Второкласници /21/

  • 13 093
  • 314
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Камелита, добре дошла!  Grinning
Според мен е правилно да имат различни учители, тези госпожи от кога станаха толкова мултифункционални.
При нас физическо, рисуване, ИТ и английски са различни, по музика също ми се струва че трябва да имат отделен преподавател ама хайде.

# 46
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Добър вечер!
Аз засега няма да го пускам на училище когато имат физическо без анцунг. Обаче пък сутрин му е много студено и аз реших за да не зъзне, да го обличам по-топло.
Камелита,  welcome!

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Йоана ходи с анцуг, когато имат физическо за деня. Не носи чорапогащник под панталон от малка, когато е много студено слага три- четвърти чорапи. За салона си има гуменки, които обува там.
Но, за съжаление, рядко карат физическо, повечето пъти класната им, която им води и физическото, взима часовете по физическо за други дейности. Много се дразня, но не мога да направя нищо! Децата имат повече нужда от движение, отколкото от още един час БЕЛ или математика!!!

# 48
  • Карлово
  • Мнения: 4 631
Ремонтът на нашия физкултурен салон не е довършен и по физическо играят навън. Досега само един път се е случвало да е лошо времето и да го заменят със занимания в класната стая, за разлика от миналата година, когато почти нямаха ФВС. Някои деца не играят, защото родителите ги мислят за болнави и щели да се простудят. Казано ни беше, че специален екип не се изисква, а да децата да са с удобни дрехи и маратонки. Така Веси си носи само маратонките в раницата и ходи дори понякога с пола (удобна) Laughing Класната не води музика и околен свят. По английски също е друга учителка. Но всичко друго, вкл. СИП информационни технологии са нейни. Сигурно имат норматив часове и затова са обхванали и несвойствени предмети.

# 49
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте! Най-после имам повече време и за четене и за писане Grinning
Тази вечер имаме родителска среща. Трета за тази учебна година. При вас как стоят нещата с РС? Тук май само нас ни събират толкова често Whistling
Нашата класна е решила да ги стимулира да четат, като им дава всяка седмица един разграфен лист. На него има изброени дните от седмицата/датите, книгата, от която е четено, авторът, от стр... до стр..., общо прочетени страници, подпис на ученика и подпис на родителя за всеки ден. Не знам при другите деца от класа как е, но при нас системата действа безотказно. Чете по 15 стр. на ден, което не се е случвало досега Mr. Green

# 50
  • Карлово
  • Мнения: 4 631
Ние, освен РС в началото на годината, друга не сме имали. Сигурно всичко е прекрасно в училище. Вчера на преразказа за двама друга и мечка има 19 двойчици в класа, но - нищо. Пък нашата класна гледа много-много да не ги назорва иу такива чудесни почини за стимулиране на четенето - няма. Но ако имаше съм сигурна, че много дца щяха да се съревновават за повече прочетени страници. В началото на годината си носеха книжки да четат в междучасията, но тенденцията изчезна, понеже дежурните учители гонеха децата да излизат на двора.

# 51
  • София
  • Мнения: 492
Добре заварили, момичета  Hug
При нас също РС са често срещано явление (другата седмица ще е трета)  Rolling Eyes  Като цяло класа им не е от най-кротките - има няколко момчета, които не подлежат на никакво укротяване Crazy... и доста пречат на учебният процес. Confused
По повод физическото - ходи направо с анцунга като отдолу е задължително с чорапогащник - тя си го иска сама  Rolling Eyes
Само по физическо и английски език са други учителки, по останалите предмети е класната им. bowuu

# 52
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят добър ученик вчера ми донесе 4-ри шестици.
При нас имаме други учители по Музика, Английски език, Физ.възпитание, СИП- Математика.

# 53
  • Мнения: 751
kamelita,добре дошла в хубавата ни темичка. Hug
Момичета още веднъж благодаря за пожеланията.Прекарах си страхотно. Hug  bouquet
Във връзка с преподавателите в училище,ние имаме други учители само по физическо и музика. Peace

# 54
  • Мнения: 987
Яна имат други учители само по музика , дом. бит. и френски.
По физическо класната им предава. Най-често играят игри на двора. Анцунг не носи , нито ходи с него. Трябва да е подходящо облечена , но може и без екип.
За РС. и ние често имаме. В сряда ще имаме ( може би 4-5 поред). Ще умуваме дали да им правим коледно парти някьде , за зеленото училище и разни текущи  .

kamelita,добре дошла   Laughing 

# 55
Здравейте, искам да споделя какво се случи на сина ми, второкласник. Вчера, прибирайки се от училище, детето ми разказа, че по време на час по физическо възпитание е бил изправен пред целия клас и е наречен от госпожата  "дебело шкембе", "виж се, чудя се как ходиш, а не се търкаляш", след което го е имитирала как се движи, ходейки с мечешка стъпка след него. "Гневът" на този "педагог" е бил предизвикан от нарушаване на дисциплината от страна на сина ми, който се е смеел, тъй като неговите съученици са имитирали различни животни и звуците ,които те издават. ????????????? Възпитателният похват на госпожата е предизвикал подигравки и смях от целия клас, насочени към сина ми, след което детето е плакало. Е, добре.... но то няма навършени 8 години... Питам се, каква наглост и какво възпитание има тази "учителка" и кой я е пуснал да работи с ХОРА, камо ли с ДЕЦА???
 

# 56
  • Мнения: 1 312
karmenkiki това е ужасно,което сподели,ти поговорили с госпожата,за отношението което е проявила към детенцето ти  Hug

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз ако съм на тебе няма да се питам ами веднага ще говоря първо с госпожата.
Съучиниците да не са имитирали госпожата и тя недоразбрала да си го е изкарала на сина ти?

# 58
  • Мнения: 168
Книжки, които и харесват - за Спардайуик, на Роалд Дал - "Дани, шампионът на света" (другите му я плашат), "Английските рози".
Тези не ги открих, но нищо.

Ами защото имам правописни грешки - името е "Хрониките на Спайдъруик", а "Английските рози" може би е изчерпана - купували сме я отдавна, а веднъж като я търсих за подарък, не можах да я намеря.

karmenkiki , действително е безобразие и мисля, че трябва да говарите с директора на училището. То и в Закона за образованието е записано, че учителя няма право да унижава учиника.

# 59
Не, не са имитирали госпожата. Сутринта ходих до директорката  - заместник-директор по административните въпроси, само тя бе налице. Разказах и какво се е случило, но тя беше много изненадана, "защото досега нямала оплаквания от тази учителка". Утре пак трябва да отида и да видим какви ще са резултатите от проучването и разговорите, които ще направят днес. Ако обаче не вземат някакви мерки да я смъмрят, ще подам жалба в Отдел "Закрила на детето" и в Районния инспекторат на образованието. няма да постигна кой знае какво, но поне две проверки ще им се струпат на главата, та да си мислят друг път.....Но ще видим утре..... Предполагам, че ще се опитат да струпат вината върху детето.....

Общи условия

Активация на акаунт