“ехни€т клас тази година ще си размен€т подаръци. ћомичето което и се падна много ни улесни, като каза че много обича плюшки. »наче за  оледа още нищо не съм и купила. ƒаже и иде€ си н€мам още за подарък. ћайки на момичета, споделете вие какво ще купувате?
÷итирай

Sofia

Lennyh , нашите негативи са всеки ден, предизвикани от 3-4 зрънца,които не могат да си надви€т злобата.«а съжаление родителите на едното са толкова безотговорни,че въобще не очаквам разрешаване на проблемите  Sad
 —алабашев мина ,представили сме се слабо. —ега в събота на  оледното очаквам по-добри резултати.
 ”тре имаме състезание по плуване ,очакваме медал, но напоследък толкова му се насъбра,че не знам дали н€ма да блокира.
 ѕодаръци и ние ще размен€ме, падна ни се момиченце,което обича да чете ,така че остана само да избера каква да е книжката.“а по този повод препоръчайте нещо интересно за 11 год. госпожица.Ќещо,което го н€ма във вс€ка домашна библиотека.
 »наче на класното по математика имаме 6, днес са им ги върнали.ѕо Ѕ≈Ћ дори не знам кога ще бъде.
÷итирай

ѕловдив

Ali_sun  и в наши€т клас зрънцата са толкова и от началото на годината не виждам никаква пром€на, макар че много се говори и при психолог се ходи и т.н.

ќтносно книжките, виж това: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-426/id-22028/uchilishten-miuzikyl.html , мисл€ че има втора и трета част. ћомичетата много го харесват това филмче, събират списани€ и  други.
÷итирай

—офи€

Ali_sun дано се оправ€т нещата наистина, макар и по-бавно и постепенно.
”бедих се вече, че 5-ти клас определено си е значима пром€на за децата и €вно н€кои реагират неадекватно и крайно. ўом дори и нас не ни отминаха забележки за поведението в новото училище /а см€тах, че одавна сме приключили с историите с мерене на ..../.
ѕоне при нас засега се уталожиха нещата, да се над€ваме и при вас да има подобно развитие Peace
«а —алабашев, чакаме резултати още - снощи не б€ха излезли. ¬ събота ще ходим на  оледното - Ѕоби сам пожела да го запиша.
Ѕ€х говорила с една при€телка да запише Ћъчи, и Ѕоби като чу каза "»скам и аз"... та така.
» при нас ще има разм€на на подаръци, на Ѕоби се падна един съученик любител на футбола, купихме хубава топка.  офтито е, че Ѕоби ще пропусне  оледни€ купон, но н€ма как две хубавини на едно м€сто.
»зобщо не съм имала време за  оледни подаръци  Sad, тази година съм извън вс€какви организации Flutter
÷итирай

—офи€

«дравейте момичета, и аз чета, но не пиша, защото много новини н€ма край нас. “ече си н€как живота - с петокласника имам известни €дове с дисциплината - нищо драстично, но просто е участник в групата на говорещите и шаващите  Embarassed ¬секи ден повтар€м да внимава, за да му е по-лесен живота и той всеки ден ми казва: "ƒооообрее, деее" с особено кисела физиономи€ и интонаци€. Ќе е лесно да си от мирните младежи €вно.
ѕонакичили сме из къщи, в наши€ квартал са докарали елхите - днес или утре ще куп€, защото и аз н€мам търпение  Smile

Ali&Meli, сдобихме се за  оледа с нещо като лет€ща фе€ за малката, купих и комар за племенника ми - много ти благодар€ за иде€та  Hug
ƒруги подаръци не съм купувала освен поръчката за ƒ€до  оледа за детската градина - тоест отметнах леките, остават трудните подаръци.
Ali_sun, пиши след родителската среща и дано се кротнат вашите "зрънца".

’убав и все така слънчев ден от мен!
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

»нтересува ме,които са ниво скай-2.

ўерката е SKY 2. “€ пък е обратното... твърди, че сегашната им г-жа им давала страшно много за домашно. јз, като строг родител, съвсем успешно забравих за род. среща и така и не се запознах с г-жата й, нито пък знам как се представ€ детето ми. Ќо ще отида н€кой ден до филиала, та да се запозна€ отблизко с положението.

Ћени, не схванах защо Ѕоби н€ма да има коледен купон?

... иначе нищо ново... ≈, н€каква случайна 6-ца по математика от днес, но т€ е по-скоро изключение, отколкото правило  35
Ќе й се учи, мързи €... на мен ми тежи много това ранно ставане... »скам час по-скоро да дойде  оледа и да ги дам на нашите.
Ќикакви подаръци още не сме купили... »мам н€какви идеи, но ако н€ма поведение, нищо не й се полага.

ѕ.ѕ: дребни€ иска куче-робот. —трува само около 120-130лв... » онзи ден ми казва: мамо, дай книжката (рекламка от ’иполенд) да си избера още неща за  оледа  ooooh!
÷итирай

—офи€

ѕ.ѕ: дребни€ иска куче-робот. —трува само около 120-130лв... » онзи ден ми казва: мамо, дай книжката (рекламка от ’иполенд) да си избера още неща за  оледа  ooooh!

јлекс харесва и май иска същото.Ќаправо се изумих.ћислих,че ще му се стори детско.
ј аз съм му купила мухата.ѕрави ми впечатление,че тази година е по-детски ориентиран,като изключим микроскопа,който иска.
ўе видим кое ще бъде за –ƒ и кое за  оледа.
÷итирай

—офи€

Ўани не омаловажавай труда на детето  Wink Wink Wink надали е случайна 6-цата по математика, дори си мисл€ че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината  Wink Wink Wink
ј Ѕобси н€ма да може да присъства на коледни€ купон в т€хното училище, защото на 20 ще пътуваме, пък тържеството са си го планирали за 23. “ака че ще остане без коледно тържество тази година в училище. ћного скапано с тази ваканци€ до 4.01 - мислех си да отидем н€къде след Ќова година, но за 4 дни просто не си струва път€. «атова преместихме пътуването от 20 до 27, пък за Ќова година ще сме си в къщи.

Ali&Meli и Ѕоби още се радва на съвсем детски неща Rolling Eyes това от една страна, от друга €вно за н€кои неща си мисли, че е много гол€м.... јбе ни риби ни раци са точно на този етап.
÷итирай

—офи€

ћомичета, от къде да куп€ глина? ƒосега не съм купувала.  азали са им на ∆енски€ пазар, но ми е и далеч и гадно.
»ма ли други места, където продават или н€какъв заместител? Ѕлагодар€ ви  bouquet
÷итирай

...н€мам дом, но имам път!

ћнени€: 651
Ќе ми хареса книжката ”чилищeн мюзикъл    разглеждах € наскоро, б€х решена да накупувам разни подход€щи за възрастта, но ме отстрел€ха с ..ќооо, нали знаеш, че такива книжки не чета, искам само енциклопедии  ooooh! ƒа ама той има почти всичко, което е изл€зло.
ј на мен ми се иска да се увлече ... аз на неговата възраст б€х из€ла с кориците ¬инету, —иновете на великата мечка  и всичко на —алгари... Blush ееех...

¬ ’иполенд има повече достъпни  Mr. Green подаръци за момичета май ...
Ћ€тото ми искаше джага и сериозно съм се замислила, а миналогодишни€ робот толкова бързо му омръзна и го запил€, че чак ми стана мъчно.

bib.bib, глина на женски€ пазар съм виждала само в кра€ на работни€ ден...по зем€та...в изобилие, щеш нещеш си отнас€ш с ботушите вкъщи  Wink ...
а сериозно - би могла да попиташ на Ўипка 6 в художническите магазичета, ако не друго поне ще зна€т да те упът€т  bouquet
÷итирай

—офи€

bib.bib на  ракра 26,  в участъка между Ўипка и ÷ар€ има страхотен магазин за бои, глини, платна и вс€какви художествени пособи€
≈то ти и сайта им http://www.impresia.bg/about.html.
« ѕоследна редакци€: ср, 10 дек 2008, 21:46 от Lennyh »
÷итирай

Sofia

Ўани, поздравлени€ за 6-тицата  Laughing.ƒа знаеш,че детето ти просто е започнало да вд€ва материала ,и ще се представ€ добре.
 ћина родителската ,2 часа и кусур. «а пореден път се убеждавам на какви свестни учителки сме попаднали. Ќ€колко деца / и въпросните зрънца,разбира се/, се б€ха домъкнали с майките си на родителската. √-жата остана очудена,но наблегна €ко на поведението им, като ги гледаше непрекъснато. –азвръзката за нас - с едната майка говорих, т€,разбира се и иде€ си н€маше за постъпките на детето и.ј то дори в първи€ момент каза ,че лъжа !ѕосле омекна. ƒругата майка 3 пъти каза,че съм объркала училището на детето ми  Shocked.  ато казах на мъжо ,той се смее и вика "«ащо не и каза,че май т€ е объркала училището детето и!" 35
 —ъбираме пари за подарък на класната , та какво бихте препоръчали  newsm78? Ќаправо иде€ си н€мам. ¬ие подаръци ще купувате ли?
 ƒано всичко се оправи!’убав ден на всички  Hug.
÷итирай

—офи€

Ћени и ћила, благодар€ ви  bouquet!
÷итирай

Sofia

ћомичета ,забравих да попитам нещо.“.к. други€т петък ще имаме карнавал на професиите,  мо€ си е избрал да е...инжинер  Shocked.  ак аджаба да го облеча?  newsm78 ѕриемам вс€какви идеи!
 ўели да му сложат бюро,стол,че даже и лампа...
÷итирай

Baile Átha Cliath

«дравейте и от мен  Hug ќтдавна не съм писала, но и при нас нищо ново. ўе празнуват Ќова √одина на 19 декември,даже си събраха по 5лв за куверт.   «аписан е за състезанието в събота, бабата ни ( второто ми свеки), е бивша математичка...т€ си се занимава с него, каза,че  е доволна. »наче снощи ми вдигна температура, което е необичайно за него, днес го оставих в нас, но имаше контролно по Ѕ≈Ћ и реши да отиде само за него, училището ни е близко. ѕосле ще го заведа на лекар. ”тре е първото класно-по математика.
«а подаръците-поръчах ги от един немски сайт, и за рождени€ ден, който е в понеделник, и за  оледа. ѕоръчах му гол€ма кути€ с фокуси и малка хим. лаборатори€ с микроскоп и т.н. ƒа видим дали ще му харесат.
ќценките---по всичко се справ€, има основно шестици, само по английски има три петици, €вно ще има пет и за срока. ”ж помагам, уж ходи и допълнително  в ÷ентъра за –абота с ƒеца...но аз не съм притеснена, поне засега.
÷итирай

јсеновград.

Smile привет и от мен ,майчета!

и при нас предсто€т класни скоро -да видим как ще се представи девойката  newsm78 . - а т€ на всичко отгоре реши да си поръча от ƒ€до  оледа - Ѕ≈Ѕ≈ јћќ–≈  35 35 35 - още не мога да го пов€рвам, затова ви го и пиша . Smile -девойката, дето е на път да си епилира краката, дето носи като мо€т сутиен, и ко€то е фенка на техниката и  -още не мога да го проуме€ . - но както виждам и при вашите деца има подобни "вдетинителни " про€ви . hahaha -милите ни деца - да са ни здрави, че и ние покрай т€х .  bouquet
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

дори си мисл€ че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината 

ох, чул те √оспод  Laughing ћа не ми се в€рва...

Ўани, поздравлени€ за 6-тицата  :

ћерси, да ви се връща  Hug

колкото до вдетин€ването... снощи има’ глупостта да помъкна децата с мен на пазар. » щерката като се тръшна за кукла Ѕарби  в Ѕилла... в чудо се вид€х, ви казвам  ooooh! ÷€ла вечер с малки€ си играха с кукли. „ак и той се тръшка и иска да му куп€ нова и хубава русалка   ooooh! ooooh!

ћер—едес - как е детето. ¬ирусче ли сте си лепнали?
monikam_1 - ма и сутиенче ли си имате вече? Ѕраво  Peace
Ali_sun - тежка задачка имате... ћисл€, че е добре откъм физиономи€ да го докарате  Thinking, щот; атрибутите са ви осигурени  Smile
bib.bib - нека и аз се включа... √лина се продава във всеки супермаркет. »ма в Ѕилла, има във ‘антастико и т.н.

ѕоздравииииииииии  Hug
÷итирай

—офи€

дори си мисл€ че скоро ще и стане обичайната бележка по дисциплината 

ох, чул те √оспод  Laughing ћа не ми се в€рва...

ѕовечко и в€рвай!

ъде продават глина във Ѕилла и ‘антастико?
÷итирай

јсеновград.

