Български медии в чужбина

  • 4 372
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
Аз съм мамата, която списва българския вестник в Торонто от 7 години.  Laughing Думата списва най-точно отговаря на това, което правя. Крисимам е права. Комюнити вестниците се правят с много малко пари, разчитат най-вече на раклама, а да разчиташ на реклама от българската общност е доста несигурно. Малко подобри са руските вестници и някои на другите големи общности. Покрай другата ми работа се наложи да се запозная с почти всички етнически издания, така че съм наясно с нещата.
А иначе но темата - преглеждам новините от бг в новинарските емисии, радио и тв не следя - дразни ме изкуствено патетичния им тон. За месните новини се осведомявам по радиото, докато карам,  Sad за съжаление голяма част от времето ми минава в колата.
Не мисля, че бих искала да получавам някакво печатно бг издание. Това което ме интересува го има и в тукашната преса. Хартиеното списание или Living, Travel and Entertainment sections на Star, Post или Sun  са достатъчно удобни за ваната. Все пак да четеш книга във ваната е неуважение към книгата.  Grinning
В мероприятия (това е точна дума) на българската общност не участвам. Предпочитам да седна с хора, които са ми приятни дали ще бъде с шефа индиец, колежката италианка, или за по едно бързо с комшийките - шотландка и филипинка, няма значение. Според мен, не национaлността определя личността.
А ако имаш професионално въпроси за медиите, пиши на лични. Дипломната ми работа беше едно от първите изследвания на електронните медии в бг, а имам и доста инфо за медиите (най-вече етническите) в чужбина. Ще се радвам ако мога да ти помогна.

# 31
  • Мнения: 3 932
Век, де, кой вестник СПИСВАШ (страшно много ми хареса думата - следващия път като пиша на нашта "Зорничка" ще я използвам непременно. )?  Струва ми се, че не е само един...има един дето ми харесваше сравнително, ама не си спомням как се казва Embarassed, не ми е попадал отдавна.

Понеже предлагаш разяснения за новаците в бранша, ще те замоля да ми кажеш някакво изискване ли е да се пишат статиите и на бг, и на френски език (английски) или просто похватът се използва с цел оползотворяване на мястото? Благодаря ти предварително!

# 32
  • Мнения: 191
Аз от време на време гледам новините на БТВ от техния сайт и редовно чета дир.бг. Не слушам български радио станции, не получавам вестници и списания от България, нямам българска телевизия. Ако мога да поръчам на някой бих си поръчала списание Ева.
Когато мога гледам тукашните новини по телевизията, ама не го правя много често.

# 33
  • Мнения: 46
 Simple Smile здравейте,

аз чета понякога новитите през нета, гледам бг телевизия през нета /срещу месечна такса/.

От бг магазин си купувам понякога актуални бг вестници, също получавам местното бг списание - излиза на всеки 2 месеца.

На организирани мероприятия рядко ходя и не участвам в организации.

За някои медийни изяви, свързани с бг и българите тук се информирам от бг училището, студентското сдружение и църквата.

Струва ми се, че българската диаспора тук не е много организирана и единна.

Държа, обаче децата ми да имат връзка с България и българското, ходим тук на бг училище, където си имаме бг приятели,  набавяме си от бг детски списания , книги и пр.

# 34
  • Мнения: 109
"Български хоризонти". Имаше и един "Фокус", ама не съм сигурна дали не се издаваше в Монреал и се разпространява в Торонто. А иначе - изискванията са си от редакцията. Всичко се определя от екипа - език, тематика, материали. Търсенето също определя много - какви точно хора четат, рекламират и се абонират. Понякога е като художествена самодейност  Laughing
Не, че това е журналистиката, за която мечтаех в университета, а и понякога вечер след работа да бързам да изпратя страниците ми идва доста натоварено, но не мога да предам хората, които някога са ми помогнали  Hug

# 35
  • Мнения: 3 932
Ne съм го чувала туй издание, има ли електронен вариант?

# 36
  • Мнения: 109
Няма, ама и не ти трябва  Laughing
Повярвай ми не си загубила много  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт