Бебенцето запълва ли празнината в душите ни?

  • 3 813
  • 48
  •   1
Отговори
 Здравейте момичета. Може би от около година съм тук във форума при вас.Пускала съм някои теми,участвала съм в доста. Отдавна нещо ме мъчи и исках да пусна тема за да чуя утеха,подкрепа,разбиране и съвети но доста дни мислих какъв е точно проблема ми и какво точно искам да споделя и попитам.Ето,че днес съм наясно.

С приятеля ми сме от 2 години заедно. С бившия бях 6 години ( и все още много го обичам но реших да се разделим ). Аз съм на 24, а приятелят ми на 27. Откакто сме се запознали в мен се породи чувството,че не само съм готова но искам детенце.Вече то напира в мен неимоверно.Много искам дете.Приятелят ми също.Дилемата ми обаче,объркването ми идва от там,че той е много ревнив и има още някои дребни кусури,с които не знам дали мога да живея цял живот.С две думи-не съм сигурна,че той е човека.В същото време често изпдам в депресии,спомням си за миналото ми,за бившия ми,много го нараних и още не мога да си го простя.Много емоционална личност съм и много много мисля над нещата,над всяко нещо дребно от живота ми. Имам чувството,че много болка ми се е събрала и най-важното,не мога да я споделя вкъщи- с приятеля ми не сме на една вълна и той не би ме разбрал.Объркана съм.

Това беше интродукцията.А сега към въпроса. След всичко,което ви описах и на фона на всичко единственото,което в момента искам е бебе.Дълго мислих,че е против всякаква логика и че трябва да изчакам . И след дълго мислене установих каква е причината да го искам точно сега.....вярвам,че бебето ще запълни празнината в душата ми,ще ме излекува,ще ме накара да се усмихвам по-често,да знам ,че си имам някои,......и още куп други неща.Но дали е така ? Дали наистина то ще запълни празнината и самотата,която усещам или само ще влоши нещата.......


Надявам се да сте ме разбрали правилно....И просто да споделите мнение а ако имате подобен опит и него.
Благодаря ви,че сте тук и че ви има!!!

# 1
  • Мнения: 22 279
Трудна работа да се отговори на такъв въпрос.
Никога не съм смятала, че детето ми запълва някаква празнина. И в никакъв случай не е така. Детето трябва да носи много любов на родителите си, но не и да се използва, за да се запълват дупки в душата ни и сърцето.

# 2
  • Мнения: 4 068
Мне, няма да запълни празнината. Твоята празнина може да я запълни само сродна душа в лицето на любим мъж. Бебето е съвсем друга бира така да се каже. Децата заемат място в сърцата и душите ни различно от мястото на любимия човек и ако сега си самотна след появата на детето пак ще си. Да не говорим, че ако си податлива на настроения от този род може и по-самотна да се почувстваш виждайки край теб щастливи и обичащи се семейства с техните деца. Абе млада си още и не знам за къде си се разбързала. Дете се създава с правилния човек, а не просто заради идеята, защото детето е ангажимент за цял живот. Моят съвет е да не бързаш и да оставиш възможност на съдбата да те срещне с голямата любов.

# 3
  • Мнения: 3 634
Според мен, ако родиш дете с тази мисъл неволно ще се превърнеш в обсебващ родител. Детето си има свой живот от първия ден. Моят син е на 1 година и вече ме побутва когато си играе, а понякога сам се затваря в другата стая. Ще го натовариш с голямо бреме!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Едно бебе не само няма да запълни празнината, а ще я направи още по-голяма заради грижите по отглеждането му. Бебето носи радост само в здраво семейство.

# 5
  • Мнения: 25 401
Не, няма.
По-добре си вземи домашен любимец, той по-може да ти помогне. Но не разчитай особено.

# 6
  • Мнения: 4 668
Не,  миличка ! Няма да я запълни ! Когато се роди бебето ще имаш още по - голяма нужда от подкрепа и от мъж с който се обичате и гледате в една посока .
Сама казваш , че сегашният ти приятел не човека с който усещаш , че трябва да си ... Не прави грешката да родиш дете , защото си решила , че ще ти помогне да преодолеш емоциите , които бушуват в теб .
Първо се пребори с демоните , които те тормозят , после реши с кой искаш да бъдеш и чак когато си сигурна се реши на тази стъпка .
Желая ти всичко най - хубаво  Hug

# 7
  • Мнения: 6 553
И аз гласувам за куче. Ще е и вид тренировка.
Деца се създават с любов и страст, не за да пълнят дупки.

