Занималнята-за или против

  • 5 471
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Има разлика между примера "Без свободни часове" и целодневното обучение. Последното лично аз не го желая. Не съм само аз. Докато дупките в задължителната учебна програма са определено нежелателни от всички по разбираеми причини. Та аз няма да настоявам за задължително целодневно обучение, за мен е вредно и безсмислено за децата ми. Особено при по- големи деца, след І-ІІ клас съвсем не желая такова.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Конкретно за целодневното обучение и аз съм против. Не е полезно за децата да са затворени по цял ден в една и съща среда, независимо какво правят. Целодневното обучение е измислено, за да могат родителите спокойно да са по цял ден на работа, а не защото е много добро за децата. Децата имат нужда от разнообразна среда, а не да са като в китайска шивашка фабрика приведени на чиновете в една и съща сграда. Дори възрасните едва издържат с колегите си по цял ден, а какво остава за учениците.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Против . ooooh!

# 63
  • Мнения: 533
Ами зависи,според моя 15 г.опит в у-ще мога да кажа,че допреди 5-6г.бях твърдо против,но дойде колега,който изцяло промени представата ми за целодневно оучение.Сега съм ЗА.

# 64
  • София
  • Мнения: 958
Всичко зависи от програмата, учителите, материалната база.

Ако има добри преподаватели, раздвижена програма, повече спорт - състезателни екипни игри, плуване, запознаване с различни спортове, изкуства, добра материална база, нетрадиционни занимания, тогава ще е съвсем различно. Но масовата практика - занималня с пенсионирана учителка, писане на домашни и шляене е много порочна.....

# 65
  • Мнения: 2 110
В нашето училище, или по точно нашата госпожа определя кога да си ходи детето. По принцип занималнята трябва да е до 18ч. Обаче тя днес ми се обажда и ми каза :"Твоето дете вчера отказа да си тръгне в 15ч./защото знае ,че баба му е у дома/ и стоя до 16.30ч., ако не си тръгва няма да ходи вече на занималня!" Много често ми се случва да каже:" Написа по еди какво си...нека в къщи да си доучи по еди какво си.." Да ви кажа чесно много се ядосвам вече !
 

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Май ще трябва да си поговорите с госпожата на кого какво му е работа и какво не. Особено ако си плащате. За държавната занималня е малко на принципа нищо не си дал, нищо не си взел, но частниците искат солидни такси.

# 67
  • Мнения: 2 110
Държавна е ! Когато се опитам нещо да кажа или направя веднага ме заплашва дипломатично и се променя отношението и към децата ми  !

# 68
  • Мнения: 5 877
Ох, честно да ви кажа, дори се размислих дали да не отворя сама занималня, за да мога да дам каквото трябва на детето, без да осиромашавам по този повод.

За мен идеалната занималня трябва да бъде с малко деца и да предлага много образователни занимания, които обаче да са под формата на игри и проекти. Да е разделена на зони - за четене, за рисуване и приложни изкуства, за наука (най-подходящо ми се вижда ученето на математика в кухнята, където могат да се въведат естествено дробите (отмери ми половин чаша брашно, четвърт лъжичка сол и т.н.), простите функции - събиране и изваждане на зарзавати, химия (примерно смесване на киселина с основа, оцет със сода бикарбонат), миниградинка - да посадят бобче и да гледат как расте, да отгледат цветя от луковици и т.н., някаква физическа активност - при хубаво време навън, при лошо някакви игри на закрито, може йога; посещения на интересни места - галерии, музеи, ботаническата градина, подходящи спектакли... Като цяло да има уютна атмосфера, по-скоро като стимулираща домашна обстановка, отколкото като продължение на училището.

Това е лесната част, аз на практика я правя със своето дете, като имам време. Обаче като си представя бюрокрация, наеми, събиране на материална база... и се разубеждавам.

# 69
  • Мнения: 1 073
Ох, честно да ви кажа, дори се размислих дали да не отворя сама занималня, за да мога да дам каквото трябва на детето, без да осиромашавам по този повод.