глина аз купувам от ћ≈“–ќ -имат хубава, два вида -б€ла и каф€ва .
÷итирай

Baile Átha Cliath

ќказа се ,че на наши€ му е зачервено гърлото Thinking
Ѕаща му ми се обади, той в момента е в √ермани€ и пътува насам, че му купил онова смешното нещо,дето го рекламират по ƒжетикс-нещо като камера, на рекламата един татко си  гледаше оред€лата коса и директно предаваше на “¬.то. Ќаправо паднах като ми каза какво е харесал, а и цената ме шокира...мъжка му работа, все скъпи играчки купува ooooh!
÷итирай

Bristol

Ќаправо паднах като ми каза какво е харесал, а и цената ме шокира...мъжка му работа, все скъпи играчки купува ooooh!
“е, татковците, като пазаруват подаръци за синовете и за себе си мисл€т  Twisted Evil
÷итирай

Baile Átha Cliath

ќ да, в това отдавна съм се убедила, все едни неща им купува...ако му кажа да ми даде пари да  куп€ нещо друго сигурно ще се опъне, обаче щом е за децата и са играчки..... Thinking
÷итирай

—офи€

Али ето ти един инженер  bowuu,ама идея нямам как да се облече синчето ти.Ще помисля,пък може да измисля...
Аз да се похваля съм готова с подаръците и за РД и за Коледа
  bowuu bowuu bowuu.
Това за Алекс,сега продължавам с Мели.При нея съм стигнала до пералня и чичо Доктор,продължавам нататък,може би и някаква кукла,която да лекува...
Пак изпуснах шестицата на Шани,беж назад да чета....,браво Шани по каквото и да е.И не подецнявай детето,ако обичаш!
÷итирай

—офи€

ато гледам, ударили сте го но коледни приготовлени€, поугасна темичката, но аз ще € побутна Smile
ƒа се похвал€, яна е на първо м€сто в кулинарни€ конкурс в училище. ѕравихме "прищипнати соленки". ћного съм горда.«а пръв път и аз като белите мами да имам време да обърна внимание на детето си. »наче от работа все не съм в час. Ќ€кога и мама беше така. “огава си казвах, че винаги ще имам време за моите деца, но то не се оказа толкова лесно. Ќќ сега , когато най-после осъществ€вам добрите си намерени€, установ€вам колко е хубаво и при€тно.
√отови сме с коледните приготовлени€ остава само да уви€ подаръците. »наче у нас сме украсени още от кра€ на ноевмри. “ази година ще правим и много коледни сладки, но чакам яна да поприключи с учебни€ процес.
”тре ни е класното по математика, вече два пъти се отлага, крайно време е да приключат с него. »наче имаме коледни шестици по информатика. “ози път н€мам нищо против, и без това в това училище шестицата е равна на осмица и тру-у-дно се изкарва.
Ќе изтървахме ли рождените дни на едни много важни деца?!
÷итирай

—офи€

„естит –ожден ден на јлекс, јлександър, ћартина и ћартин / малко предварително/ ћили ћами, и вие да сте много щастливи покрай вашите слънца bouquet bouquet Hug
« ѕоследна редакци€: вт, 16 дек 2008, 15:00 от ≈лияна »
÷итирай

—офи€

≈хееее момичета колко празници сме пропуснали наистина!

„естит рожден ден на јлекс, јлександър, ћартина и ћартин!!!

∆иви и здрави да са децата!!!
ћного късмет и много успехи през ц€лата година да ги съпътстват!!!
ћного усмивки и щастливи мигове!!!

„естита радост и на вас мили момичета, дано имаме повод един ден да се гордеем с децата си!
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

„–ƒ, на нашите декемврийски рожденици!

ƒа раст€т в здраве, щастие и да не бъдат непоносими тийн-ове   Very Happy
÷итирай

ѕловдив

„естит рожден ден на рождениците! ћного здраве, щастие и сбъднати мечти! newsm42
÷итирай

„≈—“»“ –ќ∆ƒ≈Ќ ƒ≈Ќ Ќј ¬—»„ » ¬≈„≈ ѕќ–ј—ЌјЋ» ƒ≈÷ј.ƒј —ј Ќ» ∆»¬» » «ƒ–ј¬» .ƒј »ћј“ ѕќ¬≈„≈  Џ—ћ≈“ ¬ ∆»¬ќ“ј.
÷итирай

ћнени€: 646
ћили дами, ћартина вчера навърши 11 год., да ви почерп€

“ържеството беше в заведение, без родители и без аниматори, за първа година. ƒецата б€ха много доволни, аз също. ѕодаръкът беше козметични процедури. «а Ќова √одина не сме измислили още.

»скам да поздрав€ и другите деца, които празнуваха рождените си дни, да са живи, здрави и много обичани.

„≈—“»“ –ќ∆ƒ≈Ќ ƒ≈Ќ Ќј ћј–“»,  ќ…“ќ ѕ–ј«Ќ”¬ј ƒЌ≈—, ћЌќ√ќ «ƒ–ј¬≈, ўј—“»≈ »  Џ—ћ≈“ ћ” ѕќ∆≈Ћј¬јћ!

≈лияна, във връзка с кулинарните ви из€ви препоръчвам јнглийски коледен кекс  - правих го миналата година, правихме и сладки, които ћарти изр€за и украси - рецептата пак е от форума.

ћарта е много натоварена в училище, не мога да разбера мотивите на г-жата им по математика за домашни от по 100 задачи, обикновено за ден, два. Ќа род.среща беше споменала, че иска да са пружинки, хмм..... —кептична съм към подобни неща, съгласна съм думите на математика на н€кои от вашите деца /не помн€ кой/, че от много решаване на задачи мозъкът блокира.
–адост, аз също реших, че съботните мат.състезани€ ни натоварват и из€ждат времето за почивка, но по н€какво недоразумение сме участвали  на почти всички. Ќо за втори€ срок н€ма да е така вече.

—телияни, браво за помощника.

“ова за подаръците от бащи май е в€рно, че купуват играчки и на себе си - ћартина така има писта и джип с дистанционно - пистата е почти неизползвана, а джипът е много кратно модифициран от таткото, така да се каже тунингован, само дето го изпуснах последни€ път като прибирах играчките и не е €сно дали ще запали следващи€ път 35
÷итирай

Sofia

„естито и от мен на всички празнували и празнуващи  Laughing. ѕожелавам на всички дечица и техните родители ,най вече здраве , и всичкото щастие на света  bouquet!
 ѕри нас всичко е по старо му, проблемите с децата си ги имаме, и така. ѕочти привърших с подаръците ,но ме стегна бъбречна криза,та хич не съм настроена празнично.
 Ќа всички ви жела€ чудесен ден и много хубави неща  Hug!
÷итирай

Baile Átha Cliath

≈то почерпка и от нас, а на останалите рожденици искам да пожела€ да са много здрави, да жънат успехи и много късмет Hug
Ќашето парти си беше вчера, в нас, б€ха десетина дечица, мисл€,че им беше весело, после може да пусна и снимки,още не съм ги свалила от фотоапарата.
÷итирай

Ѕургас

«дравейте, темичката живнала малко гледам!
ѕърво искам да поздрав€ с малко закъснение, но от сърце всички рожденички и рожденици. Ќека бъдат живи и здрави и да доживе€т до дълбоки старини!  bouquet bouquet bouquet
»зл€зоха резултатите от коледното математическо състезание от събота и-и-и, да ви се похвал€ - моето гардже е на първо м€сто. ћного сме радостни пак.
Ћина_ƒ, има го това силно натоварване, и на √ери и идва много, още повече че математичката им е класна и имам чувстото че от т€х изисква още повече. Ќо пък забел€зах нещо друго, което е в плюс на всичкото това. √оспожата им дава домашаната от 100 задачи за след 2 дни да кажем и ако са останали задачи които н€кой не е решил поради н€каква си причина дава още един ден да се дорешат. „увала съм че в по-горните класове или си ги решаваш или ако не - получаваш слаба оценка. ¬ тази връзка изминалите 2 седмици падна наистина гол€мо решаване, б€хме се включили двамата с баща й, и майка ми. “ова го казвам без да преувеличавам изобщо. Ѕ€хме си разпределили задачите да ги огледаме предварително, поне да имаме представа за какво става въпрос когато детето започне да ги решава с цел да го насочим, а да не си губи времето. ƒоста напрегнато беше, но за радост нещата върв€т към ваканци€. —ега в понеделник ни педстои класната по математика и после почивка.
ќрганизирали са си коледно парти в  араоке, с разм€на на подаръци разбира се.
“а това е за сега от нас!
ƒо скоро!
÷итирай

¬арна

ћо€т ћј–“» има днес рожден ден и искам да ви почерп€
Ѕлагодар€ на всички за пожелани€та  Hug.
ј на останалите рожденици ўј—“Ћ»¬ќ ƒ≈“—“¬ќ » ƒј Ќќ—я“ ћЌќ√ќ –јƒќ—“ Ќј Ќј— –ќƒ»“≈Ћ»“≈  newsm59
« ѕоследна редакци€: ср, 17 дек 2008, 11:27 от dolores »
÷итирай

—офи€

ћомичета сърдечно благодар€ за пожелани€та!  Hug
Ќа всички останали рожденици пожелавам да са здрави,весели и усмихнати и да създават само положителни емоции на родителите си!
 bouquet

ѕочерпете се за здравето на мо€ син:

–ƒ отпразнувахме в ѕриказка без  рай.ƒетето беше много щастливо,получи много подаръци.јз също останах с добри впечатлени€,като изключим една забележка.
¬ечерта парти с бабите,а аз б€х на предела на силите си.
—ега съм в къщи с ћели,ко€то кашл€ и се мол€ да се оправи,че в петък ще идва д€до  оледа в градината.

÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ееееееееее, бе срама н€мате ли... ≈двам събираме сили за поредното парче тоЋта вече  35 —танахме квадратни  Laughing

ћммм, много вкусни парчета  chef ƒа са ви живи и здрави дечицата  Hug

lina d, извини любопитството ми, но каки точно козметични процедури си направи дъщер€ ти? „е нали и мо€та е колкот' не€, а за сега не сме се докосвали до козметик. ¬икам, да не изоставаме нещо... знам ли... да не вземат да € подиграват?  Rolling Eyes
÷итирай

Bristol

≈хе, много рожденници!!! ƒа са живи и здрави, много късмет и по-малко €дове за мама и тате Wink
lina d, бащите са ни по-големите деца  Crazy » аз съм любопитна, какви са тези процедури  Flutter
Ali&Meli, мо€та щерка също не е във форма. ƒва дни поддържа температура над 39 градуса  ooooh! ¬чера изпуснахме коледното представление в градината й  Rolling Eyes ”тре пък имат коледно парти с ƒ€до  оледа, дано да се стабилизира до тогава!
÷итирай

ѕроцедурите са скромни, вие какво помислихте. «аведох € да й оформ€т веждите, съотв.б€х обещала маникюр с рисунки. “ова е.
Ќейна при€телка е имала и подарък педикюр, но е рожденичка л€тото, така че това ми се размина.

Ўани, много ли ти дойдоха почерпките 35

Pagocт, честито за първото м€сто!

÷итирай

¬арна

«абравих да похвал€ мо€т рожденик на  оледното състезание по математика е с 46 точки, на 23 позици€ в класирането. ћного съм доволна от резултата. Peace
÷итирай

Sofia

dolores ,честито !
 ¬ —офи€ резултатите при 5-ти клас са много слаби.Ќие сме с 25 т., по точки сме на 15-то м€сто, а иначе има 26 дечица преди нас.
÷итирай

Baile Átha Cliath

и ћќя —≈ »«Ћќ∆» “ќ«» ѕЏ“, ќЅ» Ќќ¬≈Ќќ ≈ ¬ „≈ЋЌј“ј ѕ≈“»÷ј, ј “ќ«» ѕЏ“ ≈ —јћќ —Џ— 27 “ќ„ », » ≈ Ќј 18 ћя—“ќ Ќя Џƒ≈. ќЅј„≈ Ќяћј ѕЏ–¬ќ ћя—“ќ , ћј —»ћ”ћ “ќ„ » »ћј ƒ≈“≈ ќ“ “я’Ќ»я  Ћј— -51 “ќ„ »,  Ћј—»–јЌќ ≈ Ќј ¬“ќ–ќ ћя—“ќ, ћЌќ√ќ —“–јЌЌ» —ј »ћ ѕ–ј¬»Ћј“ј, Ќ≈ —ј ћ” —“»√ЌјЋ» “ќ„ » «ј ѕЏ–¬ќ ћя—“ќ, ј Ќяћј ƒ≈“≈ — ѕќ-¬»—ќ  –≈«”Ћ“ј“..»«Ћј√ј÷»я“ј ≈ ѕЏЋЌј Sad
÷итирай

ѕловдив

ъде си проверихте резултатите, че мо€та четвъртокласничка също беше на състезание? »ма ли ги качени в интенет?
Ќе знам къде да провер€ и за състезанието по български език, където »ли€на участва.
÷итирай

Baile Átha Cliath

¬ училище имаше изнесени резултати Peace
÷итирай

Sofia

ъде си проверихте резултатите, че мо€та четвъртокласничка също беше на състезание? »ма ли ги качени в интенет?
¬ темата за математическите турнири ,пловдивските майки коментираха,че н€ма резултати в нет-а. ≈дна от майките беше поела ангажимента да провери в училището на детето и ,където са изл€зли резултатите.
÷итирай

—офи€

ѕривет девойки,
Ali_sun не се е представило зле момчето ти Peace, Ѕоби е с 21 точки, но честно казано аз съм доволна. Ќе за друго, а защото предните седмици се €в€ваха на други състезани€ и за това не знаеше, а сам пожела да се включи. «а мен това е в графата "опит" и се радвам, че има желание. явно не е бил особено съсредоточен Wink, коет не е изненада мече са доста изморени децата.
ћалки€ пък има 32 точки, което също като м€сто и хора пред него не е върховно класиране, но мен ме радва защото той изобщо н€ма абсолютно никаква подготовка и специални занимани€. явно ще е добре да поработ€ и с него има данни Smile
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ѕривет и от мен  Hug
 ато приключите с математиката, ми свирнете  35 35
ƒа дойда и аз нещо да кажа  Laughing

bouquet bouquet
÷итирай

Sofia

’айде , Ўании, казвай  Laughing !Ќие с математиката може и никога да не свършим, ама и от други теми се интересуваме!  Wink

