31-ва снежна тема на канадките

  • 17 593
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 150
Станаха едни задръствания по магистралите и имаше адски много обърнати коли или излезли извън мантинелата - 10на и повече...такова нещо в БГ не съм виждала.
[/glow] Party

Да ти кажа и аз не бях виждала, но миналата година като се прибирахме от новогодишните купони в планината разбрах какво е снежна виелица. Прибирахме се на 2-ри по Хемус, слизахме от колата, за да се опитаме да видим в коя лента на пътя сме и къде е пресечката /която не беше малка .../, отделно на магистралата имаше обърнати тирове, коли, някой от тях кацнали на мантинелите ... беше като филм, добре че видимоста беше до предния капак и не видяхме повечето катастрофи, а от вятър изобщо не можеше да си отвориш очите ....

# 76
  • Мнения: 3 932
МИНЕрВАта ,
ето:
http://chetday.com/quinoa.html
Потърси и в Уикипедия, там има и картинка за да го видиш как изглежда.

Изглежда зловещо Mr. Green

# 77
  • Мнения: 3 932
Здравейте Кенъда-та, колко CAD на месец преди данъците е една нормална заплата в тази велика страна?  Shocked

Отговорих ти в съответната тема.

# 78
  • Мнения: 39


Гаргамелчо или някой друг, знаете ли дали снимките и календарите на ArtsCaw са качествени?


Аз си поръчах 100 снимки от там и съм много доволна, на фуджи хартия са и са като от фото Simple Smile Сега чакам книжката да дойде ...

# 79
  • Мнения: 557
escorial, за твоята рецепта имам всичко и звучи лека, мога да я направя за гарнитура.  Wink
Да те питам нещо тук, нямам време да ти следя темата, може би си писала, извини ме ако е така. Колко време се учи за натуропат и смяташ ли да се сдобиваш с такава титла (май N.D. или n.d. се води)?

Ето тук учих аз: http://www.nhcinstitute.com/
Там обучението за натуропат е 4 години и да вземаш май точно таква титла.
А за диетолог е 3 години.
На сайта може и да има повече инфо.

# 80
  • Мнения: 21
И почти на финала на днешния ден 5 декември икам да поздравя Pisanka и нейната малка принцеса Ивет, койато навършва 3 годинки!!! Ех, как лети времето, само по децата се вижда!


bdbaloni

Да е жива и здрава, златно сърце да има и много да е честита! На мама и татко също хубав празник желая, задето така добре се справяте със всичко!

Тортааааа!  smile3510


# 81
Привет на всички  bouquet Надявам се да ме приемете във вашите редици. Страхотна темичка. Изчетох всичко с голям интерес. Искам да попитам знае ли някой лек за хемороиди. От скоро имам този проблем. Поне това което изчетох из нета за симптомите. Разбира се ще посетя лекар, няма да оставя нещата така, но докато стане това, ако някой е имал този проблем нека ми пише. Разбрах че в БГ се продават мехлеми и без рецепта, но незная как е тук, а и докато ми изпратят от там ще мине време. За това ще съм благодарна на всеки който може да ми помогне с инфо. Приятна вечер на всички  smile3525

# 82
  • Мнения: 557
yuli75 ,
Гледам, че си в Монтреал.
Аз лично не се лекувам с лекарства от аптеката и винаги търся натурални методи да лечение.
Мога да ти помогна с нещо по-натурално. Ако ти харесва - използвай го.

Отиди в Тева:
Teva Aliments Naturels Inc
5143 boulevard Décarie
Montréal, QC H3W 3C2, Canada
(514) 486-5542‎

И си купи от там едно кремче, на фирма Herbs of KEDEM.
Казва се: Toning Ointment (Body Care Line)
Ако не можеш да го намериш питай персонала за него, най-добре Steve или Tony.

Мажи хемороидите с кремчето и си прави водни бани (по аптеките продават специални ванички за това, наричат ги Sitz bath).
Това естествено ако са външни. Ако са вътрешни няма какво толкова да намажеш...

