Не мога да се справя стеста за овулация!

  • 963
  • 10
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте Момичета!

От известно време чета тук редовно, но сега пиша за пръв път.

Реших да вляза в този форум, защото ми се струва, че и аз... имам проблем.
Преди година забременях, но всичко приключи седномесечен престой в болница поради кървене и missed abortion през октомври. Излишно е да споменавам колко много обърка това животът ми - настъпиха драстични промени в работата ми. хубавата промяна е, че с тогавшният ми приятел вече сме щастливо женени от 5 месеца.

След като се пазихме по лекарска препоръка в продължение на 4 месеца, сега вече 6 месеца откакто не пия хапчета, аз все още не съм бремнна, което леко започна да ме притеснява.

Влязох тук и прочетох подробно много по темата и ... се залових с план за забременяване, но сега срещам пречка още в самото му начало. Тестът за овулация уж го правя както трябва, а нещо не е наред. Вместо ярка контролна черта, се появява съвсем бледа розова чертичка, която едва се различава на белия фон на теста. Първият път помислих, че е случайност, но днес вече трети тест - и пак така, за втора черта и дума не може да става. На какво може да се дължи това?

Случвали ли се е и на вас?

# 1
  • Мнения: 3 154
Колко дни ти е цикъла? Кой ден ти е днес? На кой ден започна тестването?
Щом чертичката е бледа, значи нивата на LH са ниски още.

# 2
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Цикълът ми е точно 28-29 дни. Започнах на 10-ия ден. Но защо, по дяволите, ми е бледа контролната чертичка, не трябва ли тя ВИНАГИ да е пурпурна?

# 3
  • Мнения: 3 154
Цитат
Отчитане на резултатите
Този тест е полуколичествен.
За да се определи резултатът цветовата интензивност на тестовата ивица се сравнява с тази на контролната ивица.

Отрицателен LH-максимум
Тестовата ивица е по-слаба по интензивност т.е. по-светла от конторлната (или не може да бъде забелязана) - нивото на LH в пробата е ниско и LH не се увеличава.
Положителен LH-максимум
Тестовата ивица е с интензивност еднаква или по-голяма от тази на контролната ивица - резултатът е положителен и е показателен за наличие на LH-максимум, което означава, че овулация ще настъпи в близките 24-48 часа.
Невалиден резултат
Ако контролната ивица не се появи, тестът е невалиден и трябва да се повтори.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0

Просто нивото на LH е ниско още, затова чертичката е бледа. Продължавай всеки ден да ги правиш и ще видиш как ще започне да потъмнява.

# 4
  • Мнения: 106
Hopeless не се притеснявай, почнала си от 10-ти ден, направила си 3 теста, значи днес e 12-13 ден. Може проста овулацията да ти е след няколко дни. Както казва Sunshine продължавай с тестването. Аз няколко месеца съм правила тези тестове и винаги контролната черта беше много силно наситена, но последния месец се случи както при теб - много бледа контролна черта. Не зная на какво се дължи може самата партида тестове да е нещо некачествена или да не са съхранявани както трябва, нямам обяснение. Марката беше Clear Ovu test.
Пожелавам ти успех.

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Контролната като ти е бледа - тестовата, каква ти е?

# 6
  • Мнения: 382
И аз да споделя моя опит с теста за овулация. Аз направих три теста, при които втората чертичка беше по-бледа от контролната. На четвъртия тест обаче ми излезе доста изразена и ярка линия потвърждаваща овулацията. Само, че според графиката ми овулацията ми трябва да е била ден по-рано... Sad. Най-добре е според мен да си следиш и температурата за да потвърди как върви цикъла ти. И скоро да ни се похвалиш!

# 7
  • Мнения: 740
Здравей, Hopeless
не се отчайвай Simple Smile Simple Smile Simple Smile. Хубавите работи стават баааааавно, но затова пък наистина си заслужават!
Аз също ползвах тестове за овулация - 5 броя. И при мен е стандартен цикъл - 28 - 29 дни. Започнах на десетия ден:
10- само контролна черта
11- само контролна черта
12- само контролна черта
13- слаба тестова / блеееееееедо розовичка, почти невидима/
14- еднакви по наситеност тестова и контролна.
Аз си правех тестовете към 17,30 след работа и два часа след теста на 14-я ден се появиха стандартните признаци на овулация - болки в корема, яйчниците, гърдите, отпадналост. И сама се сещаш - последва - марш в спалнята....

Но и да не беше се появила с последния пети тест тази прословута наситена ову линийка, щах да си купя още 5 и да продължа. Успех на теб! И надникни в библиотеката - там има доста полезни и много подробни теми / БЛАГОДАРИМ на модераторите! /  

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
каква марка тестове си взела? щом контролната линия е толкова бледа, може би тестът нещо не е читав - я кофти партида, я кофти марка?

# 9
  • Мнения: 7 640
не се тревожи, че е бледа, това е контролна черта-трявба просто да я има. Може би при теб LH е на долна граница на нормата(1-18примерно), а тестът си стандартизиран да речем за 10. Прави го по едно и също време на деня, не препоръчват с първа урина , но напр. след 2ч, преди да си пила много води в тия жеги и да разредиш концентрацията. Когато втората черта се появи, няма да я объркаш, повярвяй ми. И два дни  luvbed ! Базалната темература също е от полза, обаче в голям процент от жените се качва след като е станала овулацията-т.е. тестът ще те предупреди по-рано, пък и е по-неангажиращ.
Успех и да смениш ник-а, ей! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 849
Месец юни правих тестове за ову ,чертичката беше все бледа ,това да не тревожи . Началото на юли разбрах ,че съм бременна .Успокой се и правете любов без да си ангажираш мислите .Успех от сърце .         Laughing           

Общи условия

Активация на акаунт