Lennyh ,май си много права ! —ега,като се замисл€ ,че с математика се занимава 4 часа седмично в у-ще , и 2 ч. в събота в —ћ√,направо си е постижение.ƒомашните си ги пишем в час,защото изрешава всичко бързо, а за упражнени€ в къщи - и дума не може да става.јко успе€ да се пребор€ с 4-5 задачи за седмицата - съм герой! ј и май наистина вече е доста изморен. ƒнес,например е изл€зъл в 7 сутринта , и още не се е прибрал!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 477
ћамета, в тази темичка всички сте много симпатични: такива едни загрижени и отзивчиви. јз н€мам много време да чета всичко и да се включвам, защото съм затрупана с работа и деца (имам си ги три в къщи), ама от време на време поглеждам темичката, защото от вас научавам разни интересни неща какво става в училището и класа на синът ми, а и изобщо в страната на чудесата на петокласниците. ћо€т петокласник е избрал сво€ път в живота Ц ще става изобретател, но неговите изобретени€ ще са екологични изобретени€, които ще са от полза за хората. “ой е добро дете, ама откакто е проговорил все се питаме дали наистина е много умен или си е просто "куку", та за по-сигурно го пратихме в —ћ√.  Hug
 акво става в училище нищо не ми казва, гледа отнесено и току изръси н€какъв въпрос, който ме хвърл€ в шок, или реши да сподели н€каква математическа теори€, който той си измислил. «а мое учудване, госпожата му казала, че теори€та му за признаци за делимост на 512 и 318 е в€рна,  #Crazy ама те н€мало да см€тат с такива големи числа.
«а една от теориите му обаче и аз съм убедена, че наистина е прав. “€ гласи: Д огато бро€т на децата е по-гол€м от бро€ на родителите, на родителите им е трудноФ. јналогично на друга негова теорема: Д задачата е трудна, когато бро€т на неизвестните е по-гол€м от бро€ на уравнени€таФ. «а справка Ц на коледното състезание последната задача била много лесна, защото бро€т на уравнени€та бил равен на бро€ на неизвестните - 5 уравнени€ с 5 неизвестни.  #Crazy
“а хубаво, че сте вие, защото аз основно съм ангажирана с брата на изобретател€, който е 7-ми клас и за него математиката е не просто Дтера инкогнитаФ, т€ е направо ДтабуФ!!! Crying or Very sad  акво да се прави, децата не са еднакви. “а в тази връзка дребни€т и по-малката му сестричка са оставени почти на самотек (добре, че поне т€ е супер оправна и амбициозна, за разлика от брат€та си). –езултатът е - две тройки по истори€, ("јз н€ма да ставам учител по истори€, аз ще ставам изобретател"), четворки по български, стабилни добри резултати по математика с тенденци€ към подобр€ване (от традиционно "във вторите 15" на състезани€та вече се добрахме до "първите петнадесет", дори първите десет), но най-добър е станал по плуване  Smile  ак не, като учи само по математика и евентуално по човекът и природата и после Ц дим да го н€ма се изнизва тихомълком към басейна, за да се спаси от учене.  #2gunfire
ѕо път за училището взех нещо да му об€сн€вам за обсто€телствени по€снени€ и допълнени€, ама като го питах - разбра ли сега, той ми отговори: ДћамоооЕ, знаеш ли, че въжето на този кран е равно на 4 пъти височината му" newsm78. »наче госпожата по математика каза, че е много доволна - много добре мислел, както и госпожата по плуване - т€ даже е още по-доволна и щ€ла да го праща на състезани€.  Shocked
¬есели празници на всички мами на петокласници и непетокласници и техните дечица, ако не се чуем дотогава пак. Hug

÷итирай

—офи€

ƒа дойда и аз нещо да кажа  Laughing
јко другите не те слушат - кажи на мен. јз съм встрани от математиката  Mr. Green
ћного със закъснение искам да честит€ на всички деца, които са били рожденници, докато не съм писала!
∆ела€ им двойни подаръци от ƒ€до  оледа и спокойни родители  Hug
»мате ли си вече елхи в къщи - докъде сте с отпуските, пътувани€та, подаръците и украсите? ¬ същи€ ред да се отчета и аз - елхата е готова и украсена от минали€ уикенд, но от мен и дреби, петокласно участие не е имало. «амисл€ме самосто€телно пътуваме с мъжа ми - страх ме е дори да се похвал€, ще е за сефте от много време, стискайте палци. — подаръците съм готова - усп€х н€как да измисл€ по нещо за всеки, но още не съм опаковала почти нищо. „≈та ви с умиление относно сладките и коледните кейкове. јз не прав€ сладки и тестени неща - отнема ми много време, а не са на гол€ма почит в къщи и н€как и на мен не ми е слабост - беше, но като б€х дете. √ледам да € карам по практично, защото домакинстването така и не ме привлече  Embarassed, а пусто много време отнема. Ќо обичам и да гледам сладки красоти и да ги хапвам  Laughing

–адвам се за всички, които имате добри резултати на състезани€та по м********а. Ќад€вам се един ден да разбера какви са резултатите на сина ми, които не са качени в нет-а. »ли не ми ги казва, или не му ги казват  newsm78 ƒотук иронично, но съм доволна, че свикна и ходи без да се притесн€ва - миналата година колкото и да ес правеше на мъж, излизаше по-уморен и стреснат.
Ќе искам да се хвал€, че май малко се поуспокои откъм дисциплина - дано не ми се струва, а да има такава тенденци€.
∆ела€ ви спокойна вечер и оставам с молба да пишете повече.  огато има какво да чета, поне на мен ми идва и ищах да пиша - не знам как идва при вас мотиваци€та да драснете тук  Love
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Hug Hug Hug
аз вече почвам да € мраз€ органически тази математика...
дори снощи се скарахме с 1/2-рата заради една задачка на щерката и т€ се разрева... ќтказа да Ќ» занимава с нейната математика.
Ќо задачата е от учебника (на јнубис) и е доста сложна. „иста геометри€  ooooh! ўерката не € разбра въобще.
»наче има 5 и половина на класно по л-ра. ƒоволна съм, макар, че само по отговори а), б), в) и т.н нищо не мога да се ориентирам.
Ќе иска да учи... ѕрави си каквото си иска, но не и да си чете уроците. ўе празнуват на 23.12 в јрена. ўе си размен€т подаръци до 5лв.
≈лха имаме, но не и подаръците за под не€. ¬се още умувам какво да й куп€  Thinking

mamamilk - пишеш увлекателно. ѕо-често се включвай  Hug
bib.bib - и аз не съм майстор-сладкар. при това изобилие на пазара, как да нави€ ръкави и да си губ€ времето в кухн€та  Mad

Ѕраво на математиците ви  Hug радвам се за вас и за т€х  bouquet
÷итирай

Sofia

«дравейте!ћного се радвам,че темичката живна  Laughing. Ќие и елха имаме ,и подаръците купих/не са опаковани още/. »наче при нас нещата вучилище уж се стабилизараха /€вно родителската оказа нужни€ ефект/.Ќие ще празнуваме на 23-ти, в ста€та след часовете.ѕодаръците ни са до 10 лв., и добре ,че ни се падна девойка,ко€то обожава да чете  Laughing.
 »наче съм поела ангажимент за подарък на класната,който не знам кога ще куп€ т.к.малки€т е в къщи. “ой има алергична астма и сега седи с един хрип ,чакам да го изкашл€.ƒокторката каза,че до понеделник тр€бва да е свежарка ,тогава ще е неговото тържество.
 ƒнес е прословути€т карнавал на професииите. «аредих синковеца с ц€ла папка скици и оризова харти€. ƒано се представи добре.
 Ўани , и ние сме същите - въобще не четем. ¬сичко си учим в клас /даже и домашните пишем там/.Ќа всичкото отгоре ,непрекъснато се хвали пред учителките как изобщо не учи  Crazy
 ƒа са живи и здрави , и нека ƒ€до  оледа изпълни всички желани€  Hug.
÷итирай

ѕривет,момичета.
ћного ви се радвам,когато пишете.„естито на математиците.Ќа нас това не ни е силната дисциплина.
÷ветан посто€нно повтар€,че го влече истори€та.— български€ сме зле,а лошото е че и аз не мога да му помагам.
¬ъв вторник ще имат  оледно купон€сване с разм€на на подаръци на стойност до 15лева.Ќие ще подар€ваме на момиче,но не знае на кое.
÷итирай

¬арна

ƒнес е нашето  оледно парти в дискотека јлиби. –ешиха и да си размен€т до 10 лева подаръче, като вс€ко дете изтеглило билетче на кого тр€бва да купи подарък. Ќа нас ни се падна да купим подарък на госпожица.
ћарти вече е настроен ваканционно и н€ма търпение да мине и утрешни€ ден в училище.
¬≈—≈Ћ» ѕ–ј«Ќ»÷» Ќј ¬—»„ » » ’”Ѕј¬ќ ƒј —» ќ“ƒЏ’Ќј“ ЌјЎ»“≈ ƒ≈÷ј ѕ–≈« ¬ј јЌ÷»я“ј
÷итирай

Ќа брега на ≈гейско море

ћнени€: 849
Hug Hug Hug
аз вече почвам да € мраз€ органически тази математика...
дори снощи се скарахме с 1/2-рата заради една задачка на щерката и т€ се разрева... ќтказа да Ќ» занимава с нейната математика.
Ќо задачата е от учебника (на јнубис) и е доста сложна. „иста геометри€  ooooh! ўерката не € разбра въобще.

јбсолютно същи€т проблем имаме и ние със синчето.Ќашата математика също е на јнубис,в момента учи геометри€.Ћице на трапец.Ќезнам,нищо почти не вд€ва от математиката и това си е!Ќа последни€ тест имаме 2-ка.Ќакарах детето да пита госпожата,ако може да му об€сни по-простичко за намиране на лицето на геометричните фигури,но т€ го е отр€зала с думите:''ƒа си слушал в час!''
»скренно се възхищавам на математиците в темата bouquetѕожелавам им да се изкачват все по-нагоре в успехите си Hug
÷итирай

Baile Átha Cliath

Evana , и на мен математиката не ми е силната страна, страшни проблеми съм имала в училище, особено в 9-10 клас. “ъй че не се тормози-на н€кои им се удава, на други-не. јз съм по езиците Very Happy
÷итирай

Ќа брега на ≈гейско море

ћнени€: 849
ќх,незнам защо два пъти ми излезе публикаци€та.»звин€вам се!
ћерцедес,права си,но ако караме така,ще остава на поправителен. Tired
÷итирай

Baile Átha Cliath

ƒа, аз при успех на 5.20 в 9 клас б€х на поправителен по математика, по-точно по алгебра Sad. »мах "страшна " госпожа, ко€то уби  всичко в мен, за щастие по геометри€  б€х доста добре и там не можа да ме пореже, по-ниска оценка  от 5 не можа да ми сложи.
јко искаш потърси  учител,  или н€кой, който да му помага.
јз това съм го прехвърлила на едната баба, баща му също може да му помага.
јз ще помагам по хуманитарните науки Peace
÷итирай

Oslo

ћер—едес   - всеки път като гледам снимката в подписа ти ми минава 1 мисъл и не мога да се сдържа... твоите синове поразително приличат на моите - и визуално, и като излъчване. √олеми€т - по-тъмен, сериозен, с вид и държание на малък професор, а джуджо - рус, б€л и вечно безгрижно ухилен като тиквичка Very Happy —ори за спама..
ѕо темата - учителката ни по математика се разбол€ и след дълго отсъствие назначиха нова на м€стото и. ”сещам, че любовта към математиката на янис бавно, но сигурно се изпар€ва заради нейните методи на преподаване и държанието и. Ќалага се да му об€сн€вам материала, защото не разбира добре в час, не учи с желание както преди, намали успеха по предмета...абе пром€ната е очевадна... ћного ме е €д, защото математиката и английски€ до сега му носеха наистина удоволствие, сега остана само езикът Sad.
÷итирай

Sofia

ћомичета, искам да пожела€ весели празници на всички.ћного здраве,щастие , и разбира се-прекрасни подаръци!Ѕъдете безкрайно обичани от всички около вас  Hug.
Ќа чудесните ни 5-токласници жела€ весела ваканци€ и безрой изненади  Laughing!
  bouquet bouquet bouquet
÷итирай

Baile Átha Cliath

МерСедес   - всеки път като гледам снимката в подписа ти ми минава 1 мисъл и не мога да се сдържа... твоите синове поразително приличат на моите - и визуално, и като излъчване. Големият - по-тъмен, сериозен, с вид и държание на малък професор, а джуджо - рус, бял и вечно безгрижно ухилен като тиквичка Very Happy Сори за спама..

Hug Hug Hug
Точно такива са двамата разбойници, Крачун и Малчо 35. Много са различни визуално, макар че ако ги видиш на тази снимка може и да ги объркаш http://images21.snimka.bg/004055783.jpg Много са различни и като темперамент, това дребното ни стопява лагерите на цялото семейство ooooh!
÷итирай

ƒ€до  оледа да не ви забрави
и под елхата да изсипе камари,
от подаръци желани,с много любов избрани
и после тихичко да отлети,
а на утрото,когато се събудиш ти,
само см€х да чуват твоите уши,а сърцето от щастие да трепти.

¬≈—≈Ћј  ќЋ≈ƒј,ћќћ»„≈“ј.
÷итирай

ѕловдив

„естит празник на всички!
ѕожелавам ви здраве, защото е най-ценното
и безкористна обич, защото т€ дава сили за преодол€ване
и най-тежките преп€тстви€!

¬аканци€та си тече, вие как сте? јз в последни€т момент реших какво да куп€ на децата. ѕод елхата намериха игри туистър и монополи. «а вс€ка книжка. ќтделно и за двете-нов монитор за детската. ћного са доволни.
÷итирай

—офи€

ћилички мои влизам само за малко, за да ви пожела€ от все сърце най-прекрасната Ќовогодишна нощ и най-веселото прекарване!!!
Ѕъдете здрави, влюбени и щастливи!!!
Ќека вс€ка ваша мечта дори и най-смелата стане реалност през новата 2009-та година.
 Hug Hug Hug Hug Hug ќт сърце и много ще пиша след празниците Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 948

„естита Ќова 2009 година!
Ќека Ќовата година  донесе много здраве, щастие, късмет и успехи на нашите петокласници и техните семейства!

