♥ ♥☻☺Испания -предколедна тема ☺☻♥ ♥

  • 25 603
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 350
здравейте мацки, влизам да почерпя, че вчера се сдобихме със coche, след дълго търсене и чакане да съберем парите най накрая вчера го взехме.

Саби радвам се че Йони е вече по добре, и ти и бебка също сте добре, апропо измислихте ли вече име на малката госпожица?
YanaDG то нашите политици всичко на обратно вършат, ако тука свалят лихвени проценти в бг ги вдигат и така е със всичко за съжаление.
Мими колко позната история, така правят и с моите родители но от работата им, знаеш ли какво им казали като си поискали парите, които им дължат от 2005 год за заплати, ами че дъщеря им си дошла от Испания да ги храни тя, пари нямало да им дадат, да подчертая че точно за това се махнах и от тази работа, не защото не ми харесваше самата работа, а защото не даваха пари, и чакахме с години да си получим изработените пари, така се ядосах, като майка ми го каза.
Вес съжалявам че дядо ти няма да се оправи, разбирам те напълно миличка какво изпитваш, Hug дано дните които му остават да са повечко. Sad Ох колко са злобни нашите съграждани(за това и не просперираме), как може да не дадат една картичка на болен човек , а пък и още повече че не му остават кой знае колко дни живот.  Rage  newsm61
Чакаме да разкажеш как мина пътуването и впечатленията от Америката
Габи радвам се че си на трето място в класирането, а до кога може да се гласува, да минеш и на по предни позиции. Hug
Карчита, Вес
чакаме ви в испанско, по точно в мадридско. Hug Hug Hug
Барии къде се загуби, радвам се че малката принцеса е харесала подаръците си.
Марица, Дивина какви са тия екшъни във вашия град дето ги дават по тв то?
Анет къде се загуби, как е малък Алексчо?
Гери как сте вие? Мите прибра ли се вече при вас?
На всички които не сме споменали много Hug Hug Hug

# 91
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
ПРИВЕТ МАМИ Hug
ГАБИ,АМА МАЙ ИМА ОЩЕ РУСЕНКИ,А?ЗА АМИГА ЗНАЕХ,ЗА ТЕБ МАЙ НЕ СЕ СЕЩАМ ,А ЗА РОЗИ НЕ СЪМ СИГУРНА.ТЯ ЩЕ НИ КАЖЕ Laughing
О,ХАРА МНОГО ХУБАВО ТАММММ Peace
ВЕС,Б ЛАГОРОДНО ТИ ЗАВИДЯХ HugЩЕ СЕ РАДВАМЕ НА СНИМКИТЕ И ЩЕ СИ МЕчТАЕМ LaughingА ТОВА С ДЯДО ВИ Е УЖАСНО И ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е НЕРЯДКО СРЕЩАНО ЯВЛЕНИЕ ДА СЕ ПРЕНЕБРЕГВАТ ПО ВЪЗРАСТНИТЕ.ТОВА ИЗОБЩО НЕ Е ХУМАННО #2gunfireКОЛКОТО ДО ПОЩИТЕ СЪМ ОТВРАТЕНА.ПРЕДИ 4 ГОДИНИ ПРАЩАХ НА МАЙКА КОЛЕТ(ТЯ ТЪКМО БЕШЕ  ДОШЛА В ИСПАНИЯ) И СЛЕД ОКОЛО МЕСЕЦ МИ ГО ВРЪЩАТ ,НО КАК #CrazyЦЕЛИЯ ПРЕТЪРСВАН ЯВНО,СКЪСАН КАШОНА,ВЪТРЕ ВСИчКО ЕДИН ХАОС ooooh!НЯМА ДУМИ.....
АДА,УЖАСНИ СА ТИЯ ЕКВАДОРЦИ #Cussing outХЕМ ПРОСТИ,ХЕМ СЪС САМОчУВСТВИЕ.ЕДИН СВЕСТЕН НЕ СЪМ СРЕЩНАЛА #2gunfire
ТАЯ ЗАСЛУЖАВА ГОЛЯМ БОЙ fight
МИМИ,ТАКА ЛИ СА ИМ КАЗАЛИ?ТЕ КЪДЕ ЖИВЕЯТ РОДИТЕЛИТЕ ТИ,НА СЕЛО ЛИ ИЛИ В ГРАД?ЩОТО ПО СЕЛАТА ВСИчКО СЕ ЗНАЕ И ПАК НЕ Е РЕДНО  NaughtyАЗ КАРАМ НА ТРЕНАЖОРА,МНОГО Е ЯКОО Hug
САБИ,ДРЪЖ СЕ ОЩЕ МАЛКО И ЦЕЛУВКИ ЗА МАЛКАТА КУКЛА Hug
И АЗ ГЛЕДАМ ВСЕКИ ДЕН НОВИНИТЕ ПО НОВА И СЕ ШОКИРАМ ВСЕ ПОВЕчЕ И ПОВЕчЕ #CrazyКАКВО СТАВА С ТАЯ БГ НЕЗНАМ И чАК СТРАХ МЕ ЛОВИ ВЕчЕ....ТО ВМЕСТО НАПРЕД ДА ВЪРВИМ   ДЕТО ВИКА ЕДНА ЖЕНА НИ ВЪРНАХА 100 ГОДИНИ НАЗАД #Cussing out
ОХ,СТАВАМ чЕ ЕЛИА Е ГЛАДНА Heart EyesЗА НЕСПОМЕНАТИТЕ  Hug
МИМКИ чЕСТОТОООО  bouquetКАКВА Е КОЛАТА?

