Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 53 отговора
Здравейте,
от известно време бебка има разстройство - 2 - 3 пъти дневно. От това, което виждам в изпражненията - слуз няма или поне аз не виждам такава. Обриви няма. В момента й растат зъби. Адаптиранотo мляко, което давам е Celia Develop 2 - пробиотик.
Бебето е на 1 годинка  и е захранена на 6 месеца. До момента от млечните продукти са въведени: сирене, кисело мляко, краве масло, кашкавал, прясно мляко се помъчих да въведа чрез крем, но хапна само 1-2 лъжички. От глутеновите продукти са въведени: овесени ядки, ечемик, ръж, пшеница - в тази последователност.
Въпросите ми са няколко:
 1. Възможно ли е да е алергична реакция, която се проявява по-късно?
 2. Възможно ли е   разстройството да е предизвикано от никнене на зъби?
 3. Педиатърката препоръча капки Био Гая - имате ли мнение за тях?
 4. Какво друго бихте ми препоръчали?
Цитирай

От колко е това "известно време"?
2-3 пъти на ден ака по-рядка консистенция или разтройство? Има разлика..
Това АМ добавка ли е или .. ако не по-добре питай в другия подфорум Smile
Иначе пробвай със запичащи храни - печени ябълки, ориз, чай от шипка, дюли..
Може да са зъби, Тони ми се "подрискваше" тъй около зъбоникнене.. Ако е само това - не мисля, че е алергия..
Туй Био Гая не съм го чувала, не бих го дала на бебе, не ползвам лекарства..
Цитирай

От около 2 седмици ака с доста рядка консистенция и характерна миризма като от разстройство. От запичащите храни съм давала ориз, но не видях да има особен ефект.
Цитирай

Ползвахме Биогая за Боги по съвет на гастроентеролог.Предписаха ни го,тъй като той наддаваше по-бавно-около 70-80 гр. средно на седмица. Диагнозата на специалиста беше увреда чревна флора, в резултат от предходно изписан антибиотик (Аугментин-заради вирусна инфекция във втория месец след раждането).Давах по 5 капки за около седмица,когато беше на около 4 месеца. При Боги се получиха по-редки (като консистенция) изпражнения,които имаха и слуз. Преди да му дам Биогая,той акаше на около 3-4 дни,а след това започна всеки ден.Съветът на педиатърката ни беше да спра Биогаята.Според нея той не храносмилал кърмата,а чрез Биогая директно я изхвърлял и не я усвоявал.Аз спрях да давам препарата.Акото се нормализира-тогава беше като паста за зъби и си акаше всеки ден.Това беше при нас.
Цитирай

Ако е разстройство, пробвай с лечебно мляко на Хумана. Това на Милупа май го спряха. Но все пак е добре да се консултираш и с друг лекар.
Цитирай

Био Гайа-та е пробиотик, който давах на Али като изкара гадния вирус с повръщането и разстройство. Лично аз съм много доволна. Давах го в продължение на месец горе- долу.
Цитирай

И аз съм давала Биогая но в комбинация със запичащи храни и не знам кое точно помогна. Давах диетичната каша на Хумана, кашата на Нестле ориз и моркови, банан от пюрета или суров пасиран. Понякога Калина й се случва да ака по-кашаво от обикновено и минавам на тези храни за 1-2 дни. Но обикновено вместо Биогая давам ентерол по половин пакетче сутрин и вечер. Биогаята я давам като се налага по-продължително лечение, например като се раздриска от антибиотик, давах около 2-3 седмици биогая всеки ден.

Едва ли е алергия ако няма пъпчици, повръщане или друг признак освен акането. Пробвай да минете изцяло на запичащи храни известно време в комбинация с ентерол или смекта или биогая.
Цитирай

И аз съм давала Био Гая + специална диета и се оправи разстройството за 2 дни.
Цитирай

Био гайя-та е пробиотик,а не лекарство и е предназначена точно за деца Peace Аз давам вече 2-ри месец,т.к малкия е с алергия(хранителна) Няколко педиатри дадоха добри отзиви за него + 1 гастроентеролог, така че дори да не помогне не мисля,че може да навреди по някакъв начин.
Цитирай

Давам Биогая вече месец. Това е пробиотик - хранителна добавка. Пробиотиците са живи микроорганизми, които имат благоприятен ефект върху здравето, погълнати в определени количества. Какво представлява BioGaia®? - Пробиотик от нова генерация с клинично доказан ефект, високо качество и безопасност - Естествен произход – активната съставка Lactobacillus reuteri Protectis се съдържа в майчината кърма. Ето повече информация http://www.ewopharma.bg/index.php?page=itemid&id=30

Моята бебка направи проблем с разграждането на лактозата в кърмата и имаше разтройство от 6 ден след раждането. Тези капки много ни помогнаха. С тях и коликите чувствително намаляха. Предписа ни ги доц. Недкова, която е пидиатър и гастроентеролог. Peace
Цитирай

аз давам био-гайа от втората седмица. до 3 месец го давах всеки ден, сега 1 път седмично. не разбрах какво са колики. препарата е чудесен, всъщност това е пробиотик. лактобацили.
Цитирай

Здравейте.
Видях , че някой е писал, че Биогая пречи за усвояването на кърмата, а дъщеря ми е на 6 месеца и е още само на кърма. Посъветваха ме да прекратя захранването и да я оставя само на кърма, но вече не съм сигурна , че това е било правилно.
Имате ли наблюдения дали мога да давам Биогая , против разтройството което получи от АБ в болницата , ако е само на кърма?
Цитирай

Педиатрите при разтройство изписват БиоГайа. И на нас за разтройство ни я изписаха, но при нас няма кой знае какъв ефект. Чувала съм доста майки и педиатри я хвалят, ама....
Цитирай

Здравейте.
Видях , че някой е писал, че Биогая пречи за усвояването на кърмата, а дъщеря ми е на 6 месеца и е още само на кърма. Посъветваха ме да прекратя захранването и да я оставя само на кърма, но вече не съм сигурна , че това е било правилно.
Имате ли наблюдения дали мога да давам Биогая , против разтройството което получи от АБ в болницата , ако е само на кърма?

Не мисля че ще навреди, но се съветвай с лекар всеки път щом става въпрос за лекарства. Все пак това е форум, не е болница
Цитирай

Био Гайя се дава при чревни неразположения - разстройство, колики ,запек - за да регулира работата да храносмилателната система. Съдържа лактобацили, които са естествени за чревцата. Дава се на бебета и възрастни.
Аз давам на моето бебе от седмица заради запек.
Но това наистина е форум, а за всяко нещо питай лекаря на детето.
Потърси в интернет повече инфо за Био Гая-та.
Цитирай

1-14 от 53 отговора