Бебенцето запълва ли празнината в душите ни?

  • 3 808
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Ти си луда, бе! Толкова млада и да искаш
дете, направо не си с всичкия си. Защо
не си изживяваш годините, а се заробваш
и обвързваш? Успокой се, узрей, и тогава.
Никое бебе няма полза от лабилна майка.

И, не, децата не запълват празнотите, а ги
задълбочават и правят още по-болезнени.
Да не кажеш, че не съм те предупредила.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, това не е добър мотив за създаване на дете. Не само няма да запълни празнината, а ще имаш още по-големи проблеми. Имам чувството, че не обичаш достатъчно този човек. Рано или късно ще срещнеш друг. Не бързай, и не раждай дете да "запълва дупки", ще страдате всички от това. Имаш време, на 24 години, огледай се, поживей, и тогава решавай.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Бебенцата не са тапички за запълване на дупки Wink
Ако беше така, по 10 ще ги раждаме.
Замисли се  Thinking  ако това сега, ще ти помогне, дали
след време, няма да отвори нова дупка?!

# 18
  • Мнения: 486
Едно бебе не само няма да запълни празнината, а ще я направи още по-голяма заради грижите по отглеждането му. Бебето носи радост само в здраво семейство.
И аз съм напълно съгласна с горното

# 19
  • Мнения: 1 894
Присъединявам се към всички писали преди мен в темата.Появата на едно дете не само няма да е панацея за непълноценната ти връзка, а ще задълбочи проблемите много повече.
Всъщност едва ли ще прочетеш различно мнение, пък и ми се струва че и ти самата добре осъзнаваш всичко горенаписано.От какво всъщност се нуждаеш? Чиста съвест? Искаш да знаеш, че си направила всичко възможно да забравиш предишната любов и да  спасиш несполучливата си настояща връзка?
А замисляш ли се за последствията?

# 20
  • на майната си
  • Мнения: 424
Не се вкарвай в такъв филм. Нищо няма да запълниш, по скоро може да разбереш, че вълните Ви са абсолютно противоположни и тогава ще се почувстваш прецакана, но няма връщане назад.
Детето е огромна отговорност и не бива да се подхожда повърхностно. Имаш време, не се хващай за сламка. Хората казват, че красиви и жизнени деца се създават с много любов, а ти от сега не си сигурна в своята. Забавлявай се, сега ти е времето Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 4 841
Присъединявам се към останалите мнения. Не прави такава грешка.

# 22
  • Мнения: 24 467
И освен изписаното до тук да попитам- опитвала ли си просто да пожевееш сама със себе си? За да бъдеш майка първо трябва да си станала самостоятелен човек, независим от чуждо присъствие /това си е моя теория и не ангажирам с нея, но е проверена  Simple Smile/. Оправи личния си живот, след това мисли за създаване на друг, зависим от теб с години. Като гледам- ти от 16 годишна си била все с някого. Не си живяла самостоятелно и сама. Опитай, може да си изясниш за себе си много важни аспекти от собствения си живот и желания.

# 23
  • Мнения: 10
Това са въпроси на които сама можеш да си отговориш! Едно е да си сама, друго е да се чувстваш самотна. Е, ти не си сама, но се чувстваш така, защото първо, мислиш за друг, и второ, въобще не си сигурна че настоящият човек е всъщност за теб! Детето  в никакъв случай не би запълнил празнитата, по-скоро чувството за неудовлетвореност което те мъчи. Не мисля, и дори че в момента имаш нужда от тази връзка, защото 6 години прекарани с друг съвсем не са малко. Ако си го обичала, много време може да мине и пак да не го забравиш. Търсиш успокоение на съвеста си ли с този настоящият, или нещо което не си намерила в първият? Оцени какви са приоритетите ти, и какво точно желаеш в една връзка, и какво той може да даде, за да не минат още 6 години в подобни терзания.

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Това че човек има дете, не значи че е по-малко самотен...децата са си деца..внасят ОГРОМНА радост в сърцата ни, в живота ни, но ни подлагат и на големи изпитания.
Имай дете тогава когато ти имаш какво да дадеш, а не ти да имаш нужда от нещо.

# 25
  • Мнения: 2 309
Душата има нужда от различни емоции...

# 26
  • Мнения: 1 629
Намери си хоби, вземи си домашен любимец - може и няколко, излиазй с шприятелки, смени гаджето - щом след две годишна връзка не сте се разбрали, съмнявам се по-натам да сте по-добре Thinking ти си решаваш. сметни + и - на вашата връзка.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Бебето носи радост само в здраво семейство.
Точно така Peace Недей, ще сгрешиш! Търси човека, този явно не е твоят.

Може и да е твоят човек, но първо го почувствай, тогава създавайте деца. Бих те посъветвала да избързаш с децата само ако си над 30.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 673
Не мислия, че бебе ще запълни празнотата!
А дори и да успее, ще е временно и в един момент детето ти ще страда заедно с теб, заради твоето моментно настроение сега.
Бебето носи радост само в здраво семейство.
Точно така Peace Недей, ще сгрешиш! Търси човека, този явно не е твоят.

Може и да е твоят човек, но първо го почувствай, тогава създавайте деца.
Peace

# 29
  • Мнения: X
Едно дете може би ще запълни празнотата,ако си на 50 години,макар че и тогава не е сигурно.
В настоящия момент само ще те натовари още повече,с мисли,с грижи,с неудобства.Аз съм на мнение ,че човек създава дете,само когато има какво да му даде,най-вече в емоционален план...А ти в момента искаш само да получаваш...А какво ще прамиш ,когато то не отговори на очакванията ти?Ще го върнеш обратно?!Защото ние имаме навика да си създаваме някаква идеализирана представа за децата ни,и после,когато те не ги оправдаят,ще ти трябва силно мъжко рамо,да те успокоява и т.н......
Първо намери човека до себе си,после мисли за деца...То не е играчка или дреха,която ако не ти хареса или не изпълни функцията си,можеш да върнеш в магазина...

Общи условия

Активация на акаунт