За мен идеалната занималня трябва да бъде с малко деца и да предлага много образователни занимания, които обаче да са под формата на игри и проекти. Да е разделена на зони - за четене, за рисуване и приложни изкуства, за наука (най-подходящо ми се вижда ученето на математика в кухнята, където могат да се въведат естествено дробите (отмери ми половин чаша брашно, четвърт лъжичка сол и т.н.), простите функции - събиране и изваждане на зарзавати, химия (примерно смесване на киселина с основа, оцет със сода бикарбонат), миниградинка - да посадят бобче и да гледат как расте, да отгледат цветя от луковици и т.н., някаква физическа активност - при хубаво време навън, при лошо някакви игри на закрито, може йога; посещения на интересни места - галерии, музеи, ботаническата градина, подходящи спектакли... Като цяло да има уютна атмосфера, по-скоро като стимулираща домашна обстановка, отколкото като продължение на училището.

Това е лесната част, аз на практика я правя със своето дете, като имам време. Обаче като си представя бюрокрация, наеми, събиране на материална база... и се разубеждавам.
Много добра идея, именно заради това аз и моя близка последвахме тази си мисъл и отворихме занималня. Peace Точно по тези критерии и лични изисквания. И да ти кажа честно, много държа на тях и гоня персонала да ги спазва. И има както и рисуване, и приложни, и енциклопедични, и математика, и йога, и Игра. Проблемът е, че тичането е много повече от това което си представяхме, отговорностите също. И не на последно място се увеличават и нашите изисквания с течение на времето. Така, че успех!  bouquetНо, всъщност виждам едни хубави, щастливи и усмихнати деца всеки ден, и това прави животът ми пълноценен.! Hug

# 70
  • Мнения: 1 817
Ох, честно да ви кажа, дори се размислих дали да не отворя сама занималня, ................
И аз съм го  мислила това, но в действителност не е лесно осъществимо. Wink
 Всеки ден учим със сина ми, първокласник е. Мисля, че добре се справяме. Харесва ми да го правим.  Пък и срещу заплащане още по-добре Laughing

# 71
  • Мнения: 5 877
Знам я занималнята ви, мисля, че е добро начало, но сякаш ви трябва време, за да наберете инерция и да развиете повече неща, които да са включени в основния ви пакет.
Йогата е чудесна идея, имате градинка - защо не включите някакви градинарски занимания, съберете малка библиотека, от която децата да могат да четат, направете тема на седмицата, да речем... можете периодично да каните различни гости...
Другото, което търпи подобрение, е доколко е оправдано отделянето на заниманията по приложни изкуства и театър в отделен модул, който се заплаща допълнително. Хайде, за театъра разбирам, но приложните изкуства са нещо много основно за началното обучение, те са от задължителната програма някак си и според мен би трябвало да ги има оп условие (а и да са по-разнообразни, видях само кукли от тишу).
Допълнителни занимания, за които бих плащала отделно, биха били някакъв вид балет - така и така много майки водят децата си на балетна школа и плащат за това, би било удобно да има гост-учител в занималнята; инструмент (имате пиано, което е чудесно) и език (макар че ако аз реша да правя, бих включила някакъв английски в основния пакет).

Сложно е, поздравления, че си се захванала, и браво за резултата. Обмислям я вашата занималня като вариант за детето; затова и така подробно и откровено описах евентуалните си критики Simple Smile

# 72
  • Мнения: 300
А знаете ли в Бургас да има нещо подобно за лятото?

# 73
  • София
  • Мнения: 171
Дъщеря ми е 3 кл. Ходи в частна занималня и съм супер доволна. Сега са 2 деца и вниматието е персонално! Peace

# 74
  • Мнения: 1 073
Знам я занималнята ви, мисля, че е добро начало, ..........Другото, което търпи подобрение, е доколко е оправдано отделянето на заниманията по приложни изкуства и театър в отделен модул, който се заплаща допълнително. Хайде, за театъра разбирам, но приложните изкуства са нещо много основно за началното обучение, те са от задължителната програма някак си и според мен би трябвало да ги има оп условие (а и да са по-разнообразни, видях само кукли от тишу).
Сложно е, поздравления, че си се захванала, и браво за резултата. Обмислям я вашата занималня като вариант за детето; затова и така подробно и откровено описах евентуалните си критики Simple Smile
Здравейте, не искам да оспамвам Темата, а и не е и редно!
Само ще кажа, че занималнята е и Арт занималня и два пъти седмично по 30 мин. децата от занималнята имат приложни, рисуване и т.н., два пъти седмично имат и йога., тоест това си влиза в пакета. Наблягаме на тишу, както и на глина, пластелин, а сега и мартеници. Hug В събота от 10.30 ни започна курса по приложни,ще бъде всяка събота от 10.30 -12.30, така че можете да доведете Ани. Поздрави  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт