В 5-ти клас е като в "Страната на чудесата"!

  • 19 028
  • 233
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 142
ЛЕНИИИИИИИИИИИ,ТОВА Е ПРЕКРАСНА НОВИНА.
Аз нали съм си кон с капаци,въобще не забелязах лентичката.Желая ти лека и безпроблемна бременност.Да се роди едно живо и здравичко бебче.

# 211
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
  Льонкааа,благородно ти завиждам миличка и за едното и за другото.Докато четях ме побиха тръпки,а накрая се усетих,че така съм се ухилила,та чак съм се озъбила.Радвам се,че сте си изкарали добре.Колкото до цените  само за сравнение ще разкажа какво ни се случи на нас,когато бяхме в Старата столица.Та сядаме с моя и си поръчваме само по кафе.Накрая идва сервитьорката и ни носи касова за 6лв.До тук добре,ама нямаме 6 и моя вади 20. И тя казва:"Имате ли точно или направо да си хвана 10?" Коментара оставям на вас.Най-искрено ви желая да отидете пак и да си изкарате още по-хубаво.

А за  preggo много,много,много ти се радвам. Аз съм сама и бях си обещала никога да не оставам с едно дете.Но съдбата ми подари две наведнъж. Бих склонила моя лесно и още веднъж,но проблема ми е на друго място.Доктора ми каза,че съм родена с "фабричен дефект" всеки път да раждам по 2. Та това ме спира,не друго. 3 да,ама 4? newsm12
Пожелавам всичко да мине като по мед и масло.

За математиката какво да ви кажа.За пореден път се уверих,че от всяко дърво свирка не става.4 ми донесе щерката.Аз се размърморих,а тя каза:"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!" Неговата оценка е 6.

# 212
  • Мнения: 186
Здравейте, приемате ли още членове в отбора на майките на петокласници?
Чета ви от известно време и ви се радвам.
За протокола - щерката се казва Петя. (Лени, с Боби са в един клас. Видяхме се с теб на първия учебен ден. Simple Smile. Честито и от мен - новината е страхотна!)

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 22:21 от touchstone

# 213
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
,а тя каза:"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!"

това го чувам по 1000 пъти на ден. В кое училище учат децата ти, мламбева?

touchstone - Привет и добре дошла!тук е уютно и тихичко  Hug Ще ти хареса  Grinning

Момичета, особено новодошлите...
Време е за нова тема. Ако желаете децата ви да са вписани в 1-вия пост с РД и т.н, моля пишете тук или на ЛС.
Мерси   bouquet

Лени, ти си нашата гордост  Hug

И много, ама много ми е мъчно за Летисия  Sad Лети, драсни 2-3 реда, моля ти се  Praynig Снежи и тя никаква не се вяска... Cry

# 214
  • Мнения: 186
Нашият РД е на 21 ноември. (И не изпадам в излишно майчинско умиление с множественото число - и аз съм родена тогава Laughing). Годината е 1997.

# 215
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
touchstone - двойна радост значи  Hug

# 216
  • Мнения: 7 263
Привет девойки,
Много, ама много ви благодаря за честитките и милите пожелания  Hug бих ви казала съвсем от сърце да ви се връща  Peace или поне на тези от вас, които го желаят Heart Eyes

touchstone добре дошла   bouquet, невероятно се радвам, че имаме нови попълнения в задружния ни 5 клас  Heart Eyes, тук наистина ще се чувстваш добре. А радостта ми от твоето идване е двойна, защото досега много ми липсваше съпорт от някоя мама на девойка от класа предвид блейката, която стопанисвам  Blush все ми се налага. В стария ни клас си имах две мами живи и здрави да са колко пъти ни спасяваха   bouquet, така че ще държим връзка непременно. Между другото тук пише още една мама, чието дете е в ПЧМГ, но в по-горен клас, а петокласничето и е в друго училище, но напоследък рядко влиза - няма да я издавам тя ще си каже, ако пожелае Simple Smile
Иначе mlambeva аз имам такъв момент с Лъчи
 