÷итирай

Baile Átha Cliath

ъсмет, успехи и много щастие на всички през Ќовата 2009 √одина !!!
÷итирай

Ѕургас

„естита нова 2009 година!
Ќека бъде много здрава и успешна за всички!   
÷итирай

—офи€

ƒа ни е „естита Ќовата √одина!!!!
Ќека е мирна и плодородна, нека е спокойна и весела!!!
«а нас и близките ни пожелавам да сме здрави преди всичко, да имаме поводи да се усмихваме по-често и в джоба ни да има достатъчно!!!
Ќа милите ни 5-то класници пожелавам да е успешна годината, да им донесе нови знани€ и много весели и незабравими мигове!
÷итирай

Sofia

„естита нова година и от нас! ƒа сме живи и здрви, да има безброй поводи за радост, и най-вече - всеки да постигне това,коета не е усп€л през изминалата година  bouquet
 Ќа дечицата ни жела€ много весели игри и сбъдване на всички техни мечти! Hug
÷итирай

„≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј! ѕќ∆≈Ћј¬јћ Ќј ¬—»„ » ћЌќ√ќ «ƒ–ј¬≈, ўј—“»≈ »  Џ—ћ≈“!
÷итирай

„≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј!!!«ƒ–ј¬≈ »  Џ—ћ≈“ ƒј »ћј.
момичета 10 дена,мо€ спа и вчера се сети,че тр€бвало да прави дълго домашно по „ѕ.
ѕитам аз защо сега бе,а той искал да си почине #Crazy.ќтново се започва,че като отпуснах един глас,сигурно цели€ блок ме е чул.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

„Ќ√, 2009!
—урва весела година, до година, до амина! «драве, щастие и рози, виното - в двойни дози, бесен секс във всички пози, пожелаваме на ¬ас, от ƒ€до ћраз!

Ѕъдете здрави и щастливи, мили мацки  Hug
÷итирай

¬арна- на крачка от ћорската градина

ћнени€: 2 960
Ѕ€х позагубила време за темичката на петокласниците-то празници ,то работа ,то тичане след малки€ палавник.
≈то сега „≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј Ќј ¬—»„ » ¬ј—,ѕ–≈ –ј—Ќ» ƒјћ»

ƒано новата 2009-та донесе на нашите ученици само весели мигове и истински при€тели.ѕовечко шестици и по малко домашни Mr. Green
÷итирай

„естита Ќова √одина и от мен!
Ќа децата пожелавам здраве, много игри и да им е интересно в училище, а на майките- повече спокойствие и усмивки.
ƒъщер€ ми имаше 16 дни ваканци€, които буквално проспа. ќставих € да не се занимава с нищо, но от днес см€там да € натоварвам допълнително. ќстава още малко до кра€ на срока и тези 2 седмици ще имат много тестове.
Ћека седмица на всички!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 069
«дравейте момичета! ћного отдавна не съм влизала, но...
„естита Ќова 2009 √одина на всички!
Ќай- вече да сте живи и здрави, вие и семействата ви, останалото ще се нареди!
«ачетох малко назад темата за математиката.
ћалко ме е срам Embarassed, но ще си призна€, че любими€т ми предмет в училище беше математиката!
» сега децата ми, когато ги домръзва да ми кажат, че нещо не са разбрали и не могат по математика, направо не знам какво ми става #Cussing out.
ѕоследните 4 дена от ваканци€та им извадих душичките с решаване на задачи и поредните об€снени€, колко много математика има в живота окло нас.
»мам основани€ да см€там, че постигнах известен успех. ƒано!
÷итирай

—офи€

Честита Нова Година!

Бъдете здрави,щастливи и усмихнати!Радвайте се на успехите на децата си!
÷итирай

ѕловдив

„естита нова година и от мен! ћного здраве и успехи!

ƒа ви попитам знаете ли оценките от сиповете  къде се нанас€т и вли€€т ли върху останалите оценки?
÷итирай

Sofia

«дравейте и от мен  Laughing!—вършиха празниците,ваканци€та и живота продължава...ѕри нас вече оформ€т оценките за срока.«а 2 дни имаме 5 оценки , и вече почти по всичко сме оформени. „акат ни 2 контролни, по математика и английски,които почти н€ма да повли€€т на срочната оценка/ако не са много слаби ,разбира се/, и класното по Ѕ≈Ћ. ќказва се ,че преразказите са ни слаба страна/всичко,което об€сн€вах м.г. е забравено/, и сега ни чака седмицата на преразказите.
mili.m, ние н€маме —»ѕ, а само «»ѕ , и иде€ си н€мам как вли€е и къде се пише.
 ”спешно завършване на срока на всички петокласници ,и хубава седмица на вас,момичета! Hug
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 237
„естита Ќова година!
≈два сега откривам темата,но ще € след€ с интерес,тъй като и аз съм с петокласник у дома.
÷итирай

—офи€

ƒобро утро и от мен!

«а съжаление празниците отминаха и животът продължава. ласното ни по математика беше още преди  оледа,а днес е по литература.Ќа въпроса ми н€ма ли да учиш,отговорът беше аз си знам.ўе видим колко знае.÷€ла ваканци€ си почива и не съм го тормозила с учене.ƒнес има и тест по физическо.
Ќе зна€ до кога ще ги оформ€т,сега погледнах,че междусрочната вакнци€ е от 29.01.
«а —»ѕ-овете,в нашето училище положението е малко по-различно.ѕри нас —»ѕ-а е Ќемски и учат географи€ на немски и си е отделен предмет,с отделен преподавател и оценки.
”спешен ден! Hug
÷итирай

—офи€

» при нас класното по български предстои. Ћично мен винаги ме притесн€ва Ѕ≈Ћ, защото това е засега единственото съществено слабо м€сто на Ѕоби. ѕрез ваканци€та н€маха никакъв шанс да учат.  оето ме подсеща, че тр€бва да ви пусна снимки и кратко разказче за »талианската ни  оледа.
«апочвам между другото сериозно да обмисл€м от догодина н€какъв курс по Ѕ≈Ћ за Ѕоби, а ако не е достатъчно в 7-ми клас евентуално и уроци.
¬същност изобщо не сме все още на€сно с бъдещите си желани€ и амбиции, но при всички случаи кандидатстването в 7-ми клас е повод да се повиши нивото по Ѕ≈Ћ / в наши€ случай си е задължително поне/. ¬ие мислили ли сте по темата?
ѕроучвали ли сте школи?
»зобщо макар и да е рано можем да поразнищим темата Laughing, ако не сте против.
÷итирай

Sofia

Ћени,аз мислех в кра€ на 4 клас,но сегешната ни учителка ми се струва много читава.«асега разчитам на подготовката в училище. Ќие по бълг.език сме супер. ѕишем правилно ,правописни грешки на допускаме , с граматиката също сме добре/засега открих само едно неиз€снено нещо,което г-жата вече е об€снила/.ћен ме притесн€ват писмените упражнени€. ”стно по литература е супер, говори,разсъждава , и всичко.—еднем ли да пишем-оплитаме се като пате в калчища.“о са повторени€,преминаване от едно време в друго ,дълги,губещи смисъла си изречени€...√оворил е с класната ,т.г. да го изпрати на олимпиада по Ѕ≈Ћ, та се над€вам там да вид€ реално нивото му.
 Ќие окончателно сме се насочили към —ћ√, така че оценка 5 по Ѕ≈Ћ на изпита след 7 клас ще ни устрои. јко се наложи ,ще вземем н€кой урок в 7 клас.
 „ух добри отзиви за –угали€, но ти ще си проучиш!
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ѕр€сна и пареща новинка... 
ƒървена ваканци€ за утре и в другиден в школото на дъщер€ ми... заради газовата криза.
…ееееее, радвам се...  Party
ѕонеже сега е »вановден (така се зове благоверни€) и не се знае кога ще приключи, пък и  щерката така си е наквасила ботушките, че поне 3 дни ще съхнат. 2-3 часа днес е сед€ла с чорапи, които можеш да изтискаш по 1кг. вода от всеки... Ќе била усетила, че е мокра  Shocked » сега естествено подсмърча  ooooh!

“а това е за сега от нас.  bowuu

Ћени, жалко че не мога да ти помогна по Ѕ≈Ћ, както ти ми помогна по математика  Confused Ќо късмет, де  Hug
÷итирай

—офи€

Ali_sun по принцип и аз мисл€, че сегашната преподавателка на Ѕоби е много добра и че подготовката им в новото училище н€ма нищо общо със смехори€та досега, но при него за жалост има известно натрупване на пропуски и ми се ще да ги поразчистим преди заветни€ 7-ми клас, а не в последни€ момент да се струпат нещата.
” нас не съм запазила линковете на школите за подготовка, но утре ще ви ги пусна \ миналата година надничах при мамите на 7-мо класници Wink доста полезно се оказа\.
ƒобри отзиви имам за ћагнет и –егали€, но имаше още една две школи похвалени от мами, чиито дечица са постигнали добри резултати.

Ўани жив и здрав да ти е »ван!!!
ƒа те слуша, да ви гледа, да е винаги здрав и усмихнат!!!
≈ и паричките в джоба му да се множат де!

ќлеее за дървени ваканции не ми говорете, че направо загивам права  Shocked Mad, особено с малката катерица ooooh!
÷итирай

—офи€

Ўани да ти е жив и здрав именика! bouquet

Ћени темата,ко€то си подхванала е интересна за мен,предполагам и за другите мами.“ова което знам,че до кра€ на 6 клас/л€тната ваканци€ тр€бва да сме се ориентирали дали ще ходи на курс или на частни уроци или и на двете.
»мам три при€телки,на които в момента децата са в 7 клас и активно разпитвам.ƒецата май са се насочили към езикови гимназии.ƒве от т€х са избрали курсовете/школите,а едната уроци+н€какъв курс.
—амо се чуд€ от къде ще намер€ учители /аз съм повече за учители,отколкото за курсове/.јко е курс да е допълнение към уроците,но това са ми мислите в момента.
ћоето дете не знае какво иска в момента,а и н€ма смисъл да го притискам.ѕреди 2 години искаше историческа гимнази€ /класическата/,сега май го влече към езиковите и —ћ√.Ћ€тото се беше закахърил,че не знае къде иска да кандидатства  Crazy,но го успокоих,че има време.
Ќо в крайна сметка н€ма какво да се лъжем нещата опират не само до желанието,а и до финикийските знаци. ато слушам са солидни суми.
„етох добри отзиви за ќбразователни технологии /школа/ и ни е сравнително близо.
“ази и следващата година мисл€ да заложим на езиците /английски и немски/,а в 7 клас на Ѕ≈Ћ и математика.“огава веро€тно ще се наложи да се откажем от езиците и поради липса на време.
Ќо да сме живи и здрави дотогава.
÷итирай

—офи€

ћомичета, „Ќ√!
∆ела€ ви да сте здрави и да имате спокойна и успешна година!

Ўани, да е жив и здрав именника ти! ¬есело изкарване!

Ќе съм влизала отдавна, снощи само усп€х да прочета.
ќтносно 7-ми клас - за н€кои неща съм се ориентирала, за други поизчаквам. Ќад€вам се по математика да му стигне подготовката в училище, но ще тр€бва н€как да се убед€ в това  newsm78 ѕо Ѕ≈Ћ ще му тр€бва помощ - не съм му объщала никакво внимание в предишни години - така се случи, че миналата учеше за изпита, а и имаше страхотна начална учителка. ўе взема да й звънна и да й кажа, че ни липсва  Love Love Love ћного често се сещам за не€.
‘аворит лично за мен беше ј  - сега таксата ми се вижда висока, а и път€т дотам от къщи е нещо като 1 час. ќставането в —ћ√ също е опци€, може би и най-добра. Ќ€мам предпочитани€ за втори език, синът ми също.  лон€ към романски езици, а не немски, защото обичам —редиземноморието, а и аз съм учила френски. –уски не обмисл€м като вариант. Ќо това е лично мое мнение, неговото е по-важно. ƒосега е учил само английски - карам го да чете и да гледа филми без сутитри, питам го или му казвам н€кои по разговорни, интересни или специфични неща. “ака ми е по-лесно, защото н€мам време да го вод€ на уроци или школа. “ой пък повтар€ на сестра си новите думи от градината - като килийно училище сме  Laughing
—лед ц€лото дълго изли€ние, да ви кажа, че най-много бих се зарадвала, ако той сам се насочи към нещо - засега н€ма никакви интереси. »ма предмети, които са му по-лесни, но н€ма чисто Ћ»„Ќ» предпочитани€.  оето ме потормозва. ћоже би е рано да очаквам нещо такова. ћоже би ние не му даваме избор, насока. ƒано ми схващате обърканата мисъл.
—тискам палци ƒ√ да не излизат в дървена ваканци€. ”чилището и да излезе - не ми пречи  Smile
ћили.м, не съм на€сно и аз с оценките по —»ѕ и «»ѕ. ўе разбера скоро  Smile  ласните му минаха, той сами€ не е на€сно дали са оформени оценките му и какво да очакваме. явно ще разбера от бележника - н€как свикнах с това, дори има доза съспенз да вид€ какво ще е направил със собствени сили и в непозната среда.
Ќад€вам се всички да сте на топло в тази без-газова вечер.
÷итирай

Sofia

Ўани,честит ти именник на патерица!ƒа сте живи и здрави , и много да се обичате! bouquet
Ћени, разчитаме ,че ще проучиш нещата за школите и ще споделиш информаци€та с нас  Very Happy. Ћошо е,че на детето има пропуски в основата.ѕри нас в класа се оказва,че доста деца имат същи€т проблем.«а синковеца основна рол€ за усво€ване на материала в начален курс изигра това,че г-жата се опитваше да ни тъпче.Ќалагаше се да сме безгрешни. » сега,всичките и любимки,които имаха отлични оценки са доста зле с граматиката.
 ¬реме за решаване къде ще учат дечица има!ћо€т просто гони н€какви цели,за които му е супер необходимо да учи в —ћ√.
 ѕри нас ваканци€ н€ма да има. ¬ училището освен парно имат и лъчево отопление на ток, така че температурите са нормални.ƒа не говорим,че от днес и в къщи парното работи нормално/пу,пу/.
 ’убав ден, момичета  Hug!
÷итирай

Baile Átha Cliath

ѕри нас са намаленит часовете и го очаквам всеки момент да се прибере.
«а кандидатстване след 7 клас...опитваме се да го насочим съм ћ√, т.к. с езиците €вно н€ма да е в добри отношени€.....последно преди нова година беше получил една тройка по английски на н€какъв тест, за всеобщ наш ужас Tired, определено за срока ще му пишат 5.
»наче класните минаха до колкото знам, остана по «»ѕ математика, което е идната ср€да, а също и контролно по английски. ¬чера им върнаха по Ѕ≈Ћ ,има 6, което отчасти ме поуспокои. ќбщо взето н€ма проблеми с материала, пон€кога само идва да му помогна нещо, но това е в много редки случаи.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

O, момичета, благодар€ ви  Hug ƒа ви се връщат стократно пожелни€та  Hug
—нощи в 02:50ч. се кротнахме. ƒецата малко по-ранко  Laughing
ћъж ми, свежарка още в 8:15-20ч. беше готов за бачкане... Ќе мога да кажа същото за брат ми, който все още хърка до мен на дивана  Crazy
ќстава да не ми се изпонатръшкат децата от болести, че нещо много болни около нас, включа€ и аз  bowuu. Ќо определено съм на оправи€ вече.

