Неправдата при детските добавки

  • 10 640
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Според мен всички деца трябва да получават надбавки, без значение от дохода. Семействата, които нямат нужда от тези пари, могат да ги дарят.

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
Според мен всички деца трябва да получават надбавки, без значение от дохода. Семействата, които нямат нужда от тези пари, могат да ги дарят.
Аз съм на същото мнение, не трябва да се разделят децата, не трябва да се гледа нито доход на семейството, нито семейното положение, неможе една държава уважаваща себе си и твърдяща, че тя единствена на Балканите е успяла да предотврати расови размирици и война, да насажда точно такава дискриминаця на децата живеещи в нея. Един ден тези деца ще пораснат! Naughty И ще и го върнат! Naughty Как да обясня на детето си, че то не получава "детски парички", както някои другарчета в училище, защото въпреки, че мама е на мизерните 220,00лв в момента, на тати БРУТОТО вдига летвата и като се раздели на 4 е отгоре с няколко стотинки, но какво я интересува държавата. Нали някои СЕМЕЙСТВА, с брак или без брак създават МНОГО деца и живеят само на тези помощи и просия, тогава защо за едни ДЕЦА да има, а за други да няма. Или ще има за ВСИЧКИ или за НИКОЙ. Я по добре да няма за никой - та така и някои мързеливи хора да измислят друг начин за препитание Joy

# 17
По повод детските надбавки и това , че в чужбина няма майчинство. Да, така е! Имам роднини в Испания - братовчедка ми роди там и двете си деца. Майчинството й е точно три месеца. Но за сметка на това при раждане получава около 2000 евро и след тези три месеца има реална възможност да остави детето си на детска ясла. А какво става при нас? Искаш не искаш, не можеш да работиш,  защото няма кой да ти гледа детето! А в София е почти невъзможно да го вредиш на ясла или градина! В този случай пак ли ние сме виновни - не работим, за да гледаме децата си! Добре, държавата не ни е длъжна, но поне елемнтарното може да направи! Нека поне детските надбавки да са нормални и да са за всички!

# 18
  • Мнения: 835
Аз се чувствам ощетена, за това, че съм женена!!! Много съжалявам, че подписахме - и ние не знаем защо, макар ,че се колебаехме.Беше ни все тая!!!

А сега излиза, че за това не можем да взимаме детски!Ако не бяхме подписали - проблеми няма.! Защо двойките при които бащата е припознал детето си нямат същите законови основания за семейство ккакто подписалите?

Имам 2 приятелки, които детските и за кафе не им стигат, но ги взимат и се возят в последен модел мерцедес.Но......не се подписали.

Просто не е честно, за тези, които се "прецакаха" да подпишат.

# 19
  • Мнения: 247
Аз се чувствам ощетена, за това, че съм женена!!! Много съжалявам, че подписахме - и ние не знаем защо, макар ,че се колебаехме.Беше ни все тая!!!

А сега излиза, че за това не можем да взимаме детски!Ако не бяхме подписали - проблеми няма.! Защо двойките при които бащата е припознал детето си нямат същите законови основания за семейство както подписалите?

Имам 2 приятелки, които детските и за кафе не им стигат, но ги взимат и се возят в последен модел мерцедес.Но......не се подписали.

Просто не е честно, за тези, които се "прецакаха" да подпишат.

И при нас стана точно така!! Само, че моите приятелки се возят в други, също луксозни коли........
Искам да попитам, защо мен държавата може да ме ДЕРЕ с данъци (на практика издържам поне мангал и половина), а на моето дете не се полагат детски, защото работодателят ми (топ инвеститор в БГ) ме осигурява на реална заплата...... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 20
  • Мнения: 835
Да и аз не мога да скрия данъци, защото ме осигуряват на реалната заплата.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Детски трябва да има за всички деца!На децата ми не се полагат.И какво се получава внасяш осигуровки.изряден данъкоплатец си и накрая нищо.

# 22
  • Мнения: 176
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!
Само не разбрах,къде в петицията се споменава за детските.Аз ли не чета както трябва или не виждам добре newsm78
 И аз съм си мислела да пиша на Комисията за защита от дискриминация,дори съпруга ми ме бъзика, как така не съм го направила досега.Аз съм ЗА детски за всяко дете!

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Стъпка по стъпка. Този път успяхме!

# 24
  • Мнения: 126
Време е вече да се действа и по въпроса за детските надбавки. Не може едни деца да ги получават, а други не. Правдата трябва да възтържествува! Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 2 908
И аз се включвам към неполучаващите детски-моите колежки и приятелки ме гледат странно,като им кажа,че не получавам-ама нямам нито една женена приятелка. TiredИскам да се подпиша където трябва,ако има подписка,но това е пълно безчестие.Какви детски,какви пет лева-нали съм омъжена и oсигурена на реална заплата...Не ми е за тях,до сега не се бях замисляла дори,имах го като предимство-да не се редя по тези бюрократични опашки,но наистина не е честно спрямо такива като нас. #Cussing out

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Пак се повтарям ужасно е това делене на децата.Скоро обяснявам на една позната и тя ми отговаря................така сте вие женените.Ами така сме на реални заплати и реални осигуровки и после с две деца,какво излиза, че сме много богати и не ни се полага.

# 27
  • Мнения: 534
Бих подкрепила следваща петиция за детските надбавки с две ръце Peace
Аз също не получавам детски...в края на крайщата не е въпроса в тези 30лв., въпроса е принципен. Онзи ден гледах Масларова в "Здравей България", но нямаше като как да я попитам за тези неща. Аз също имам познати, които живеят без брак, но в същото време развиват бизнес, получават наеми от жилища в столицата и накрая получават детски...защо? ми защото майката се води самотна и т.н. Хайде в един голям град не се знае кой живее с брак и кой без брак, но в малкият град това се знае и никой не пита тези кокони не им ли е неудобно да идат и да се наредят за детски...много е несправедливо...

# 28
  • Хасково
  • Мнения: 995
Моите деца също не получават детски надбавки - то по-скоро трябва да се казват в този вариант в който се дават Социални помощи за деца! Ако са наистина ДЕТСКИ надбавки  би трябвало всички български деца да ги получават!
Има ли петиция която да подкрепим???

# 29
  • Мнения: 349
Бих подкрепила следваща петиция за детските надбавки с две ръце Peace
Аз също не получавам детски...в края на крайщата не е въпроса в тези 30лв., въпроса е принципен ...много е несправедливо...

И аз съм на това мнение. Бих подкрепила с две ръце  Peace

Общи условия

Активация на акаунт