# 92
  • Мнения: 1 818
Мимки ,честита ви кола ..безпроблемно возене и със здраве да си я карате !
Бари,радвам се да те "видя" Hug Закаме снимки от рождения ден на Али .
Вени,аз наполовина съм русенка...мъжът ми е от там и къщата ни е там...но май само три години сме живели там...В Горна Оряховица бяхме две години-там беше военен Дани...после в Габрово,детството си съм прекарала там,а после учих в Сливен...но пък съм раждана в Свиленград  #Crazy

Момичета,бяхме на кафе с Али,приятелката ми от Уелс...та тя ми разказа подробно какво става в училище...Оплакването на майката на момиченцето било преди 2-3 седмици...и полицията внедрява/ох,как го казах само.../ в училището двама-трима агенти...един облечен като фонтанеро ,а другите като почистващ персонал...Да гледат какво става...Вчера пък пред вратите на колехиото е било голяма лудница...за това иса забавили децата с автобусите...Родителите на задържаните момчета за викали и буйствали...за незаконното задържане...Тази сутрин е започнало делото...Много бързо са задействали нещата.

# 93
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
благодарско за фотосите пак

бари, а аз мислих, че е село Embarassed
а знаеш ли, че и те искали да се отделят? и за мен си говорят друг език, не точно каталан, а някакъв диалектен.
за това  толкова я харесвам испания, толкова е многолика и винаги може да те изнанада.очарователна.
още нещо да кажа, в случай че някой се засили за към натам -купете си ликьор от касис! техен патент, невероятно вкусен.
радвам се, че али вече е свикнала, моята и тя свикна само дето прави бойкот на езика. неще и неще да говори, само мята глава.
дори имах лс с учителката й, жената ми вика че евентуално можем да се допитаме до психолог, ако продължава така.

габи, да не се учила в техническия?
аз май не съм разбрала какво е станало с училището, последно време чета много през ред...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 13:55 от О'Хара

# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Здравейте! Днес имам малко повече време и мога пак да ви чета и да  пиша. Че за после съм планирала да почвам коледното чистене и украсяване - то, нали така сме свикнали - за Коледа и Великден да се юрнем най-основно да чистим цялата къща. А пък нашата хич не е малка, ама няма как... с толкова народ + куче.
Мими, това което правят с родителите въобще не е редно. Имам познати в социалните служби и от тях знам, че има няколко условия за отпускане на помощи. И щом родителите ти отговарят на тях - да си търсят правата. Аман от криворазбрано чиновническо тълкуване. Първо, вие сте отделно семейство/домакинство. Ами ако живеехте в друг град в Бг - пак ли нямаше да им отпускат или...  Щом може за детските да не се отпускат след 18г възраст (или до 20г, ако детето учи) - нали се смята за отделен член на семейството. Просто явно във вашето кметство са видели, че вашите се примиряват и са намерили лесното.
Момичета, виждам, че повечето от вас са с малки деца, но все пак ще ви помоля за малко информация (ако знаете нещо по този въпрос). В предишната тема бях писала, че дъщеря ми тази година е абитуриентка и иска да учи в Испания. Засега е се е спряла на университети в Барселона и един институт пак там. На имейла и пратиха информация за таксите, а в някои от техните сайтове има и различни схеми на банки за плащане. Молбата ми е - ако знаете да ми пишете как става плащането на тези такси - кредит ли се тегли от банката и всеки месец да се правят вноски или има някакъв друг начин. Някоя от специалностите е само на испански и каталан - дали ще съумее за няколко месеца да го усвои (не знам дали в началото няма да има езикови курсове), други са на английски (тук няма проблем). Не знаем и дали ще има право да работи като студент и по колко часа (и дали изобщо им осигуряват работа). Това са нещата, които в момента ни вълнуват.  Засега се ровим в интернет и търсим повече информация.
Ще съм ви много благодарна, ако някой знае нещо по въпроса и ми пише.
За Дания знам, че обучението е без такси, осигуряват квартира и работа за студентите. Но за съжаление на Панаира на образованието в Пловдив нямаше представители от испанските университети.
Приятен ден!