» понеже още не мога да вл€за в час, хич не ми се занимава с науките на щерката. “ази дървена ваканци€ ми е добре дошла... спим до 8:30-9:00ч. и после ц€л ден сме фрии (въй, че безотговорно  Blush).

»наче подкреп€м иде€та, че отрано се започват уроците по математика и Ѕ≈Ћ. “о ако чакаме да е в 7ми клас това меропри€тие, не ги виждам аз нашите дечковци.
Ќа мо€та български€т й върви. ѕравилата са й доста €сни и много добре се справ€. «а жалост не мога да € накарам да проумее, че разработките на лит. произведени€, който учителката им диктува се научават без да се замисл€. » затова л-ра й куца.  Confused
 ласното по математика щеше да й бъде в петък. ”ра, н€ма да е този  Party
’убав ден, мацки.  bouquet
ќтивам да си чист€ в кухн€та, след гол€мото ... напиване  Flutter
÷итирай

—офи€

«дравейте отново девойки,
радвам се, че ви допадна иде€та да покоментираме малко курсове, школи и учители. —м€там, че повечко информаци€ и по-отрано ще ни подготви за ”ƒј–ј Wink Wink Wink, който ни очаква с огромни€ астероид наречен 7-ми клас!

Ћично за мен след слава богу успешни€ избор на начално школо за малки€, сега на дневен ред излиза подготовката и успешното преминаване на това преп€ствие от Ѕоби / в тази връзка една оптимистична новинка е, че на класното по Ѕ≈Ћ има 5.22 - звучеше щастлив, нооооо аз мисл€ довечера след похвалата да акцентирам, че се над€вам това да е само началото Wink/
“а връщам се на темата, виждам че н€кои от вас имат желани училища и идеи за кандидатстване, но повечето май сме в сходни позиции. ѕри нас до миналата година Ѕоби беше с категоричното виждане, че желае да попадне в Ќ√ƒ≈  /класическата/.
ћои фаворити б€ха освен т€х ј , —ћ√ и 91Ќ≈√ и 1-ва јнглийска. Ќо това беше миналата година.
—ега съм доста по-разколебана. ј  поне като локаци€ за нас е безумно удобна, има н€ма 10мин. пеша Smile, но това е един от основните плюсове за нас. Ќ€мам иде€ как ще нарастне таксата до след 2 години и дали ще мога да си позвол€ да € плащам, особено след като сериозно обмисл€м варианта и Ћъчи да попадне в частно училище след 4-ти клас. ќсвен това не харесвам американците, начина им на мислене и мирогледа им - лично виждане, а едно такова училище неизбежно насажда и култура, освен езикова и друга подготовка. » за да не слагам само "-" на кантара ще кажа, че доста родители хвал€т нивото на подготовка в ј  и са много доволни, тоест има върху какво да се мисли.
—ћ√ за мен вече не е особен вариант, защото ако решим Ѕоби да продължи в математическо училище, по-скоро ще си остане в ѕ„ћ√ от където за момента съм супер доволна и където след 7-ми клас освен на математиката се набл€га и на езиците почти на ниво езикова гимнази€.
Ќ√ƒ≈  разбира се остава като желано м€сто, но дали ще успеем с подготовката?!
Ќа финала почти се отказах от т.нар. "≈литни езикови гимназии", напоследък доста след€ темата и контактувам с много родители, чиито деца учат в Ќемската и јнглийската - честно казано от нещата, които чувам, направо ми настръхва косата. ≈зик се учи, но не бих пратила доброволно детето си в подобна среда....
“ака че и ние сме на кръстопът, сами€ Ѕоби също не е убеден на 100% дали иска в Ќ√ƒ≈  или да продължи в ѕ„ћ√ или нещо 3-то.

ј сега ще пейстна линкове към школите / Ўанко, ако искаш смести ги н€къде на първата страничка на темата newsm78, да не ги търсим после/.
”чебен център ћагнет имам лични много добри отзиви за школата. ƒоста деца попадат в —ћ√ след 4-ти клас след посещаване на техните курсове, на практика са единствени€ конкурент на —ћ√ в подготовката на този ранен етап, дори според н€кои подготовката падвишава тази на —ћ√. «а курсовете по Ѕ≈Ћ там също имам информаци€ от 1-ва ръка и сме€ да твърд€, че имат много надежден преподавател.
”чебен център –егали€ също доста родители миналата година б€ха заложили на него и децата имаха добри резултати в класирани€та.
ќбразователни технологии сравнително по-нов, но вече с доста положителни отзиви за него.
Ўкола —офроний
Ўкола ¬еди
”чебен център …орк
ќбразователен център –уни
”чебен център “ара
”чебен център ƒружба
÷ентър за обучение Ћого 3
¬сички центрове, съм взаимствала от миналогодишната 7-мо класна тема и са коментирани от родители там. «а тези, за които имам лична информаци€ съм писала, другите просто ги изредих, за да ги имаме на едно м€сто тук.
Ќа финала специално за Ѕ≈Ћ и аз см€там, че е по-добре да се подготв€ едно дете с учител, особено ако целта е ј  или Ќ√ƒ≈ , но за жалост точно тук удр€м на камък и така и не мога да намер€ учител по Ѕ≈Ћ.

—ори за дълги€ пост, но се над€вам да е полезен в информационната си част  Laughing Love
÷итирай

Sofia

Ћени, благодарско за информаци€та,ко€то си събрала  bouquet.
«а елитните езикави и аз чувам не добри неща. Ќа мо€ близка детенце е във ‘ренската, а посещава курсове ,за да може да покрие изисквани€та при изпитване.¬ече е 3-та година ,а само в 8 клас са имали свестен преподавател.
÷итирай

—офи€

Ali_sun аз като казвам страшни неща имам предвид страшни  Twisted Evil, качествто на обучението е важно нещо, но не е фатално.
 ак ти звучи детето ти да не ходи месец на училище и ти да е научиш. Ќакра€ като научиш се оказва, че това ти е бил най-малки€ проблем /в смисъл неходенето на училище/, че си се разминал със далеч по-страшни неща. » накра€ детето ти да не бъде дори и наказано?!
ј и защо не е наказано, защото казало, че ако се опитат да го накажат ще пусне оплакване от учителката си по..... език, ко€то влиза пи€на в часовете.
»ли пък да може да си пазарува какъвто се сетиш вид наркотик в училище съвсем спокойно, с€кай си купува сандвич от лафката.
»ли ..... ей такива неща имам предвид.
”ченето и неученето за жалост в тази тежка възраст пубертет не винаги са зависими само от качествата или липсата на такива у педагозите. “ук таме има и свестни преподаватели, които имат желание, но не могат да преподават защото н€колко разюздани пубери им провал€т часовете и буквално се подиграват с т€х и труда им и .... така нататък.
“ака че за сега мисл€ варианти, които са различни от ≈зиковите гимназии или поне до най-известните и титуловани такива, защото се оказва, че най-търсените и най-възхвал€ваните май са най-големи€ осарник.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ћени, огромно благодар€ за безцените линкове.  bouquet
 ъм днешна дата н€мам право да си редактирам 1-ви€ пост в темата и за да не приб€гвам до мод, ще се ги сложа в новата ни темичка. Ќо ако искаш да е още сега, ще драсна на модка.

ћного са страшни нещата... » май-май н€ма никакво значение, какво искаме ние и дали едно дете е контролирано на 100% от родителите си и/или от школото си. ƒа не дава √оспод, нещо да им се случи на нашите дечковци  Praynig
Ќе казвам, че е добре да се остав€т по течението, де. Ќо е много трудно, особено с наркотиците. —нощи си лафихме на тези тематики... Ѕрат ми уж бил вл€зал "под кожата" на местните дилъри, само да ги предупреди, да не се опитват да вербуват племенниците ми. —амите дилърчета му отговорили, че иска ли го едно дете/човек, винаги ще успее да се снабди от н€къде с тези отрови  Tired јко не ги снабд€т местните дилъри, то тези в съседство ще се отзоват...  Confused —трашно е.
«алагам на говоренето, при€телството и на √оспод.
 олкото до езиковите гимназии... и аз доста често напоследък чувам, не добри отзиви. ѕък и наистина език ще се научи все н€къде, но какво друго ще могат?
«а сега н€мам конкретни планове за след 7ми клас за моето дете. ќпитвам се да не изпуска материал по математика и български още от сега... ј бъдещето ще си покаже, какво ще е след 3г. ∆иви и здрави да сме...  Hug
÷итирай

—офи€

Ўанич изобщо не държа непременно сега да ги сложиш там, но да ги наместим в н€ко€ от следващите теми и да си върв€т с нас, защото мисл€ че на н€кои от нас ще са ни полезни още догодина.
»наче за езиковите гимназии какво да кажа. ћного страшна картинка ....
ћакар че все пак си мисл€, че и там има и нормални дечица отишли да учат наистина, надали всички са до един пройдохи и пропаднали. ≈то на шефа дъщер€ му беше абитуриентка в 1-ва јнглийска, сега е вече студентка момичето - много свестна и ученолюбива девойка €вно и амбициозна. Ћошото е че покрай сухото гори и суровото и че наистина средата много се изражда в последните години в тези училища.
ѕо наше време това б€ха наистина елитните училища без аналог, но в днешно време ми се струва, че има и други начини да се научи език и се замисл€м дали бих се напъвала и давала пари по курсове и уроци, за да попадне накра€ детето ми именно в такова м€сто.
—амо за сравнение ще вметна, че от ѕ„ћ√ ми се обадиха още втори€ път когато милата ми блейка беше забравила да иде на допълнителни€ английски.
—ъщо така в началото имахме известни проблеми с дисциплината и веднага ми звън€ класната му да говорим, отделно вс€ка седмица получавам мейл, в който ако има н€какви из€ви веднага биват описани точка по точка Twisted Evil
“оест контрола в училище е на ниво, ако и в къщи го контролирам \ а аз го прав€\ все се над€вам да се мине без крайни изцепки и чудеса, а само с обичайните за тази възраст тръшканици, капризи и мрънкотене. ƒано!
÷итирай

Baile Átha Cliath

» на наши при€тели дъщер€та завърши ѕърва јнглийска , и то с отличен успех-5.95 или нещо от сорта. ѕриеха € на доста места, но т€ т€ предпочете Ѕрадфорд, јнгли€. ¬ момента е студентка първи курс там .ћомичето е изключително умно и добро. Ќавремето родителите и се пренесоха в —офи€ заради не€-приеха € отраз на първо класиране в гимнази€та.
¬ нашата езикова също  нещо не ми  харесват нещата. ƒочувам  и аз такива работи с наркотиците, макар, че сме малък град Thinking. ќ т друга страна, в ћ√ има паралелки със засилено изучаване на чужд език, компютри....изобщо там наплива е най-гол€м.
÷итирай

јсеновград.

Smile здравейте мили мами,  Hug

да ви поднеса извинени€, че не се включих в празничните пожелани€  Embarassed ,
 като същевременно ви цитирам всички относно т€х и ви ги "върна "  bouquet - по-хубави ,сърдечни и изчерпателни пожелани€ не бих могла да съчин€  bowuu

не съм от най-пишещите мами, но съм много чет€ща  Wink - разтоварвам се,докато прелиствам постингите ви и много често се заливам от см€х при н€кои от изразите ви, за което ви и благодар€! Laughing

иначе и при нас ежедневието е сходно на вашето, с всеки един изминал ден се убеждавам ,че децата ни са "огледало" ,в което виждаме собствените си мечти-немечти, успехи -неуспехи, радости,тревоги......и т.н. Tired ,но и в същото време и  амбици€та, дързостта, енерги€та и др.,които ние с годините ни сме позагубили  Very Happy - и това е,което ми дава усмивката и силата за идните дни..../ много сложно го казах, но вие ще разберете,знам /  Wink

момичета, хубав ден пожелавам на всички вас и любимите ви хора! Smile bouquet
÷итирай

по течението на реката

ћнени€: 311
«дравейте,мили мами на петокласници! олко много съм пропусналааааа.Ќаправо не мога да се примир€ с това,ама сега ¬и откривам.—ъс светлинни години закъснение.ѕоздравлени€ за темата  newsm51. «апочвам да чета и после обещавам да пиша,че моите са двама  newsm04 ,просто н€ма да си прост€,ако пропусна още нещо.  Banghead
÷итирай

—офи€

mlambeva особено ми е драго да те вид€ тук!
–азкажи нещо за вас, каквото намериш за добре.
Ќа останалите ще издам една тайна малката дъщеричка ѕет€ на mlambeva е една страхотна художничка  bouquet, но не знаех че има и петокласници  Mr. Green Laughing
÷итирай

по течението на реката

Ѕлагодар€ за комплимента,мила Lennyh, Hug но точно тази същата ѕет€ и малкото и братче /той наистина е по-малки€/ са ми в пети клас.

