въпрос относно белега от секцио

  • 3 443
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Какъв ще е външния белег зависи от това каква е твоята кожа.
Peace

Мен ме шиха с конци дето се махат на 7ден. Мазах с Контрактубекс и вмомента разреза дори не си личи. Сано единият от шевовете и дренажът къде е бил.

# 31
  • Мнения: 4 335
Моят сьвсем избеля,не е зачервен вече,стои като конец.Личи си,но не е грозен.

# 32
  • Мнения: 139
много зависи как са те шили.при мен всичко е ок-СЕЛЕНА в пловдив

# 33
  • Мнения: 2 090
Белега ми е бяла тънка линия,но стои някак като ръбче Crazy

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 101
Моя белег почти не се вижда вече. Шита съм и не съм се мазала с нищо

# 35
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Белегът ми се вижда леко само в средата при положение, че на кожата ми много трудно зарастват и се заличават белези и по тази причина не го мазах с нищо. Конците ги махнаха на 6 ден и даже и тогава белегът не беше грозен - даже една докторка като минаваше на визитация, каза, че шевът бил перфектен и нямало да се вижда след време. Коремът ми в началото беше като прехапан, но 1 месец след  раждането постепенно се оправи и сега не е така. А и аз много скоро след раждането започнах да правя коремни преси, пък и коремът ми беше много мъничук по време на бременността.
Раждах при д-р Николов в АГ Варна и съм страшно доволна от него - невероятен специалист и човек.

# 36
  • Мнения: 169
Моят белег на места вече избледня и стои като тънка бяла линия. Води се , че съм лепена, но то си е пак шиене просто отвън не се вижда конец.
Bionect- крем

Contrtactubex- гел
Кратка характеристика на продукта
Листовка за пациента

Dermaix- силиконов гел

Madecassol- крем
Кратка характеристика на продукта
Листовка за пациента

Zeraderm/ Zeraderm Ultra- силиконов гел

Cica Care- Самозалепваща се гел плака за профилактика и лечение на белези
Намерих тези неща дано са ти полезни.  А аз лично си харесвам белега, защото ми напомня за моето съкровище  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 656
Две години минаха от второто ми секцио ,но белегът ми е доста груб и зачервен.Конците ми ги свалиха на седмия ден,не съм се се мазала с нищо.Честно казано,въобще не ми прави впечатление,нито му обръщам внимание.

# 38
  • Мнения: 835
След като са минали 2 год. с каквото и да го мажеш няма да ти се оправи.Приятелката ми си направи пластика и сега не се вижда дори къде и е бил белега.
Ако много те притеснява си направи пластика.

# 39
  • София
  • Мнения: 415
На мен повече от половината белег е дебел и червен. Другата част от белега е вече почти незабележима. Явно е доктора се е старал повече в тази част.
Така, че май нямат голямо начение конците и болницата. А това как ще се представи оператора  Peace

# 40
  • Мнения: 117
Моят белег също е червен и леко релефен,но според мен това си е до кожа.Преди седем години си махнах бенка и белега ми е абсолютно същия като този от секциото,независимо от това,че и двата ги мазах доста време с Контратубекс Rolling Eyes

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Раждах преди 3 години и половина. Белегът ми е като от прясна операция. Тъмно червен, с изрязени ръбци. В никакъв случай не мога да обвиня доктора, защото всичките ми приятелки раждат при него и само аз съм с този проблем. Зависи от типа кожа, моята цикатриксите ги понася по този начин. Нямам прещипване на корема, защото съм слаба. Белегът не ме притеснява никак, от апандисита, опериран преди 15 години белегът изглежда по същия начин.

# 42
  • България
  • Мнения: 105
Моят белег е ужасен-вертикален,червен,дебел и релефен.Раждах в Благоевград.Не мисля,че вида на белега зависи само от типа кожа,важни са и уменията на доктора.

# 43
  • Мнения: 223
Моето секцио е от преди 2 години и половина. Прави го чудесен лекар в АГ - седми етаж. Шиха ме с резорбиращи конци и всичко беше перфектно 3 месеца, след които се оказа че тялото ми не иска да разгради конците и започнаха да се подуват едни мехури, пукаха се и се изплюваше конче. В тази връзка искам да кажа на Anaya, че физиотерапията много помага по-бързо да излязат.
Като резултат, в момента съм с огромен келоид на цикатрикса.
Виждам че си бременна, ако ще ти правят пак секцио, предния шев (независимо как изглежда) се изрязва и се прави нов. Затова и аз не съм се притеснила много много.  Peace

# 44
  • Мнения: 4 388
Има едни кремчета за заличаване на белези ,но май ти е късно за тях newsm78

Общи условия

Активация на акаунт