И превантивно занапред - за да не ти се случва повече - пий повече вода и яж повече фибри, което ще рече - повече зеленчуци и плодове в суров вид.

# 83
  • Мнения: 557
Имам един въпрос. Т.е. няколко са.
Четох, четох из форума BGCanada и не успях да намеря всичката информация която ми трябваше.

Искам да ви питам:

1. Някой изваждал ли е БГ гражданаство на дете родено в Канада, БЕЗ да ходи до България? И как?

2. След като се е родило детето, пращат ли нещо като лична карта за него тук в Канада?

3. Ако искаме детето да има международен паспорт, как се изважда Канадски международен паспорт?

4. Трябва ли ни и български междуароден паспорт или можем да си караме само с български акт за раждане и БГ лична карта когато влизаме в БГ (приемаме, че имаме вече издаден Канадски международен паспорт на детето)?

Благодаря Ви!

# 84
  • Мнения: 340
Имам един въпрос. Т.е. няколко са.
Четох, четох из форума BGCanada и не успях да намеря всичката информация която ми трябваше.

Искам да ви питам:

1. Някой изваждал ли е БГ гражданаство на дете родено в Канада, БЕЗ да ходи до България? И как?

2. След като се е родило детето, пращат ли нещо като лична карта за него тук в Канада?

3. Ако искаме детето да има международен паспорт, как се изважда Канадски международен паспорт?

4. Трябва ли ни и български междуароден паспорт или можем да си караме само с български акт за раждане и БГ лична карта когато влизаме в БГ (приемаме, че имаме вече издаден Канадски международен паспорт на детето)?

Благодаря Ви!

Здрасти, ескориал.  Ще пробвам да ти отговоря на въпросите, но не мога на всички.  Не знам как се вади БГ паспорт на дете в Канада.  Канадският международен паспорт е просто паспорта.  Вади се с акт за раждане и, до колкото си спомням, трябва и нещо като гарант/свидетел, който също трябва да подпише формулярите. 

Ако в БГ ще седите по-малко от 45 дни, на детето не му трябва нищо освен канадския паспорт (БГ акт за раждане или БГ лична карта не трябват).  Ако обаче ще седите повече от 45 дни, трябва детето да има БГ виза (ако не е БГ гражданин).  Ние вадихме БГ виза на нашия син като беше на 2 месеца!  Трябваше официална покана от дядо му, че го кани в БГ.  И в БГ го регистрирахме в полицията.  Голям смях.  Опасен двумесечен чужденец.  По време на този престой му извадихме БГ акт за раждане и паспорт и от тогава влиза в БГ с българския си паспорт.

# 85
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Имам един въпрос. Т.е. няколко са.
Четох, четох из форума BGCanada и не успях да намеря всичката информация която ми трябваше.

Искам да ви питам:

1. Някой изваждал ли е БГ гражданаство на дете родено в Канада, БЕЗ да ходи до България? И как? - незнам как става, ние ходихме..

2. След като се е родило детето, пращат ли нещо като лична карта за него тук в Канада? - няма такова нещо  Rolling Eyes

3. Ако искаме детето да има международен паспорт, как се изважда Канадски международен паспорт? - взимат се формуляри по пощата, по-точно този до 16 год, попълват се , + 2 снимки, и се подават или на място в passport office http://www.ppt.gc.ca/service/offices.aspx?lang=fra&chkCPC=on … n&distance=25, или по пощата... Eстествено, трябва детето да има акт за раждане за да се иска паспорт.

4. Трябва ли ни и български междуароден паспорт или можем да си караме само с български акт за раждане и БГ лична карта когато влизаме в БГ (приемаме, че имаме вече издаден Канадски международен паспорт на детето)? - бг межд. паспорт не й трябва. Лична карта пък за толкова малки деца няма. Пътува си с канадския  Peace

Благодаря Ви!