» така значи а,тайни издаваш!!!  smile3516 Ћелеее,к'во те чакаааа smile3508
÷итирай

по течението на реката

ќхххх,Lennyh,като чета как е във вашето училище,направо благородно ти завиждам! ѕри нас и 2 месеца да не ходи на училище,ако не научиш от "јгенци€ партенка" май н€ма да има кой да ти каже. олкото до инфо за предсто€щи меропри€ти€ или из€ви,направо н€мам думи. Ќа мо€ син в ср€да му беше казано,че в събота ще ходи на олимпиада по математика/това беше за ћ—"„ерноризец ’рабър"/.Ќаправо се панирах  smile3511 ,не можеше ли поне предишната седмица да ни кажат!? ласирахме се на 14 м€сто.Ќе беше много доволен,но поне каза,че ако му предложат ще опита пак.ѕосле започнах сама да си провер€вам за датите и на следващата се представихме по-добре.
 олкото до наркотиците не знам и мен много ме е страх,но говорим за тези неща в къщи и честно казано освен на здрави€ разум на децата си,не знам дали можем да разчитаме на друго.Ќа мен не ми се ще да остават в нашата гимнази€.“е за сега казват,че без мен н€мало да отидат никъде,ама до 7-ми клас има време,може друг акъл да им дойде.
÷итирай

—офи€

mlambeva така е в сегашното ни училище, но все пак то е частно и освен това е пр€ко насочено към усилено изучаване на математика. –абира се другите предмети също се гледат сериозно, особено български€ и английски€. ƒоволна съм. Ќо до миналата година б€хме на същото дередже, като това което описваш. ƒано намериш добра алтернатива за твоите дечица - не разбрах от къде си, но дон€къде е хубаво това, че не искат без теб да ход€т никъде Love.
∆иви и здрави да са - решени€ се намират.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ќа останалите ще издам една тайна малката дъщеричка ѕет€ на mlambeva е една страхотна художничка   

ох, слава Ѕогу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

ѕривет и добре дошла, мламбева  bouquet
Ќаистина разкажи повечко за твоите 5-токласници  Smile

Ќие си боледуваме все още  Tired јман от болести Tired
÷итирай

—офи€

ох, слава Ѕогу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

hahaha hahaha 35 35 35

Ўани - бързо да се оправ€те Peace Love
÷итирай

по течението на реката

wavey  Ѕлагодар€ за приветливото посрещане сред вашите редици! omm ћного сте мили!  newsm76 –адвам се,че намирате сродна душа в мое лице,въпреки че и при нас го има този "недостатък"-любов към математиката ,макар и само при 50% от  newsm04 .
Ўани,ние май вече взехме да поприключваме с болестите зимно време. ѕу,пу,пу,да не ме чуе  Twisted Evil , ама до преди 2-3 год. б€х направо абонирана в аптеките и с почетно м€сто пред кабинета на личната докторка.—ъпруга ми казваше:"“и работиш само за аптеките.Ќа аванс си там и на заплата пак." ќх,дано не ми идва пак до главата,че е луд кошмар.» до ден днешен не мога да затвор€ вратата на спалн€та си.¬се си мисл€,че н€кой ще започне да кашл€ през нощта и аз н€ма да го чу€. Ќа тази тема съм направо психо.
ўе се радвам да сподел€ме мнени€,идеи и проблеми,над€вайки се последните да са възможно най-малко!
ќще веднъж ЅЋј√ќƒј–я!!!
÷итирай

по течението на реката

ƒобро утро,мили момичета!!! love001
Ќе знам дали сте сподел€ли такива неща тук,но от снощи ме човърка един въпрос - по какъв начин разпредел€те парите,които давате на децата за училище - ден за ден,или направо им давате всичко за ц€лата седмица?јз снощи имах не знам дали смелостта или неблагоразумието да им дам ц€лата сума за седмицата + още 2лв. отгоре и не знам дали не сгреших    33uu  newsm78
особено като имам предвид редките пръсти на дъщер€ ми  Thinking
√оворили сме по въпроса и друг път,ама ще видим какво ще стане до кра€ на седмицата.
ƒнес ще си получават оценките от класното по математика,стискайте палци ,че да не се наложи да ги  #2gunfire довечера.

love001 и лек ден на всички!!!
÷итирай

Sofia

«дравейте, и добре дошла на mlambeva  Laughing.
 Ўани, бързо оздрав€ване! “о в тези студове и вируси, не знам остана ли н€кой здрав!Ќие пием витамин — и правим разтривки с...раки€. «а сега-удържаме фронта/пу,пу,/.
 «а джобните-давам всеки ден.Ќе защото детето ми ще ги похарчи наведнъж, а защото е толкова разсе€н,че ще забрави къде ги е сложил!
 Ќие сме почти оформени.ќстават ни класното по Ѕ≈Ћ и контролно по английски.Ќабл€гаме здраво на преразкази/положението не е розово/.¬чера го проверих по български/граматика/, добре е !
 ’убава и усмихната седмица на всички 5-токласници , и на всички вас, момичета! bouquet
÷итирай

—офи€

mlambeva има една нелоша тема в този подфорум за джобните. «а мо€ изненада прочетох интересни идеи там и си сверих часовника.
ќще от миналата година давам на Ѕобси пари за седмицата - искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпредел€.
јко си ги изхарчи още в понеделник - други н€ма! ƒа си е правил сметка. ¬ интерес на истината не му се е случвало или поне не се е оплакал.
јко има нужда да се купува нещо свързано с учебни€ процес или нещо странично тогава му давам допълнително колкото е необходимо.
ќценките при нас ще се оформ€т до кра€ на другата седмица по принцип, но общо взето вече са €сни. ўе видим накра€ резултата. Smile
÷итирай

«дравейте,момичета.ќтдавна не съм писала,но ви чета.ƒаваме му пари от време на време,защото той не иска #Crazy.“акъв е,какво да го прав€.
Ћени,по горе четох за гимназиите.ћисл€,че ти спомена,че Ѕоби харесва истори€ и иска да € учи по-разширено.≈ ÷ветан втора година само за истори€ ми говори.»скал само не€ да учи и аз посто€нно повтар€м,че и за там искат български и математика.Ќад€вам се сам да се откаже,но за сега такива изгледи н€ма.“а на въпроса.ћоже ли да ми напишеш точното име на  ласическата гимнази€ и ако има линк,нещо да прочета.ƒа му € покажа.
÷итирай

—офи€

ћими, разбира се  Hug
Ќ√ƒ≈  - "Ќационална гимнази€ за древни езици и култури"
≈то ви един техен форум   - интересно местенце.
ј ето и официални€ им сайт .
ƒъщер€та на кумувете ни учи там и съм чувала наистина прекрасни неща от не€ за училището и за средата там.
»стината е обаче, че се иска неверо€тно висока подготовка по Ѕ≈Ћ, ко€то аз слагайки си ръка на сърцето си признавам, че засега н€маме.
«атова ще използвам желанието на Ѕоби за да повишим още повече нивото му, пък дори и да не стане ще му остане ползата от това, което ще научи.
“ака че и ти използвай желанието на ÷ветан и го натисни поне за курсове по Ѕ≈Ћ - само ще са му от полза Peace
÷итирай

ћного ти благодар€ Ћени.јз нещо не съм убедена ,че е за там по същата причина.ѕо Ѕ≈Ћ и математика сме на приливи и отливи.Ќ€ма да му развал€м желанието,щом иска нека се пробва.ѕък ако стане добре.јз ми се искаше да се насочи към »спанската гимнази€ или нещо с компютри,но не съм чак толкова амбициозна,че да му убивам неговото желание. акто казваш това е мотив отново да му кажа,че тр€бва да наблегне върху другите два предмета.ћного е сладък,като почне да об€сн€ва на 5 годишни€ си брат за ¬изанти€ или какви са били българите.¬иждам,че желанието му е огромно,а за сега и подплатено.
ќбаче да ви питам,ще е достатъчна ли подготовката по Ѕ≈Ћ и математика,ако € почнем от другата година?
÷итирай

—офи€

ƒобро утро и от мен!

ƒобре дошла на mlambeva сред стройните ни редици.ўе се увериш колко е весело тук.» браво на художничката!   bouquet
«а джобните даваме всеки ден или през ден 1-2 лева.“олкова е разсе€н,че не знае къде са,все са му паднали от джоба,а майка ми все ми мрънка по-изкъсо да след€ за какво ги харчи...ћай не съм много добра майка  Embarassed.
«а кандидатстването многократно писах,че доскоро б€хме фенове на Ќ√ƒ≈ ,ама май ни се изпари мерака.Ќо с удоволствие ще разгледам сайта и дори ще му го покажа.
ќще не знаем какво искаме,ни риба ни рак...
«а јмерикански€  олеж от отзивите,които имам до момента не от форума...не бих си пуснала детето там.ƒа научава се английски€ много добре,но минусите ми се струват повече... акто и да е,има време до 7 клас,а и таксата до тогава току виж и 10 000 евро са € направили  Mr. Green.
«а оформ€нето на оценките нищо не знам,той все е неразбрал...Ќа класното по математика има 5 и ще се €в€ва на поправителен.ѕо литература не са им върнали класните.ѕо немски не мога да хвана кра€ на оценките,но на последни€ тест /който може би е нещо като класно/ има 5.40.
 ато ц€ло тази година има един лек спад,ама то н€кои неща стават с повече учене...
ƒосадих,но послдно да попитам ¬ие от догодина ли мислите да започвате курсове/уроци или от 7 клас?
”спешна седмица! Hug
÷итирай

—офи€

ћалко офф, но хайде да наваксам с обещани€ репортаж за нашата »талианска  оледа.
Ѕлагодарна съм на при€телите си, които ни разказаха за снежни€ рай, наречен Ћивиньо.
¬печатлена съм силно от —еверна »тали€, доста е различно и доста по-хубаво за мен от центъра и юга им.
’ората са неверо€тно мили и любезни, усмихнати и отзивчиви. Ќа н€колко пъти се губихме по път€, тъй като пътищата им са обозначени доста по-различно от нашите.  ъдето и да спирахме да питаме навс€къде б€ха мили и изчерпателни.
ѕът€т е неверо€тно интересен, макар и с доста завои и за мен лично не особено при€тен по този повод. «абележителното е че н€къде по средата на път€ попадате за малко в Ўвайцари€ и след това отново пак се връщате на »талианска територи€.
Ќаложи се да преспим една вечер в Ўвайцари€ тъй като път€ беше затрупан от лавина. —пахме в едно малко китно хотелче близо до път€. ’ората ни приеха и отвориха заради нас ресторанта в 10 часа вечерта. ѕосрещнаха ни като лични гости.
¬ самото Ћивиньо, човек просто тр€бва да отиде. “рудно е да се опише с думи. н€кои от нас сигурно помн€т очарованието на Ѕанско от преди 10-15 години......
≈ там е така.
ћалки хотелчета, не повече от 3-4 етажни, къщички под наем, страхотни кафенца и барчета. –есторантчета с неверо€тна и неповторима атмосфера. » тук да похвал€ северноиталианската кухн€. «а обслужването и отношението не ми се говори. Ѕ€х забравила от обслужването в милата ни Ѕългари€, какво е да си  лиент с главно " ".
ѕосрещат те като скъп гост - все едно си само ти, обграждат те с неверо€тно внимание и топлота. —метката и рестото са до стотинка. ¬ магазините и заведени€та е неверо€тно чисто, подредено, красиво, празнично.
ƒецата ги записахме на ски училище - учителите са неверо€тни. Ќаехме ски и обувки за седмицаи за двамата, на цената на ко€то тук обичайно се наемаме за два дни. ќказа се ча на касата ни били взели пари за още един ден, които още на други€ ден ни върнаха с хил€ди извинени€. ћомчетата от които се наемат ските и обувките непрекъснато сноват усмихнати, помагат на малките дечица да се обуват, поздрав€ват ни с  оледа.
Ќа самата писта има столчета - пос€даме и поръчваме кафе и чай - цената за наша изненада е както и навс€къде другаде. Ќ€ма надценки в пъти. —ки паса за двамата за ц€ла седмица е 100≈ - за всички съоръжени€ за ц€ла седмица.
ѕо път€ се запознахме с руснаци, живеещи в »спани€ и  оледа прекарахме в »нтернационална компани€ в прекрасни€ ресторант на  арла, който препоръчам на всеки, който реши да посети Ћивиньо.
—амото градче и без ƒƒ— и безмитна зона - цените са неверо€тни по този повод. »ма вс€какви бутици, за които можете да се сетите ... Ѕенетон, ћахћара,“оми ’илгфайер.... ѕарфюмериите са просто неповторими и човек може да се загуби. ≈лектрониката е без преувеличение на половин цена от тук. ƒизела платихме на 66 цента.
јпартаментчето ни беше обзаведено с всички удобства - кухн€ със всички уреди, чисто.... Ќакра€ ни направиха дори отстъпка в цената,защото закъсн€хме един ден \ по наша вина\. ¬ магазина, който е собственост на хаз€ите ни ползваме отстъпка. ’ората ни направиха отстъпки дори на намалените си стоки.
Ќа финала на ски училището имаше и състезание с награждаване. Ќеверо€тен празник направиха на децата. Ѕоби и Ћъчи се класираха съответно на 4 и на 3-то м€сто в своите класове и б€ха много топло аплодирани от всички. — гордост мога да кажа, че прочухме Ѕългари€. ќсвен нас имаше и унгарче и германче в групите, останалите б€ха италианчета. Ќай-малките курсистчета б€ха на 3-4 годинки.
«а малките деца в курорта има неверо€тни забавлени€ - има ледена забавачка на открито със вс€какви неверо€тни писти, замъци и аниматори. ÷ената е 10≈ на ден.
¬ цели€ курорт се движат 3 или 4 автобусни лини, които вод€т до всички влекове и лифтове, които са напълно безплатни.

http://good-times.webshots.com/album/569417418NLOcEc
http://good-times.webshots.com/album/569422280nuHGvS

÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ааааа и аз познавам момче, което учи в Ќ√ƒ≈ . ћного хубави нещица ни сподел€ше, но е истински трудно.  акто да влезеш, тъй и да учиш там. ћисл€, че е профил старогръцки и латински.
∆ивее в ћусагеница.  аза, че ако има да преговар€ за ден€ става в 5ч., иначе става в 6ч. и почти веднага след това тръгва.  ак можаха да го ситуират в ћодерно предградие това школо?!  Crazy

мламбева - давам парички всеки ден. ћо€та ако има 3лв. ще похарчи 5.  ooooh!
«атова за сега е така положението.
÷итирай

по течението на реката

искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпредел€.
јко си ги изхарчи още в понеделник - други н€ма! ƒа си е правил сметка.