# 95
  • Мнения: 789
Mimky,честито ви возило newsm01!Да си го карате със здраве  Hug.А каква е колата?За Ники приготвихте ли столче?

bari,питах за теб и после си мислех,че вече не пишеш във форума.Радвам се ,че се завърна.Със закъснение- Честит Рожден Ден на Али!Да ви е жива и здрава!А за Коледа какво си е поръчала?

YanaDG,родителите ми живеят на село.А там така са си "овързали гащите" селските управляващи,толкова са назад в разбиранията,още се делят на партии и тем подобни глупости - абе повдига ми се.Много хора като родителите ми си патят от тях.И мен на времето ме махнаха от работа в Детската Градина въпреки че съм педагог,и сложиха там момиче с икономическо образование,защото татито и е председател на незнам си какво.Абеее,така е по селата.

# 96
  • Мнения: 350
Благодаря момичета  bouquet, колата е Нисан Алмера- Тина, прилича на Ситроен Пикасо, като размер, като цвят е много особенна, океанско зелено, да приготвихме и столче иначе ще отнесем глоба ако нямаме столче.

# 97
  • Мнения: 1 246
Момичета пускам ви снимките от Виея,има и от Барса,сега не ми се разделят.Ще пиша по-късно,че ще изпращаме мама.
http://family.webshots.com/album/560676674QPrFHm?start=24

А тези са пак в планината Llavorsi, Ainet de Cardos.
http://family.webshots.com/album/549547506yAeCzd

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 20:25 от bari

# 98
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
bari ,много хубави снимки  Hug,още повече взе да ми харесва това градче,наистина си заслужава да се посети.Той краля не е загубен,знае къде да ходи  Wink.Какъв късмет имаш,че живееш близо до тези красоти.

Вес,съжалявам много за дядо ви,стана ми много мъчно,точно по това време миналата година загубихме баба  Tired.Дано човечецът има късмет и поживее още малко.А за картичката,представям си колко те боли,съвсем са се увълчили хората в България,няма грам човещина  Confused.Иначе се радвам,че си отново сред нас и ще чакам с нетърпение снимките от пътешествието ви Peace.

mimky ,честита ви придобивка,със здраве да си я карате,наистина ще ви е необходима Hug.

gaby_s ,и аз гледах по телевизията за вашия случай.Последно нищо не разбрах,истина ли е или е фалшива тревога newsm78.

# 99
  • Мнения: 97
Момичета, здравейте!
Чета ви редовно, но не винаги имам време да пиша, а и какво точно да ви напиша  newsm78
Моето дете много му се живее е Испания, но на юг.
Много се радвам за Kar4ita за решението й да се върне в испанско.
Stanislava78 оздравя ли ?

