Паркиране пред чужд гараж!!!

  • 26 342
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 551
Как се справяте с досадниците които паркират пред собствения ви гараж, съответно вие не можете да излезете, оттам закъснявате за работа, градина и т.н.
Дайте идеи за справяне с проблема, защото се оказва че държавата ни не е на място, и нищо не може да направи.
А на мен ми писна  #Cussing outда се занимавам ежедневно с такива проблеми.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 16:04 от krisi 1975

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Викай паяк, пукай гуми, залепи бележка на стъклото с яко лепило... Начини разни. Ебаси нахалниците, нищо не би ме накарало да паркирам пред гараж.

# 2
  • Мнения: 2 018
Какво да ти кажа... и тези, които паркират пред гаража ти, също имат проблеми.
Ти пак си имаш кола и имаш право да се възмущаваш. А до нас има съсед, който няма кола и вечно крещи на някой паркирал.  Tired Имал си бил гараж и никой нямал право да паркира отпред, а че не се използва по предназначение, това не ни интересувало.

# 3
  • Мнения: 9 814
Пред гаражът ми не са паркирали, защото нямам, но редовно един и същи човек ми затапва колата пред блока.
Изтърпях веднъж, втори път... хващах такси, закъснявах за работа
На третия път бях с мъжа си, с още двама съседи, затапвани преди от наглеца, решиха да му спуснат гумите.
От тогава нещо въпросният спря да паркира пред колите на съседите.

# 4
  • Мнения: 24 467
Бих предпочела КАТ пред саморазправата, понеже последната не се знае до къде ще доведе и кой ще пострада повече. Тези, дето твърдят, че държавата ни не е на мястото си, какво правят в такива случаи? Има си правила за паркиране, според които това не се прави пред гаражи, действително без значение за какво се ползват, както и по начин, по който се пречи на други коли да излязат безпрепятствено.
И ние имахме един ентусиаст, дето ни запречваше колите. Два пъти бе предупреждаван, че ще се обадим в полицията, на третия път го направихме, хората дойдоха веднага, нямаше и 5 минути. От тогава вече половин година човекът си спира чинно, без да пречи на никого. И друг път съм викала КАТ при аналогични случаи, когато сме паркирали не пред нашия блок, а на други места и след нас се появил някой нахал.

# 5
  • Мнения: 551
То да беше само един лесна работа, но по принцип са различни. Направо не доумявам как може да си позволиш да пракрираш пред чужд гараж, и на края да кажеш :ИЗВИНЯВАЙ НЕ ВИДЯХ ЧЕ Е ГАРАЖ, МИ ТО НЯМАШЕ КОЛА ПРЕД ГАРАЖА КАТО СЕ ПАРКИРАХ.
Ами естествено че няма да има кола пред гаража нали е паркирана вътре #Crazy.

# 6
  • Мнения: 13
Да ти кажа всеки ден на път за работа виждам гараж на който има табела "Не паркирай, пукам гуми!!!". Всеки път като го прочета ме напушва на смях, но да ти кажа коли, паркирани пред този гараж не съм видяла  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 018
Има си правила за паркиране, според които това не се прави пред гаражи, действително без значение за какво се ползват, ...

Не съм сигурна, дали това е вярно. При тази липса на места за паркиране, ако някой си е направил гаража магазин, не виждам защо ще се забранява да се паркира отпред.

Хем колата му заема място отвън, хем пред гаража му не трябва да се паркира...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 835
Тази тема ми е мноооога близка!

Докато бях бременна търпях, търпях, и накрая като родих и почнах да бързам с бебето си реших проблема.Минавам покрай гумата с количката, лекичко изпускам нещо и като се наведа да го взема.............първо се спуска гумата с клечица-става много бързо, а след това може и да я срежеш.
Знам, че звучи гадно и на мен са ми рязали.Но веднъж като се опариш после внимаваш къде паркираш.
Странното е, че престанаха да спират пред гаражите ни.

# 9
  • Мнения: 24 467
Като пиша нещо се убеждавам първо дали е вярно, нищо че пиша в клюкарника по някога:
Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. на места, определени за инвалиди;
5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;
6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.

 И няма значение кой за какво си ползва гаража, не може да му се пречи да си го ползва.
Като си е правил някой от гаража магазин е минал през съответните процедури. Ако не е- жалвайте се в общината, в РДНСК-то, в РИОКОЗ-а.

# 10
  • Мнения: 502
   Я като сте започнали темата да попитам. Оживена улица с магазини и офиси. От едната страна са паркирани една да друга коли,места няма. Тук там обаче,вместо коли,има поставени я стол,я касетка или кашон някакъв-демек,не паркирай,мястото е запазено. Имат ли право собствениците на тези помещения да разполагат с това място пред тях-в случая тротоар и част от улицата. Плащат ли си нещо или просто си го присвояват? Ако речеш да подритнеш кашона и да спреш за малко там,вдигат врява до бога-"Чакаме стока!"," Служебно е!" и т.н. И просто няма къде да оставиш колата.

  Сега видях отговора на Джуди,значи имат право по закон?

# 11
  • Мнения: 2 018
Judy, гаражната търговия не е от вчера и все си мисля, че е време да се актуализира правилника. Дали е гараж със стока за продан или магазин с такава, е равнозначно. Дори гаража, вече не би трябвало да се нарича гараж, защото си е търговски обект.  Peace Статута му е променен.  Peace

# 12
  • Мнения: 677
Има едни оранжеви скоби с ключ. Пукането на гуми и другите методи не решават проблема, напротив.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Ако имаш излишни 25лв,толкова е такса"евакуиране на автомобил" викаш ги тези "сладури" идват с паяка и вдигат колата.
 Равносметката:
25лв.от теб за евакуация
25лв от нарушителя за евакуация
1,67лв на час за престой в наказателен паркинг(колко ще стои не знам)
на всичкото слагаш 20% ДДС

И ха познай дали няма да дойдат бързо да вдигнат колата

# 14
  • Мнения: 3 423
Звъня на службите и идва паяк.

Общи условия

Активация на акаунт