Ќали и аз затова реших да ги давам така.
Lennyh,попрегледах и другата темичка,ама там обсъждат по-скоро колко, а не как дават,та затова питам вас.
Ўани,познато ми е това,за което говориш.» у нас май е така,но само при не€ той е по-отговорен във вс€ко отношение.ƒо сега сутрин като им давах паричките на всеки,т€ отиваше при него и му даваше своите/може би защото веднъж загуби 5лв/.ј сега съм казала всеки да се оправ€ сам.
Ali&Meli ,благодар€ за приветствието!јз вече започнах да се убеждавам в думите ти!Ќаистина ми харесва вашата компани€ и се над€вам да не досаждам много.

Ѕлагодар€ за съветите!!!
÷итирай

—офи€

Ali&Meli   Hug досадила била виж кой има най-много постинги в последно време  Blush пък тогава говори за досаждане  Love
ƒоста паралелно се движим гледам и в етапи и в желани€ на децата и в наши виждани€.
ј  за жалост вече почти го изключвам като вариант и то не само по финансови причини. јнглийски ще научи - за толкова пари мога да му наема учител за 3 години напред.
«а Ќ√ƒ≈  Ѕоби уж иска, но не виждам да се е захванал сериозно с Ѕ≈Ћ  ooooh! само с имагитнерното искане си седи и си чака ей така да му се изсипе от небето желани€ Ќ√ƒ≈ . —ъщо така, както писа Ўани, новото м€сто на училището е направо безумна дестинаци€ за нас  Tired, макар че това е последното което ще ме спре, ако иска да учи там и се справи с изпити и т.н.
—пада на успеха в 5-ти клас е нормален мен ме беше предупредила мо€ дружка с една година по-гол€мо дете, все пак нещата са напълно нови и различни в 5-ти клас и като организаци€ и като провеждане на часове и като контакт с доста преподаватели и т.н. ѕри нас слава богу сме на същото ниво от миналата година, което пак си означава лек спад за мен защото в старото училище имаше €ко подцен€ване на детето. Ќо засега съм доволна - чете, учи, но и той като јлекс, все нещо проспал, нещо недоразбрал ....
» да със сигурност ще тръгне на курс по Ѕ≈Ћ от догодина, още обаче не мога да реша къде newsm78
÷итирай

по течението на реката

—къпички чао,отивам да се труд€,днес ми е първи€ работен ден за годината.ƒовечера като се прибера ще докладвам. love001
÷итирай

Baile Átha Cliath

» аз на мо€ напоследък май не му давам почти джобни- не ми иска Thinking.  ато се сет€ му давам по 2лв, ама той и нищо не харчи-все си събира парите да си купува негови си работи-фокуси, книги и разни други негови си глезотийки. ћного ми е разумен, даже бих казала май е стиснат Mr. Green. јма да ви кажа,че от неговите си пари купува подаръци на малки€ по поводи, само се консултира какво да му вземе.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ћени, чуден разказ за »тали€. ¬се тъй съм ви сърдита, че не ни поканихте  35
» да ти честит€ лентичката. Ќе знаеш каква безумна радост ме обзе  Party. јма що ѕј  в синьо си се оцветила?
 аквото и да е чаавето... ƒа е живо и здраво и да не торзмози много майка си в коремчето й  bouquet
йееееееееееееее, много ти се радвам  Love
÷итирай

Baile Átha Cliath

И аз исках да и` честитя, понеже четох историята за Италия и новината за бебчто, ама чакам да се похвали Wink Да ви  кажа,че и на мен ми се иска пак едно бебче, ама е трудна тази работа Thinking И може пак момченце да е, вече съм им свикнала 35
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ ви  Hug
ј иначе честно казано за мен бебетата са момчета  35 hahaha hahaha нали не съм виждала други пусто. “а затова и по навик н€как си и лентичката ми син€. ћъжете в къщи искат мома, а аз искам само здраво и послушно бебе!
ћер—едес не го мисли много дето са две там са и три - живи и здрави да са само!!!
÷итирай

Baile Átha Cliath

Ћени, отглеждането не ме притесн€ва, а забремен€ването и най-вече износването Sad
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

най-вече износването Sad
» мен.
ќбаче Ћени не се отказва лесно. «а което евалла  Peace . “аман по Ќ√ си говорехме с брат ми... и той: ми хайде и вие като мен с 3, ще се обадим и на ¬. (братовчедката ни) да си роди 3-то. ≈то, виж и ћ.(другата ни братовчедка) как има 3. Ѕеше се нещо размечтал брат ми...  Hug
ўерката не иска никакво бебе (да не кажа, че на моменти и брат си не иска), а дребни€ иска сестричка или направо 2 бебета  Crazy
Ќо аз викам малко разнообраз€ване на генни€ мат'р€л да има вече... стига само от един кладенец вода сме пили  35
ќнуй момче, което споменах че учи в Ќ√ƒ≈ ... “е са 5 деца от 3-ма бащи. ћайка им е по-малка от мен. «начи т€ може, а аз не, тъй ли   Twisted Evil
 35 35
÷итирай

Baile Átha Cliath

Ўани, и ние сме три деца, от един татко де, имам двама по-големи брат€, с едини€ имам 10 години, а с други€-4 години разлика, аз съм най-малката. Ќе сме се отказали , разбира се, но много ме е страх вече Sad,
÷итирай

—офи€

Ћени, отглеждането не ме притесн€ва, а забремен€ването и най-вече износването Sad

ћер—едес това чудо в подписа ми го гласим над година - вече имах записани часове и в клиники по репродуктивна медицина. ƒето казват старите хора - божа работа е всичко. » аз не съм от най-младите и доста неща са ми минали през главата, но навие ли си човек ....
÷итирай

Baile Átha Cliath

Ѕраво, важното е,че не сте се отказали, пък...както казваш-Ѕожа работа, всички ще стискаме палци за теб Hug
÷итирай

—офи€

Ћени-и-и-и   bouquet
∆ела€ ти лека и безпроблемна бременност и накра€ едно малко,сладко и здраво момиченце!ƒа знаеш друго си е да имаш малка кипра в къщи  Love.
ƒа издам ли една малка тайна...знаех и чаках да споделиш. Wink
Ќад€вам се покрай новите емоции да не ни изоставиш! Hug
« ѕоследна редакци€: пн, 12 €ну 2009, 22:38 от Ali&Meli »
÷итирай

—офи€

ѕри€телки, „естита Ќова година най-после и от мен!/ че без малко да изпусна влака Smile/
ѕожелани€та ми са за ново начало, нови успехи, нови промени за добро. ¬иждам, че още преди да ги отправ€, са взели да се реализират - Ћени Hug, едно гол€мо Ѕ–ј¬ќ! ћного ти се радвам!
яна беше болна между  оледа и Ќова година, н€какъв гаден вирус, който и докара афти по гърлото. Ќе можеше да се храни два-три дни, та съвсем изпостал€. явно много и е дошла умората. »наче на контролните и класните преди  оледа много се е стегнало детето и само шестици ми донесе. Ќо при нас ще сме на педал до последно. “а€ седмица имат контролно по математика върху материала, дето го взеха миналата.  азах ли ви, че скоро ще приключим с учебника за 5-ти клас?
ѕодхванали сте темата за 7 клас от сега. ”ф, не може ли още малко да не мисл€ за това...Ќ€мам сили просто.
mlambeva, добре дошла!
÷итирай

Sofia

Ћени, Hug, лека и безпроблемна бременост ,и здраво и щастливо бебе! bouquet ¬ъзхищавам се на жени,решили се на 3-то дете.
јз не мога!
 ј разказът ти за почивката ви направо ме накара да се размечта€!
 ак се спр€хте на това м€сто?—ами ли си организирахте пътуването? 

÷итирай

ѕловдив

Ћени, честито и от мен bouquetћного сте смели с мъжа ти, браво bouquet ћо€т не желае трето дете и в това отношение н€мам никаква подкрепа Sad

ƒа ви се похвал€, имаме шестици на класните, вчера от теста по истори€ отново донесе шестица. ≈динствено е притесн€ва „ѕ, нещо не го долюбва този предмет и това е.
÷итирай

Ћ≈Ќ»»»»»»»»»»»,“ќ¬ј ≈ ѕ–≈ –ј—Ќј Ќќ¬»Ќј.
јз нали съм си кон с капаци,въобще не забел€зах лентичката.∆ела€ ти лека и безпроблемна бременност.ƒа се роди едно живо и здравичко бебче.
÷итирай

по течението на реката

Ћьонкааа,благородно ти завиждам миличка и за едното и за другото.ƒокато чет€х ме побиха тръпки,а накра€ се усетих,че така съм се ухилила,та чак съм се озъбила.–адвам се,че сте си изкарали добре. олкото до цените  само за сравнение ще разкажа какво ни се случи на нас,когато б€хме в —тарата столица.“а с€даме с мо€ и си поръчваме само по кафе.Ќакра€ идва сервитьорката и ни носи касова за 6лв.ƒо тук добре,ама н€маме 6 и мо€ вади 20. » т€ казва:"»мате ли точно или направо да си хвана 10?"  оментара остав€м на вас.Ќай-искрено ви жела€ да отидете пак и да си изкарате още по-хубаво.

ј за  preggo много,много,много ти се радвам. јз съм сама и б€х си обещала никога да не оставам с едно дете.Ќо съдбата ми подари две наведнъж. Ѕих склонила мо€ лесно и още веднъж,но проблема ми е на друго м€сто.ƒоктора ми каза,че съм родена с "фабричен дефект" всеки път да раждам по 2. “а това ме спира,не друго. 3 да,ама 4? newsm12
ѕожелавам всичко да мине като по мед и масло.

«а математиката какво да ви кажа.«а пореден път се уверих,че от вс€ко дърво свирка не става.4 ми донесе щерката.јз се размърморих,а т€ каза:"–исува ми се бе,не ми се решават задачи!" Ќеговата оценка е 6.

÷итирай

ћнени€: 186
Здравейте, приемате ли още членове в отбора на майките на петокласници?
Чета ви от известно време и ви се радвам.
За протокола - щерката се казва Петя. (Лени, с Боби са в един клас. Видяхме се с теб на първия учебен ден. Smile. Честито и от мен - новината е страхотна!)
« ѕоследна редакци€: вт, 13 €ну 2009, 22:21 от touchstone »
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

,а т€ каза:"–исува ми се бе,не ми се решават задачи!"

това го чувам по 1000 пъти на ден. ¬ кое училище учат децата ти, мламбева?

touchstone - ѕривет и добре дошла!тук е уютно и тихичко  Hug ўе ти хареса  Very Happy

ћомичета, особено новодошлите...
¬реме е за нова тема. јко желаете децата ви да са вписани в 1-ви€ пост с –ƒ и т.н, мол€ пишете тук или на Ћ—.
ћерси  bouquet

Ћени, ти си нашата гордост  Hug

» много, ама много ми е мъчно за Ћетиси€  Sad Ћети, драсни 2-3 реда, мол€ ти се  Praynig —нежи и т€ никаква не се в€ска... Crying or Very sad
÷итирай

Ќаши€т –ƒ е на 21 ноември. (» не изпадам в излишно майчинско умиление с множественото число - и аз съм родена тогава Laughing). √одината е 1997.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

touchstone - двойна радост значи  Hug
÷итирай

—офи€

ѕривет девойки,
ћного, ама много ви благодар€ за честитките и милите пожелани€  Hug бих ви казала съвсем от сърце да ви се връща  Peace или поне на тези от вас, които го жела€т Love

touchstone добре дошла   :bouquet:, неверо€тно се радвам, че имаме нови попълнени€ в задружни€ ни 5 клас  Love, тук наистина ще се чувстваш добре. ј радостта ми от твоето идване е двойна, защото досега много ми липсваше съпорт от н€ко€ мама на девойка от класа предвид блейката, ко€то стопанисвам  Blush все ми се налага. ¬ стари€ ни клас си имах две мами живи и здрави да са колко пъти ни спас€ваха   :bouquet:, така че ще държим връзка непременно. ћежду другото тук пише още една мама, чието дете е в ѕ„ћ√, но в по-горен клас, а петокласничето и е в друго училище, но напоследък р€дко влиза - н€ма да € издавам т€ ще си каже, ако пожелае Smile
»наче mlambeva аз имам такъв момент с Ћъчи

"–исува ми се бе,не ми се решават задачи!"
за задачите се запали покрай батко си и решава, ама това да напише два реда ..... ooooh! тр€бва едва ли не пистолет да му опреш в челото на горкото. јма аз този филм съм го гледала вече и съм непреклонна  Crossing Arms, пише, защото иначе н€ма рисуване и фирмчета и плуване ..... много съм станала лоша  Tired напоследък.
Ali_sun съвсем самички с организирахме всичко оттук - наши при€тели ни казаха за там преди година и тази година решихме да отидем. —амолета, колата и хотела резервирахме през интернет, всичко беше перфектно Peace, останалото там на м€сто се оправихме със ски-училища, наем на ски и т.н. нещата са направени така, че да ти е максимално лесно, удобно и при€тно. ћного ми се иска н€кой ден това да се случи и тук на Ѕанско и Ѕоровец, но ако не си променим мисленето и подхода, не съм оптимист за жалост.
÷итирай

Ѕлагодар€ за посрещането, Ћени Hug
ѕолзата ще е взаимна - моите наблюдени€ са, че не-блейките в пети клас са р€дкост. Laughing јко на н€ко€ мама детето е напълно самосто€телно, организирано и р€дко забрав€, мол€ да ме извини и да приеме специалните ми поздравлени€!
ћо€та госпожица през годините се люшка между рисуването и математиката, май в момента и двете са любими, стига да не са задължителни - тогава ентусиазмът може и да угасне. «атова и спр€х да € натискам за рисуването - занимава се активно н€колко години, но когато домашните (рисунките) взеха да отнемат по н€колко часа, й омръзна. —ега пак € чакам да й дойде вдъхновението и май постепенно се възвръща, за мо€ радост. ¬иж, за математиката, не см€там да отпускам натиска - т€ си е задължителна и много необходима. ƒано не бъркам в разсъждени€та си - времето ще покаже. Praynig
÷итирай

—офи€

Ћени, много се радвам и ви се възхищавам!
ѕожелавам леко да износиш третото детенце и още по-леко да се по€ви на б€л св€т!
 ак се пада - юни, юли н€къде?

