Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 216 499
  • 722
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 787
Здравейте!

Преди няколко дни ме заболя лявото коляно. Не силно, сковаваше се най-вече сутрин. След раздвижване отминаваше. Изведнъж снощи ме заболя адски, мазах с диклофенак, пих течен аналгин, не помага. Почти не съм спала. Не знам каква е причината и затова не съм наясно какво да направя, за да си помогна някак до Нова година. После ще търся лекар. Възможностите са няколко.

С Бехтерев съм от повече от 20 години, централна форма. Проблеми имах с кръста, гърба и врата, понякога седалището, но никога с краката. .Анкилозата приключи, имам всички увреждания, но без болка. Вече почти 5 години.

Имам напреднала остеопороза, над 4 за двате изследавни области. Не ме боли, пия витамин Д, калций, магнезий.

Не знам тази болка в коляното откъде може да е...Да загрявам ли мястото, или ще боли още повече? Масажори дали са удачни, имам разни за гърба и кръста, може да свършат работа.
Имам някакво вътрешно усещане, че не е Бехтерев, търпяла съм му мизериите дълги години и знам как боли. Не ми прилича на това...
Дали може да е възпален нерв на крака? Боли ме само левия крак, нищо друго. Но се засили изведнъж много....

# 721
  • Мнения: 1 307
Здравейте! Извинявам се, че идвам с въпроси, ако ви дразнят ги подминете, но съм объркана. На 35 години съм. Имам от години проблем с кръста и изкривен гръбнак. Преди година болките в кръста се влошиха и правих ЯМР, като диагнозата беше Дискова херния. Започнаха да ме лекуват така, но нещо не ми се връзваше. Нещата ставахя все по-зле и по-зле. Започна болка по целия крак, скованост, болка в седалищния нерв. Говоря за адска болка, по-силна от родилната. Вече над година пия по 6-7 болкоуспокояващи на ден. Втори ЯМР. Обикаляне на десетки доктори, докато най-после един неврохирург каза, че е сакроилеит и, че изобщо не става въпрос за ДХ. Сега вече нещата и симптомите ми се навързаха. Правихме блокада на болката, но без резултат. Обаче нищо не казаха за Бехтерев, а аз започвам да имам своите съмнения. Къде бихте ми препоръчали да отида и за свое успокоение да отхвърля тази диагноза? От Враца съм, но често ходя на София, Плевен също е вариант . Благодаря

# 722
  • София
  • Мнения: 2 926
Здравейте! Извинявам се, че идвам с въпроси, ако ви дразнят ги подминете, но съм объркана. На 35 години съм. Имам от години проблем с кръста и изкривен гръбнак. Преди година болките в кръста се влошиха и правих ЯМР, като диагнозата беше Дискова херния. Започнаха да ме лекуват така, но нещо не ми се връзваше. Нещата ставахя все по-зле и по-зле. Започна болка по целия крак, скованост, болка в седалищния нерв. Говоря за адска болка, по-силна от родилната. Вече над година пия по 6-7 болкоуспокояващи на ден. Втори ЯМР. Обикаляне на десетки доктори, докато най-после един неврохирург каза, че е сакроилеит и, че изобщо не става въпрос за ДХ. Сега вече нещата и симптомите ми се навързаха. Правихме блокада на болката, но без резултат. Обаче нищо не казаха за Бехтерев, а аз започвам да имам своите съмнения. Къде бихте ми препоръчали да отида и за свое успокоение да отхвърля тази диагноза? От Враца съм, но често ходя на София, Плевен също е вариант . Благодаря

Здравейте. И аз съм от Враца, диагнозата ми я постави др Горчев в Плевен (в Авис медика).

Общи условия

Активация на акаунт