# 8
  • Мнения: 1 849
В същото време често изпадам в депресии,спомням си за миналото ми,за бившия ми,много го нараних и още не мога да си го простя.

Имам чувството,че много болка ми се е събрала и най-важното,не мога да я споделя вкъщи- с приятеля ми не сме на една вълна и той не би ме разбрал.Объркана съм.

Едно дете има нужда от здраво семейство в което да расте.
Нещата които съм цитирала, а особено постоянния спомен за бившия няма да ти позволят да имаш такова. Как ще отглеждаш дете с човек с който не сте на една вълна? А как продължавате да сте заедно? Ако създадете дете, дали след някоя и друга година няма да си го отглеждаш самичка?

Моят съвет е създай семейство с човек с който гледате в една посока, имате една и съща ценностна система и едни и същи мечти. Помисли кои са нещата които си искала да постигнеш и го направи, като изключим бебето.

Моята празнина в живота я запълни този от аватара ми, а всичко останало си дойде от само себе си.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Бебето носи радост само в здраво семейство.
Точно така Peace Недей, ще сгрешиш! Търси човека, този явно не е твоят.

# 10
  • Мнения: 0

Нито присъствието на мъж, нито на дете бива да се използват за запълване на празнини.
Всички добри връзки са отдаване и приемане. Какво можеш да дадеш от себе си? Има опасност да направиш трима души нещастни. Явно нещо не е наред. Може би е добре да си починеш, да се успокоиш, да премислиш? Изобщо, да мине време, преди да ангажираш и друг човек с живота си.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 976
Не създавай друг живот, преди да си оправила своя собствен. Създаването на дете е огромна отговорност и не бива да го използваш за патерица на емоционалната си нестабилност.
След като имаш някакви обструкции към мъжа, с който си в момента, по-скоро премисли хубаво има ли бъдеще тази връзка, защото едно дете би ви свързало за цял живот.

# 12
  • Мнения: 2 448
Не, в никакъв случай! Как можеш да си помислиш, че ще товариш едно дете с  душевните си проблеми? Ти какво очакваш от появата на едно бебе,по какъв начин да ти запълни празнината? Та това е такава отговорност. Само може да станеш още по несигурна и дори в един момент да съжалиш, че си станала майка, ако възникне някоя по сериозна трудност в живота ти или във взаимоотношенията с приятеля ти. А повярвай след поява на бебе всякакви негативи (било ревност или нещо други) изкристализират.
А и празнините се запълват само с точното нещо. Заместителите по принцип рядко вършат работа.
Така, че разбери защо чувстваш душата си празна и действай в тази насока, не търси друго.

# 13
  • Мнения: 387
всички много добре са ти отговорили, но да си кажа и аз мнението...преподавателката ми по клинична психология каза веднъж, че не е страшно жени с умствени, психични и душевни проблеми да раждат деца, страшното е да ги гледат...

# 14
  • Мнения: 285
Не,не и не.детето нищо няма да ти запълни.С раждането на дете се отваря част от сърцето ти, която си е само за него.А другата си остава незапълнена.Не можеш да се надяваш с детето проблемите да се решат и да започнете да гледате в една посока.Това трябва да се случи доста преди да си се замисляла даже за бебе.Виждам още обичаш силно бившия и това е причината да не можеш да се отдадеш напълно на настоящия. Познавам такива хора-едните с времето свикват повече,нагаждат се по-трудно, но се оправят и привързват един към друг.А другите-цял живот не могат да се погодят,мислите им са се някъде другаде и съответно се разделят.Помисли си ти от кои си и дали те устройва.Но за да се решиш за дете трябва първо да се решиш за татко!

Общи условия

Активация на акаунт