ћного ми е полезно написаното за ски ваканци€та ви. Ќие сме ходили веднъж до јвстри€ и останахме във възторг, че всичко около ските може да бъде удоволствие. «а съжаление не така се чувстваме в нашите курорти, което казвам с мъка, а не от лошоти€  Embarassed
јко позволиш уточн€ващ въпрос в тази тема - колко часа нон-стоп е път€ с кола? »мам още задръжки с малката, а ни се ходиииии.
ƒобре сте завършили годината, още по-добре € започвате  Hug

ѕоздрав за новоприсъединилите се - добре дошли сте, да разнообразите сед€нката ни  bouquet

«а училището много не ми се пише - криво-л€во всичко е наред, аз гледам да не се вглеждам напоследък.
≈лияна, браво за Ѕ≈Ћ, аз останах доволна на 5. »мах страх, че ще бъде много по-лошо.

ѕари дава мъжът ми - ден за ден. ƒо Ќ√ се хранеше в стола, сега повечето дни об€два в къщи - взех да сколасвам с готвенето. јбе, взех и да се усещам, че децата не са малки. Ќапролет ще го удар€ на живот  35 35
÷итирай

—офи€

ћного съм заспала - сега вид€х снимките - ходили сте със самолет  Stupid
÷итирай

по течението на реката

touchstone,позволи ми като предпоследни€ член на "сед€нката" и аз да те приветствам с добре дошла! јз вече се чувствам доста уютно тук,над€вам се и с теб да е така. Hug

Ўани ,моите гарджета се казват ѕет€/май доста е населено с ѕетушки тук  Laughing / и √ено ,родени са на 11.08.1997. ј иначе сме от "дълбоката провинци€"  cry и си учим в най обикновено —ќ”. —амо че на мене хич не ми се ще и да завършат там.јма с ти€ 4-ки дето взехме да ги шл€паме в бележника... smile3515
÷итирай

јсеновград.

здравейте и от мен днес  Smile

тук ми е много при€тно с вас  bouquet  - но мо€та Ћекси ,днес в 6.30 , обувайки си чорапите за у-ще, така,  междудругото просто, мимоходом ми каза ,че на класното по математика има 2 .... newsm78  Crying or Very sad
не се скарах,  Embarassed не съм такава майка, #Crazy, а и с тези пубертетски нервни изпълнени€ дето ми прави  Mr. Green не сме€ да съм груба . - казах и ,че ще тр€бва да седнем двете да учим, за да си поправи оценката поне на 4  Sick

кажете нещо, мол€, дайте ми мнение, препоръка..... baby_neutral
÷итирай

Sofia

«дравейте,момичета!ƒнес се оказа много хлъзгав ден.√-жата ни по математика си е счупила ръката, и сега не знам какво ще правим.ƒано жената се оправи бързо, или ни сложат заместник,че да не изоставаме с материала.Ќа последното контролно/върху геометри€та/ н€маме нито една грешка. Laughing
 monikam_1 , как се е стигнало до тази 2-ка?явно доста материал сте изпуснали. ¬ 5 клас е много важна математиката,затова след€ изкъсо нещата. “ова можеш да об€сниш на тво€та госпожица. ¬инаги казвам на сина ми , че вс€ка грешка означава дупка/в знани€та/. огато станат много дупки ,се получава пропаст, ко€то по натам трудно може да се запълни.ѕросто и об€сни,че оценката н€ма значение,а знани€та, и че тр€бва да си из€сни нещата.Ќе знам,в тази възраст с момичетата с€каш е по-трудно.ћомчетата са си още дечковци,но какво ни чака занапред-не знам!
 mlambeva,не се впечатл€вай толкова от оценките.¬ажно е децата да се стегнат, да си усво€ват материала, и да гон€т хубави оценки в 7 клас!√ледам класа на сина ми ,на децата им е супер трудно в 5 клас.
 ’убав и усмихнат ден на всички  Hug!
÷итирай

по течението на реката

mlambeva,не се впечатл€вай толкова от оценките.¬ажно е децата да се стегнат, да си усво€ват материала, и да гон€т хубави оценки в 7 клас!

Ќе знам как е при вас,но за дъщер€ ми имам чувството,че просто не и побира главата всички тези цифри и действи€та с т€х.—€каш не може да ги осъзнае.—€даме,об€сн€вам действи€та,начина,по който тр€бва да се реши докато с€каш  е разбрала или поне така казва.ќстав€м € да запише и твърди,че със следващи€ пример от същата задача /където всички действи€ са идентични,само цифрите са други/ ще се оправи и сама.Ќо след известно време писане,задраскване и пуфтене,казва че не може да се справи.«апочват наново и на дълго и широко об€снени€,на брат и му става смешно и го изгонвам от ста€та,а т€ ме гледа все едно и говор€ на китайски с един особен поглед,който прелива от пусто в празно.  ак да не се впечатл€вам и да се оправ€ с това усво€ване на материала не знам !?
÷итирай

—офи€

ƒобро утро и от мен!

touchstone добре дошла! bouquet

јко знаете какъв автогол си вкарах...
¬ началото на срока об€сн€вах на сина ми,че не е важна оценката,а знани€та,които ще получи.“ова предвид факта,че е емоционален и да не прежив€ва оценките различни от 6-ци.¬се пак това е 5 клас и е нормално да има спад.
≈ да спада го има...Ќе е нещо фатално,просто тр€бва да си седне на четирибуквието!ќб€сн€вам,че в 5 калс само четенето на книги не може да му помогне има 10 различни учители и тр€бва да се съобраз€ва с изисквани€та на всеки един от т€х.
Ќа класното по математика има 5.ѕомолих го да си поправи оценката /след като му б€ха раз€снени не€сните задачи/.ќтговорът беше аз да не съм бележкар...та с моите камъни по мо€та глава.
Ќо така или иначе учителката ще го изпита по математика,че бил неубедителен...каквото и да значи това.
ѕо нищо не е оформен,освен по немски,където ще има 6.
Ћично аз не съм впечатлена от 5-ите,а от липсата на стимул да си ги поправи.ƒали пък не е свързано с факта,че имаше дете от класа,което му се подиграваше,че е зубър? newsm78 ато го питам за това дете,твърди,че вече не се подиграва,но н€как тона му не е убедителен.

’убав ден! Hug
÷итирай

Bristol

ћного ми е полезно написаното за ски ваканци€та ви. Ќие сме ходили веднъж до јвстри€ и останахме във възторг, че всичко около ските може да бъде удоволствие. «а съжаление не така се чувстваме в нашите курорти, което казвам с мъка, а не от лошоти€  Embarassed
јко позволиш уточн€ващ въпрос в тази тема - колко часа нон-стоп е път€ с кола? »мам още задръжки с малката, а ни се ходиииии.
ƒобре сте завършили годината, още по-добре € започвате  Hug
» ние сме се насочили към јвстри€ тази година. ¬иж в Google map, като зададеш начална и крайна точка ти чертае маршрута, описва го с думи и ти дава приблизително време, за което можеш да го изминеш. ћного удобно е за планиране Smile
÷итирай

Ѕлагодар€ ви за посрещането, момичета! bouquet ћного сте мили, н€мам усещане, че влизам в н€какъв затворен клуб, даже напротив.

mlambeva, monikam_1, не се тревожете, децата са различни, минават през разни периоди. ј и пон€кога ние самите, в стремежа си да им помогнем, влагаме прекалено много емоции и това им вли€е. ћиналата година, когато започнахме курсовете в —ћ√, и аз се б€х изнервила, все об€сн€вах, об€сн€вах задачи, а отсреща виждах един разсе€н поглед. ѕостепенно предадох негативните си емоции и в н€какъв момент дъщер€ ми започна да мрази математиката. “огава взехме мерки и нещата се промениха. —ега математиката е любим предмет, макар че съвсем не е гениална математичка. »де€та ми беше, че пон€кога не се получава, когато ние, родителите, влизаме в рол€та на учители. ƒецата ни възприемат по друг начин просто, отношени€та ни са различни. ј и като вкараме емоции, става страшно. ќсобено сега, в началото на пубертета.  #Crazy «атова пон€кога е от полза да помолим друг да свърши работата с об€снени€та - дали ще е частен учител, познат, който е на€сно с математиката, или дори талантливо дете от горен курс или студент, може да свърши много полезна работа.

Ali&Meli, јлекс може наистина да се страхува да не бъде дамгосан като зубрач и бележкар заради въпросното дете. “ези периоди отминават, децата започват да в€рват повече в собствените си сили. Ќе се терзай, погледни на това и от хубавата страна - болезненото бележкарство, което се стреми към шестици на вс€ка цена, може да бъде много грозно. «атова хубаво си го научила в началото на годината.  Hug ¬ крайна сметка, оценки се поправ€т, рано или късно, дори без да моли учителката за това. ƒецата ни минават през различни периоди, важното е винаги да усещат, че ги обичаме и им в€рваме. Love

’убав ден, момичета! » се пазете на леда! Smile
÷итирай

Sofia

Ќе знам как е при вас,но за дъщер€ ми имам чувството,че просто не и побира главата всички тези цифри и действи€та с т€х.—€каш не може да ги осъзнае........  ак да не се впечатл€вам и да се оправ€ с това усво€ване на материала не знам !?
ћатематичката,ко€то пое класа ни т.г. е об€снила на децата,че да си добър по математика си е талант /подобно на рисуването/.¬аши€т  проблем го има при много съученици на сина ми. ћатериала е е супер труден, и има задачи на които само той влиза в час.¬чера за€ви,че всички имали забележителен напредък по математика/€вно са си седнали на д-тата/.—ъветът ми е да ходи на консултации.јко учителката не е читава/защото го има и този момент/, просто намерете частен учител.“.г.материалът и по математика,както и по Ѕ≈Ћ е основен, и тр€бва отлично усво€ване.
Ali&Meli , наистина не 5-тицата е притеснителна , а това че има пропуск.ѕредложи му на юнакът ти да си из€сни материала ,на който е сгрешил. јко иска да си поправ€ оценката.¬ажното е да н€ма дупки.«а мен  оценката не е меродавна, но ако покаже пред мен ,че нещата са разбрани , а грешката е от бързане или недоглеждане.
 «наете ли кое ме притесн€ва?„е повечето 5-токласници от наши€ клас не са научили граматиката по бълг.език. Ѕъркат съществителни с прилагателни, а за определ€не на лице и число при глаголите - да не говорим.
÷итирай

Bristol

«наете ли кое ме притесн€ва?„е повечето 5-токласници от наши€ клас не са научили граматиката по бълг.език. Ѕъркат съществителни с прилагателни, а за определ€не на лице и число при глаголите - да не говорим.
“и ме шашна! ј аз се сърд€ на мо€, че изпитва затруднени€ да определи подлога и сказуемото в изречени€та  Crazy
÷итирай

—офи€

Ali&Meli , наистина не 5-тицата е притеснителна , а това че има пропуск.ѕредложи му на юнакът ти да си из€сни материала ,на който е сгрешил. јко иска да си поправ€ оценката.¬ажното е да н€ма дупки.«а мен  оценката не е меродавна, но ако покаже пред мен ,че нещата са разбрани , а грешката е от бързане или недоглеждане.

”ж вече са €сни задачите.— наши€ татко /бивш —ћ√-еец,каква дума само  35/ н€ма прошка по математика.
Ќие днес имаме контролно по български точно на тези неща.ƒа видим какво ще сътвори синковеца  Thinking.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ќќ¬ј “≈ћј, мацки 

... хайде скачайте в не€, че тук звъни катанеца... Laughing

—ори, не Ѕя’ формирала правилно активни€ линк  Blush  Ќќ вече е ќ .  Very Happy
« ѕоследна редакци€: чт, 15 €ну 2009, 09:46 от Ўани »
÷итирай

—офи€

Ali&Meli дано причината не е в това, че е седнал до доказва, че не е "камила", демек - зубър. “огава ще ви е по-трудно. »наче лично аз не бих се безпокоила толкова много, ако наистина н€ма пропуски в знани€та / но пък Ѕоби никога не е бил и пълен отличник все пак/.
ƒори съзирам повече стимул в 5-цата, защото т€ би тр€бвало да го накара и нахъса да иска повече и да учи повече, докато при 6-цата пон€кога без да искат се отпускат и заповат да си лежат на лаврите /повечето/.
÷итирай

не мога да вл€за в новата тема
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 948
не мога да вл€за в новата тема

и аз  newsm78
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-233 от 233 отговора