"Рисува ми се бе,не ми се решават задачи!"
за задачите се запали покрай батко си и решава, ама това да напише два реда ..... ooooh! трябва едва ли не пистолет да му опреш в челото на горкото. Ама аз този филм съм го гледала вече и съм непреклонна  Crossing Arms, пише, защото иначе няма рисуване и фирмчета и плуване ..... много съм станала лоша  Tired напоследък.
Ali_sun съвсем самички с организирахме всичко оттук - наши приятели ни казаха за там преди година и тази година решихме да отидем. Самолета, колата и хотела резервирахме през интернет, всичко беше перфектно Peace, останалото там на място се оправихме със ски-училища, наем на ски и т.н. нещата са направени така, че да ти е максимално лесно, удобно и приятно. Много ми се иска някой ден това да се случи и тук на Банско и Боровец, но ако не си променим мисленето и подхода, не съм оптимист за жалост.

# 217
  • Мнения: 186
Благодаря за посрещането, Лени Hug
Ползата ще е взаимна - моите наблюдения са, че не-блейките в пети клас са рядкост. Laughing Ако на някоя мама детето е напълно самостоятелно, организирано и рядко забравя, моля да ме извини и да приеме специалните ми поздравления!
Моята госпожица през годините се люшка между рисуването и математиката, май в момента и двете са любими, стига да не са задължителни - тогава ентусиазмът може и да угасне. Затова и спрях да я натискам за рисуването - занимава се активно няколко години, но когато домашните (рисунките) взеха да отнемат по няколко часа, й омръзна. Сега пак я чакам да й дойде вдъхновението и май постепенно се възвръща, за моя радост. Виж, за математиката, не смятам да отпускам натиска - тя си е задължителна и много необходима. Дано не бъркам в разсъжденията си - времето ще покаже. Praynig

# 218
  • София
  • Мнения: 2 952
Лени, много се радвам и ви се възхищавам!
Пожелавам леко да износиш третото детенце и още по-леко да се появи на бял свят!
Как се пада - юни, юли някъде?

Много ми е полезно написаното за ски ваканцията ви. Ние сме ходили веднъж до Австрия и останахме във възторг, че всичко около ските може да бъде удоволствие. За съжаление не така се чувстваме в нашите курорти, което казвам с мъка, а не от лошотия  Embarassed
Ако позволиш уточняващ въпрос в тази тема - колко часа нон-стоп е пътя с кола? Имам още задръжки с малката, а ни се ходиииии.
Добре сте завършили годината, още по-добре я започвате  Hug

Поздрав за новоприсъединилите се - добре дошли сте, да разнообразите седянката ни   bouquet

За училището много не ми се пише - криво-ляво всичко е наред, аз гледам да не се вглеждам напоследък.
ЕлиЯна, браво за БЕЛ, аз останах доволна на 5. Имах страх, че ще бъде много по-лошо.

Пари дава мъжът ми - ден за ден. До НГ се хранеше в стола, сега повечето дни обядва в къщи - взех да сколасвам с готвенето. Абе, взех и да се усещам, че децата не са малки. Напролет ще го ударя на живот  Joy Joy

# 219
  • София
  • Мнения: 2 952
Много съм заспала - сега видях снимките - ходили сте със самолет  Stupid

# 220
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
touchstone,позволи ми като предпоследния член на "седянката" и аз да те приветствам с добре дошла! Аз вече се чувствам доста уютно тук,надявам се и с теб да е така. Hug

Шани ,моите гарджета се казват Петя/май доста е населено с Петушки тук  Laughing / и Гено ,родени са на 11.08.1997. А иначе сме от "дълбоката провинция"  cry и си учим в най обикновено СОУ. Само че на мене хич не ми се ще и да завършат там.Ама с тия 4-ки дето взехме да ги шляпаме в бележника... smile3515