# 100
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добро утро
пак съм най ранобудната -  с Гери сън няма Simple Smile
 в4ера сутринта нали не бяха на у4илище едвам я вдигнах с уговорката 4е днес (събота ) сме щели да спим в леглото цял ден ! хе хе - то било за в4ера - днес в 8 се излюпи и сън няма за никого Simple Smile
  едно малко кремосо от мен Simple Smile
 
Мимки  4естито за колата ,знам този модел и много ми харесва , макар 4е за семейна кола ме4тата ми е кашкай (пак нисан ) а ние бяхме на косъм да си купим един нисан примера - първо съжалявах но сега си ме  кефи нашата коли4ка .допълнително 4е още щяхме да изплащаме примерата (ина4е много гъзарска ,но пък и с много електроника , скъпи 4асти  и въз голяма ). а сега да видим как ще се оправдаваш, 4е не идваш на срещи Simple Smile  Wink
Вес съжалявам за дядо ти , много са немарливи понякога лекарите . важното е да му давате кураж и да сте силни !  Hug
Бари добре завърнала се ! хаиде пиши по 4есто! кажи как сте и как е Али ! видях 4удесните снимки и ви завиждам за природата ,която имате .  при нас ни растения ни сняг. ГЕри не е виждала сняг още и с такава надежда 4ака 4е ще завали . миналата година тук краи нас ( в радиус 100 км казвам ) не валя . дано тази година да има Simple Smile

моми4ета имам едно питане за зехтин. вие какъв ползвате . аз не готвя с него особено но понеже сега нещо ме е прихванало и изпълнявам вси4ки " рецепти" та готвих едни неща по Карлос Аргиняно  Simple Smile и праивих едно бизко4о  с асете де олива. е гати не ми допада вкуса . прекалено мирише . купих го вирхен - марка на дия . имала съм такова и на меркадона  . препоръ4айте ми някоя марка която да не 4ак толкова трап4иво и гор4иво . допитах се до една испанка каза ми 4е марката нямала зна4ение - да било вирхен, 4е не било толкова гор4иво . обясни ми за процентите и пак нещо не слу4их . иан4е правих и тортия - е тя беше добре с него . в салати изобщо не слагам 4е ми гор4и пак.

 поздрави на вси4ки които не съм споменала  Hug

# 101
  • Мнения: 350
Саби как сте, Йони оздравява ли?
Ада то и ние първоначално се бяхме спряли на Примера, но открихме в концесионариото че има нещо развалено, и се отказахме от нея и за това започнахме да търсим по интернет по точно към сегунда мано, и попаднахме на нашата Crazy още като я видях се влюбих в нея, но не бях я виждала на живо до снощи, наистина ми хареса, семейна кола, широка удобна, с голям багажник, става и за града и за дълъг път, и в интерес на истината не е и скъпа. Grinning Да така е вече нямам оправдание да не идвам на срещите. Flutter Само едно ме притеснява малко, че вчера не можа да зацепи климатика, та днес мъжа ми отиде да я прегледат в сервиза на наш приятел да види какво става, може и той да не е могъл да го пусне както трябва. А иначе като се е прибирал е пуснал климатика и си е работил, но защо вчера не е могъл да зацепи не знам. newsm78
Сега се сетих че забравих да пиша за зехтина, аз също използвам предимно зехтин, няма значение марката, но предимно гледам да е Sabor Suave че е по лек, и няма такъв  тежък дъх, пържа готвя само със него.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:11 от mimky

# 102
  • Мнения: 409
Здравеите.Мимки 4естита приобивка  Peace.Габи от Русе сам мила Laughing.Мале смаях се с тази еквадорка #2gunfire на мен впе4етлението ми е 4е са много мазни.Вес сажелявам за дядо ти Sad.Ние сме добре,но е голям студ и сме си в нас Sad.Хаее с едно пар4е да и поздравя и приатен уикенд  bouquet оби4ам ви http://www.youtube.com/watch?v=FQLADCZimKk&feature=related

# 103
  • Мнения: 789
makarena2 ,   bouquet Добре си дошла!Дано ти хареса в компанията!

Ада,благодаря за кафето Hug!Добре ми дойде с това апетитно каймаче Wink.За зехтина - аз ползвам "Ла еспаньола 0,4".По принцип харесвам и миризмата и вкуса на зехтин,затова си го ползвам и за салати,но рядко,че мъжо не го харесва.Но готвя понякога с него.Този,който аз ползвам е наполовина рефинадо и наполовина вирхен.

ROZI24,тенкс за поздрава.Хареса ми.Аз си харесвам испанската музичка.Как е Хектор?

bari,възползвате ли се от тия красоти,като са ви в съседство?Ходите ли на разходки там?

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 13:54 от **mimi**

# 104
  • Мнения: 350
мацки вижте какви прически си харесах,

но като че ли повече ми харесва втората, а първата също не е зле но съм се правила така.

Общи условия

Активация на акаунт