# 86
  • Мнения: 340
Имам един въпрос към монреалските майки, които са раждали тук.  Предстои ми раждане след месец и засега съм при един доктор, който изражда в Royal Victoria.  Само че на последната ни среща той доста ме разочарова (5 месеца говорим за VBAC, а той изведнъж ми сервира, че ми е запазил ден за секцио) и искам да го сменям.  Имам два варианта за смяна-- LaSalle Hospital i Jewish General.  Та искам да питам, има ли раждали в тези болници и доволни ли сте? От сестрите, от лекарите, от обстановката?  Аз смятам да раждам нормално, без упойка и, по възможност, без интервенции, та ако може да споделите впечатления и в тази насока, ще ми е супер полезно.

Мерси!

# 87
  • Мнения: 319
Имам един въпрос. Т.е. няколко са.
Четох, четох из форума BGCanada и не успях да намеря всичката информация която ми трябваше.

Искам да ви питам:

1. Някой изваждал ли е БГ гражданаство на дете родено в Канада, БЕЗ да ходи до България? И как?
Ние ходихме до Бг, но в момента наши познати вадят от тук за тяхното дете, но не знам подробности. Знам само, че действат чрез посолството в Отава. Ако искаш пиши ми на лични и ще поразпитам за подробности.

Цитат
2. След като се е родило детето, пращат ли нещо като лична карта за него тук в Канада?
Не. Има си само акта за раждане като документ за самоличност.

Цитат
3. Ако искаме детето да има международен паспорт, как се изважда Канадски международен паспорт?
Е&М е отговорила доста подробно.

Цитат
4. Трябва ли ни и български междуароден паспорт или можем да си караме само с български акт за раждане и БГ лична карта когато влизаме в БГ (приемаме, че имаме вече издаден Канадски международен паспорт на детето)?
От януари 2007 безвизовия престой за канадски граждани е 3 месеца, а не 45 дни, както е писала Сиси Боата. Когато ние си ходихме, Флоранс влезе в Бг с канадския паспорт, излезе също с него, въпреки, че бяхме извадили бг гражданство (бг паспорт не сме вадили, тъй като поне в близките години едва ли ще остава в бг повече от 3 месеца). Просто я регистрирахме в РПУ-то като чужд гражданин, пребиваващ в Бг. Не ни струваше нищо и стана изключително бързо.

Сиси Боата, не съм раждала в нито една от изброените от теб болници и не мога да помогна с инфо Rolling Eyes Но пък ти желая предстоящото ти раждане да мине като по вода и скоро да се радваш на прекрасно малко човече baby_neutral

# 88
  • Мнения: 5 713
Сиси Боата, аз съм ти писала подробно за болница Ласал в другата тема- Раждане вкъщи. Да, доволна съм. Всякакви интервенции бяха с мое съгласие, никой не ме е принуждавал за каквото и да е. Т.е. ако има нещо, от което да не съм удовлетворена, то то е по моя вина.  Wink

# 89
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
4. Трябва ли ни и български междуароден паспорт или можем да си караме само с български акт за раждане и БГ лична карта когато влизаме в БГ (приемаме, че имаме вече издаден Канадски международен паспорт на детето)?
От януари 2007 безвизовия престой за канадски граждани е 3 месеца, а не 45 дни, както е писала Сиси Боата. Когато ние си ходихме, Флоранс влезе в Бг с канадския паспорт, излезе също с него, въпреки, че бяхме извадили бг гражданство (бг паспорт не сме вадили, тъй като поне в близките години едва ли ще остава в бг повече от 3 месеца). Просто я регистрирахме в РПУ-то като чужд гражданин, пребиваващ в Бг. Не ни струваше нищо и стана изключително бързо.
И само още едно уточнение въпросните 3 месеца са 90 календарни дни в рамките на 6 месеца - демек вече не върви номера да излезеш от страната за 1/2 ден да ти пляснат печатите че си излезнал и влезнал и да започне да тече нов период.
Регистрацията на чуждестранни граждани трябва да стане до 48 часа от влизането им в БГ по закон.

Общи условия

Активация на акаунт