# 221
  • Мнения: 83
здравейте и от мен днес  Simple Smile

тук ми е много приятно с вас   bouquet  - но моята Лекси ,днес в 6.30 , обувайки си чорапите за у-ще, така,  междудругото просто, мимоходом ми каза ,че на класното по математика има 2 .... newsm78  Cry
не се скарах,  Embarassed не съм такава майка, #Crazy, а и с тези пубертетски нервни изпълнения дето ми прави  Mr. Green не смея да съм груба . - казах и ,че ще трябва да седнем двете да учим, за да си поправи оценката поне на 4  Sick

кажете нещо, моля, дайте ми мнение, препоръка..... baby_neutral

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Здравейте,момичета!Днес се оказа много хлъзгав ден.Г-жата ни по математика си е счупила ръката, и сега не знам какво ще правим.Дано жената се оправи бързо, или ни сложат заместник,че да не изоставаме с материала.На последното контролно/върху геометрията/ нямаме нито една грешка. Laughing
 monikam_1 , как се е стигнало до тази 2-ка?Явно доста материал сте изпуснали. В 5 клас е много важна математиката,затова следя изкъсо нещата. Това можеш да обясниш на твоята госпожица. Винаги казвам на сина ми , че всяка грешка означава дупка/в знанията/.Когато станат много дупки ,се получава пропаст, която по натам трудно може да се запълни.Просто и обясни,че оценката няма значение,а знанията, и че трябва да си изясни нещата.Не знам,в тази възраст с момичетата сякаш е по-трудно.Момчетата са си още дечковци,но какво ни чака занапред-не знам!
 mlambeva,не се впечатлявай толкова от оценките.Важно е децата да се стегнат, да си усвояват материала, и да гонят хубави оценки в 7 клас!Гледам класа на сина ми ,на децата им е супер трудно в 5 клас.
 Хубав и усмихнат ден на всички  Hug!

# 223
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
 

 mlambeva,не се впечатлявай толкова от оценките.Важно е децата да се стегнат, да си усвояват материала, и да гонят хубави оценки в 7 клас!


Не знам как е при вас,но за дъщеря ми имам чувството,че просто не и побира главата всички тези цифри и действията с тях.Сякаш не може да ги осъзнае.Сядаме,обяснявам действията,начина,по който трябва да се реши докато сякаш  е разбрала или поне така казва.Оставям я да запише и твърди,че със следващия пример от същата задача /където всички действия са идентични,само цифрите са други/ ще се оправи и сама.Но след известно време писане,задраскване и пуфтене,казва че не може да се справи.Започват наново и на дълго и широко обяснения,на брат и му става смешно и го изгонвам от стаята,а тя ме гледа все едно и говоря на китайски с един особен поглед,който прелива от пусто в празно. Как да не се впечатлявам и да се оправя с това усвояване на материала не знам !?

# 224
  • София
  • Мнения: 11 659
Добро утро и от мен!

touchstone добре дошла!  bouquet

Ако знаете какъв автогол си вкарах...
В началото на срока обяснявах на сина ми,че не е важна оценката,а знанията,които ще получи.Това предвид факта,че е емоционален и да не преживява оценките различни от 6-ци.Все пак това е 5 клас и е нормално да има спад.
Е да спада го има...Не е нещо фатално,просто трябва да си седне на четирибуквието!Обяснявам,че в 5 калс само четенето на книги не може да му помогне има 10 различни учители и трябва да се съобразява с изискванията на всеки един от тях.
На класното по математика има 5.Помолих го да си поправи оценката /след като му бяха разяснени неясните задачи/.Отговорът беше аз да не съм бележкар...та с моите камъни по моята глава.
Но така или иначе учителката ще го изпита по математика,че бил неубедителен...каквото и да значи това.
По нищо не е оформен,освен по немски,където ще има 6.
Лично аз не съм впечатлена от 5-ите,а от липсата на стимул да си ги поправи.Дали пък не е свързано с факта,че имаше дете от класа,което му се подиграваше,че е зубър? newsm78Като го питам за това дете,твърди,че вече не се подиграва,но някак тона му не е убедителен.

Хубав ден! Hug

Общи условия

Активация на акаунт